Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2009 o 12:50, Revanchist napisał:

Polecam poczytać o aferze z rabinami w roli głównej. Ci to mieli ciekawe życie i bujną
wyobraźnię.

Żeby głosić bajki o bogu,trzeba mieć bujną wyobraźnię i opanowaną sztukę mówienia kłamstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:44, Revanchist napisał:

Powiem za eldem: przestań p***rzyć. Swojego życia nie mogę uznać za nudne i monotonne,
zwłaszcza wcześniej (teraz trochę się usystematyzowało, że tak to nazwę, ale na nudę
nie narzekam). I wielu katolików też nie. Lepiej to wyedytuj, bo cię śmiechem zabiją.

to zalezy tylko od punktu widzenia, tobie sie wydaje ze masz ciekawe zycie i ok nie wnikam, moim zdaniem stosowanie sie to tej masy zasad sprawia ze sie ma mniej ciekawe zycie, np teoretycznie nie powinienem pic i palic do 18 roku zycia... ale jest sporo bardziej absurdalnych nakazow
BTW Rozumiem ze jesli nie jestes zonaty to nadal jestes prawiczkiem? Bo seks przedmałżenski tez nie wchodzi w gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:48, deusER4 napisał:

> Lepiej to wyedytuj, bo cię śmiechem zabiją.
każdy ma prawo mówić w co wierzy.. to jest forum, jeśli ktoś wystawia się na śmieszność
to jego sprawa :p

Tym bardziej ze jakos sie nie boje zgraji fanatyków ktorzy beda mi chcieli za wselka cene udowodnic ze sie myle, bo to co mowie jest calkiem logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał takie życie jak ja, zwłaszcza wcześniej, to po paru dniach miałbyś dosyć z nadmiaru wrażeń ;D.

Dnia 11.04.2009 o 12:57, Starscream napisał:

np teoretycznie nie powinienem pic i palic do 18 roku zycia... ale jest sporo bardziej
absurdalnych nakazow


Te absurdalne zakazy i nakazy to element polskiego prawa, przepraszam cię ja bardzo.

Dnia 11.04.2009 o 12:57, Starscream napisał:

BTW Rozumiem ze jesli nie jestes zonaty to nadal jestes prawiczkiem? Bo seks przedmałżenski
tez nie wchodzi w gre


Hahaha, mówi mi to koleś z rocznika ''93 xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 12:56, Revanchist napisał:

http://www.dziennik.pl/swiat/article187694/Rabin_torturowal_dzieci.html

Żeby głosić bajki o braku Boga trzeba mieć bujną wyobraźnię i opanowaną sztukę mówienia
kłamstw.

Chodziło mi o wszystkich kapłanów monoteistycznych religii.Rabin ,mułła, ksiądz, pastor, po jednych pieniądzach jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:02, Revanchist napisał:

Czemu zapomniałeś o politeistycznych? Jacyś uprzywilejowani czy co?

nie mają monopolu na prawdę i moralność jak w monoteistycznych.I jakoś nie słyszałem o gwałconych dzieciach przez braminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:00, Revanchist napisał:

Jakbyś miał takie życie jak ja, zwłaszcza wcześniej, to po paru dniach miałbyś dosyć
z nadmiaru wrażeń ;D.

No i ciesze sie, naprawde, ale wielu rzeczy tak czy tak nie mozesz robic, i wlasnie o takie ograniczenia mi chodzi

Dnia 11.04.2009 o 13:00, Revanchist napisał:

Te absurdalne zakazy i nakazy to element polskiego prawa, przepraszam cię ja bardzo.

Ale ja nie mowie o prawie bo wiadomo w takim wypadku sie odpowiada przed prawem, tylko mowie o Kosciele i o tym ze z picia alkoholu przed 18 trzeba sie spowiadac

Dnia 11.04.2009 o 13:00, Revanchist napisał:

Hahaha, mówi mi to koleś z rocznika ''93 xD.

Jestem z 93 tylko za ja mialem juz swoj pierwszy raz (a nawet drugi i trzeci) a ty bedziesz prawiczkiem do momentu kiedy sie nie ozenisz, czyli np ozenisz sie w wieku 24 lat i pierwszy seks bedziesz mogl uprawiac w noc poslubną
Poza tym nie odpowiedziales czy jestes zonaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:08, Starscream napisał:

No i ciesze sie, naprawde, ale wielu rzeczy tak czy tak nie mozesz robic, i wlasnie o
takie ograniczenia mi chodzi


No i? Tak naprawdę są to rzeczy, których żaden człowiek nie powinien robić, ale co tam, nie?

Dnia 11.04.2009 o 13:08, Starscream napisał:

Ale ja nie mowie o prawie bo wiadomo w takim wypadku sie odpowiada przed prawem, tylko
mowie o Kosciele i o tym ze z picia alkoholu przed 18 trzeba sie spowiadac


No i bardzo dobrze!

Dnia 11.04.2009 o 13:08, Starscream napisał:

Jestem z 93 tylko za ja mialem juz swoj pierwszy raz (a nawet drugi i trzeci)


Ta, chyba z Playboyem i latarką pod kołdrą xD. Myślisz, że masz z czego być dumnym? :D

Dnia 11.04.2009 o 13:08, Starscream napisał:

a ty bedziesz prawiczkiem do momentu kiedy sie nie ozenisz, czyli np ozenisz sie w wieku 24 lat i pierwszy
seks bedziesz mogl uprawiac w noc poslubną


No i?

Dnia 11.04.2009 o 13:08, Starscream napisał:

Poza tym nie odpowiedziales czy jestes zonaty


Mind your own business.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:08, Starscream napisał:

mowie o Kosciele i o tym ze z picia alkoholu przed 18 trzeba sie spowiadac

a kto Ci karze to robić.. po śmierci i tak jesteśmy wszyscy ponoć sądzeni ;)

..spowiedź to wredna sprawa, niby można uzyskać rozgrzeszenie ale tym samym mamy znów czyste konto i znów można zbierać te same grzechy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 02:05, Revanchist napisał:

Prawdziwy katolik nie żyje bezmyślnie.

Żaden normalny człowiek nie żyje bezmyślnie. Czy katolik, czy muzułmanin, hindus, czy ateista.

Dnia 11.04.2009 o 02:05, Revanchist napisał:

Żeby głosić bajki o braku Boga trzeba mieć bujną wyobraźnię i opanowaną sztukę mówienia kłamstw.

Żart Ci się widzę wyostrzył xD Nareszcie powiedziałeś coś co mnie rozbawiło.

Swoją drogą zakład Pascala to niezłe pierdoły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2009 o 13:15, Revanchist napisał:

No i? Tak naprawdę są to rzeczy, których żaden człowiek nie powinien robić
nie?

Masz racje

Dnia 11.04.2009 o 13:15, Revanchist napisał:


Dnia 11.04.2009 o 13:15, Revanchist napisał:

No i bardzo dobrze!

Znowu przyznam ci racje, w sumie to za takie rzeczy powinno si odpowiadac takze przed Bogiem

Dnia 11.04.2009 o 13:15, Revanchist napisał:

Ta, chyba z Playboyem i latarką pod kołdrą xD. Myślisz, że masz z czego być dumnym? :D

Mysle ze skoro mam wysokie libido juz od paru lat to 3 razy to raczej marny wynik?? Dodam tylko ze bardziej liczylem na wysmianie tak wiec wielkie thnx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 13:16, deusER4 napisał:

> mowie o Kosciele i o tym ze z picia alkoholu przed 18 trzeba sie spowiadac
a kto Ci karze to robić.. po śmierci i tak jesteśmy wszyscy ponoć sądzeni ;)

..spowiedź to wredna sprawa, niby można uzyskać rozgrzeszenie ale tym samym mamy znów
czyste konto i znów można zbierać te same grzechy :/

Co do spowiedzi to powiem jeszcze ze w mojej rodzinie sa osoby ktore zostaly mocno zjechane przez ksiedza np za to ze sa rozwiedzione, jak mialem bierzmowanie to jak ksiadz omawial dzien spowiedzi bierzmowanych i ich rodzin to tez cos wspominal o rozwiedzionych rodzicach, nie pamiętam dokladnie co ale to i tak swiadczy o paru rzeczach
Mialem raz taka sytuacje ze nie chodzilem do spowiedzi 2 lata, pozniej musialem o tym powiedziec ksiedzu to niezle sie na mne wydarl
Chociaz trzeba trafic na fajnego ksiedza to tez pawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 00:32, Revanchist napisał:

Jako duchowny nawet nie powinien brać nieistnienia Boga pod uwagę, ale...


A niby czemu? Przecież na tym polega wiara - nie może odrzucić możliwości nieistnienia Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 01:24, ja33no napisał:

Tak pić, mordować i gwałcić. To nie prowadzi do szczęścia, a o szczęście chyba w życiu
chodzi. Nie chciał bym spędzić reszty życia w więzieniu czy leżeć pijanym w rowie z tanim
winem, tym bardziej, że nie wierzył bym w istnienie duszy i drugiego życia.


A czemu zakładasz że wierzący to tacy źli są, że gdyby zabrać im wiarę to zaczęliby się tak zachowywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzący to zbytni fanatycy zabiją za swoją wiarę a Ateizm jest ok ja nie chodzę do spowiedzi ani do kościoła i jakoś nic mi nie jest a tak straszą ci księża (swoją drogą ciekawe ile dzieci mają?) lubię też dawać facetce od religi ostre texty raz za takie co powiedziała że jestem szatanem (sic!) dopiero się dowiedziałem khhhh :-)

jam Lucyfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 16:09, nurbi napisał:

Wierzący to zbytni fanatycy zabiją za swoją wiarę

Sorry to troche nie ma sensu, po pierwsze co to znaczy byc zbytnim fanatykiem?:P Po drugie teraz z tego co wiem malo ktory katolik zabija za swoja wiare, czasy krucjat minely;]
(chyba ze chodzilo ci ogolnie o ludzi ktorzy wierzą to sa jeszcze maniacy ktorzy zabijaja za wiare)

Dnia 11.04.2009 o 16:09, nurbi napisał:

Ateizm jest ok ja nie chodzę do spowiedzi ani do kościoła i jakoś nic mi nie jest

A co by ci mialo byc?? Wiekszosc religii zaklada ze istnieje zycie po smierci (zycie wieczne) i jesli Bog istnieje to pewnie nastepstw swjoego braku wiary doswiadczysz dopiero po smierci

Dnia 11.04.2009 o 16:09, nurbi napisał:

lubię też dawać facetce od religi ostre texty raz za takie co powiedziała że jestem szatanem

jesli naprawde tak powiedziala to ją pozdrow

Dnia 11.04.2009 o 16:09, nurbi napisał:

jam Lucyfer

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować