Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

W regulaminie stoi, że zabronione jest "szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)".

Czy bycie Polakiem to nie przynależność społeczno-kulturowa?
"Polaczek" lub "Polactwo" to określenia podobnie obraźliwe dla Polaka jak "czarnuch" dla czarnoskórych.
Teksty o tym, ze Polska i Polacy są "beznadziejni", "zamieniają wszystko w gówno" itp. to praktycznie codzienność na forum i bardzo rzadko spotyka się z jakąkolwiek reakcją ze strony moderatora.
Jeżeli obrażania Polaków jako narodu regulamin nie obejmuje, to warto byłoby dodać odpowiednią adnotację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mieszasz wspomniane Polactwo z tekstami o tym jaki to nasz naród nie jest, taki, owaki etc? Przecież to zupełnie różne kwestie. Nie da się nie zauważyć, że wielu błędom [ na jakimkolwiek szczeblu ] w dużej mierze sami jesteśmy sobie winni. Więc zupełnie nie rozumiem dlaczego miałby być karany tekst, że przykładowo ''Polacy to idioci bo dopuścili do tego/zabronili tamtego/nie zareagowali w sytuacji x''. Zresztą tbh z owym Polactwem to ja się jakoś ostatnimi czasy nie spotkałem a przynajmniej sobie tego nie przypominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję. Jest takie opowiadanie Hrabala, bodajże Bawidułki, z bardzo trafnie pasującym zdaniem, że w rodzinie też można sobie na to i owo pozwolić, jeden drugiego posłać do diabła i w ogóle. Myślę, że jako Polacy możemy krytykować swoje narodowe wady i narzekać na pewne aspekty życia w tym kraju ;)

maniekk_> to nie jest trudne do rozpoznania, jak się człowiek od kilku lat tym zajmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytuję ciebie, ale odpowiadam też przy okazji na post Laid_back''a, bo wasze stwierdzenia mają podobny charakter.

Dnia 07.05.2013 o 12:52, Tyler_D napisał:

A dlaczego mieszasz wspomniane Polactwo z tekstami o tym jaki to nasz naród nie jest,
taki, owaki etc? Przecież to zupełnie różne kwestie.


Przede wszystkim należy oddzielić krytykę i stwierdzenia neutralne od od stwierdzeń mających umniejszyć narodowi (dane sobie wymyślam na potrzeby posta, więc proszę ich nie brać na serio, nie czepiać się tego i nie "dowodzić", że gdzieś rozmijam się z prawdą).
Przykładowe twierdzenia krytyczne mieszczące się w granicach kulturalnej dyskusji:
"Polskie PKB spada, a więc Polacy jako naród mają problemy z zarządzaniem"
"Emigranci w Polsce czują się źle, ponieważ Polacy mają tendencje do zaściankowych zachowań"
"Polacy mają tendencje do narzekania"
itp.
Przykładowe twierdzenia "krytyczne", które moim zdaniem nie mieszczą się w granicach kulturalnej dyskusji i tak naprawdę służą jedynie obrażaniu (czyli de facto sytuacja taka sama jak w przypadku "polaczków" i "polactwa") lub projekcji swoich wad:
"Polacy to debile"
"Polacy wszystko, czego dotkną zamienią w gówno"
"Polacy potrafią tylko narzekać"
itp.

Ja przecież nie chcę odbierać nikomu prawa do krytyki Polaków (ani żadnego innego narodu) to się po prostu powinno mieścić w jakichś cywilizowanych granicach.

Dnia 07.05.2013 o 12:52, Tyler_D napisał:

Więc zupełnie
nie rozumiem dlaczego miałby być karany tekst, że przykładowo ''Polacy to idioci bo dopuścili
do tego/zabronili tamtego/nie zareagowali w sytuacji x''.


Tego twierdzenia nie zaklasyfikowałbym jednoznacznie jako obraźliwego, gdyż jest podany powód, to nie jest twierdzenie, że "Polacy to idioci i basta". Ale i tak nie wypada wyrażać sądów o wszystkich Polakach na podstawie błędów jakichś Polaków - równie dobrze można powiedzieć, ze "czarnoskórzy to bandyci - dowodzą tego statystyki" albo "muzułmanie to gwałciciele, bo Koran zezwala na gwałt", ale podejrzewam, że za takie twierdzenia jednak bym z forum wyleciał... :0

Dnia 07.05.2013 o 12:52, Tyler_D napisał:

Zresztą tbh z owym Polactwem
to ja się jakoś ostatnimi czasy nie spotkałem a przynajmniej sobie tego nie przypominam.


Może szukasz w nieodpowiednich miejscach? Najwięcej takich perełek jest pod newsami, w innych tematach rozmowy stoją zazwyczaj na wyższym poziomie. Tak czy inaczej, nie będę robił za inkwizycję i podawał linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:12, Zajanski napisał:

Może szukasz w nieodpowiednich miejscach? Najwięcej takich perełek jest pod newsami,
w innych tematach rozmowy stoją zazwyczaj na wyższym poziomie. Tak czy inaczej, nie będę
robił za inkwizycję i podawał linków.



doślij modom na maila

dosyć z pseudopolityczną pseudopoprawnością, gdzie czarnoskóra niepełnosprawna koraniczna lesbijka jest otaczana nieomal czcią, a na Polaków można spuszczać szambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna zasadnicza sprawa [ gwoli ściśłości, też jestem za tym by dyskusje miały ręce i nogi, odpowiedni poziom i tak dalej jednak wydaje mi się, że w tym momencie robisz halo o tak naprawdę nic ] - takie wg ciebie obraźliwe teksty ludzie często gęsto rzucają w nerwach i/lub dlatego by odreagować lub wzmocnić przekaz swojej wypowiedzi. Czasami się to udaje, czasami nie.

Ten kto usłyszy te ''obraźliwe'' i nie będzie widział w nich samego siebie ten to zleje bo wie że to nie tyczy się go osobiście ani nie godzi specjalnie w jego narodowość [ inna sprawa, że niektórym to kompletnie zwisa ], ten kto jest przeczulony zauważy jeden z wielu tekstów, który może go wzburzyć, ot i wszystko.

Sami sobie szukamy problemów w Polactwie co jednak nie przeszkadza nam nazywać innych żydami [ napisane celowo ], Szwabami, makaroniarzami, dżapsami, Chinolami czy tam asfaltami. Mentalność Kalego? Nie chcę mi się na ten temat dalej rozwodzić, serio.

Newsy? A to sorry, ja zazwyczaj poza podpięte wątki nie wychodzę bo nie mam sensu no chyba, że naprawdę jakiś ciekawy dla mnie tekst / temat się trafi. A poza tym zazwyczaj szkoda mi czasu na dyskusję z ludkami co przychodzą tu by napisać parę postów pod newsem i narobić flejmu tudzież innego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję swoje wypowiedzi trzema zdaniami.
Nie czuję się obrażony ani "Polaczkami" i "Polactwem", ani głupkowatymi wypowiedziami o zamienianiu w gówno i "tylko narzekaniu" - to świadczy co najwyżej o biedzie wypowiadającego się. Uważam po prostu, że skoro w regulaminie stoi, że nie obrażamy - w szczególności - ze względu na przynależność kulturowo-społeczną, to powinno to dotyczyć wszystkich grup tak samo, chyba że dodamy zapis "nie dotyczy Polaków". Ewentualnie można też zapis usunąć i zgodzić sie na obrażanie wszystkich tak samo, co również byłoby rozwiązaniem sprawiedliwym, tyle że wtedy zrobiłby się bałagan.

@up,
Przecież nigdzie nie wyraziłem poglądu, że inne grupy można obrażać.
Po prostu albo zezwalamy na obrażanie wszystkich, albo zakazujemy obrażania każdego (na tle społęczno-kulturowym).
Co do twojego drugiego akapitu - równie dobrze można powiedzieć, że czarnoskóry nie powinien się obrażać za "czarnucha", bo przecież ma swoją godność. Ale założę się, że za "czarnucha" jednak bym z forum wyleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:30, Zajanski napisał:

/.../> Co do twojego drugiego akapitu - równie dobrze można powiedzieć, że czarnoskóry nie powinien
się obrażać za "czarnucha", bo przecież ma swoją godność. Ale założę się, że za "czarnucha"
jednak bym z forum wyleciał.

Za czarnego, murzyna, negra na pewno byś z forum nie wyleciał. Ale za czarnuch to pewnie byś też nie wyleciał, ale ostrzeżenie byś dostał. Bo o ile w języku polski czarny ma znaczenie neutralne, to czarnuch pogardliwe. I to cała różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polaczek i Polactwo są pogardliwe tak samo, bo są polskim odpowiednikiem polacziszki naszych ukochanych przyjaciół moskali

i jako takie powinny być penalizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 20:14, Ostrowiak napisał:

Polaczek i Polactwo są pogardliwe tak samo, bo są polskim odpowiednikiem polacziszki
naszych ukochanych przyjaciół moskali

i jako takie powinny być penalizowane

Za dużo tego penalizowania. Jeśli ktoś mówie o mnie Polaczek, to wzruszam ramionami, bo wiem, że mam do czynienia z chamem. Gdyby jednakże dodał do tego jeszcze kilka "dowcipnych" określeń, typu te Polaczki to wszystko złodzieje, idioci (potrzebne dodać, niepotrzene skrześlić), to uprzejmie bym go uprzedził, zeby zamknął mordę, bo dostanie po ryju. I byłoby po sprawie. A tu poprawność polityczna tak już opanowała świat, ze rozpisywałyby się o tym gazety (szczególnie, gdyby to nie o Polakach, tylko o żydach ktoś by coś powiedział), a TWN zrobiłby z tego dwutygodniowe show.
Tak bym zrobił w życiu, natomiast na forum, między innymi z powodu przepisów, które już ocierają się o absurd moderatorzy są zmuszeni do liczenia się z polityczną poprawnością bardziej, niż ja. W końcu forum jest dodatkiem do sklepu gram, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znaj kontekst mocium panie

nie zostało Polactwo użyte samodzielnie, lecz w połączeniu z przeróżnymi kwiecistymi "gównami" czy "żółcią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 20:43, Ostrowiak napisał:

znaj kontekst mocium panie

nie zostało Polactwo użyte samodzielnie, lecz w połączeniu z przeróżnymi kwiecistymi
"gównami" czy "żółcią"

Biję się w piersi.
Ale wiedząc o tym, że wpakowaliśmy się (albo raczej nasi kochani politycy) wpakowali nas w coraz głupsze traktaty unijne i będą nas pakowali w jeszcze głupsze, to całe odium polskiej głupoty czy innego gówna powinno być łaczone z nimi i tylko z nimi. Dobrze, że nie spotykam ich na ulicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 10:19, Laid_back napisał:

j.w. nie widzę problemu by ktoś zamieścił linka gdy chce się o coś zapytać, albo
wynajdzie niezapowiedzianą grę, a widzę problem gdy ktoś ciągle ozdabia forum linkami
do produktów u konkurencji lub innych ofert handlowych (np. mamy na forum od kilku lat
stałego bywalca z dużego sklepu ze sprzętem komputerowym, który nawet nie próbuje się
nauczyć podstaw buzz marketingu i strzela linkami gdzie popadnie.)


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=7879

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21344&pid=7880

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=83642&pid=9

Laid_back, powyższych linków naprawdę nie można potraktować jako reklamy. Trzeba mieć naprawdę wiele złej woli, by tak to odbierać. Wystarczy tylko popatrzeć na kontekst w jakim zostały zamieszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek, nauczysz się że tu się nie zgłasza problemów, nie dyskutuje z modami / ''górą''? I nie mów, że pisałeś na formularze ale nie odpisali / nie zareagowali. Skoro nie ma ich reakcji to oni nie widzą powodu by zmieniać swoje decyzje lub zwyczajnie olewają twoje upierdliwe marudzenie. Bo mnie też na ich miejscu szlag by trafił, gdyby taki upierdliwiec robił ''aferę'' na forum bo ktoś mu posta wyedytował.

Dorośnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inni rozmawiają w tym miejscu z Laid_backiem i ja też mam do tego prawo. Nikt nikomu nie robi wyrzutów, że dyskutują tutaj wzajmnie albo pytają o coś modów.

To co uprawiasz w tym momencie względem mnie to zwykłe czepialstwo. Mówi o tym bohaterka poniższego wywiadu. Ty robisz dokładnie to samo, tylko w innym kontekście. Po prostu czepiasz się nic nie znaczących bzdetów.

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90445,13899824,W_co_gra_grupa.html

Mimo wszystko, pozdrawiam.

P.S. Mam nadzieję, że mimo wszystko Laid_back odniesie się do mojego posta nie zważając na Twoje zdanie w tej materii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ci inni mają mniej lub bardziej sensowne sprawy czy tam wonty, ty uprawiasz pseudowojenkę o pietruszkę. Ktoś cię przypadkiem trąci ramieniem na ulicy czy w autobusie to lecisz na policję? Bo zachowujesz się dokładnie tak samo tu na forum, gdzie z byle pierdoły robisz raban i syf [ pisząc bezsensowne posty, zwłaszcza w temacie do tego nie przeznaczonym, ]. Więc albo naprawdę nie masz życia poza siecią albo ... wolę nie wiedzieć. ;-)

Dnia 14.05.2013 o 21:32, Janek_Izdebski napisał:

Po prostu czepiasz się nic nie znaczących bzdetów.

Przyganiał kocioł. Oj Janek, ty chyba nigdy się nie zmienisz. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:30, Zajanski napisał:

Podsumuję swoje wypowiedzi trzema zdaniami.
Nie czuję się obrażony ani "Polaczkami" i "Polactwem".

A propo "Polactwa"
http://www.granice.pl/recenzja,polactwo---wydanie-trzecie-poprawione,344

Polecam.

Kurdę idę po Lay''s i jakiś browar niezłe kino się tu widzę dzieje [Komuś coś przynieść ?]
A jeszcze kwestia tych sloganów. Fajne w tym wszyskim jest to, że nawet wyras białas jest pogardliwe ze strony osoby o innym kolorze skóry, Biały na białego powie: białas nic się nie stanie. Czarny na czarnego: czarnuch - również . Biały na czarnego: czarnuch i na odwórt : rasizm i wpierdziel na dzielni. Ciekaw co by było jakby do czarnego powiedizał "białasie ty" i na odwrót :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 21:36, Tyler_D napisał:

> Po prostu czepiasz się nic nie znaczących bzdetów.
Przyganiał kocioł. Oj Janek, ty chyba nigdy się nie zmienisz. xD

Nie mierz innych swoją miarą, proszę Cię.

Wiele razy chciałem z Tobą normalnie i bez złośliwości podyskutować. Nawet na priv do Ciebie napisałem. Żadnej odpowiedzi z Twojej strony. Ty po prostu nie chcesz normalnie podyskutować. Uczepiłeś się mnie i za nic nie możesz odpuścić. Taki już jesteś, że jak się na kogoś uwziąłeś, przy każdej okazji będziesz starać się dopiec. Dobrze opisała ten mechanizm bohaterka artykułu, który podlinkowałem.

Kiedyś może odwzwę się do Ciebie w wątku o nocnych markach, może w tym o polityce lub o kinie. Ciekawy jestem czy kolejny raz "wyślesz mnie na drzewo". Pewnie tak będzie, a może się mylę i zareagujesz inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2013 o 21:42, Braveheart napisał:

Kurdę idę po Lay''s i jakiś browar niezłe kino się tu widzę dzieje [Komuś coś przynieść
?]


Ta, możesz mi moje wiadro z pomyjami przynieść, bo chłopaki wyżej mi ukradli już jakiś czas temu... a ja do niego jestem ten.. przywiązany, tak sentymentalnie.

Widzę dalej fala wzajemnego jadu płynie w tym temacie oporowo - ale hej, przynajmniej nie jest nudno =)

P.S.
Wysłałem ci sygnaure na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się