Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2007 o 18:26, Mistic napisał:

Do roboty panowie, a nie się obijacie >.<


Prosze mi zatem polecic swojego okuliste, jesli mojej obecnosci na forum nie widzisz. :) Na forum jestem teraz praktycznie codziennie, glownie wieczorami. Co wiecej jak wejde dokladnie przygladam sie tematom na kilku ostatnich stronach forum. I zawsze znajduje sie sporo tematow do zamkniecia z roznych powodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz do obojetnie jakiego posta, ale zgodnie z prosba... ;)

Czasami jednak, sa momenty, gdzie przez dlugi okres czasu jest cisza na Forum i zero osoby z Czerwonym podpisem. Ot chociazby wystarczy, ze jeden z Was gdzies pojedzie i juz sa braki. Bo zbyt wielu Was aktywnych nie ma. Ty, Budo, Wojman, cinus`. Czasami jeszcze Olamagato, Rzezim i Boogie sie odezwa. A jest Was tak wielu. Dlatego jest roznica miedzy "moderatorem", a moderatorem.

I jest roznica miedzy zamykaniem watku w 5 a 60 min. Bo przez te 60, pojawi sie 50 postow. 1 zalozycielski, 16 z klotnia, 3 z linkami, 20 na temat, 9 z obelgami i post zamykajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:19, PolishWerewolf napisał:

I jest roznica miedzy zamykaniem watku w 5 a 60 min. Bo przez te 60, pojawi sie 50 postow.
1 zalozycielski, 16 z klotnia, 3 z linkami, 20 na temat, 9 z obelgami i post zamykajacy.


I często jeszcze przez to degrady się sypią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:22, PolishWerewolf napisał:

Ostatnio jednak, posypaly sie same ostrzezenia. Dla tak zwanych recydywistow...

Chodzi mi o niedopuszczenie do pseudo-moderatorki .Jeśli wątek zbyt długo czeka na zamknięcie zawsze znajdą się osoby które się nie mogą powstrzymać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:22, PolishWerewolf napisał:

Ostatnio jednak, posypaly sie same ostrzezenia. Dla tak zwanych recydywistow...

W ostatnich czasach niektórzy mają wielkiego fuksa, i unikają kary ;) Ale wszyscy przecież wiemy że modów jest za mało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o takowym przypadku mowie. Coz, jednak nie ja jestem tutaj Czerwony, wiec ja nic z tym zrobic nie moge.

Adamido-> Tja... Czasami jakiemus pojedynczemu przypadkowi sie oberwie zasluzenie, innym razem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:25, PolishWerewolf napisał:

Adamido-> Tja... Czasami jakiemus pojedynczemu przypadkowi sie oberwie zasluzenie,
innym razem nie.

Albo co gorsza nie oberwie wcale,prawda ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:19, PolishWerewolf napisał:

Czasami jednak, sa momenty, gdzie przez dlugi okres czasu jest cisza na Forum i zero osoby z Czerwonym podpisem. Ot chociazby wystarczy, ze jeden z Was gdzies pojedzie i juz sa braki. Bo zbyt wielu Was aktywnych nie ma. Ty, Budo, Wojman, cinus`. Czasami jeszcze Olamagato, Rzezim i Boogie sie odezwa. A jest Was tak wielu. Dlatego jest roznica miedzy "moderatorem", a moderatorem.

Bo nie mamy grafiku moderowania. Tak jak wspomniałem, nie jest to praca. Każdy z nas lubi forum i chce się przyłożyć do zapewnienia porządku na nim. I poświęca na to tyle czasu ile może. Więcej chyba wymagać nie można.

Dnia 13.08.2007 o 11:19, PolishWerewolf napisał:

I jest roznica miedzy zamykaniem watku w 5 a 60 min. Bo przez te 60, pojawi sie 50 postow. 1 zalozycielski, 16 z klotnia, 3 z linkami, 20 na temat, 9 z obelgami i post zamykajacy.

A co to za problem? Kłócący się dostaną po warnie albo po degradzie, inni upomnienie, temat się zamknie i koniec. To nie wina moderatorów, że niektórzy ludzie uwielbiają pakować się tam gdzie nie powinni.
Ja nie jestem zwolennikiem zasady "zero tolerancji". Nie będę wlepiał każdemu, kto się dopisał do bezsensownego wątku degrada tylko dlatego, że niektórzy Użytkownicy tak by chcieli. Owszem, jeśli ktoś przesadza i spamuje niemiłosiernie, to degradem oberwać może. Mało tego, ja mam dość dobrą pamięć. Jak zapamiętam sobie delikwenta, który lubi dopisywać się do wątków czekających na zamknięcie, to może mieć spore znaczenie przy mojej ocenie jego zachowania w następnym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:29, Adamido napisał:

Albo co gorsza nie oberwie wcale,prawda ? ;)

Myślę że modkom wcalnie nie sprawia przyjemność degradownie , choć są osoby aż się o to proszące .Wielu użytkowników ma także wiele ostrzeżeń czego my nie widzimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:32, spider88 napisał:

Myślę że modkom wcalnie nie sprawia przyjemność degradownie , choć są osoby aż się o to proszące .Wielu użytkowników ma także wiele ostrzeżeń czego my nie widzimy .


Otóż to. Ja naprawdę nie lubię degradować, mimo, że wiele osób uważa inaczej. To żadna przyjemność sprawiać komuś przykrość. Wyjątkiem są oczywiście przypadki, gdy ktoś zwyczajnie z forum robi śmietnik, albo urządza sobie prywatne wojenki. Wtedy moje wyrzuty sumienia śpią ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:32, spider88 napisał:

Myślę że modkom wcalnie nie sprawia przyjemność degradownie , choć są osoby aż się o to proszące
.Wielu użytkowników ma także wiele ostrzeżeń czego my nie widzimy .

Któryś mod już pisał,że nie lubi degradować.Albo mi się coś pomerdało ;P
Co do ostrzeżeń,to często je widzimy,przeglądając zamknięte tematy prawda ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:31, walgierz napisał:

Więcej chyba wymagać nie można.

Od Was, nie. Ale od CDP zwiekszenia ilosci osob w aktywnym skladzie juz tak :>

Dnia 13.08.2007 o 11:31, walgierz napisał:

A co to za problem? Kłócący się dostaną po warnie albo po degradzie, inni upomnienie, temat się zamknie i koniec.

Jak wspomnialem juz wczesniej, czasami za to samo, za co ktos inny oberwalby porzadnie po glowie, dana osoba dostaje tylko ostrzezenie. Zalezy od tego, na jakiego Czerwonego sie trafi.

Dnia 13.08.2007 o 11:31, walgierz napisał:

To nie wina moderatorów, że niektórzy ludzie uwielbiają pakować się tam gdzie nie powinni.

Oduczyc raz, a porzadnie. Kilka razy sie dopisal, ban tymczasowy. Problem z glowy na miesiac moim zdaniem.

Dnia 13.08.2007 o 11:31, walgierz napisał:

Ja nie jestem zwolennikiem zasady "zero tolerancji".

Coz, w przeciwienstwie do wielu osob.

Dnia 13.08.2007 o 11:31, walgierz napisał:

Nie będę wlepiał każdemu, kto się dopisał do bezsensownego wątku degrada tylko dlatego, że niektórzy Użytkownicy tak by chcieli.

Nie zadam od Ciebie, abys na czyjs rozkaz degradowal, bo jestes wolnym czlowiekiem. Uwazam jednak, ze powinna byc rownosc, czyli zawsze za to samo, taka sama kara. I jak temat bezsensowny, to jeden link, porada. I na tym koniec. Reszta juz moim zdaniem powinna oberwac.

Dnia 13.08.2007 o 11:31, walgierz napisał:

Owszem (...)

Pare razy widzialem juz ostrzezenia, ze nastepny wybryk skonczy sie degradem/banem. Patrze na nastepny post Moda do danego uzytkownika - ostrzezenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he , fajnie się czyta dwa ostatnie posty ;))
Adamido - Oni mają dokładną statystykę więc są o wiele bradzie poinformowani .Wiedzą kiedy i od kogo było ostrzeżenie .

Walgierz - Rozumiem to ,wiadomo w końcu forum jest dla ludzi a niektórym się w głowach przewraca .Z tym że jednak uważam że aktywnych modków mimo wszystko powinno być więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:36, PolishWerewolf napisał:

Od Was, nie. Ale od CDP zwiekszenia ilosci osob w aktywnym skladzie juz tak :> /.../

Oho, Wilczek robi podchody i sprawdza grunt, czy aby nie ma szans dostania awansu na czerwony status... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:36, PolishWerewolf napisał:

> Więcej chyba wymagać nie można.
Od Was, nie. Ale od CDP zwiekszenia ilosci osob w aktywnym skladzie juz tak :>

Prawda jest taka, że nie każda aktywna osoba nadaje sie na moderatora. Aktywność to nie wszystko.

Dnia 13.08.2007 o 11:36, PolishWerewolf napisał:

> A co to za problem? Kłócący się dostaną po warnie albo po degradzie, inni upomnienie,
temat się zamknie i koniec.
Jak wspomnialem juz wczesniej, czasami za to samo, za co ktos inny oberwalby porzadnie po glowie, dana osoba dostaje tylko ostrzezenie. Zalezy od tego, na jakiego Czerwonego sie trafi.

Bo oprócz prawa (a nim na forum jest regulamin), mamy jeszcze jego wykładnię. Każdy moderator indywidualnie ocenia każdą sytuację i podejmuję taką decyzję, jaką uważam za słuszną.

Dnia 13.08.2007 o 11:36, PolishWerewolf napisał:

> To nie wina moderatorów, że niektórzy ludzie uwielbiają pakować się tam gdzie nie powinni.
Oduczyc raz, a porzadnie. Kilka razy sie dopisal, ban tymczasowy. Problem z glowy na miesiac moim zdaniem.

Spektakularne akcje nic nie dawały, przerabialiśmy już to. Konsekwentna praca i upominanie są skuteczniejsze niż drakońskie kary.

Dnia 13.08.2007 o 11:36, PolishWerewolf napisał:

Pare razy widzialem juz ostrzezenia, ze nastepny wybryk skonczy sie degradem/banem. Patrze na nastepny post Moda do danego uzytkownika - ostrzezenie.

Bo jak wspominałem każdy moderator indywidualnie ocenia każdą sytuację. Taka sugestia od innego modka jest oczywiście brana pod uwagę, ale jest tylko sugestią. Najczęściej się nią kieruje, ale czasami można mieć inne zdanie, nie? Nie jesteśmy automatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wilku, już masz mój głos w wyborach na moderatora! Transparent ładny strzelimy, uber pr0pagande i nie ma szans, żeby Cię nie przyjęli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:42, Bumber napisał:

Oho, Wilczek robi podchody i sprawdza grunt, czy aby nie ma szans dostania awansu na czerwony
status... ;P

Oho , Byczek wyciąga zdania z kontekstu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 11:42, walgierz napisał:

Prawda jest taka, że nie każda aktywna osoba nadaje sie na moderatora. Aktywność to nie wszystko.

Dlatego bylaby wazna selekcja wsrod aktywnych.

Dnia 13.08.2007 o 11:42, walgierz napisał:

Bo oprócz prawa (...)

Oczywiscie. Jednak jakas prawidlowosc, by sie przydala. Bo jeden daje -3, a drugi nawet nie ostrzeze.

Dnia 13.08.2007 o 11:42, walgierz napisał:

Spektakularne akcje (...)

Dawaly. Przez pare dni byla cisza. I z Wasza lagodnoscia, widac bylo co sie wczoraj dzialo w Kwasach...

Dnia 13.08.2007 o 11:42, walgierz napisał:

Nie jesteśmy automatami.

A kiedys bylo mowione, ze macie takie rurki z tylu glowy w kregoslup wkrecone, z przodu kolejna do podawania pokarmu, i tylko dzialacie sila psychiczna na klawiature... :>

Zart oczywiscie. Rozumiem, ze nie jestescie automatami. Jednak jakas wspolpraca doglebna bylaby uzyteczna dla Forum. Bo jak wiadomo, spamerow nam nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się