Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2007 o 02:04, Icestalker napisał:

Widać TYHE nigdy nie przestanie tu dowodzić. :P I dobrze, TYHE była przynajmniej porządnym
moderatorem.


Chłopie, jakie przynajmniej, jakie dowodzić, jakie porządnym ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2007 o 19:13, walgierz napisał:

Po pierwsze zauważyłem, że czasem (nie zawsze) formularz idzie chyba na piechotę, bo dociera
ze sporym poślizgiem.

Tak - też zauważyłem. Nie pytajcie jak :D Ale żeby nawet tydzień ?

Dnia 31.05.2007 o 19:13, walgierz napisał:

Po drugie jeśli zapytanie kierujesz bezpośrednio do jakiegoś moderatora, lub sprawa dotyczy
sytuacji związanej z decyzją konkretnego moderatora, to żaden inny nie będzie udzielał na nie
odpowiedzi. Po prostu nic mu do tego.

Hmm - tu też mam rację. Ale to by oznaczało że muszę czekać aż dany moderator zobaczy moją wiadomość ? Nie wiem jak tam macie w skrzynce, ale jeśli ten moderator nie jest aktywny lub po prostu nie zagląda do skrzynki moja wiadomość może być odrzucana - spokojnie sobie spada, spada, spada... i wiadomości nie ma - tak samo jak reakcji. To co mam zrobić - chyba na priv z nim pogadać. Ale takie forumowe rzeczy powinno się rozwiązywać na forum .Powinno.

Dnia 31.05.2007 o 19:13, walgierz napisał:

Po trzecie - jeśli jest to prośba o podpięcie/reakcję na określony problem, to każdy z moderatorów
formularz czyta, a następnie podejmuje, lub nie (jeśli nie uzna tego za stosowne) działania.

Hmm... to powinien <b> odpisać </b> że w danej sprawie nie ma rozwiązania. Jak nie napiszę to mogę uznać, że nie przeczytał i/lub ... patrz pkt niżej...

Dnia 31.05.2007 o 19:13, walgierz napisał:

Sam musisz stwierdzić do której kategorii należał Twój formularz.

No to ja dam pkt. 4 :D
Sprawa jest nie wygodna dla niego. Może właśnie moja sprawa jest dla niego nie wygodna. (tutaj też "uświadomił" mnie morthi ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=9501). Ale który moderator zajrzał do tej sprawy powinien o tym wiedzieć.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawde napisałem w wątku o rangach, ale że odpowiedzi nie otrzymałem, pisze tutaj :P
Pytanie Kluczowe!- Za co dostałem bana na koncie "Zgłębiczart" ?
Bardzo bym prosił także o podanie linku :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 13:34, Super gość napisał:

Hmm - tu też mam rację. Ale to by oznaczało że muszę czekać aż dany moderator zobaczy moją wiadomość ? Nie wiem jak tam macie w skrzynce, ale jeśli ten moderator nie jest aktywny lub po prostu nie zagląda do skrzynki moja wiadomość może być odrzucana - spokojnie sobie spada, spada, spada... i wiadomości nie ma - tak samo jak reakcji. To co mam zrobić - chyba na priv z nim pogadać. Ale takie forumowe rzeczy powinno się rozwiązywać na forum .Powinno.

To może ja przypomnę. Jesteśmy moderatorami niezależnymi. Nic mi do decyzji np. Budo albo Cinusa, tak jak im do moich. Jeśli ktoś uważa, że został pokrzywdzony przez moderatora, to powinien się domagać wyjaśnień od niego, a nie od innego moda. I tyle. Koniec kropka.

Dnia 04.06.2007 o 13:34, Super gość napisał:

Sprawa jest nie wygodna dla niego.

Tja. Dorabiaj sobie ideologię jak chcesz. Nie od dziś wiadomo, że moderatorzy czerpią perwersyjną przyjemność z nadużywania władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:23, walgierz napisał:

To może ja przypomnę. Jesteśmy moderatorami niezależnymi.

Akurat w tym kontekscie niezaleznosc znaczy, ze jestescie niezalezni... od CDP, nie jeden od drugiego ;). Chodzi wiec oto, ze jak sa pytania do Mordek to powinny isc do nich, a nie do CDP, bo oni (a raczej Sol, bo to Sol zajmuje sie kadra czerwnoych - Auć ;)) co najwyzej moga interweniowac w sprawach gdy jeden moderator wyraznie zaczyna sobie pogrywac na nie swoim przeciez forum. W innym wypadku macie wolna reke. I o tym wlasnie wspomina przytooczny przez Ciebie zapis :)...

Dnia 04.06.2007 o 17:23, walgierz napisał:

Nie od dziś wiadomo, że moderatorzy czerpią perwersyjną przyjemność z nadużywania władzy.

Ejjj... chcesz mi powiedziec, ze nie czerpiesz z tego przyjemnosci ?! Ja tam mialem czasami niezle fazy. Bylo mi zle? ''Ban'' na dzien dobry, degrad za nick i od razu lepiej. Ale ja Cie rozumiem, walgierz. Mnie tam juz ze stolka nie zwala ;P...

PS. Ten drugi moj akapit to zart. Naprawde, ja zartowalem! Kurde, gdzie z lapami? Nie otworze tych drzwi!!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:35, Piotrek K. napisał:

Akurat w tym kontekscie niezaleznosc znaczy, ze jestescie niezalezni... od CDP, nie jeden od drugiego ;).

Niezależny, to niezależny. Od nikogo, od siebie nawzajem również.

Dnia 04.06.2007 o 17:35, Piotrek K. napisał:

> Nie od dziś wiadomo, że moderatorzy czerpią perwersyjną przyjemność z nadużywania władzy.
Ejjj... chcesz mi powiedziec, ze nie czerpiesz z tego przyjemnosci ?! Ja tam mialem czasami niezle fazy. Bylo mi zle? ''Ban'' na dzien dobry, degrad za nick i od razu lepiej. Ale ja Cie rozumiem, walgierz. Mnie tam juz ze stolka nie zwala ;P...

Przedstawiałem tylko tezę lansowaną przez pokrzywdzonych ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo ! Właśnie to nie dawna zauważyłem. Czyli "jeśli twój post przeczyta moderator xxx dostaniesz degrad, a jeśli ten sam przeczyta moderator yyy ujdziesz besz kary.
Przykład z tematu o gramsajtach (zakaz reklamowania)
-XXX- Zapraszam na mój GS [...]
-YYY oj przecież nie wolno to zabronione
- MMM - XXX dostajesz degrad -1 za reklamowanie
(te 3 posty są pod rząd)
I druga sytuacja :
- ZZZ - Zapraszam na mój GS [...]
- UUU -oj przecież nie wolno to zabronione
- MMM2 - ZZZ dostajesz degrad -1 za reklamowanie
-MMM2 UUU dostajesz ostzeżenie za pseudomoderatorkę.
I jaka sprawiedliwość ?
---
walgierz -->

No dobra, już nie będę się kłócił, chociaż moje zdanie nie zmieniło się.
morthi-->

Dnia 04.06.2007 o 19:10, boduczek napisał:

smacznego :P

DZiękuje i nawzajem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, degrad w dużej mierze zależy od tego na jakiego moderatora trafisz,są łagodniejsi i bardziej przestrzegający regulaminu.Ale cóż takie już te życie jest okrutne ;) Zostań modem to Ty będziesz decydować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 19:10, boduczek napisał:

Dlaczego raz moderatorzy karzą za pseudomoderatorkę a raz nawet nie dadzą ostrzeżenia? np.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23773&pid=4
To jest nie sprawiedliwe ;)

Możesz się więc zabawić w donosiciela i wypełnić formularzyk, podając odpowiedni link. Jeśli dobrze przedstawiłeś swoje racje, doczekasz się odpowiedniej interwencji lub odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu przyszedłem z zażaleniem :D Wysyłałem formularz kilkakrotnie i to w różnych odstępach czasu w jednej sprawie, ale nikt na niego nie zareagował! Czy wy to czytacie? [taki żarcik :D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

formularz dziala wybiorczo - jesli temat jest wygodny to moderator odpowiada, jesli nie jest to nie odpowiada i liczy ze uzytkownik znudzi sie i przestanie wysylac zapytania
jest czytany ale nie oczekuj ze otrzymasz odpowiedz - jesli to problem godny moderatora to zajmie sie nim - jesli nie zostaniesz zignorowany

obowiazek udzielenia wyczerpujacej odpowiedzi przez moderatora mozna zdefiniowac nastepujaco:

ODPOWIEDZ WYCZERPUJACA - zdanie prawdziwe z ktorego wynika prawdziwa odpowiedz własciwa
ODPOWIEDZ WLASCIWA - zdanie, ktore powstaje z datum quaestionis tego pytania przez podstawienie za niewiadoma dowolnej wartosci nalezacej do zakresu tej niewiadomej

jesli chcesz zmusic moderatorow do wykonywania obowiazkow nie pozostaje Ci nic innego jak zglosic sie bezposrednio do cdp (pamietaj o prekluzji czyli powolaniu wszystkich mozliwych dowodow w liscie ktory wysylasz gdyz inne niz te ktore napiszesz nie zostana uwzglednione przy rozpoznawaniu sprawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak poza formularzem. Chciałem kiedyś zgłosić coś na GS-ie [i nadal chcę :/] i na dole strony z GS-em jest napis "zgłoś naruszenie zasad". No to ja zgłosiłem podając odpowiednie linki, które były potrzebne :P. No i nie widziałem żadnych reakcji ze strony Moderatorów. No to nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić, skoro widzę, że ktoś [w wielu wpisach!] łamie regulamin, a ja nie mogę nic z tym zrobić. Z formularza już chyba przestanę korzystać, bo nie chcę mi się pisać, skoro i tak nie otrzymam odpowiedzi. :/

Chyba pozostaje bezpośredni kontakt z Moderatorem, przez GG, czy inny komunikator/ e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 08:37, milten6 napisał:

No i nie widziałem żadnych reakcji ze strony Moderatorów.

Może takowej reakcji to nie wymaga. Z tego co pamiętam to Sol pisała, że gramsajty to takie nasze małe królestwa, możemy sobie na nich pozwolić na więcej niż na forum.

Dnia 05.06.2007 o 08:37, milten6 napisał:

Z formularza już chyba przestanę korzystać, bo nie chcę mi się pisać, skoro i tak nie otrzymam odpowiedzi. :/

Pytanie do moderatorów. Dużo takich zgłoszeń dziennie dostajecie. Może faktycznie, jeśli nie są to jakieś ogromne ilości, wystarczyłby mail zwrotny z informacją, że przypadek nie wymaga reakcji moderatora bo nie łamie regulaminu. Na pewno mielibyście trochę mniej "spamu" na skrzynce ponieważ taki delikwent, jak nie otrzyma odpowiedzi, ponownie wysyła formularz.

Dnia 05.06.2007 o 08:37, milten6 napisał:

Chyba pozostaje bezpośredni kontakt z Moderatorem, przez GG, czy inny komunikator/ e-mail.

Jest to jakiś pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 08:57, Jarys napisał:

Może takowej reakcji to nie wymaga. Z tego co pamiętam to Sol pisała, że gramsajty to takie
nasze małe królestwa, możemy sobie na nich pozwolić na więcej niż na forum.


Jak dla mnie plagiat, to poważna sprawa. Więc chyba jednak wymaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 09:00, milten6 napisał:

Jak dla mnie plagiat, to poważna sprawa. Więc chyba jednak wymaga :)


Eee, no i tu mamy problem- bo niby mail doszedł, ale nie widzę tam żadnego naruszenia zasad... nie ma linka do sajta, z którego jest plagiat, ani nic... z Twojego chyba nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 09:00, milten6 napisał:

> Może takowej reakcji to nie wymaga. Z tego co pamiętam to Sol pisała, że gramsajty to
takie
> nasze małe królestwa, możemy sobie na nich pozwolić na więcej niż na forum.

Jak dla mnie plagiat, to poważna sprawa. Więc chyba jednak wymaga :)


Wystarczyło trochę poczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 11:19, boogie85 napisał:

Wystarczyło trochę poczekać :D


No dobrze, zapamiętam na przyszłość :], że macie dużo roboty. A czy wiadomość o naruszeniu zasad dochodzi do Was? Jeżeli tak, to przejrzyjcie wiadomości :], jest tam link. Musi być! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się