Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2015 o 11:08, Sarinew napisał:

Moderatorzy mogliby uzywac osobnych kont, bo jak widze niebieski post z typowymi "docinkami"
w internecie, to nie wiem czy zwykly user jak napisze tak do moderatora to jak duze ma
ryzyko otrzymania degrada/ostrzezenia.


A jakiś link do takich "docinków" ukaranych degradem wkleisz ? Mamy sobie założyć każdy po dodatkowym koncie i z niego pisać w dyskusjach - przecież to głupota jakich mało ? Dostał tu ktoś od czasu zmiany ekipy degrada/bana za normalną dyskusję - nie.

Dnia 12.04.2015 o 11:08, Sarinew napisał:

W poscie z degradem/ostem wpisac 2 podstawowe rzeczy
1.odwołanie na kare sie jest na maila
2.kara jest sprawa moderatora i usera(czy jak to jest w regulaminie),


W jakim celu mantrować jedno i to samo, skoro to jest powszechnie wiadome :) ?

Dnia 12.04.2015 o 11:08, Sarinew napisał:

i tak mimo tego userzy komentuja wyrok w postach itd. wiec sie dziwie, ze czemu ostow
nie dostaja, bo regulamin lamia?


Dostają jak przesadzą. Jak by każdy z nas miał banować/degradowac za każdy jeden zbędny post [taki z komentarzem do degrada] to to forum by się wyludniło w przeciągu tygodnia.

Dnia 12.04.2015 o 11:08, Sarinew napisał:

Wczoraj wieczorem gram byl nieaktywny przez pare minut(nie wiem czy kazdy tak mial),
gdy wrocil to bylo ze 10 tematow z nowym postami w krotkim odstepie czasu (10 postow
w ciagu 2 minut?), posty byly napisane przez spam-bota.
Nie wiem czy jest to powiazane, ale zeby spam-bot zablokowal dzialanie strony? niepokojace,


Czyściłem tego spambota jak tylko się pojawił, ale forum mi się nie zawiesiło - podejrzewam, że to coś u ciebie się z netem przywiesiło [swoją drogą gram ze spambotem i bez spambota lubił się czasem przywiesić]. Aczkolwiek za wszystkich się nie wypowiem. Wątpię jednak, żeby jeden oszołom który zawsze zostawia do wyczyszczenia 10-20 postów mógł na kilka minut zawiesić cały serwis =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 11:36, Zekzt napisał:

po dodatkowym koncie i z niego pisać w dyskusjach - przecież to głupota jakich mało ?


Trudno o prawdziwe rozwiazanie, moze w normalnych dyskusjach wylaczac niebieski napis i i niebieski tylko dac przy moderowaniu, ale tak serio to tez nie rozwiaze problemu. w sumie tak tam dywagacje.

Dnia 12.04.2015 o 11:36, Zekzt napisał:

Czyściłem tego spambota jak tylko się pojawił, ale forum mi się nie zawiesiło - podejrzewam,
że to coś u ciebie się z netem przywiesiło

Inne strony raczej dzialaly, ale tego juz nie sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2015 o 00:09, Sarinew napisał:

Trudno o prawdziwe rozwiazanie, moze w normalnych dyskusjach wylaczac niebieski napis
i i niebieski tylko dac przy moderowaniu, ale tak serio to tez nie rozwiaze problemu.
w sumie tak tam dywagacje.

Sami zwracaliśmy uwagę, że fajnie by było jakbyśmy mieli dwa kolorki. ;) Jeśli znajdzie się dyskusja, w której weźmie udział 2-3 moderatorów i jeszcze Muradin albo ZoSo to już w ogóle zaczyna się robić kolorowo na forum. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 00:09, Sarinew napisał:

Trudno o prawdziwe rozwiazanie, moze w normalnych dyskusjach wylaczac niebieski napis
i i niebieski tylko dac przy moderowaniu, ale tak serio to tez nie rozwiaze problemu.
w sumie tak tam dywagacje.


Teraz wprowadzenie na forum takiej zmiany byłoby dość karkołomnym przedsięwzięciem głównie ze względu na bardzo stare kodowanie tego miejsca. Z resztą - ostatnio próbowano wprowadzić jedną rzecz i do dziś ciężko jest to naprawić.

Z kolei jeśli chodzi o nowe forum (nie, nie wiem dokładnie kiedy ono się pojawi niestety -_-'') to myślę, że taką opcję dla moderacji się wprowadzi aby nie było zbyt kolorowo. Z resztą sam kolor czcionki był chyba wprowadzony na prośbę Moderatorów. Fakt, było z tym trochę problemu ale wprowadzone zostało. Jakby była opcja kolorowania tylko wykroczeń to byłoby super :)

@Rick - no i już jest kolorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 09:08, Rick napisał:

Sami zwracaliśmy uwagę, że fajnie by było jakbyśmy mieli dwa kolorki. ;) Jeśli znajdzie
się dyskusja, w której weźmie udział 2-3 moderatorów i jeszcze Muradin albo ZoSo to już
w ogóle zaczyna się robić kolorowo na forum. :D


W ogóle sam pomysł kolorowania wszystkich postów moderatorów był od czapy. Już więcej sensu miało kolorowanie przypiętych postów - to one są zdecydowanie zbyt mało widoczne i na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać że post jest przypięty. Moderatorzy zawsze jakoś sobie radzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2015 o 10:35, rob006 napisał:

W ogóle sam pomysł kolorowania wszystkich postów moderatorów był od czapy.

Nie wiem jak wyglądały wtedy rozmowy moderatorów z ekipą, ale pamiętam jak użytkownicy (w tym również ja) chcieli, aby to własnie przypięte posty były jakoś wyróżnione. Nie wiem co ostatecznie było argumentem, żeby wszystkie posty moderatorów (na wzór konsulów) były wyróżnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 10:35, rob006 napisał:

W ogóle sam pomysł kolorowania wszystkich postów moderatorów był od czapy. Już więcej
sensu miało kolorowanie przypiętych postów - to one są zdecydowanie zbyt mało widoczne
i na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać że post jest przypięty. Moderatorzy zawsze jakoś
sobie radzili.


Gdy moderatorzy biorą udział w zwyczajnej rozmowie, dyskusji, to faktycznie trochę to dziwnie wygląda. Kolorki są natomiast fajne, gdy moderator pisze posta służbowego, a to przypomnieć, a to zdegradować, a to zbanować xD

Gdyby była taka możliwość zmiany kolorka aktualnego posta dla moda, to imho by było to całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 10:40, Rick napisał:

> W ogóle sam pomysł kolorowania wszystkich postów moderatorów był od czapy.
Nie wiem jak wyglądały wtedy rozmowy moderatorów z ekipą, ale pamiętam jak użytkownicy
(w tym również ja) chcieli, aby to własnie przypięte posty były jakoś wyróżnione. Nie
wiem co ostatecznie było argumentem, żeby wszystkie posty moderatorów (na wzór konsulów)
były wyróżnione.


Podejrzewam, że kluczowym powodem była "łatwość" wprowadzenia takich zmian - nie wymagały żadnych zmian w silniku, tylko kosmetyczne poprawki w arkuszach stylów (zresztą też wprowadzone na odwal, bo dopiero po kilku poprawkach działało w miarę dobrze). Prosta i nieinwazyjna zmiana, a zawsze można powiedzieć, że przecież forum nie stoi w miejscu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2015 o 10:44, Piotrbov napisał:

Gdy moderatorzy biorą udział w zwyczajnej rozmowie, dyskusji, to faktycznie trochę to
dziwnie wygląda. Kolorki są natomiast fajne, gdy moderator pisze posta służbowego, a
to przypomnieć, a to zdegradować, a to zbanować xD

Gdyby była taka możliwość zmiany kolorka aktualnego posta dla moda, to imho by było to
całkiem niezłe.


Można by im po prostu dać dodatkowy tag do pisania na kolorowo fragmentów służbowych. Powinno być prostsze do zrobienia i bardziej praktyczne niż kolorowanie całego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy jeden temat podsunął mi jedną myśl. Nie można by z automatu zamykać tematów typu news po powiedzmy miesiącu od napisania ostatniego posta? Może trochę ograniczyłoby to archeologię.

Oczywiście można zauważyć, że nie ma jej za dużo, ale zawsze to trochę pomoże na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Moderatorzy to ludzie, a nie boty siedzące na forum 24/7. Newsów jest mnóstwo, a takie zamykanie wymagałoby sporego nakładu pracy. Poza tym takie tematy przeważnie giną w naturze po kilku dniach, więc takie rozwiązanie jest IMHO całkowicie zbędne. Jest dużo ważniejszych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego maniekk napisał o zamykaniu z automatu...

Problem w tym, że trudno określić granicę, po której temat byłby do zamknięcia, bo teoretycznie jeśli dyskusja trwa w najlepsze, to może i trwać i te pół roku. :D A tak na poważnie to nigdy nie trzeba było takiego rozwiązania, ponieważ takie tematy ginęły śmiercią naturalną i sam nie wiem jak to się dzieje, że one wypływają. No bo to wygląda jakby ktoś szperał po ostatnich stronach forum i wyławiał takie znajdźki. ;) Bo przez wyszukiwarkę znalazłby raczej bardziej nośny temat.

Reasumując, odkopywania nie jest dużo, więc spokojnie to ogarniamy. ;) Jeśli potrzeba zamknięcia będzie duża (tak jak dzisiaj), to będziemy to robili. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 15:36, Rick napisał:

No bo to wygląda jakby ktoś szperał po ostatnich stronach forum i wyławiał takie znajdźki. ;)

A czasami jest tak, że strona główna gramu sama wywala takie tematy i nieuważny user się dopisze, bo myśli, że to jakis aktualny news...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej - w sytuacji, gdy ktoś chce dopisać się do starego tematu, w którym od miesięcy pająki przędą pajęczyny w kątach, a pod sufitem wiszą nietoperze, w okienku "Dodaj post", zamiast samego tytułu, mogłoby się również wyświetlać coś w rodzaju "w tym temacie nikt się nie wypowiadał od X dni, czy na pewno chcesz się do niego dopisać?". Taki myk działa na wielu forach (np. na knives.pl) i sprawdza się doskonale. Jeśli ktoś naprawdę ma coś do napisania, to nie musi zakładać nowego tematu, bo może spokojnie odkopać stary, natomiast osoba, która chce dopisać tylko "Super, zgadzam się" może (podkreślam - MOŻE) zastanowi się dwa razy, zanim kliknie "Dodaj Post".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko jak już gadamy, to warto by było dopisać ten podpunkt do tematu o potrzebnych zmianach gdzie ekipa bedzie mogła zebrac wszystko, a nie biegać po tematach u szukać "cu by się tu jeszcze przydało" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ cięcie

Dlatego napisałem z "automatu", a nie że każdy moderator ma osobiście sprawdzać kiedy i kto ostatnio napisał. Czytałeś post dokładnie? Naprawdę nie rozumiem jak mogłeś dojść do wniosku, że ma to robić żywa osoba? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 17:00, Rick napisał:

Spoko, tylko jak już gadamy, to warto by było dopisać ten podpunkt do tematu o potrzebnych
zmianach


Luzik, bardzo chetnie, tylko... gdzie on jest? Szukalem pod "zmiany", "sugestie", "potrzebne"... i nic. Moze warto by bylo albo go przypiac, albo chociaz dac do niego odnosnik w tym temacie na gorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się