Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

32-latek zmarł po 72-godzinnym maratonie z Diablo III

79 postów w tym temacie

Tak zawał serca na pewno ma związek z Graniem, zwłaszcza w Diablo3. A to że źle się odżywiał i zapewne miał ~50kg nadwagi nie miała z tym nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trzy doby grania bez przerwy to sporo nawet dla przeciętnego gracza

Hmmm... coś mi w tym fragmencie nie pasuje ;d Chyba słowo "sporo" ;P

Mi gdy zdarzy się grać 3h bez przerwy to czuję się skołowany, a odchodząc od komputera mam w pewnym sensie wyrzuty, że tyle czasu zmarnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda człowieka,ale czekał ponad 10 lat na grę a umarł po 72h grania...Nie rozumiem ludzi co nie potrafią odejść od komputera a jeszcze bardziej ludzi co grają ponad 10 godzin,ten przebił wszystko i grał 7 razy tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 10:38, Ximos napisał:

Tak zawał serca na pewno ma związek z Graniem, zwłaszcza w Diablo3. A to że źle się odżywiał
i zapewne miał ~50kg nadwagi nie miała z tym nic wspólnego.


Ale 72 godziny grania, czyli siedzenia w jednej pozycji praktycznie bez ruchu owocuje problemami z oddychaniem. Mężczyzna cierpiał na bezdech, więc pewnie po prostu się udusił, tak jak pewien młody Chińczyk, który też po kilkunastu godzinach zszedł z tego świata. Narodowość jest zresztą nieważne, ważne, że taki przypadek był i to niejeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kilka pytań.
1) Jaki był jego stan zdrowia (poza odwodnieniem i zmęczeniem)?
2) Jaką przyczynę zgonu podali lekarze?
3) Kto normalny nie czuje zmęczenia? Ja czasem gram i po 12 godzin przez 2 dni jak mam wolne, ale zazwyczaj potem odstawiam kompa na tydzień. A i tak chodzę spać najpóźniej o północy (poza Sylwestrem). Inaczej, prosta rzecz, paskudnie boli mnie głowa, a tak się grać nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zabrzmi to okrutnie, ale sam sobie jest winien. Nie, żebym życzył mu śmierci, bynajmniej.
Nie wyobrażam sobie przesiadywanie 3 dób przy tytule, choćby nie wiadomo jak był wciągający. To jest uzależnienie i powinno się to leczyć. Ciekaw jestem, gdzie była przez ten czas rodzina i znajomi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet sam sobie jest winny. Wiedział, że jest chory a mimo to zlekceważył swój stan zdrowia. To, że umarł przy Diablo 3 nie ma tu znaczenia, równie dobrze mógł grać w tetrisa. Takimi informacjami tylko robimy niedźwiedźią przysługę tej grze i dajemy "argumenty" przeciwnikom tego typu rozrywce.

Mnie ciekawi jedno. Gdzie byli jego "przyjaciele" ? Nikt się nim nie zainteresował i skończyło się to tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie raz zarywałem nocki przy niejednych tytułach, ale 72h? Przegięcie.

Cytując klasyka:

"Co on, kuźwa, Robocop?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie udało mi się zarwać nocki z powodu jakieś gry, którą wręcz uwielbiam. Po prostu są takie przypadki jak ten, że się zagrał na śmierć... ale zaraz, wait a second... przecież wszyscy gracze tak grają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 10:50, Demagol napisał:

Ale 72 godziny grania, czyli siedzenia w jednej pozycji praktycznie bez ruchu owocuje
problemami z oddychaniem. Mężczyzna cierpiał na bezdech, więc pewnie po prostu się udusił,
tak jak pewien młody Chińczyk, który też po kilkunastu godzinach zszedł z tego świata.
Narodowość jest zresztą nieważne, ważne, że taki przypadek był i to niejeden.


Tak ale już stwierdzono że zmarł na zawał. To że mógł się udusić niema znaczenia. A najczęstszą przyczyną zawału u tak młodego człowieka to otyłość. Miał 32 lata to jest wiek w którym bez choroby serca lub innych schorzeń związanych z układem krwionośnym bardzo trudno o zawał. Bezdech też często jest spowodowany otyłością. W każdym razie nie zawiniła sesja gry, ona tylko przyspieszyła to co miało się zdarzyć w jego przypadku za 1 - 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować