Zaloguj się, aby obserwować  
slawek_03

XP CZY ME? [M]

46 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 08:21, Mastexx100 napisał:

Ja mam XP-eka i najlepiej się sprawdza spośród moich wszystkich poprzednich Windowsów. A moim
zdaniem Linux jest do czterech liter.


Nie chcę zaczynać kolejnego flejma, ale Ty chyba nigdy nie widziałeś na oczy Linuksa. Ewentualnie widziałeś w szkole, jak nie zdążyłeś wybrać Windows i zaczął Ci się bootować...

---> Lumbago:
I chciałbyś żeby Windows zgłaszał Ci się co chwilę bluescreenem? Bo jednak oryginalny Windows XP, gdzie problem wirusów praktycznie odpada, jest jakiś taki bardziejh stabilny od Windows 98. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 08:28, W3 napisał:

> Ja mam XP-eka i najlepiej się sprawdza spośród moich wszystkich poprzednich Windowsów.
A moim
> zdaniem Linux jest do czterech liter.

Nie chcę zaczynać kolejnego flejma, ale Ty chyba nigdy nie widziałeś na oczy Linuksa. Ewentualnie
widziałeś w szkole, jak nie zdążyłeś wybrać Windows i zaczął Ci się bootować...

---> Lumbago:
I chciałbyś żeby Windows zgłaszał Ci się co chwilę bluescreenem? Bo jednak oryginalny Windows
XP, gdzie problem wirusów praktycznie odpada, jest jakiś taki bardziejh stabilny od Windows
98. ;)

ty mi tu nie mów bo ja widziałem i sporo czasu obsługiwałem tego Linuxa ale okienka mi pasuja po prostu na Pingwinie nie da sie moim zdaniem ani pracować ani pograć
no daj mi przykłady extra gierek w które można popykać na linuxie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 08:21, Mastexx100 napisał:

A moim
zdaniem Linux jest do czterech liter.

Napisz to do Google, Onetu, Blizzarda, Microsoftu ( tak, MS też używa Linuksa), Interii, NASA, IBM, HP, Yahoo, Youtube i tak dalej.
Może ich przekonasz, żeby używali Windowsa . No i żeby zainstalowali na BlueGene/L Windowsa 2003.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 14:57, AgayKhan napisał:

> A moim
> zdaniem Linux jest do czterech liter.
Napisz to do Google, Onetu, Blizzarda, Microsoftu ( tak, MS też używa Linuksa), Interii, NASA,
IBM, HP, Yahoo, Youtube i tak dalej.
Może ich przekonasz, żeby używali Windowsa . No i żeby zainstalowali na BlueGene/L Windowsa
2003.

... Ale cały czas rozmawiamy o zastosowaniu domowym? Linux to żaden cud, tak samo zresztą jak Winda.
Wracając do tematu - oczywiście, że XP ;) Aktualnie nie ma lepszego Windowsa. Apropo ME - a ja go lubiłem o wiele bardziej niż 98... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 08:28, W3 napisał:

> Ja mam XP-eka i najlepiej się sprawdza spośród moich wszystkich poprzednich Windowsów.
A moim
> zdaniem Linux jest do czterech liter.

Nie chcę zaczynać kolejnego flejma, ale Ty chyba nigdy nie widziałeś na oczy Linuksa. Ewentualnie
widziałeś w szkole, jak nie zdążyłeś wybrać Windows i zaczął Ci się bootować...

---> Lumbago:
I chciałbyś żeby Windows zgłaszał Ci się co chwilę bluescreenem? Bo jednak oryginalny Windows
XP, gdzie problem wirusów praktycznie odpada, jest jakiś taki bardziejh stabilny od Windows
98. ;)

też myśle że XP lepszy!!! wieksza stabilnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2006 o 15:08, Kiri- napisał:

... Ale cały czas rozmawiamy o zastosowaniu domowym? Linux to żaden cud, tak samo zresztą
jak Winda.

>
To mówiąc o zastosowaniach bardzo, bardzo profesjonalnych, to Windows jest do czterech Liter. Nawet go na po lepszym sprzęcie nie zainstalujesz.
No i nawet porządnego firewalla nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:21, AgayKhan napisał:

To mówiąc o zastosowaniach bardzo, bardzo profesjonalnych, to Windows jest do czterech Liter.
Nawet go na po lepszym sprzęcie nie zainstalujesz.
No i nawet porządnego firewalla nie ma.


W tym mniej więcej kontekście to pisałem... To jest temat użytkownika domowego, który pyta o system do DOMU - chyba... Więc ta dyskusja zeszła na niewłaściwe tory. Pytanie było o dwa Windowsy- ME i XP. Zaczęliście dyskusje o Linuksie (to się zresztą często zdarza jak ktoś pyta o lepszy/gorszy system ;P ) i podczas licytowania który jest bardziej do d...py zacząłeś wymieniać z pewnością nie "domatorów" lecz firmy używające Linuxa, który , całkowicie się z tym zgodzę, jest póki co najlepszy do stawiania serwerów, ale jeżeli chodzi o użytkowanie w domu... tu już zdania są podzielone.
Tak czy inaczej jak już pisałem, z pewnością XP jest lepszy od ME (nie mówimy o Linuksach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Xp. Me jest spiepszony, ciągle się wiesza i smęci, tylko małyu preocent dziaął poprawnie. Mój kuzyn jak kiedyś go miał to nie mgół norlmalnie komputera wyłączyć, bo jak dawał zamknij to się zaweisza ł i musiał reset robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja tam nie mam pojęcia, jaki jest Me, bo miałem jeno Xp, strasznie jest zasobożerny, powolny, zawodny i wirusolubny. I to mimo tego, ze legalny. I ma te wszelkie service packi. I do zastosowań domowych jeno do grania się nadaje. No, ja nie gram, to w ciągu tego roku to chyba ze cztery razy go uruchomiłem. No, ale ja pewnie nie domowo kompa uzywam ( czytaj nie gram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:12, L33T napisał:

Cała seria Neverwinter nights :P
i co tylko tyle potrafisz napisać?? Nie chce siękłucić ale poprostu Linux jest według mnie kiepskawym systemem i do pracy i do gier/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawa opinia zwłaszcza że serwery mojej uczelni pracują na pingwinie, na drugim roku większość ludzi przesiada sie na pingwina bo jest wygodniejszy dla programistów. Owszem pingwin nie jest na początku zbytnio "user friendly" ale od czego masz winx czyli tryb okienkowy jak w XP ale i tak nadal masz dostęp do konsoli a nawet kilku naraz. Mam pytanie pracowałeś na Linuxie? Bo mi na przykład jest wygodniej pracować bez tych wszystkich wodotrysków jakie są w Wingrozie. Co nie oznacza że jest to super system do gier mam XP do pracy/nauki Linuxa. Co do ilości gier http://www.linuxfan.pl/games/index.php3 trochę ich tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno XP, do milenium nigdy nie miałem przekonanie, wolałem 98,
Na razie nie mam problemów z grami i programami,

@no-to-gramy - a miałeś te wszystkie programy, czy tylko wipisałeś od najnowszego do najstarszego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 09:17, no-to-gramy napisał:

może zrobie taką liste najlepszej 5 programów windowsa:


1.Windows Vista
2.Windows XP
3.Windows ME
4.Windows 98
5.Windows 95

żal mi ciebie-vista=shit to jest chyba lista od najnowżegop do najstarszego...
a tak a propo w Windowsem 98 nigdy nie miałem problemów, nigdy awarii etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 09:17, no-to-gramy napisał:

może zrobie taką liste najlepszej 5 programów windowsa:


1.Windows Vista
2.Windows XP
3.Windows ME
4.Windows 98
5.Windows 95



1. To co wypisałeś to systemy operacyjne, a nie programy (choć niektórzy tak to nazywają)...
2. Vista i ME nie powinny należeć do tej grupy. ME ma bardzo dużo błędów (błąd na błędzie - testowałem), Vista zbyt duże wymagania, i minie co najmniej rok, nim zagości w większości domowych komputerach.
3. Podobno najstabilniejszym systemem był/jest Windows XP, osobiście uważam, że 95 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:15, Barbii napisał:

też myśle że XP lepszy!!! wieksza stabilnosc

Wielka stabilność, ja pamiętam jak wszyscy chcieli powrotu do 98 bo XP nie była taki stabilnościowy, tak samo będzie z Vistą.... wszyscy jej nie chcą, aż microsoft wyłączy z obrotu XP i będzie trzeba zrobić przesiadkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo używałem ME i przez długi czas chodził mi o niebo lepiej niż XP. Tych ''bugów'' jakoś nie zauważyłem... widocznie jestem ślepy/nie doinformowany/mało spostrzegawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować