Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2007 o 23:57, Vaxinar napisał:

Jak to jest wg Biblii ?

Jeżeli nie masz Pisma Świętego w domu to jest pełno bibliotek w miastach, sklepów itp, też możesz je sobie kupić.
Lepiej jest samemu zaglądnąć niż radzić się kogoś ? - nie uważasz ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 07:52, TetraGramaton napisał:

> Jak to jest wg Biblii ?
Jeżeli nie masz Pisma Świętego w domu to jest pełno bibliotek w miastach, sklepów itp, też
możesz je sobie kupić.
Lepiej jest samemu zaglądnąć niż radzić się kogoś ? - nie uważasz ?


Boisz się żeby kogoś propagandą i katolicką manipulacją na forum nie oszukano? Forum to dobre miejsce na pytania. A''propos pytań: nie odpowiedziałeś mi, o co chodziło z "Nie bójcie się panie Mogrim i Graffis, jeszcze papiestwo będzie miało siłę jak w średiowieczu ale tylko na chwilkę ;]." Kiedy będzie miało (bo chciałbym zobaczyć jak bush całuje Benedykta XVI w czubek buta) i dlaczego na chwilkę? Czyżby kolejna historia typu "Kościół to wielka nierządnica z apokalipsy, która chce zniszczyć świat, panie dziejku..."?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 07:52, TetraGramaton napisał:

Lepiej jest samemu zaglądnąć niż radzić się kogoś ? - nie uważasz ?


Uważam, ale jeśli nie znalazłem, to się radze. Bo może i znalazłem, a nie zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UUU ohhhh no no no ciepło ciepło ale słabo. Musisz jeszcze dobrze sobie przestudiować pisma aby być w prawdzie na 100%. Przeglądałem chrześcijańską profetykę ehh...
P.S. A tak zapytam wiercąco - Skąd do głowy przyszedł ci Bush ? Wy z Vaxinarem jesteście jakimiś
innymi katolikami ;)
inni bo ja znam innych z moich klas podstawowych, gimnazjum, liceum :D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 17:27, TetraGramaton napisał:

UUU ohhhh no no no ciepło ciepło ale słabo. Musisz jeszcze dobrze sobie przestudiować pisma
aby być w prawdzie na 100%. Przeglądałem chrześcijańską profetykę ehh...


Profetykę czy bajki dla naiwnych? Jest ich dużo. Ja bym jednak chciał wiedzieć od ciebie, co to za apokalipsa się szykuje i jaką to potęgę będzie miał papież. Czy może wstydzisz się przyznawać do takich teorii?

Dnia 27.05.2007 o 17:27, TetraGramaton napisał:

P.S. A tak zapytam wiercąco - Skąd do głowy przyszedł ci Bush ?


Czemu nie? Skoro teraz Benedykta całują po rękach (nawet ci, których krytykował - np. prezydent Chavez), to jeśli mówimy o średniowieczu, powinni całować po butach (nawet protestant bush). A co, bush pomoże papieżowi opanować świat (bo też gdzieś o tym czytałem...).

Dnia 27.05.2007 o 17:27, TetraGramaton napisał:

Wy z Vaxinarem jesteście jakimiś innymi katolikami ;)


My rzymskimi - oni greckimi?

Dnia 27.05.2007 o 17:27, TetraGramaton napisał:

inni bo ja znam innych z moich klas podstawowych, gimnazjum, liceum :D.


Każdy człowiek jest inny.

http://www.youtube.com/watch?v=t9zpCHmigR0
Ten film ukazuje Benedykta XVI jako antychrysta. Można się pośmiać z głupoty twórców tego dziełka. Jak to mawiał Lem: "dopóki nie poznałem internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów". Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profetykę czy bajki dla naiwnych? Jest ich dużo. Ja bym jednak chciał wiedzieć od ciebie, co to za apokalipsa się szykuje i jaką to potęgę będzie miał papież. Czy może wstydzisz się przyznawać do takich teorii?
Wstyd ?? niee... nie propaguję tego aby wyciągać ludzkie brudy, przy okazji sprawdziłem jak odróżniasz się od innych katolików. Drugi Vaxinar :D

Dnia 27.05.2007 o 18:44, Mogrim napisał:

Czemu nie? Skoro teraz Benedykta całują po rękach (nawet ci, których krytykował - np. prezydent
Chavez), to jeśli mówimy o średniowieczu, powinni całować po butach (nawet protestant bush).
A co, bush pomoże papieżowi opanować świat (bo też gdzieś o tym czytałem...).

Chcesz przez to powiedzieć, że papież będzie ustawą a prezydent USA od brudnej roboty ?

Dnia 27.05.2007 o 18:44, Mogrim napisał:

My rzymskimi - oni greckimi?

Rozwiń to czemu oni greckimi tak z ciekawości zapytam. Widziałem w Encyklopedii w rozstawie kościołów że jest też Kościół Polsko Katolicki.

Dnia 27.05.2007 o 18:44, Mogrim napisał:

Każdy człowiek jest inny.

...ale jest za to są dwie drogi ;]

Dnia 27.05.2007 o 18:44, Mogrim napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=t9zpCHmigR0
Ten film ukazuje Benedykta XVI jako antychrysta. Można się pośmiać z głupoty twórców tego dziełka.
Jak to mawiał Lem: "dopóki nie poznałem internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów".

Benedykt XVI wieczne żyć nie będzie. A może też jest tak: zauważyłeś tam ksztę prawdy i ciebie to zabolało? Poczułeś atak na twój kościół. Jeżeli była by tam 100% brednia to byś nie pisał że jest to idiotyczne.
Moja mama Jana Pawła II uważała za równego Bogu, nawet przed telewizorem klękała kiedy wyszła z katolicyzmu zobaczyła z bocznej perspektywy w jakiej żyła ciemności . A napisz czy klękałeś kiedyś przed jakimkolwiek papieżem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

Wstyd ?? niee... nie propaguję tego aby wyciągać ludzkie brudy, przy okazji sprawdziłem jak
odróżniasz się od innych katolików. Drugi Vaxinar :D


Jak się odróżniam i czemu drugi Vaxinar? I może napiszesz wreszcie coś o tej apokalipsie? Oświeć nas, tkwiących w mrokach.

Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

Chcesz przez to powiedzieć, że papież będzie ustawą a prezydent USA od brudnej roboty ?


No i wyszło, kto słabo czyta profetykę. Toż to wiadomo, że na rozkaz papieża komuniści zaatakują Izrael, a USA resztę świata. Przecież Kościół kieruje nawet masonerią, która go atakuje...

Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

Rozwiń to czemu oni greckimi tak z ciekawości zapytam.


Skoro jesteśmy inni, to oni pewnie są greccy. Dałem na końcu znak zapytania.

Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

Benedykt XVI wieczne żyć nie będzie.


Będzie, będzie. Credo in vitam aeternam - wierzę w życie wieczne.

Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

A może też jest tak: zauważyłeś tam ksztę prawdy i ciebie to zabolało?


Gdybym za prawdę uważał bajki, że Benedykt XVI to antychryst, Kościół dzieło szatana, jezuici kierują nazistami/masonami/ku klux klanem/komunistami/fidelem castro/USA/Ameryką Południową, to bym skontaktował się z lekarzem.

Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

Moja mama Jana Pawła II uważała za równego Bogu, nawet przed telewizorem klękała


Aaa, to już wiem czemu nie jestes katolikiem. Złe wspomnienia z dzieciństwa. Szczerze mówiąc: nie wierzę ci.

Dnia 27.05.2007 o 19:34, TetraGramaton napisał:

A napisz czy klękałeś kiedyś przed jakimkolwiek papieżem ?


Nie miałem okazji spotkać się z papieżem, więc nie klękałem. Ale co w tym dziwnego? To jest praktykowany zwyczaj i robią to nawet głowy państw. Mam na komputerze fotkę, mogę wrzucić na gramsajt, jeśli ma ci to sprawić jakąś radość (będziesz miał dowód dla swojej tezy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Jak się odróżniam i czemu drugi Vaxinar? I może napiszesz wreszcie coś o tej apokalipsie? Oświeć
nas, tkwiących w mrokach.

Bo on jest katolikiem który nie śpi i nie jest letni. Tych co znam są raczej nie tacy jak wy.

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

No i wyszło, kto słabo czyta profetykę. Toż to wiadomo, że na rozkaz papieża komuniści zaatakują
Izrael, a USA resztę świata. Przecież Kościół kieruje nawet masonerią, która go atakuje...

Po pierwsze to było pytanie nie o radzenie się ciebie bo ja takich jak ty radzić się nie będę tylko to było pytanie abyś mi sprostował twoje stanowisko.

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Toż to wiadomo, że na rozkaz papieża komuniści zaatakują Izrael, a USA resztę świata

Dlaczego tak uważasz, jak to wykombinowałeś ?<powiercimy cię trochę>

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Skoro jesteśmy inni, to oni pewnie są greccy. Dałem na końcu znak zapytania.

Ehh niee o to mi chodziło. Chciałem ci dać do zrozumienia, że katolicy ogółem nie są tacy zainteresowani swym wyznaniem jak ty z Vaxinarem.

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Będzie, będzie. Credo in vitam aeternam - wierzę w życie wieczne.

I co ma wiara w nie do faktu z korzystania z niego. "Demony wierzą i drżą" - a będą żyć wiecznie ?

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Gdybym za prawdę uważał bajki, że Benedykt XVI to antychryst, Kościół dzieło szatana, jezuici

Ja tam nie zauważyłem, że oni tak twierdzą ale jeżeli tak twierdzą rzeczywiście błądzą bo Kościół jest dziełem Jezusa Chrystusa.

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Aaa, to już wiem czemu nie jestes katolikiem. Złe wspomnienia z dzieciństwa. Szczerze mówiąc:
nie wierzę ci.

Pewnie uważasz, że zmyśliłem to co napisałem o mojej mamie ?

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Nie miałem okazji spotkać się z papieżem, więc nie klękałem. Ale co w tym dziwnego? To jest
praktykowany zwyczaj i robią to nawet głowy państw. Mam na komputerze fotkę, mogę wrzucić na
gramsajt, jeśli ma ci to sprawić jakąś radość (będziesz miał dowód dla swojej tezy).

Nie widzę radości w czymś takim. Wiesz, mam wrażenie jak by ludzie miłowali człowieka bardziej niż Jezusa Chrystusa.

Dnia 27.05.2007 o 20:03, Mogrim napisał:

Lem: "dopóki nie poznałem internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów".

Dzięki internetowi zauważyłem to także ale i wyprostowałem sobie złe spojrzenie na ludzi poprzez stereotypy.

P.S. Nie jestem tym który się naśmiewa z czyjegoś wyznania i postępowania jeżeli jednak do odczuwasz to wskaż zdanie po którym wzbudziło u ciebie niepokój ? Nie chcę aby mnie za takiego uważano.
Zapytam z ciekawości, jesteś za aborcją ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogrim, wiem, że bardzo popierasz i cenisz papieży, ale...nie uważasz, że głową Kościoła jest Chrystus? List do Kolosan 1:18, List do Efezjan 4,15, Ef 2,19-20, Pierwszy List do Koryntian 10:1-4. To, że Piotr został nazwany skałą, na której zostanie zbudowany Kościół, nie oznacza, że sam ma być jego głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:44, TetraGramaton napisał:

Dlaczego tak uważasz, jak to wykombinowałeś ?<powiercimy cię trochę>


Ja tego nie wykombinowałem (w życiu bym takiej bzdury nie wymyślił) tylko przeczytałem na stronie ludzi o takich poglądach, którzy w to swięcie wierzą. Gdzieś wcześniej nawet dawałem linka.

Dnia 27.05.2007 o 21:44, TetraGramaton napisał:

Ja tam nie zauważyłem, że oni tak twierdzą ale jeżeli tak twierdzą rzeczywiście błądzą bo
Kościół jest dziełem Jezusa Chrystusa.


Święta prawda. "Mistyczne Ciało Chrystusowe i Rzymsko Katolicki Kościół są jednym i tym samym." - Pius XII

Dnia 27.05.2007 o 21:44, TetraGramaton napisał:

Pewnie uważasz, że zmyśliłem to co napisałem o mojej mamie ?


No wybacz, jeśli ktoś klęka przed telewizorem... żeby Piusa XII pokazywali to bym jeszcze zrozumiał.

Dnia 27.05.2007 o 21:44, TetraGramaton napisał:

Nie widzę radości w czymś takim. Wiesz, mam wrażenie jak by ludzie miłowali człowieka bardziej
niż Jezusa Chrystusa.


Nie wiem kto kogo bardziej miłuje, a na pewno nie będę oceniał tego po tym, kto jak kogo wita.

Dnia 27.05.2007 o 21:44, TetraGramaton napisał:

P.S. Nie jestem tym który się naśmiewa z czyjegoś wyznania i postępowania jeżeli jednak do
odczuwasz to wskaż zdanie po którym wzbudziło u ciebie niepokój ?


Klękanie przed telewizorem.
I naprawdę jestem ciekawy tej twojej wizji apokalipsy/papieża antychrysta/czegoś podobnego. Mówię poważnie.

Dnia 27.05.2007 o 21:44, TetraGramaton napisał:

Zapytam z ciekawości, jesteś za aborcją ?


Jestem przeciwnikiem aborcji, w tej sprawie na prawo od siebie mam tylko ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:53, squeglee napisał:

Mogrim, wiem, że bardzo popierasz i cenisz papieży, ale...nie uważasz, że głową Kościoła jest
Chrystus?


Chrystus jest Głową Kościoła, ale jego Najwyższym Pasterzem i głową widzialną na ziemi jest Namiestnik Chrystusa, Biskup Rzymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:59, Mogrim napisał:

Chrystus jest Głową Kościoła, ale jego Najwyższym Pasterzem i głową widzialną na ziemi
jest Namiestnik Chrystusa, Biskup Rzymu.


"Podnieś kamień, a ja tam będę". Chrystus jest zarówno widzialną, jak i niewidzialną głową Kościoła, zawsze i wszędzie.

>No wybacz, jeśli ktoś klęka przed telewizorem... żeby Piusa XII pokazywali to bym jeszcze zrozumiał.

To jest właśnie katolicki kult świętych, przechodzący w kult duchownych. Mało brakuje, by Polacy zaczęli modlić się DO papieży. Klękać można tylko przed Bogiem. Nawet nie przed Matką Boską.
Choć...zależy, czy klękanie to wyraz szacunku czy czci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:03, squeglee napisał:

"Podnieś kamień, a ja tam będę". Chrystus jest zarówno widzialną, jak i niewidzialną głową
Kościoła, zawsze i wszędzie.


Chrystus mówi też, że jest pasterzem, ale mimo to powierza pasterzowanie również Piotrowi.

Dnia 27.05.2007 o 22:03, squeglee napisał:

To jest właśnie katolicki kult świętych, przechodzący w kult duchownych.


No pardon, ja przed telewizorem nie klękam. Przed księdzem też nie.

Dnia 27.05.2007 o 22:03, squeglee napisał:

Klękać można tylko przed Bogiem.


Dawniej dzieci klękały przed rodzicami i całowały ich w ręke jako wyraz szacunku i czci (czcij ojca swego i matkę swoją!), poddani przed królami na znak posłuszeństwa i nie było w tym bałwochwalstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 21:53, Mogrim napisał:

I naprawdę jestem ciekawy tej twojej wizji apokalipsy/papieża antychrysta/czegoś podobnego. Mówię poważnie.

Nie radź się mnie, bom ja niedoskonały, masz tam Pismo Święte przez Boga natchnione i czytaj.

Dnia 27.05.2007 o 21:53, Mogrim napisał:

Święta prawda. "Mistyczne Ciało Chrystusowe i Rzymsko Katolicki Kościół są jednym i tym samym." - Pius XII

Nie ma tego w Nowym Testamencie, (może bardziej sprostuję nie ma słów Kościół Katolicki oo teraz jaśniej).

squeglee
Tak między postami zauważyłem, że piszesz jak protestant, może się mylę. Jesteś protestantem ?(nie odpowiadaj jak nie chcesz)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:11, Mogrim napisał:

No pardon, ja przed telewizorem nie klękam. Przed księdzem też nie.


Ale powiedziałeś, że zrozumiałbyś, gdyby ktoś klęknął przed Piusem XII w TV.
Ja tego nie zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:13, TetraGramaton napisał:

Tak między postami zauważyłem, że piszesz jak protestant, może się mylę. Jesteś protestantem
?(nie odpowiadaj jak nie chcesz)


Od niedawna jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:15, squeglee napisał:

Ale powiedziałeś, że zrozumiałbyś, gdyby ktoś klęknął przed Piusem XII w TV.


Ech, przecież to nie na poważnie... nie uznaję klękania przed TV.

Tetra Gramaton
>Nie radź się mnie, bom ja niedoskonały, masz tam Pismo Święte przez Boga natchnione i czytaj.

A ja ciekawy jestem twojej interpretacji.

>Nie ma tego w Nowym Testamencie, (może bardziej sprostuję nie ma słów Kościół Katolicki oo teraz jaśniej).

Jedyny Kościół to Kościół Katolicki. Jeden Kościół, nie kościół heretyków, lecz święty, rzymski, katolicki i apostolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 22:24, Mogrim napisał:

> Ale powiedziałeś, że zrozumiałbyś, gdyby ktoś klęknął przed Piusem XII w TV.

Ech, przecież to nie na poważnie... nie uznaję klękania przed TV.


Mówiłeś co innego ^_^. OK, koniec tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować