Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tajemniczy projekt CDP Red to... Wiedźmin na maki

52 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2012 o 21:35, bobobo napisał:

Bo na Macach grają tysiące osób,ta jasne...

Tak, bo Steam na Maci (zamiast na Linuksa) powstał dla jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:11, Dared00 napisał:

W POLSCE. Cały czas wiele osób nie potrafi zrozumieć, że targetem GOGa nie jest
Polska, tylko głównie USA.
> Tyle było trąbienia o tej konferencji, a rzeczywistość okazała się brutalna :)
Jak dla kogo. Walą z grubej rury w amerykański rynek.


Niestety trzeba to powtarzać bardzo często i wciąż nic.
Bardzo mnie cieszy taki rozwój REDów oraz CDP, z przyjemnością się patrzy jak krok po kroku zdobywają zachodni rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:35, bobobo napisał:

Bo na Macach grają tysiące osób,ta jasne...


Nie grają, bo nie mogą. Gier na Maca jest jak na lekarstwo. Udostępniając kolejną REDzi IMHO idą w dobrym kierunku, więcej klientów będą mieć = więcej kasy na kolejne gry. :)
Szkoda mi tylko tego, że specjalnie dla takich informacji była konferencja. Kaj by nie patrzeć, przynajmniej z mojego punktu widzenia, to REDzi raczej odpychają mnie swoją nachalną formą reklamy. Gdyby zapowiedzieli coś naprawdę dużego, to warto by było zrobić z tego spring conference. A Tak zostaje tylko niesmak po prezentacji. Na szczęście dostaliśmy Fallouta na osłodę. :)

EDIT:
@Down: Z tego, co pamiętam, to da się przypisać wersje pudełkowe gier do Steama, tylko że nie jestem pewien, czy wtedy to tak zadziała... Cóż, nawet jeśli nie, to 30 złociszy za W1 to mało, a kasy na niego nie będzie bratu żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:23, Wojman napisał:

Ach te dziennikarzyny, coś usłyszą i coś od siebie dodadzą i się nie przejmują, że wprowadzają
w błąd. Dlatego najlepiej zawsze patrzeć u źrodła. A na stronie thewitcher.com jak byk
stoi, że "każdy kto zakupił grę na PC w serwisie Steam, otrzyma darmową wersję gry przeznaczoną
na komputery Mac", co oznacza, że nie każdy kto kupił wersję PC dostanie wersję na MACa.



Trochę mnie zasmuciłeś, bo mój brat ma maca więc chciałem mu dać zawalczyć. Ale mam wersję pudełkową więc chyba lipa. Tutaj się chłopaki z cdprojekt nie popisali. Skoro wydałem kasę na pudełko(nawet 2, bo jedno kupiłem w prezencie) to chyba wypadałoby też dać mnie taki gratis. Cos mi tu pachnie to nierównością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Maca... jedynka.
Istowo, zacny to i nowoczesny koncept, gustowi większości fanów folgujący.

Może zaproponujmy im Kickstartera na ten edytor przygód do dwójki? Sami sobie chyba nie przypomną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że newsy podawane na dzisiejszej konferencji CDP są pozytywne dla rozwoju firmy, ale czy na prawdę trzeba było robić z tego tak wielkie "halo" ?? Spójrzmy:
1. 10 GB patch na PC - ładnie, ładnie, ale generalnie z tym patchem żadna nowość, fajnie że będzie można ściągnąć już wcześniej
2. backup Wieśka 2 - czy ja wiem czy to taka rewelacja.... IMO takie coś powinno być normą, co w tym fajnego że mam prawo do ściągnięcia gry za którą i tak zapłaciłem ? Ja rozumiem, że takie coś nie jest standardem w dzisiejszych czasach, ale żeby robić z tego tak wielkie ''wow'' ....
3. Wiesiek 1 : EE na MAC - srsly ? 0_o to miał być gwóźdź programu ?? Chyba największy zawód tej konferencji to właśnie ta wiadomość... bitch, please.... to skoro tak bardzo idą w kierunku rynku USA, to po co tak trąbic o konferencji w polskich mediach branżowych ? (nawiasem mówiąc - miałem okazję pracować na MACu z ProTools''em... bardzo zdecydowanie nie polecam - jabłko ssie :P )
4. Fallout za free na gogu - fajna sprawa, choć miałem nadzieję na Tormenta, zawsze to jednak jakiś klasyk, w który akurat nie grałem, będzie w kolekcji na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KapiKullo bo obecne Mac''i to nic innego jak PC (oparte są na procesorach x86) więc nie jest problemem przenieść grę z PC na obecnego Mac''a.

Ostrowiak ja nie wiem czy Ty filmy oglądasz, ale gdybyś nie zauważył to w Ameryce większość ludzi korzysta z Mac''ów a nie PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko Mac-owcy chyba zejdą na zawał jak zobaczą w swoim rezerwację tak wypaśną grę. Ostatnio im wmawiano że szczytem osiągnięć elektronicznej rozgrywki jest GTA 3 i Tomb Raider II a tu magle dostaną taką pięcioletnią "nowość" czy aby na pewno będą wiedzieć co z nią zrobić? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 22:31, Kubala000 napisał:

Profanacja wieśka.

Boże, co za haterzy tutaj są. Widziałeś kiedyś maca na oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:23, Ostrowiak napisał:

całe pięć osób korzystające z maca się cieszy

x 200k ludzi na świecie :)
Tak jak pisałeś potem.... podejście iście "polaczkowate"
Ludzie.. Jeśli myślicie, że na Macach mało ludzi gier to powiem jedno. Jesteście w tak wielkim błędzie, że gdybyście mogli w nim stać i go zobaczyć to zapadlibyście się w nim.

]:->

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:38, Wojman napisał:

Otóż - korzystają i grają, głównie w USA gdzie MACi są znacznie popularniejsze od PC.


otóż nie są mac pc popularniejsze od windows pc w USA (odkąd apple przeszło na intele nic ich sprzętowo nie różni od pc). Według statcounter mają ledwo 15,5% rynku.

http://gs.statcounter.com/#os-US-monthly-201103-201203

Poza trym niestety większość gier które wyszły na maka to nie natywne gry, a windowsowe gry opakowane w kod od transgaming.
http://transgaming.com/business/cider

Fajnie by było, gdyby wiesiek jednak był natywny, bo narzut warstwy tłumaczącej api jest zauważalny, a maki nie słyną z wydajnych akceleratorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 22:10, wojteq-pol napisał:

Rozumiem, że newsy podawane na dzisiejszej konferencji CDP są pozytywne dla rozwoju firmy,
ale czy na prawdę trzeba było robić z tego tak wielkie "halo" ?? Spójrzmy: [..]


Typowa postawa "niech siedzą cicho, bo mnie to wku... rza" - bo przecież głośne reklamowanie swojego produktu w przeddzień jego premiery jest niedopuszczalne, nawet gdy jest się w tym biznesie małą rybką, prawda? No i ta słynna roszczeniowa postawa "wszystko mi się należy i nic więcej mnie nie obchodzi". Szkoda słów. 95% tej branży nie daje tego, co daje CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 22:10, wojteq-pol napisał:

Rozumiem, że newsy podawane na dzisiejszej konferencji CDP są pozytywne dla rozwoju firmy,
ale czy na prawdę trzeba było robić z tego tak wielkie "halo" ?? Spójrzmy:
1. 10 GB patch na PC - ładnie, ładnie, ale generalnie z tym patchem żadna nowość,
fajnie że będzie można ściągnąć już wcześniej


Ktoś nie odczytał do końca: to nie jest tylko patch ale również dodatkowe 3h zabawy. Nowe postacie i wydłużony 3 akt. Mało? To pokaż mi wydawcę który daje takie coś za free.

Dnia 05.04.2012 o 22:10, wojteq-pol napisał:

2. backup Wieśka 2 - czy ja wiem czy to taka rewelacja.... IMO takie coś powinno
być normą, co w tym fajnego że mam prawo do ściągnięcia gry za którą i tak zapłaciłem
? Ja rozumiem, że takie coś nie jest standardem w dzisiejszych czasach, ale żeby robić
z tego tak wielkie ''wow'' ....


Pokaż wydawcę który co gwarantuje takie "standardy"? Narzekanie i narzekanie. Popisz do EA, które wydaje gry i od razu płatne DLC do nich i jak ci się płytka skopie to może dadzą ci nową... albo i nie. Tutaj dostajesz zabezpiecznie i to zapewne w wersji rozszerzonej a i tak ci źle.

Dnia 05.04.2012 o 22:10, wojteq-pol napisał:

3. Wiesiek 1 : EE na MAC - srsly ? 0_o to miał być gwóźdź programu ?? Chyba największy
zawód tej konferencji to właśnie ta wiadomość... bitch, please.... to skoro tak bardzo
idą w kierunku rynku USA, to po co tak trąbic o konferencji w polskich mediach branżowych
? (nawiasem mówiąc - miałem okazję pracować na MACu z ProTools''em... bardzo zdecydowanie
nie polecam - jabłko ssie :P )


A co nie ssie?

Dnia 05.04.2012 o 22:10, wojteq-pol napisał:

4. Fallout za free na gogu - fajna sprawa, choć miałem nadzieję na Tormenta, zawsze
to jednak jakiś klasyk, w który akurat nie grałem, będzie w kolekcji na przyszłość ;)


Chociaż jeden pozytyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2012 o 23:03, macman78 napisał:

Ktoś nie odczytał do końca: to nie jest tylko patch ale również dodatkowe 3h zabawy.
Nowe postacie i wydłużony 3 akt. Mało? To pokaż mi wydawcę który daje takie coś za free.


A gdzie ja pisałem o zawartości patcha ??? Przecież wiem, że dodatkowe godziny mają być i bardzo mnie to cieszy, tylko stwierdziłem prosty fakt, że patch nie jest żadną nowością, takie przypomnienie tematu i już...

Dnia 05.04.2012 o 23:03, macman78 napisał:

Pokaż wydawcę który co gwarantuje takie "standardy"? Narzekanie i narzekanie. Popisz
do EA, które wydaje gry i od razu płatne DLC do nich i jak ci się płytka skopie to może
dadzą ci nową... albo i nie. Tutaj dostajesz zabezpiecznie i to zapewne w wersji rozszerzonej
a i tak ci źle.


I znowu: a gdzie ja napisałem że to źle ?? Tylko po co robić z tego wielkie "halo" ? CDP łaskę mi robi że udostępniają mi grę którą i tak posiadam ? Co do zepsucia się płytki - ok, ale samemu można zrobić backup. Info o kopii cyfrowej jest ok, tylko po co robic z tego cały punkt konferencji ? Wystarczyło zwykłe info dla branżowych serwisów...

Dnia 05.04.2012 o 23:03, macman78 napisał:

A co nie ssie?

hmmm... PC (z Windowsem) ? czyli najbardziej uniwersalna platforma do gier/pracy/wszystkiego ?

I jeszcze raz: podpunkty z konferencji są w większości jakimiś tam dobrymi pozytywami dot. Wieśka. Ale po szumnych zapowiedziach, że będzie "wielkie boom" i w ogóle "szał" to chyba jednak spodziewałem się (i myślę że nie tylko ja...) czegoś bardziej sensownego. Bo wyszło że zrobili konferencję na której tak na prawdę nie mieli co mówić, to wrzucili jakieś średniej wagi newsy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko mnie rozczarowali. Nic nie zachwieje mojego szacunku dla CDP RED, który wspiera swoje tytuły długo po premierze, nie żądając za to dodatkowych opłat. Mimo to odnoszę wrażenie, że niepotrzebnie rozmieniają się na drobne. Komiks na iOS, konwersja pięcioletniej gry na podstawie słabo znanej prozy polskiego pisarza w USA raczej furory nie zrobi... Wolałbym, żeby przekierowali ludzi zajmujących się tymi pierdółkami na nowe IP, lub Wiedźmina 3.
Super, bo każdy inny wydawca, ma klientów gdzieś, a wszystko co powstaje gdzieś obok gry kosztuję 1/4 ceny pełnej gry, ale po tej konferencji spodziewałem się czegoś extra a nie kopii zapasowej gry, którą zdążyłem przejść z 5 razy i elektronicznej instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 23:16, wojteq-pol napisał:

Ale po szumnych zapowiedziach, że będzie "wielkie boom" i w ogóle "szał"
to chyba jednak spodziewałem się (i myślę że nie tylko ja...) czegoś bardziej sensownego.


Gra A w harmonogramie CDP przedstawionym na konferencji z okazji Dnia Inwestora miała być:
- niskobudżetowa,
- przeznaczona na jedną platformę,
- dostępną wyłącznie w dystrybucji cyfrowej,
- o spodziewanych ocenach rzędu 80% na Metacritic,
- o przewidywanej łącznej sprzedaży w granicach 100 tysięcy w całym cyklu życia.

Gra na Maca wpisuje się w ten opis. Ja spodziewałem się gry przeglądarkowej - czyli żadnych fajerwerków - więc nie zawiodłem się. Ty zaś spodziewałeś się Bóg wie czego. Sam sobie w głowie stworzyłeś obraz cudu, który miałeś dostać, a teraz jesteś rozczarowany, bo ONI nie okazali się jasnowidzami. I tak, CDP robi Ci łaskę udostępniając back-up na GOG-u, jeśli posiadasz wyłącznie wersję pudełkową - nie jest powszechnie przyjętym standardem, że firma dodaje wersję cyfrową z dodatkami posiadaczom edycji pudełkowych.

Dnia 05.04.2012 o 23:16, wojteq-pol napisał:

Bo wyszło że zrobili konferencję na której tak na prawdę nie mieli co mówić, to wrzucili
jakieś średniej wagi newsy...


Luz, bo przecież dla każdej firmy premiera pierwszej gry na konsolę, to żadne wydarzenie, nie? Bo tak się składa, że to właśnie W2 na XB360 był gwoździem programu - stąd był prezentowany jako pierwszy. Równie ważny jest rozwój siostrzanej platformy, która zdobywa coraz większą popularność, a w którą CDP pakuje niemałe przecież pieniądze. Najwyraźniej nie rozumiesz, jak ważna jest reklama w tej branży. Druga sprawa, że nie potrafisz docenić gestów dobrej woli - zabawne że nawet w czasach, gdy od większości firm można spodziewać się głównie kija, traktowane jest to z lekceważeniem i niechęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:11, Dared00 napisał:

W POLSCE. Cały czas wiele osób nie potrafi zrozumieć, że targetem GOGa nie jest
Polska, tylko głównie USA.


Ja doskonale rozumiem, że nie mogą się zamykać na polski rynek, który jest malutki w porównaniu do innych. Boli mnie za to, że polski gog nie daje polskich wersji językowych, nawet w grach, które były już polonizowane przez CDP. Dziwnym jest, że zagraniczny Steam taką wersję w przypadku niektórych gier oferuje. Po prostu nie mam pojęcia dlaczego upierają się tylko na angielski, skoro mają to już w jakiś sposób spolonizowane :)

Dnia 05.04.2012 o 21:11, Dared00 napisał:

> Tyle było trąbienia o tej konferencji, a rzeczywistość okazała się brutalna :)
Jak dla kogo. Walą z grubej rury w amerykański rynek.


I bardzo fajnie, ale mnie, pecetowca z polski, ta konferencja jakoś nie porwała. Nie wiem po co było tak o niej głośno w Polsce skoro miała być skierowana głównie do graczy amerykańskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO jest ten tajemniczy projekt CDR ? Zawiodłem się po raz kolejny. Zamiast mówić o tym jak o projekcie, mogli wspomnieć o tajemniczej przeróbce. Tak czy siak, dobrze, że chociaż gracze korzystający z maców mogą sobie pograć według mnie w najlepszą część Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować