Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard: Diablo III pasuje do konsol

114 postów w tym temacie

No własnie w tym problem, że model biznesowy wpływa na jakość gier Blizzarda i też ceny, która jest zaporowa dla dużej ilości graczy w Polsce, ale i pewnie na świecie. A wpływa bo było to widać jak wyglądają gry Blizza teraz a jak kilka lat temu. Duży skok na gorsze ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:14, vegost napisał:

No własnie w tym problem, że model biznesowy wpływa na jakość gier Blizzarda i też ceny,
która jest zaporowa dla dużej ilości graczy w Polsce, ale i pewnie na świecie.


Wiesz, jak kogoś jest stac, by wydać 130-150 zł na grę od EA, to wydanie tych 180 zł na grę, która najpewniej będzie grana przez kolejne parę lat, to żadna tam zaporowa cena. Jakby edycja podstawowa kosztowała 300 zł, no to jeszcze ok, byłoby to przegięcie. Ale 180 zł? Żadne tam wielkie odchylenie od normy.

>A wpływa bo było to widać jak wyglądają gry Blizza teraz a jak kilka lat temu. Duży skok na gorsze ? :)

A co jest złego w grach Blizz dzisiaj? Nigdy nie były przesadnie piękne. Nigdy nie były specjalnie złożone. Za to dzieki bardzo zręcznemu użyciu i połączeniu ze sobą prostych mechanizmów i dość umownej grafiki, powstawały gry niezwykle grywalne, które stawały się klasykami i starczały na lata. Kompletnie nie rozumiem, gdzie tu widzisz spadek formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chce zagrac np w gears of war 3 na pcie ale nie moge. dlaczego konsolowcy moga grac w moja gre na pcta na swoich smierdzacych konsolach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:25, Malevyn napisał:

ja chce zagrac np w gears of war 3 na pcie ale nie moge. dlaczego konsolowcy moga grac
w moja gre na pcta na swoich smierdzacych konsolach ?



Phi takie one twoje jak i moje.

Miło słyszeć, że coś się rusza w płaszczyźnie Diablo III na konsolach. Poczekam na dalsze rozwinięcie, bo może edycję z PC zamienię na X360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:21, Tenebrael napisał:

Wiesz, jak kogoś jest stac, by wydać 130-150 zł na grę od EA, to wydanie tych 180 zł
na grę, która najpewniej będzie grana przez kolejne parę lat, to żadna tam zaporowa cena.
Jakby edycja podstawowa kosztowała 300 zł, no to jeszcze ok, byłoby to przegięcie. Ale
180 zł? Żadne tam wielkie odchylenie od normy.


Cena Diablo 3 to 199 zł. Więc jak najbardziej gra bardzo droga jak na Polskie warunki. A gry EA nie przekraczały 150 zł na PC. Owszem widziałem DA po 125 zł. Ale crapy oferowane przez EA a gry od Blizza to inna liga.

Dnia 26.03.2012 o 16:21, Tenebrael napisał:

A co jest złego w grach Blizz dzisiaj? Nigdy nie były przesadnie piękne. Nigdy nie były
specjalnie złożone. Za to dzieki bardzo zręcznemu użyciu i połączeniu ze sobą prostych
mechanizmów i dość umownej grafiki, powstawały gry niezwykle grywalne, które stawały
się klasykami i starczały na lata. Kompletnie nie rozumiem, gdzie tu widzisz spadek formy.


Wystarczy spojrzeć na jedyną grę jaką wydało Blizzard przez ostatnie parę lat. Czyli StarCraft 2. Nie widzę w niej epickości tak jak widzi to Blizzard. Szczerze to zawiodłem się i oczekiwałem czegoś więcej. Ale wszystkim dogodzić nie można. Teraz ma wyjść Diablo 3 i pewnie też nie będzie epicki jak owa firma zakłada. My nie jesteśmy już dziećmi we mgle. Jak coś się stacze to to widać. Owszem Blizz ma zobowiązania wobec inwestorów i sklepów, ale niech przez to gra nie traci na jakości. Bo zdążyłem zauważyć, że studia które kiedyś były i tworzyły epickie projekty to teraz są w klasie średniej. BioWare i Blizzard. Kiedyś liczyła się pasja a teraz tylko forsa. Ale nie ma do nich żalu. Za dużo pazernych ludzi dobiera się do tej branży i tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:21, Tenebrael napisał:

Wiesz, jak kogoś jest stac, by wydać 130-150 zł na grę od EA, to wydanie tych 180 zł
na grę, która najpewniej będzie grana przez kolejne parę lat, to żadna tam zaporowa cena.
Jakby edycja podstawowa kosztowała 300 zł, no to jeszcze ok, byłoby to przegięcie. Ale
180 zł? Żadne tam wielkie odchylenie od normy.


Żadne tam wielkie odchylenie od normy?! Zdecydowana większość gier (naprawdę zdecydowana - ostatnio tylko TOR kosztował 200 zł) wychodzi w edycji premierowej po maksymalnie 130 zł. A takiego Skyrima kupiłem jeszcze przed premierą za dokładnie 111 zł. Wiedźmin 2 kosztował poniżej 100 zł w chwili premiery. I te 180 zł to nie jest odchylenie od normy? Zakładając, że średnia cena edycji premierowych gier kategorii AAA wynosi 120 zł, to cena gier Zamieci jest o połowę wyższa. Rzeczywiście, godna naśladowania polityka cenowa. Nie wspominając już o tym, że cena Diablo 2, 12 lat po premierze wynosi 50 zł. Mam nadzieję, że inni "pazerni" wydawcy nie pójdą drogą Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi kupuje klucz czyli to jakieś 170zł

A co do dzeci we mgle... Ty tak na serio ? To czemu crapiszcze od EA się tak dobrze sprzedają ? Bo dzieci we mgle jest od choinki pana i ciut ciut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vegost

osoby "odpowiedzialne" za tej najbardziej legendarne gry i tak juz w blizzie nie pracuja..

a jesli chodzi o wersje na inne niz pc platformy to moga nawet na toster i maszyne do pisania zrobic byle nie mialo to wplywu na wersje pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:25, Malevyn napisał:

ja chce zagrac np w gears of war 3 na pcie ale nie moge. dlaczego konsolowcy moga grac
w moja gre na pcta na swoich smierdzacych konsolach ?

