Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Część modków odeszła na własne życzenie, części jak widać "podziękowano" za współpracę [ nie podając powodów (?) ]. Cóż ... srogo się robi, oj srogo. To może niech reszta która została, też odejdzie z moderki [ ale niekoniecznie z gramu jako takiego ] na znak protestu? Protestu przeciwko temu wszystkiemu co tu się ostatnio wyrabia, przeciwko drodze jaką "obrali" (?) ''zieloni''. Zadajmy sobie proste pytanie ... czy nadal mamy tu po co siedzieć? Czy nadal jest jakiś sens? Hm ...

dla niekumatych ... pisane z przymrużeniem oka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, i tak było niewiele modków, 3/4 było nieaktywnych, Wojman był prawdziwym przodownikiem modowania i wyrabia 300% normy, teraz będzie musiał jeszcze więcej. Na dobrą sprawę było tak 2, no ew. 3 aktywnych modków, a dziś odeszło czterech. Na dobrą sprawę jest już tylko Wojman. Kurde, wiedziałem, że ogólne popadanie w degrengoladę serwisu się pogłębia, ale żeby aż tak ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 22:48, Wojman napisał:

Sa pewne sprawy, ktore wymagaja wewnetrznych ustalen. Na dzien dzisiejszy nie widze powodu
dla ktorego publicznie nielbysmy wyjasniac nasze wewnetrzne kwestie.


Chyba zapomniałeś, że to Wy jesteście dla userów, a nie odwrotnie. I tyczy się to też zielonych...

kulfonito---> lul, chyba na odźwiernego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale Wojman odpowiadał Furrowi , który odpowiadał mnie a ja pisałam o tym, że Olamagato nie dostał wyjaśnień.
Na co Wojman napisał, że moderatorzy nie muszą tłumaczyć się userom.
Eee?
Chodźmy se lepiej pograć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:02, Dexter_McAaron napisał:

Faajnaa taka polityka, otwartości i przyjaźni dla klienta.
nawet taka krótka notka z gatunku "Drodzy
gramowicze, ważne wieści! Dzisiaj odeszli: taki taki a taki, dziękujemy im za długą współpracę
oraz wysiłek włożony w rozwój naszego portalu" (lub coś w ten deseń) byłby... no, nawet
sympatyczny.


Przecież odchodzący napisali parę słów. Jeśli chodzi zaś o zielonych to co ma do tego polityka otwartości? Jak pewnie sam widzisz ich statusy są nadal czerwone, więc można wnioskować, że ekipa gram jeszcze nie przeczytała jeszcze maili z rezygnacja (zatem nie mogli napisać jeszcze o tym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:16, Outlander-pro napisał:

Na dobrą sprawę jest już tylko
Wojman.


Muszę się mocno z tym przespać, bo być może gdzieś między wciśnięciami klawiatury rzeczywiście liczyłem na to, że Wojman da sobie spokój, skoro nie potrafi przyznać się do swoich wpadek. I w sumie moderatorzy zostali bez Wojmana, chociaż bez kilku przycisków pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:28, Xantus napisał:

Przecież odchodzący napisali parę słów. Jeśli chodzi zaś o zielonych to co ma do tego
polityka otwartości? Jak pewnie sam widzisz ich statusy są nadal czerwone, więc można
wnioskować, że ekipa gram jeszcze nie przeczytała jeszcze maili z rezygnacja (zatem nie
mogli napisać jeszcze o tym).


Uhm... szczególnie w przypadku GeoTa, nie wspomniawszy o tym że na pewno nic nie wiedzieli o "odejściu" Olamagato. No proszę Cię... żartujesz czy o drogę pytasz...?

(o pisaniu paru słów przez odchodzących nic nie wspomniałem)

Co do polityki otwartości oraz fair play wobec samych zainteresowanych...well, może jestem troszkę staroświecki, proszę bardzo, możesz to tak nazwać, ale w tych dokładnie kategoriach to pojmuję.

Punkt pierwszy, tego że wiele czasu i energii tu poświęcili, czy też po prostu zużyli, nie zaneguje nikt. Więc nawet jeśli któryś z nich pokłócił się z szefostwem o bozia wie jakie pryncypia, powyzywali swe matki żony kochanki oraz pieski kotki i chomiki, jakieś tam oficjalne senkjuverymacz po prostu...no po prostu się należy. Jak psu buda, za przeproszeniem zainteresowanych ;)

Punkt drugi... hmm.. użyjmy metafory, niestety ze świata polityki - ale zarządzanie gramem też coś w sobie z tego ma, więc porównanie uzasadnione. W każdym razie, gdy jakiś tam premier czy prezydent (mówię hipotetycznie i ciutkę hiperbolicznie, żeby nie było że bawię się w aluzje do aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju albo iż histeryzuję na temat całego dzisiejszego zamieszania) zwalnia pół gabinetu, to niekoniecznie oczekuję że my - jako społeczeństwo - dowiemy się prawdziwych przyczyn takiej wolty. Ale tak czy siak, inaczej to wygląda gdy odbywa się tradycjnie, z całym ceremoniałem, podziękowaniami i wręczeniem pożegnalnego pióra - oraz w świetle kamer i fleszy - a inaczej gdy o całej chryi człek się dowie z porannego tabloidu, którego dziennikarz w nocy szczęśliwie podpatrzył, jak chyłkiem tyłkiem zwolniono kilku panów, dano im godzinę na spakowanie swoich rzeczy i uprzątanie biurek oraz wręczono nominacje następnym. Nie czułbym się wtedy jak obywatel traktowany poważnie i z szacunkiem.

