Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapomnijcie o wakacyjnych wyjazdach - Baldur’s Gate: Enhanced Edition zapowiedziane na lato!

119 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2012 o 00:30, Aandrzey napisał:

Ciekawi mnie czy pozostaną wierni oryginałowi i gra będzie miała D&D edycję 2.0 czy może
ulepszą i to. Po cichu liczę, że będzie 3.X --> więcej ras do wyboru na starcie. ;p


Pozostaną wierni oryginałowi, tak więc zasady 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 01:04, sirufok napisał:

Pozostaną wierni oryginałowi, tak więc zasady 2.0.

Tego nie byłbym pewien, mowa była o usprawnieniach, a że dostali licencję WoTC, to możliwe, że ci wymusili na programistach zmiany zasad, choćby po to by promować najnowszą edycję (uch, oby nie). Osobiście wolałbym 3.0/3.5 z Icewind Dale II, która na papierze działała tak sobie, ale w grach sprawdzała się nieźle. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby powinienem się cieszyć, ale póki co jakoś nie jestem pod wrażeniem. Odświeżona grafika to może i fajna sprawa, ale nie na tyle, bym miał się rzucić do kupna. Szczególnie jedynki - zresztą, nawet i dwójki. Dość dawno grałem, ale już i wtedy sporo się liczyło na mody, by uatrakcyjnić rozgrywkę, jak by to miało tutaj wyglądać? Co zmienią w stosunku do oryginału? Mimo wszystko, przechodzić n-ty raz to samo i płacić po raz kolejny - no tak średnio się uśmiecha.
Zmiana systemu z D&D 2 na ... cokolwiek jest teraz (nie śledzę na bieżaco), to mogłoby być ciekawe. Ale więcej info. Co będzie faktycznie nowego pod względem fabularnym, a nie że Fireball będzie teraz bardziej trójwymiarowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 02:21, maggit napisał:

> Pozostaną wierni oryginałowi, tak więc zasady 2.0.
Tego nie byłbym pewien, mowa była o usprawnieniach, a że dostali licencję WoTC, to możliwe,
że ci wymusili na programistach zmiany zasad, choćby po to by promować najnowszą edycję
(uch, oby nie). Osobiście wolałbym 3.0/3.5 z Icewind Dale II, która na papierze działała
tak sobie, ale w grach sprawdzała się nieźle. Pożyjemy, zobaczymy.


Pozostają zasady 2 DnD - potwierdzone przez samego Trenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę zostało już powiedziane, połaziłem po necie, poszukałem, poczytałem. Poniżej krótkie podsumowanie tego, czego udało mi się dowiedzieć. Źródło - głównie fragmenty wywiadu dla Joystiq''a + Twitter, ale że sporo tego było, w dodatku część z "trzeciej reki", to nie należy tego traktować jako wyrocznię. Ale do rzeczy:

1. BG:EE powstaje na odnowionym, przebudowanym silniku Infinity (tym, na ktorym hulała oryginalna wersja). Tak więc o dodanie 3D nie ma się raczej co martwić, ew może to być 2.5 D (zależnie do tego, jak daleko idące modyfikacje IE wprowadzili)

2. Korzysta z mechaniki AD&D 2.0. Choć, co warto zauważyć, nie wyklucza to dodania ras i profesji znanych z D&D 3/3.5/4 (ale o tym nikt nie pisał, więc to jedynie domysł - w końcu coś dodali, nie?)

3. Jest to stara zawartość z nowymi dodatkami. Zakres nowości nie jest na razie znany.

4. Można zakładać, że gra wyjdzie na PC, ale warto wspomnieć, że nikt tego oficjalnie nie potwierdził.

5. Gra ma być dystrybuowana drogą cyfrową. Nie wyklucza to pudełkowych wersji, ale na razie o tym cisza.

6. W związu z przebudową silnika, nowym contentem i oczywiście prawami autorskimi nie sądzę, by możliwe było dodanie ad hoc wersji polskiej. Bez udziału CDP (a o tym nic nie wiadomo) się nie obejdzie.

7. Odnowione BG1 i BG2 są częścią szerszego planu. Trent wspomniał, że... są plany co do BG3! (aczkolwiek wnioskuję, że zależy to od sukcesu BG:EE)

8. Prace nad grą trwają od ponad roku (mowa oczywiście o BG:EE, nie o BG3)

9. Developer planuje podawanie nowego info sukcesywnie, co tydzień. Warto więc zaglądać na stronkę i być na bieżąco.


To tyle, co udało mi się dowiedzieć. Jesli coś przekręciłem, to poprawki mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czekam, bo granie w BG na małej rozdzielczości jest dla mnie.... hmm... katorgą mało powiedziane. W lato będzie znowu "kopanie tyłków w dobrej sprawie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yes yes yesss! :D
Na to czekałem :) Stary dobry Baldur''s Gate w nieco odnowionej i odkurzonej formie z pakietem dodatków :)
Must have, must buy, must play i wszystkie inne must :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak stwierdzę, konkurencja nie śpi jak zawsze :P
Baldur''s Gate wcześniej konkurencją dla Diablo I i II, a teraz znowu wyskoczyli niespodziewanie tylko czekając na datę premiery Diablo III
Brawa za refleks! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 20:44, Laid_back napisał:

Super! Nie grałem jeszcze w Baldury i to propozycja idealnie dla mnie :D


Ja bym się nie przyznawał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem grać w Baldura, to graficznie odstraszał, szykuje się świetna okazja, że go "zaliczyć " :).
Oczywiście, jak tylko uda się oderwać od D3 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak można kiedykolwiek nigdy nie grać w żadnego baldura?! przecież to obowiązkowa pozycja dla każdego gracza!
Beamdog reps tell us that the team at Overhaul is adding "new, original content" to the original game to make up the Enhanced Edition. "This is the Enhanced Edition, it''s not a repackage. We have the original source code and are doing a significant update." He also confirms that no platforms have been announced just yet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że polski dubbing będzie taki jaki był, nie wyobrażam sobie innych głosów dla postaci (no może oprócz imoen z BG1, strażnie drażnił mnie jej ruski akcent xD). CD PROJECT prosimy o dubbing!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno zaskoczony, że pozostają przy Ad&d. Informacja, że pracują już od roku także jest ciekawa. Prawdopodobnie zmiany nie będą powierzchowne. Mam nadzieję, że nie będę musiał kupować nowego kompa i na 1.6 GHz pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może trochę offtop, ale czy ktoś wie, czy modulator gier na Android GemRB pozwala odpalić także gry zakupione na gog.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może trochę offtop, ale czy ktoś wie, czy modulator gier na Android GemRB pozwala odpalić także gry zakupione na gog.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 09:03, Masquamacus napisał:

mam nadzieję, że polski dubbing będzie taki jaki był, nie wyobrażam sobie innych głosów
dla postaci (no może oprócz imoen z BG1, strażnie drażnił mnie jej ruski akcent xD).
CD PROJECT prosimy o dubbing!


Ja bym się ucieszył tylko z potwierdzenia ze strony CD Projekt, o planach wydania tej wersji w naszym języku. To na razie mi by wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 21:53, FratelloAgito napisał:

Świetnie, nigdy jakoś nie miałem okazji zagrać w Baldura, teraz to nadrobie.

Ja będę miał wymówkę, żeby pomaniaczyć w baldura trzeci raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować