Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Chyba źle odebrałeś jego posta - sam proponowałem rozwiązanie dobrowolnej dotacji swego czasu.
Tu nie chodzi o zrobienie z forum płatnego serwisu. Chodzi o dodanie opcjonalnych rozwiązań. Np opcji dotacji. Gram wylicza, że z jednego usera na reklamach zarabia średnio rocznie np 50zł. Ja chętnie te 50zł zapłacę w formie dobrowolnej dotacji lub konta premium, jeśli gram mi te reklamy wyłączy. Więc absolutnie nic by się nie zmieniło. Kto chciał by serwis wspierać - kupił by sobie takie "premium", kto nie chciał by premium może nie używać adblocka. Ci co dalej uważają, że serwis za mało oferuje a reklam nie zniosą - używali by dalej adblocka.
Technicznie, nic by się nie zmieniło dla większości userów. Dla mnie więcej możliwości = lepsze usługi.


@Isildur

Zdecydowanie ze starego składu ty, Karharot i Olmagato byliście zawsze najbardziej "kumatymi" moderatorami, tymi co nie uchylali się od dyskusji i nie byli nadgorliwi. Podpinam się pod podziękowania, co prawda wspólnej pracy na forum było razem niezbyt wiele, za to wspólnych dyskusji an forum całkiem sporo. Tak więc Karharot - powodzenia stary, żeby ci się wszystko ułożyło po twojej myśli =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:15, Muradin_07 napisał:

Co do trafiania w napis - na mobilkach faktycznie jest to problemem,
ale czy na komputerze sprawa aż taki to nie do końca.


Pragne zwrocic uwage na moj pierwszy post: wyraznie podkreslilem, ze korzystam glownie z telefonu. Od pazdziernika 95% moich wejsc na gram to telefon..

Dnia 19.03.2015 o 11:15, Muradin_07 napisał:

Ja jestem osobiście na nie i z tego co kojarzę nikt nie planuje takich rozwiązań.


Bo znowu mamy do czynienia z sytuacja, ze gramowicze sobie, redakcja sobie. Odkop temat-prosbe w kwestii adblocka, zobaczysz, ze pare osob jednak takie rozwiazanie bralo pod uwage. Moze jednak warto by bylo czasem tez na takie rzeczy zwracac uwage? ;)
jemniczy sposob znikaja, temat umiera smiercia naturalna i zostajemy przy status

Dnia 19.03.2015 o 11:15, Muradin_07 napisał:

- najlepiej jest mówić o czymś, co już jest gotowe niż o tym, co jest w planach.


Czyli, jak rozumiem, mamy przestac rozmawiac? Bo do tego sie to sprowadzi. Obecnie na gramie raczej gotowe nie jest nic, takie chociazby gramstaty, ktore mialy byc gotowe w miesiac, istnieja tylko dlatego, ze zrobil je Rob006. Jesli mamy nasze dyskusje ograniczyc tylko do tego, co jest gotowe, to chyba nie bedzie to dluga rozmowa...

Dnia 19.03.2015 o 11:15, Muradin_07 napisał:

wszystkie postulaty są tylko i wyłącznie wyznacznikiem tego, co dobrze byłoby wprowadzić,
a nie to co będzie wprowadzone w najbliższym czasie.


Co tylko potwierdza to, co napisalem wczesniej: uzytkownicy pisza, co gramowi jest potrzebne, i na tym sie to konczy, bo w przytlaczajacej wiekszoszci przypadkow nie ma nawet reakcji ze strony redakcji.

Dnia 19.03.2015 o 11:15, Muradin_07 napisał:

taka okazja na wprowadzenie większej ilości zmian, nowości i innych rzeczy to najlepszy możliwy moment.


No to jednak znowu sie nie zgodzimy, bo ja uwazam, ze wprowadzanie zmian nie potrzebuje "okazji". Potrzebuje tego, zeby do sprawy przysiasc i konkretnie pogadac ze spolecznoscia, ustalic, co powinno byc zrobione w pierwszej kolejnosci itp. Jesli bedziemy czekali na "okazje", to raczej wiele w tej sprawie sie nie ruszy.

@ Tuchaczevsky

Dnia 19.03.2015 o 11:15, Muradin_07 napisał:

Jednak nie zamierzam w tym momencie niczego dokładać.


Ktos Cie do tego zmusza? Nie chcesz, nie dokladaj. To wolny kraj. Ja akurat wole dolozyc i miec spokoj od reklam i jednoczesnie swiadomosc, ze pomagam finansowac dalsza dzialanosc serwisu. Pozwolisz, ze bede mial wlasne zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

/.../


Widocznie źle zrozumiałem Twoją wypowiedź, co wytłumaczono mi wcześniej, za co upraszam o wybaczenie. Nigdzie nie zabraniam Ci mieć własnego zdania, wręcz przeciwnie - kłóćmy się! To jest w debacie najpiękniejsze.

Co do dotowania. Moje stanowisko następujące - jeżeli forum w jakikolwiek sposób wymusi na mnie opłatę za korzystanie z usług (co zostało już wytłumaczone i obalone), wtedy się z nim żegnam. Jeżeli zostanie zastosowany popularny ostatnio zabieg crowdfundingu, to myślę, że również z chęcią się dołożę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja też się zgadzam, że jeśli z systemem płatności dobrowolnej szły by jakieś obostrzenia na forum czy serwisie, to był by to strzał w kolano i nie tędy droga. Wtedy zapewne i ja opuścił bym gram. No chyba, że z tym premium wiązał by się wtedy drastyczny skok jakości i ogromna konkurencyjność wzgledem reszty branży [w takim wypadku była by to sprawa do rozważenia, tylko z drugiej strony - nie róbmy tu drugiego GOLa].

Nie wiem w 100% jak od strony prawnej wygląda możliwość wprowadzania takiego systemu dotacji, ale z racji tego, że pomysł przewija się już któryś raz z kolei i większość osób która go podrzucała miała podobny koncept [czyli premium bez reklam jako kompletnie dodatkowy element] można go poddać pod dyskusję w temacie o zmianach jako kolejny podpunkt do rozpatrzenia [ewentualnie Muradin albo Zosiek podrzucą go kiedyś naczelnemu, żeby dał znać jak on coś takiego widzi].

Z takim kontem premium mogły by iść w parze inne korzyści, można by je połączyć ze sklepem i dać abonentom co jakiś czas zniżki na różne tytuły. Takie patenty napędzają sprzedaż. Bo XXX osób kupi takie premium, ma serwis bez irytujących reklam a jak dodatkowo premium będzie im dawać profity w postaci zniżek i promocji indywidualnych, to kupią suma summarum więcej towaru tu niż u konkurencji.

Ring miał też kilka innych fajnych pomysłów na rozpędzenie gramu jak kiedyś gadaliśmy, musiał byś sobie poszukać newsa z prośba o wyłączenie adblocka i tam jest dosyć spora dyskusja w tej materii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

Pragne zwrocic uwage na moj pierwszy post: wyraznie podkreslilem, ze korzystam glownie
z telefonu. Od pazdziernika 95% moich wejsc na gram to telefon..


Dlatego też powiedziałem - to jest problem na mobilkach. Pytanie czy będzie on rozwiązany. Spróbuję się zapytać czy coś jest możliwe w tej sprawie, ale niczego nie gwarantuję.

Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

Bo znowu mamy do czynienia z sytuacja, ze gramowicze sobie, redakcja sobie. Odkop temat-prosbe
w kwestii adblocka, zobaczzysz, ze pare osob jednak takie rozwiazanie bralo pod uwage.
Moze jednak warto by bylo czasem tez na takie rzeczy zwracac uwage? ;)


Akurat moment z prośbą związaną z adblockiem wpadła z tego co kojarzę na dość mocno obciążony okres. Ale też spróbuję ze swojej strony się zapytać czy jest jakaś możliwość zadziałania w tej sprawie.

Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

Czyli, jak rozumiem, mamy przestac rozmawiac? Bo do tego sie to sprowadzi. Obecnie na
gramie raczej gotowe nie jest nic, takie chociazby gramstaty, ktore mialy byc gotowe
w miesiac, istnieja tylko dlatego, ze zrobil je Rob006. Jesli mamy nasze dyskusje ograniczyc
tylko do tego, co jest gotowe, to chyba nie bedzie to dluga rozmowa...


Nie zrozumieliśmy się - mówię o tym, że wcześniejsze pokazywanie stanu pracy nad gramsajtami było całkiem dobre w teorii, ale w praktyce sam projekt spotkał się ze ścianą. W ten sposób wszystko do dziś nie zostało wprowadzone i słusznie społeczność może być tym zawiedziona. Rozumiem, bo sam jej członkiem jestem mimo zielonego koloru na forum i statusu Konsula.

Chodzi mi o to, że rozmowy faktycznie - toczyć się powinny, ale nie można zakładać, że wszystko to, co wymyśliliśmy wspólnie przez te lata będzie zrealizowane w całości. Można się tym wszystkim wspierać jako zdaniem i potrzebami społeczności i tak zapewne też będzie, bo nawet w przypadku regulaminu, który układaliśmy z Isildurem braliśmy pod uwagę Wasze wskazówki.

Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

Co tylko potwierdza to, co napisalem wczesniej: uzytkownicy pisza, co gramowi jest potrzebne,
i na tym sie to konczy, bo w przytlaczajacej wiekszoszci przypadkow nie ma nawet reakcji
ze strony redakcji.


Hm... w sumie to jeśli ja odpowiadam, to w pewnym stopniu reprezentuję redakcję. Z resztą - każdy konsul reprezentuje ekipę w równym stopniu w różnych sprawach.

Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

No to jednak znowu sie nie zgodzimy, bo ja uwazam, ze wprowadzanie zmian nie potrzebuje
"okazji". Potrzebuje tego, zeby do sprawy przysiasc i konkretnie pogadac ze spolecznoscia,
ustalic, co powinno byc zrobione w pierwszej kolejnosci itp. Jesli bedziemy czekali na
"okazje", to raczej wiele w tej sprawie sie nie ruszy.


Ok, zmiany powinny być wprowadzane zawsze i z tym się zgadzam. Chodziło mi bardziej o to, że jeśli mielibyśmy zrobić coś w stylu "nowego otwarcia", aby nie robić wszystkiego z doskoku i chaotycznie to fajnie by było je wprowadzić teraz. Czy tak będzie? Czas pokaże. Na pewno grubsze społecznościowe sprawy będziemy obgadywać wspólnie gdy przyjdzie na nie kolej.

I właśnie tu jest sedno tego, co chciałem powiedzieć w sprawie "rozmawiania o czymś, co jest" - w momencie, gdy będziemy mieli konkretne rzeczy do pokazania to z pewnością pojawią się informacje na Forum czy głównej. W momencie projektowania czy planowania nie ma sensu robić sztucznego hype''u, który może znowu się spalić, bo coś nie będzie do końca stykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2015 o 11:39, Ring5 napisał:

Pragne zwrocic uwage na moj pierwszy post: wyraznie podkreslilem, ze korzystam glownie
z telefonu. Od pazdziernika 95% moich wejsc na gram to telefon..


A testowałeś Operę ?
O ile na stacjonarnym piecu korzystam z Firefoxa o tyle na mobilnych z Opery bo dużo lepiej sobie radzi właśnie z ogarnianiem takich reklamowych paneli.
Bez problemu mogę na niej ta reklamę zamknąć. Sprawdź - może na twoim smartfonie też się spisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:09, Muradin_07 napisał:

bo nawet w przypadku regulaminu, który układaliśmy z Isildurem braliśmy pod uwagę Wasze
wskazówki.

Zaraz, zaraz, czy ja dobrze zrozumiałem.? Nowy regulamin na który wszyscy tak długo wyczekiwali już powstał ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:00, Isildur napisał:

Nie planujemy powiększania ekipy, obecna radzi sobie ze wszystkim, poza tym ostatnio
dobraliśmy dwóch Moderatorów i wystarczy :)


Powiększenia nie planujecie, ale zmniejszenie składu to pewnie kwestia czasu. Ostatnio Moderatorzy się nam wykruszają jak sztachety w starym płocie, póki płot się trzyma jest dobrze. :P

Obyś ty nigdy nie porzucił swojej posługi. To byłaby tragedia. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 16:20, Kakarotto napisał:

Powiększenia nie planujecie, ale zmniejszenie składu to pewnie kwestia czasu. Ostatnio
Moderatorzy się nam wykruszają jak sztachety w starym płocie, póki płot się trzyma jest
dobrze. :P


Z tego co wiem żaden obecny moderator nie planuje rezygnacji. O tym, że Karharot rezygnuje wiedziałem przed doborem dwóch moderatorów. Jedynie Abi_Dalzim mnie zaskoczył szybką decyzją o rezygnacji :)

Dnia 19.03.2015 o 16:20, Kakarotto napisał:

Obyś ty nigdy nie porzucił swojej posługi. To byłaby tragedia. ;D


Bądź spokojny, na tę chwilę nie planuję rezygnacji z funkcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 16:23, Isildur napisał:

Z tego co wiem żaden obecny moderator nie planuje rezygnacji. O tym, że Karharot rezygnuje
wiedziałem przed doborem dwóch moderatorów. Jedynie Abi_Dalzim mnie zaskoczył szybką
decyzją o rezygnacji :)


Pewnym być nie możesz, że któryś z Błękitnych Chłopców nie szykuje nagłej rejterady z posługi Moderatorskiej. :P

Dnia 19.03.2015 o 16:23, Isildur napisał:

Bądź spokojny, na tę chwilę nie planuję rezygnacji z funkcji :P


Spodziewałem się takiej odpowiedzi. I w sumie chyba dobrze, jakoś się tam wyrobiłeś przez ten pięć lat i mógłbym stwierdzić, że nie najgorszy z ciebie Moderator. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 11:00, Isildur napisał:

Nie planujemy powiększania ekipy, obecna radzi sobie ze wszystkim, poza tym ostatnio
dobraliśmy dwóch Moderatorów i wystarczy :)

Tak, tyle, że oni wypełnili lukę po Wojmanie i Abi_Dalzimie . Wyszło na zero. Więc myślałem, że za Karharota też kogoś weźmiecie. Ale skoro mówisz, że nie trzeba to najwidoczniej nie trzeba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za współpracę wszystkim moderatorom i życzę powodzenia w dalszym dbaniu o porządek na forum.

Szerszej społeczności gramu dziękuje za tolerowanie mnie (po cichu liczę że nie zalazłem wam zbytnio za skórę) i życzę miłego korzystania z serwisu.

Co do potrzeby uzupełnień to moja rezygnacja nie powinna mieć żadnego specjalnego wpływu na obecny skład bo już od wielu miesięcy moja aktywność jako moderatora znacznie spadła, co więcej od momentu naboru nowych moderatorów praktycznie nie robiłem już nic i tylko siedziałem w rezerwie. Ponieważ uważam że taka rezerwa nie jest już potrzebna złożyłem rezygnację nad którą myślałem od dłuższego czasu.

Z forum odchodzić nie zamierzam i do tematów które mnie interesują będę zaglądał tak jak dotąd więc jeśli nasze zainteresowania się zazębiają to pewnie się jeszcze spotkamy ;)

Pozdrawiam wszystkich
Karharot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:09, Muradin_07 napisał:

Ok, zmiany powinny być wprowadzane zawsze i z tym się zgadzam. Chodziło mi bardziej o
to, że jeśli mielibyśmy zrobić coś w stylu "nowego otwarcia", aby nie robić wszystkiego
z doskoku i chaotycznie to fajnie by było je wprowadzić teraz. Czy tak będzie? Czas pokaże.
Na pewno grubsze społecznościowe sprawy będziemy obgadywać wspólnie gdy przyjdzie na
nie kolej.

Zastanów(cie) się, czy lepiej będzie wprowadzić nowości na rocznicę i zmagać się z nieuniknionymi problemami technicznymi oraz pewnie narzekaniami podczas obchodzenia pięknego jubileuszu, czy lepiej, żeby na urodziny wszystko już działało sprawnie i ludzie byli już przyzwyczajeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie mówię, że będzie to wprowadzone akurat w dziesiąte urodziny. Może coś pojawi się wcześniej, może później, może nawet wcale (co bardzo by mnie bolało).

Poza tym narzekania zawsze będą i były - to naturalna rzecz, bo nie każdemu wszystko musi pasować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 17:15, Karharot napisał:

Z forum odchodzić nie zamierzam

I to mnie bardzo cieszy. :) Powiem szczerze, że byłeś jednym ze spokojniejszych i przyjaznych modów. Ponadto mimo iż nie mieliśmy okazji zbyt wiele razy wymienić się postami, to jednak lubię Cię za całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 13:09, Muradin_07 napisał:

mówię o tym, że wcześniejsze pokazywanie stanu pracy nad gramsajtami było całkiem dobre w teorii


Nie zgodze sie. Uwazam, ze nawet pomysly, ktore upadly, warto przedstawic spolecznosci. Czemu? Bo wtedy widzimy, ze przynajmniej ktos cos probuje zrobic, nawet jesli ostatecznie projekt nie wyjdzie. W tej chwili mozecie miec niesamowite plany, ale z perspektywy zwyklego szarego uzytkownika wyglada to tak, ze nie dzieje sie nic. A to chyba gorsze, niz ewentualny zawod.

Dnia 19.03.2015 o 13:09, Muradin_07 napisał:

Chodzi mi o to, że rozmowy faktycznie - toczyć się powinny, ale nie można zakładać, że
wszystko to, co wymyśliliśmy wspólnie przez te lata będzie zrealizowane w całości.


Ok, zgoda, i nikt rozsadny tego chyba nie oczekuje! Ale, powtorze to raz jeszcze, obecnie nie ma ani rozmow, ani zmian. A pomysly nie musza byc realizowane w 100%, ale niech bedzie to chociaz 10%. 5? 2?

Dnia 19.03.2015 o 13:09, Muradin_07 napisał:

Chodziło mi bardziej o to, że jeśli mielibyśmy zrobić coś w stylu "nowego otwarcia"


A to ok, nie zrozumielismy sie, z tym zgadzam sie w 100%. Powazniejsza zmiana na dziesieciolecie bylaby swietnym pomyslem.

Swoja droga moze warto by bylo pomyslec o jakichs nagrodach dla "najstarszych" gramowiczow z tej okazji?

Dnia 19.03.2015 o 13:09, Muradin_07 napisał:

W momencie projektowania czy planowania nie ma sensu robić sztucznego hype''u,


Tu tez sie nie zgodze. Mysle, ze wlasnie przy projektowaniu sugestie spolecznosci moglyby okazac sie cenne. Wracamy tu do starego pomyslu stworzenia osobnej sekcji forum dla "weteranow", gdzie takie rzeczy idealnie by pasowaly.

@ Zekzt

Jade na Chromie, jakos przyzwyczailem sie do niego na kompie i tak zostalo. Ale moze rzeczywiscie warto bedzie sprawdzic Opere. Dzieki za sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2015 o 20:26, Ring5 napisał:

Nie zgodze sie. Uwazam, ze nawet pomysly, ktore upadly, warto przedstawic spolecznosci.
Czemu? Bo wtedy widzimy, ze przynajmniej ktos cos probuje zrobic, nawet jesli ostatecznie
projekt nie wyjdzie. W tej chwili mozecie miec niesamowite plany, ale z perspektywy zwyklego
szarego uzytkownika wyglada to tak, ze nie dzieje sie nic. A to chyba gorsze, niz ewentualny
zawod.


Każdy ma inne zdanie na ten temat. Zawsze lepiej jest chyba powiedzieć "dobra, mamy kilka pomysłów, chcemy się z Wami w ich sprawie skonsultować, dostosować i wprowadzić" niż "mamy plan, pokażemy i porozmawiamy - czas wprowadzenia soon w terminologii Blizzarda".

Dnia 19.03.2015 o 20:26, Ring5 napisał:

Ok, zgoda, i nikt rozsadny tego chyba nie oczekuje! Ale, powtorze to raz jeszcze, obecnie
nie ma ani rozmow, ani zmian. A pomysly nie musza byc realizowane w 100%, ale niech bedzie
to chociaz 10%. 5? 2?


Nie wiem na ile mi uwierzysz, ale jeśli wraz z innymi użytkownikami kilka lat temu, jeszcze nie będąc Konsulem, większość z tych postulatów czy to w obradach, czy to w innych tematach wymyśliłem to raczej będę zabiegał o to, aby jak największa ich liczba została zrealizowana, prawda? :)

Poza tym już w przypadku gramsajtów i zeszłorocznych rozmów wiele z pomysłów się spodobało i jakoś one były wyznacznikiem tego, co wypracowaliśmy wspólnie, więc raczej w przypadku ewentualnego zabierania się za Forum czy też po wprowadzeniu regulaminu powinno być podobnie. Na pewno nikt nie ma na celu kompletnie robić wszystkiego na przekór użytkownikom lub też z czystej złości.

Dnia 19.03.2015 o 20:26, Ring5 napisał:

Swoja droga moze warto by bylo pomyslec o jakichs nagrodach dla "najstarszych" gramowiczow
z tej okazji?


Oj nie wiem, ale zapamiętam to sobie - warto by było o tym także pomyśleć :)

Dnia 19.03.2015 o 20:26, Ring5 napisał:

Tu tez sie nie zgodze. Mysle, ze wlasnie przy projektowaniu sugestie spolecznosci moglyby
okazac sie cenne. Wracamy tu do starego pomyslu stworzenia osobnej sekcji forum dla "weteranow",
gdzie takie rzeczy idealnie by pasowaly.


Tak jak już wcześniej wspomniałem - tutaj chodzi głównie o to, aby nie pokazywać czegoś w planach tylko coś, co faktycznie będzie do pokazania i potrzebny jest grubszy feedback. Mógłbym powiedzieć, że takim przykładem mogą być nowe gramsajty... ale wiadomo jak z nimi wyszło. Mogę jednak zapewnić, że wszystko to, co zostało już w ich sprawie zrobione nie zostało zarzucone czy też zapomniane i one nadal są tworzone :)

Co do innych elementów - czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, wielka szkoda ale było miło obserwować twoje interwencje i zaangażowanie w trzymaniu porządku na forum. Inni powinni się uczyć od ciebie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się