Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2014 o 10:48, Muradin_07 napisał:

Ja to się naprawdę zaczynam zastanawiać co byłoby gorsze: stado obywateli w jednym temacie
o klucze czy stado obywateli chcących dobić do trzeciej rangi w kolejności i spamujący
po całym gramie tylko po to, aby wyrobić rangę pozwalającą na zdobycie klucza.

Pierwsza opcja jest o wiele lepsza. Można otoczyć taki topic drutem kolczastym i pozwolić tym ludziom zagryźć się wzajemnie. Ale widzę, że już pojawiają się pierwsze bystrzachy, które zamiast wylewać swoje gorzkie żale w odpowiednim temacie, sami zakładają nowe i żebrzą o kody. Teraz czekać aż tłum to podchwyci i znowu będzie można zrobić sobie kilka dni przerwy od forum, bo korzystanie z niego będzie jak brodzenie w błocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 11:33, Sandro napisał:

Pierwsza opcja jest o wiele lepsza. Można otoczyć taki topic drutem kolczastym i pozwolić
tym ludziom zagryźć się wzajemnie. Ale widzę, że już pojawiają się pierwsze bystrzachy,
które zamiast wylewać swoje gorzkie żale w odpowiednim temacie, sami zakładają nowe i
żebrzą o kody. Teraz czekać aż tłum to podchwyci i znowu będzie można zrobić sobie kilka
dni przerwy od forum, bo korzystanie z niego będzie jak brodzenie w błocie.

Zadziwia mnie tylko że w sumie jedynie te całe Margonem wywołuje taki atak małpiego rozumu. Przy innych akcjach rozdawania kluczy jakoś ograniczali się tylko do wskazanego tematu. A tu jak ktoś wspomni ten tytuł nagle forum wybucha żebraniem O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest hm... widocznie coś naprawdę wartościowego. Wcześniej jakieś czapki/mounty/paczki z bajerami faktycznie nie wywoływały takiego problemu. Nawet ta mała akcja z kodami na Iron Mana w Marvel Heroes i tym, że z innych krajów do nas wpadali z wizytą.

To tak samo jakby rozdawali darmowe kody do Tibii na 30-dniowego PACCa... darmowe, mało waży, wartościowe - ludzie chcą takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 15:41, Tyler_D napisał:

Czy formularz kontaktowy odnośnie zgłoszeń z forum działa aktualnie?


Powinien działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno by móc zostać Moderatorem, trzeba mieć ukończone 18 lat. I pytanie brzmi, czy jakoś jest ta osoba identyfikowana, że faktycznie jest pełnoletnia, czy bierze się pod uwagę tylko czyste konto i "dorosłość" wypowiedzi usera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 18:37, Prince_Miki napisał:

Podobno by móc zostać Moderatorem, trzeba mieć ukończone 18 lat. I pytanie brzmi, czy
jakoś jest ta osoba identyfikowana, że faktycznie jest pełnoletnia, czy bierze się pod
uwagę tylko czyste konto i "dorosłość" wypowiedzi usera?


Chcesz zostać moderatorem? :D Z tego co było tu już pisane wynika, że obecnie nowych modkow nie potrzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:24, pawbuk napisał:

Chcesz zostać moderatorem? :D Z tego co było tu już pisane wynika, że obecnie nowych
modkow nie potrzeba ;)

Wiem, wiem, tylko pytałem. Trochę szkoda, bo bardzo chętnie bym spróbował. ;) Jestem pewien, że byłoby to ciekawe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 18:37, Prince_Miki napisał:

Podobno by móc zostać Moderatorem, trzeba mieć ukończone 18 lat. I pytanie brzmi, czy
jakoś jest ta osoba identyfikowana, że faktycznie jest pełnoletnia, czy bierze się pod
uwagę tylko czyste konto i "dorosłość" wypowiedzi usera?

Ale z Ciebie spamer. Czasem mam wrażenie, że siedzisz przed kompem i kminisz jakie by tu durnowate pytanie zadać, byleby wpadł jeden pościk więcej.

I tak nie zostaniesz modem. Jak miałem 13 lat to też o tym marzyłem, ale spokojnie, może Ci minie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuj mi posty, w których spamowałem, bo takowych nie kojarzę. Z tą funkcją "odpowiedź" to tylko zwróciłem Ci uwagę, ale nie przymuszałem, bo póki co nie mam na tym forum zbyt wiele do gadania z powodów oczywistych. I teraz nie zadałem pytania dlatego, by jak to ująłeś "wpadł jeden pościk więcej", tylko rzeczywiście byłem ciekaw jak ten system działa. I nie, nie mam wcale 13 lat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:29, Prince_Miki napisał:

Wiem, wiem, tylko pytałem. Trochę szkoda, bo bardzo chętnie bym spróbował. ;) Jestem
pewien, że byłoby to ciekawe doświadczenie.


To nie ma być doświadczenie. To ma być solidnie wykonywane zadanie.

Forum na razie jest w... pozytywnej stagnacji pod względem panującego tu porządku, itd., nawet mimo zdarzających się co jakiś czas kwasów. Trochę jednak pewnie minie zanim doczekamy się gruntownych zmian, a poza tym, zamiast nowych modków lepiej by było w pierwszej kolejności ogarnąć regulamin.

A Chaotizz ma trochę racji. Proponuję, byś sobie zapisał wszystkie swoje pytania na kartce i jak Ci się uzbiera ich trochę, to walnij tutaj listę i po sprawie. :>
Pomijam już fakt, że większość odpowiedzi na Twoje pytania można zdobyć samemu - czy to szukając już podanych informacji, czy to korzystając ze zdrowego rozsądku i dedukując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:49, theZoSo napisał:

To nie ma być doświadczenie. To ma być solidnie wykonywane zadanie.

Źle mnie zrozumiałeś. Nie miałem na myśli tego, że 2 tygodnie pobędę sobie modkiem, a później zrezygnuję i opowiem jak było, tylko chodziło mi o doświadczenie życiowe. ;)

Dnia 25.06.2014 o 20:49, theZoSo napisał:

Forum na razie jest w... pozytywnej stagnacji pod względem panującego tu porządku, itd.,
nawet mimo zdarzających się co jakiś czas kwasów. Trochę jednak pewnie minie zanim doczekamy
się gruntownych zmian, a poza tym, zamiast nowych modków lepiej by było w pierwszej kolejności
ogarnąć regulamin.

Już od dawna wiem, iż nowi modkowie nie są potrzebni i teraz wcale nie pytałem o nabór, lecz o to, jak gramowa ekipa weryfikuje delikwenta chcącego zacząć moderować, czy faktycznie jest pełnoletni i tyle.

Dnia 25.06.2014 o 20:49, theZoSo napisał:

A Chaotizz ma trochę racji. Proponuję, byś sobie zapisał wszystkie swoje pytania
na kartce i jak Ci się uzbiera ich trochę, to walnij tutaj listę i po sprawie. :>
Pomijam już fakt, że większość odpowiedzi na Twoje pytania można zdobyć samemu - czy
to szukając już podanych informacji, czy to korzystając ze zdrowego rozsądku i dedukując.

Fakt, po zrobieniu "rachunku sumienia" doszedłem do wniosku, że faktycznie ostatnio często zdarzało mi się co chwila zadawać pytania, zamiast przemyśleć nim coś napiszę. Będę starał się wyciągnąć z tego wnioski. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o coś innego pytałeś, ale chciałem tylko trochę ostudzić zapęd i wcale nie masz czego żałować, będąc normalnym userem, bo Ścieżka Moderatora nie jest usłana różami, co zresztą widać na tym forum. :D
A co do pytań - cieszę się niezmiernie ze zmiany podejścia. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:00, Prince_Miki napisał:

Już od dawna wiem, iż nowi modkowie nie są potrzebni i teraz wcale nie pytałem o nabór,
lecz o to, jak gramowa ekipa weryfikuje delikwenta chcącego zacząć moderować, czy faktycznie
jest pełnoletni i tyle.

Z tego co kojarzę, to na innym forum wymagali w procesie weryfikacji skan dowodu osobistego. Tu pewnie jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:29, Prince_Miki napisał:

Jestem pewien, że byłoby to ciekawe doświadczenie.


To z pewnością byłoby ciekawe doświadczenie, dla wszystkich, bez wyjątku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafi się użytkownik, który naszym zdaniem będzie się nadawał na Moderatora, a będzie miał mniej niż 18 lat to pewnie i sposób na nawiązanie współpracy się znajdzie. Przestrzegam jednak, żeby podawać prawdziwe informacje, bo kandydat na Moderatora, który by kłamał w procesie naboru zwyczajnie się na to stanowisko nie nadaje. I z hukiem by z funkcji wyleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 15:50, Tyler_D napisał:

Taki mały ''błąd''. Na stronie http://www.gram.pl/moderatorzy.asp Wojman nie figuruje
jako aktywny mod. Wrócił jakiś czas temu więc nie bardzo rozumiem dlaczego nie jest to
zaktualizowane a jak sądzę nie jest to jakoś bardzo trudne do zrobienia.


Ale ja jestem! No to do głosowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie tak tknęło ...

Nie wiem czy takowy pomysł już gdziekolwiek na forum padał ale ... Wiele osób się skarży że falami napływają czasami na forum różnorakie osobniki prosząc o kody do jakichś ''makaronów'', spamerstwo linkujące referkami czy inne tego typu ustrojstwa. A co gdyby zrobić taki myk że dla nowo powstałych kont [ lub kont od dawien dawna nieaktywnych, np: 2-3 lat ] założyć swoistą blokadę [ do zdjęcia przez czerwonych ] która umożliwiałaby napisanie na forum tylko jednego posta na np: pół godziny? Aby jeszcze lepiej się zabezpieczyć można by ustawić automatyczne odblokowanie takiego limitu po dajmy na to osiągnięciu Przodownika/Brygadzisty przykładowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przykład wylewania dziecka z kąpielą. Jednolinkowi spamerzy nawet nie zauważa blokady, a nowi userzy będą się tylko denerwować, bo nie mogą żadnego problemu rozwiązać, musząc czekać po pół godziny żeby na jakieś pytanie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się