Tylko już nie płacz. I nie, Diablo 3 nie jest twoją grą - jest grą Blizzarda i to oni decydują, gdzie ją wydać. I jakby wydali ją tylko na "śmierdzące" konsole, to nic ci do tego.
I powiem szczerze, szkoda że tego nie zrobili. Niezły shitstorm by się pojawił na necie.

Takie jest życie - konsole są produkowane przez pojedynczego producenta i musi się starać (m.in. mieć kasiorkę), by devsi wydawali gry na ich sprzęt. PCty mają kogoś takiego? Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:43, pawbuk napisał:

Żadne tam wielkie odchylenie od normy?!


Napisałem, że żadne WIĘKSZE odchylenie od normy. A już na pewno nie takie, by była to cena "zaporowa", jak ktoś wcześniej napisał. Jak dasz radę uzbierać te 120-130 zł, to i dodatkowe 50 zł wysupłasz.

Dnia 26.03.2012 o 16:43, pawbuk napisał:

Zakładając, że średnia cena edycji premierowych gier kategorii AAA wynosi 120 zł, to
cena gier Zamieci jest o połowę wyższa. Rzeczywiście, godna naśladowania polityka cenowa.


Tyle, że gry zamieci od większości współczesnych produkcji różni to, że nie są to "gry jednego sezonu", na widok których roześmiana dzieciarnia będzie rżnęła w gacie ze szczęścia, po czym 2 miesiące póxniej zapomni i rzuci w kąt. Gry Blizz charakteryzowały się zawsze tym, że ludzie grali w nie nawet dwa, trzy czy pięc lat po premierze, bo dzięki zastosowanym mechanizmom i stylkowi graficznemu produkcje te sie nie starzały. Z kolei prosta w mechanizmach i złożona jesli chodzi o masterowanie zabawa nie nudziła się po jednym przejściu.

Dnia 26.03.2012 o 16:43, pawbuk napisał:

Nie wspominając już o tym, że cena Diablo 2, 12 lat po premierze wynosi 50 zł.


I 12 lat po premierze dalej wielu graczy jest chętnych za nią te 50 zł zapłacić i w tą grę grać. Ile współczesnych produkcji może się poszczycić żywotnością choćby 2-3 letnią? I masz odpowiedź, czemu cena D3 nie jest bynajmniej wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:45, L33T napisał:

Większość ludzi kupuje klucz czyli to jakieś 170zł

A co do dzeci we mgle... Ty tak na serio ? To czemu crapiszcze od EA się tak dobrze sprzedają
? Bo dzieci we mgle jest od choinki pana i ciut ciut.


20 zł różnicy to nie jest duży wydatek a w zamian mamy pudełko i grę :) A to lepsze niż ssanie GBajtów na dysk i tak z wolnych serwerów BN. Jest dużo ludzi, które jak dzieci we mgle kupują wszystko jak leci od EA bo uważaj iż ich gry są epickie. A tylko dlatego, że stoi za nimi murem taka firma jak BioWare. Gdyby zrezygnowali z takiej współpracy sprzedaż gier od tej spółki była by o wiele mniejsza :) Z czego bym się cieszył. Chociaż teraz i tak może do tego dojść po tym wybryku w ME3. Ale się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież już można kupić DIII za 169 zł. Znowu sytuacja jak z S2. Rozejrzyjcie się trochę a nie walicie stereotypy na lewo i prawo. Swoją drogą to DIII jest grą na kilka lat (w DII ludzie grają do dziś) a pokażcie mi grę od EA na ładnych kilka lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 16:47, Henrar napisał:

Takie jest życie - konsole są produkowane przez pojedynczego producenta i musi się starać
(m.in. mieć kasiorkę), by devsi wydawali gry na ich sprzęt. PCty mają kogoś takiego?
Nie.


Z drugiej strony, wydawca/dev nie musi płacić jakiejś PC-towej firmie haraczu za to, że ta łaskawie zgodzi się na wydanie gry na ich platformę. Co zarobisz, to Twoje. Nikt Ci się też nie ładuje z butami w politykę DLC i inne niuanse.

Ale zgadzam się, że gadanie, by D3 na konsole się nie ukazało, jest bzdurne. Jeżeli nie wpłynie to w żaden sposób na wersję PC, to w sumie [męski członek] mnie to boli, czy wyjdzie na konsole, czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełko w którym nie ma nic poza świstkiem robiącym za instrukcję i zawartością którą można pobrać z BN. Nie wiem jakie masz łącze ale pobranie SC 2 to jakieś 30-45min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach na temat gier Blizzarda zawsze najbardziej bawią mnie te teksty o "zaporowej cenie" i związany z tym rage. Nie masz kasy, albo uważasz że cena jest przesadzona? Nie kupuj. To nie jest tak, że jak nie zagrasz w jakąś grę w dniu premiery, to umrzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ku*wa ze ja w niektore gry z konsol na pcie grac nie moge. to powinno dzialac w dwie strony. a mowie ze diablo jest moje, bo 90% gier od blizzarda jest wylacznie na pcty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować