Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Uwaga, zmienię temat;) Jak to jest z interface''m modków? Na pierwszej stronie tematu Damska SzLSz TYHE żartuje "...gdzie ten button banujący..." czy jakoś tak. To był żart, czy "skórka" moderatorów wygląda inaczej i ma kilka bajerów? Jak blokuje się tematy i daje degrady/banuje? Szalenie mnie to ciekawi, bo chciałbym być modkiem i powoli się wczuwać xD Nie no, więc jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, bo chciałbym być modkiem i powoli się wczuwać xD Nie no, więc jak
bardzo daleko mierzysz w gramowej społeczności
po pierwsze i najważniejsze nie masz jeszcze 18lat brakuje ci jeszcze 3-4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 14:59, Budo napisał:

Nie widze w tym nic złego, zamknałem własny wątek i tyle, co w tym złego?

Dopisanie sie po prawie roku tylko po to by napisac ''zamykam temat'' jest git? Mogles temat po prostu zamknac. Wyszloby na to samo ;)...

Dnia 17.05.2007 o 14:59, Budo napisał:

o ile nie ma sie nic nowego i ciekawego do przekazania).

Napisz mi wiec CÓŻ bylo takiego nowego i ciekawego do przekazania w Twoim poscie? Bo ja, niestety, pomimo usilnego wysilku umyslowego takowych informacji nie znalazlem. O! Juz wiem! -> Moderatorzy MOGA zamykac wlasne watki... yyyy... ale czy to cos zaskakujacego?

Dnia 17.05.2007 o 14:59, Budo napisał:

Ja uciałem ew. przyszły spam zamykając watek i tyle ;]

Jaki spam?!

Dnia 17.05.2007 o 14:59, Budo napisał:

Nigdy nie zastanawiałeś sie jak to jest zamknąć własny temat? :P

Nie... bo jak juz zamykalem swoj temat to nie dlatego, zeby sie przekonac jak to jest, bo to nie moja piaskownica. Zrobilem to z powodu spamu/calkowitego niezrozumienia tematu. Dodajmy, ze nastapilo to gdy watek nadal zyl. Ten byl od prawie roku martwy.

PS. Skoro tak sie zastanawiasz nad roznymi sprawami to sprawdz jeszcze jak to jest dac komus awans lub skasowac czyjs watek/GS/post/awatar* - niepotrzebne skreslic...


>>> Piciambeer
Budo Ci napisze. On lubi eksperymentowac ;). Wlasnie Budo, nie sprawdzales tez jak to jest przekazywac informacje dostepne moderatorom. A na serio - jest to informacja tajna. Wiedza o niej tylko osoby upowaznione do tego. Inni zobaczyc tego nie moga. Ale nie, guzikow nie ma XD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, co ty powiesz... Nie pouczaj brygadzisty:P Buźka "xD" świadczy o mówieniu ćwierćserio... Trochę wyrozumiały bądź:) Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzę, że coś Cie boli, to albo poczekaj aż przejdzie, albo wyślij formularz ;]
Co do samej odpowiedzi- nie wyrywaj moich zdań z kontekstu, nie miałem nic specjalnie ważnego do przekazania, ale zamknałem wątek z postem, co jest w "dobrym tonie" jeśli wiesz co mam na mysli. Nie lubimy odgrzewania tematów z powodu spamu który sie potem wywiązuje, gdy wątek jest już dawno martwy a potem zostaje wskrzeszony.. tutaj czegoś takiego nie było, bo temat zamknałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:15, Piciambeer napisał:

chciałbym być modkiem


Wierz mi, nie chcesz. Może na pierwszy rzut oka fajnie jest mieć władzę nad banami itd., ale na dłuższą metę może się to przejeść. W końcu prawie codziennie musisz poświęcić na przeglądanie forum te kilka godzin. Spójrz na TYHE - w końcu zrezygnowała. Możliwe, iż dlatego, że na forum przestała wchodzi dla przyjemności, a po to by pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:29, Jakub Wędrowycz napisał:

> chciałbym być modkiem

Wierz mi, nie chcesz. Może na pierwszy rzut oka fajnie jest mieć władzę nad banami itd., ale
na dłuższą metę może się to przejeść. W końcu prawie codziennie musisz poświęcić na przeglądanie
forum te kilka godzin. Spójrz na TYHE - w końcu zrezygnowała. Możliwe, iż dlatego, że na forum
przestała wchodzi dla przyjemności, a po to by pracować.

Odsyłam do mojego posta powyżej:P Przecież rozumiem, sam jestem ciekaw, jak to możliwe, że modek jakiś zawsze jest 24/h na forum. W sensie, że nie ma czasu, aby na forum przekląć, zawsze cię złapią;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:29, Jakub Wędrowycz napisał:

W końcu prawie codziennie musisz poświęcić na przeglądanie
forum te kilka godzin.

Niekoniecznie , nie wszyscy są tak aktywni .Rzezim ,Volvox,CooL_Zeek raczej aktywnością nie grzeszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:37, spider88 napisał:

Niekoniecznie , nie wszyscy są tak aktywni .Rzezim ,Volvox,CooL_Zeek raczej aktywnością nie grzeszą .


A na jakiej podstawie tak twierdzisz? :)
Bo same posty to nie dowód. Czytanie forum nie pozostawia śladów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:41, walgierz napisał:

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? :)


Właśnie po postach .

Dnia 17.05.2007 o 16:41, walgierz napisał:

Bo same posty to nie dowód. Czytanie forum nie pozostawia śladów ^^

Nie piszę że ich nie ma tylko że nie są aktywni ;p
Wszystko zależy jaką przyjmiemy interpretację zadań moderatora .Wydaje mi się że nie ma podziału na moderatorów działających czynnie ( ostrzeżenia ,degrady,zamykanie tematów) i tych którzy tylko czytają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tam moje skromne zdanie na ten temat ^^ Będę pisał z pozycji nie-użytkownika, żeby nie było, że się wywyższam czy coś ;)

Zwykli użytkownicy (a szczególnie ci początkujący) uważają moderatorów, adminów za coś w rodzaju elity, półbóstw , których obrazić nie można, broń boże nie można się z nimi poróżnić, zwykle pewna część userów, szczególnie tych, którzy uważają, że nie robią do końca tego, co określa regulamin...
Jest też grupa, którzy modów mają za wyrocznie, która zawsze im dopomoże, odpowie na pytanie.
Znana jest też cząstka userów, działających w myśl zasady : "Jak trwoga to do Boga" (wiem, że to "do Boga" jest mocnym określeniem moda/admina, ale... ), czyli dzieje sie coś złego i już krzyczą: "Walgierz, mam problem!" :P
Ciekawym zjawiskiem jest to, że kiedy już danego moda/admina poznamy lepiej, to po części przestajemy się go bać itd... ];>
Natomiast sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy nasz przykładowy user A sam stanie się moderatorem, wtedy zauważa, że pozostali "koledzy po fachu" to też ludzie, że nie trzeba się ich bać, a wręcz przeciwnie, można z nimi normalnie pogadać.
Taki nasz mod "A" dziwi się też, dlaczego inni uważają go za [..] (patrz wyżej) i dziwi się tak aż do tego czasu, kiedy sam sobie przypomni , jak to było, kiedy był normalnym userem...
:)

Dziękuję za uwagę,
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 18:12, Mr.M napisał:

No tam moje skromne zdanie na ten temat ^^ Będę pisał z pozycji nie-użytkownika, żeby nie było,
że się wywyższam czy coś ;)

Zwykli użytkownicy (a szczególnie ci początkujący) uważają moderatorów, adminów za coś w rodzaju
elity, półbóstw , których obrazić nie można, broń boże nie można się z nimi poróżnić, zwykle
pewna część userów, szczególnie tych, którzy uważają, że nie robią do końca tego, co określa
regulamin...
Jest też grupa, którzy modów mają za wyrocznie, która zawsze im dopomoże, odpowie na pytanie.
Znana jest też cząstka userów, działających w myśl zasady : "Jak trwoga to do Boga"
(wiem, że to "do Boga" jest mocnym określeniem moda/admina, ale... ), czyli dzieje sie
coś złego i już krzyczą: "Walgierz, mam problem!" :P
Ciekawym zjawiskiem jest to, że kiedy już danego moda/admina poznamy lepiej, to po części
przestajemy się go bać itd... ];>
Natomiast sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy nasz przykładowy user A
sam stanie się moderatorem, wtedy zauważa, że pozostali "koledzy po fachu" to też ludzie, że
nie trzeba się ich bać, a wręcz przeciwnie, można z nimi normalnie pogadać.
Taki nasz mod "A" dziwi się też, dlaczego inni uważają go za [..] (patrz wyżej) i dziwi się
tak aż do tego czasu, kiedy sam sobie przypomni , jak to było, kiedy był normalnym userem...
:)

Dziękuję za uwagę,
Mr.M


No cóż.... musze napisać, że w zupełności podzielam twoje zdanie.
Ja sam, 588 dni temu..(uch, jak staro się czuję! :P), gdy byłem jeszcze niedoświadczonym userem, owarzałem Moderatorów, za tych, którzy są troszkę zaledwie niżej od tych ,,niebieskich".

Ale muszę jeszcze dodać, iz to nie do końca jest tak...
Czasami bowiem zdarza się, iż w Modkach tacy userzy widzą swych wrogów.. tych złych Panów, któzy chcą nad nimi zapanowac ( sam przechodziłem przez taki okres, trwał...2 dni).
Jednagże dla tych, któzy posiedzą już trochę na forum, i poznają jego ,,tajniki" Moderatorzy, żeczywiście stają się przyjaciółmi, oraz zwykłymi ludźmi, któży tak jak my są userami tegoż forum, tyle, że dostali dodatkową ,,fuchę", która w dodatku jest często męcząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 16:37, spider88 napisał:

Niekoniecznie , nie wszyscy są tak aktywni .Rzezim ,Volvox,CooL_Zeek raczej aktywnością nie
grzeszą .


Ja generalnie staram się nie grzeszy;-).
Na gram.pl nigdy nie pisałem dużej ilości postów. O czym świadczy ilość moich postów.

To nie jest tak, że jak czegoś nie widzisz to tego nie ma.

Gdybym dostawał pieniądze za każdym razem, gdy zamykam temat i w chwili wysyłania postów pojawia się okienko, że nie mogę dodać postu, bo temat jest zamknięty na koncie miałbym pokaźną sumkę z tego tytułu;-) (zresztą podejrzewam, że inni moderatorzy mają podobne wrażenie:D)

Każdy z moderatorów moderuje w takim wymiarze godzin na ile pozwalają inne wyżej stojące w hierarchii zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 20:01, Rzezim napisał:

Każdy z moderatorów moderuje w takim wymiarze godzin na ile pozwalają inne wyżej stojące w hierarchii zajęcia.

A jakieś stoją wyżej? Przecież taki np sen to tylko bezproduktywna strata czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 15:12, Blackbeard napisał:

Dzięki, właśnie szukałem tego formularza, bo chciałem zgłosic, ale nie mogłem znaleźc.


Polecam mniej siedziec przy kompie i zakladac mniej quizow, a na dodatek wybrac sie do okulisty. Od ponad trzech miesiecy w przypietym poscie jest podany adres formularza. Za to widze doskonale, ze nie przeczytales ani przypietego posta, ani regulaminu forum. Bo gdybys przeczytal przypiety post wiedzialbys gdzie skierowac zapytanie. A gdybys przeczytal regulamin to bys wiedzial, ze decyzji moderatorow nie komentuje sie na forum. Zadanie domowe na dzis: zapoznaj sie z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zadanie domowe na dzis: zapoznaj

Dnia 17.05.2007 o 20:44, Wojman napisał:

sie z regulaminem.

>

Podziwiam Twój optymizm i wiarę w to, że on (lub kto inny) to przeczyta:> CDP powinno wam fundować co miesiąc odpowiednią ilość ziółek uspokajających, żebyście na starość nie sfiksowali. Przydałaby się też jakaś pensja za pracę w trudnych i niebezpiecznych dla zdrowia psychicznego warunkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moderatorzy sie bardzo poprawili - nie daja juz degradow za zakladanie tematow i dopisywanie sie do nowo powstalych - teraz sa one tylko zamykane... a nie mozna bylo tak od razu tylko musielismy przejsc przez ''pokaz sily'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się