Nie wiem czy napisałem to jasno i przejrzyście, tudzież czy klarowne będzie o co mnie się rozchodzi. Cóż, inaczej ni umim ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:24, TYHE napisał:

Na co Wojman napisał, że moderatorzy nie muszą tłumaczyć się userom.


TYHE kto jak kto, ale Ty powinnas znac regulamin uslug serwisu gram.pl. A stanowi on miedzy innymi:

Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi, są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:59, Wojman napisał:

> Na co Wojman napisał, że moderatorzy nie muszą tłumaczyć się userom.

TYHE kto jak kto, ale Ty powinnas znac regulamin uslug serwisu gram.pl. A stanowi on
miedzy innymi:

Decyzje Moderatorów lub Pracowników gram.pl dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi,
są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą gram.pl oraz tym Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji
na gram.pl
.


No faktycznie ujmę na honorze by Ci przyniosło wytłumaczenie sprawy... No ale czego ja wymagam jak w większości rozmowa z Tobą kończy się na odesłaniu do formularza. Bo czasem jeszcze trzeba mieć argumenty na poparcie swojej decyzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawić was na 3 godziny to z czterech modków mniej robi się pięć. Co tu się do cholery jasnej się dzieje co za rewolty jutro się dowiemy że połowa zielonych odchodzi/wylatuje a w czwartek że gram zaliczyło plajtę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 00:22, rob006 napisał:

Na twoim miejscu siedziałbym cicho (na swoim zresztą też :P), Wojman musi teraz wyrobić
700% normy... :P


Rob wiemy dobrze,że nie będę siedział cicho chociaż biłbym nowe rekordy gramu w ilości degradów i ostatecznie bana w 24 godziny ;) Ostatni rekord wynosi 3 degrady + ban :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 00:24, dawidos160 napisał:

Rob wiemy dobrze,że nie będę siedział cicho chociaż biłbym nowe rekordy gramu w ilości
degradów i ostatecznie bana w 24 godziny ;) Ostatni rekord wynosi 3 degrady + ban :P


A ty dobrze wiesz, że mówisz do ściany. Możesz liczyć tylko, że inni to usłyszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawid i rob ... idźcie sobie lepiej pograć co? [ bo to przecież nie jest obraźliwy tekst 111oneeleven!! ].

;-P

A tak serio to hm ... trzeba kogoś znaleźć na wolne stanowiska ... przecież sam Wojman ... no dobra, jeszcze S1G [ najbardziej aktywni ... z tych co zostali ], Volvo i Paladynka [ ci mniej aktywni ;d ] nie ''obrobi'' całego forum ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 00:19, dawidos160 napisał:

No faktycznie ujmę na honorze by Ci przyniosło wytłumaczenie sprawy... No ale czego ja
wymagam jak w większości rozmowa z Tobą kończy się na odesłaniu do formularza. Bo czasem
jeszcze trzeba mieć argumenty na poparcie swojej decyzji...


Ale dlaczego Wojman miałby wyjaśniać sprawę? Jeśli odeszli inni moderatorzy to jest to sprawa między nimi a gram.pl i w tym momencie zwyczajna przyzwoitość nakazuje, by Wojman wstrzymał się od ujawniania czegokolwiek. Niech zrobią to sami zainteresowani - czy to byli moderatorzy czy zieloni. O podjętych decyzjach dowiedzieliśmy się wieczorem, dajmy konsulom trochę czasu na reakcję.

Inna sprawa, że gram.pl od jakiegoś czasu konsekwentnie zmierza w stronę portalu dla dzieci neo. System moderacji jest fatalny, panuje olbrzymia tolerancja dla trolli, agresywnych chamów i różnej maści idiotów, a moderatorzy pozostawiani są sami sobie i nie miają żadnego wsparcia ze strony mocodawców. Ten exodus modków jeszcze zniechęci ludzi na poziomie od podejmowania takiej funkcji, ale jakoś nie wydaje mi się by to bardzo zmartwiło właścicieli. Chcieli forum na poziomie tabloidu, to będą takie mieli.
Na koniec cytat z kabaretu Tey, bo IMO zgrabnie podsumowuje całą sytuację:
"Odbiliśmy się od dna... i dno się urwało."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się