Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

From Software ma problemy z portowaniem Dark Souls na PC

30 postów w tym temacie

Jedno trzeba gościowi przyznać i mieć do niego za to szacunek: jest szczery. W czasach, gdy można się porzygać od wazeliniarskiego bełkotu ludzi z EA, dostać mdłości od pajacowania BioWare, patrzeć ironicznie na kolejne przechwałki Activision o "nowatorskości" ich kolejnego CoD''a czy pukać się w głowę na kolejne słodzenie Ubi, jak to kochają PC, ale kolejną częśc gry X wypuszczą na tą platformę pół roku po wersji konsolowej, takie otwarte i uczciwe postawienie sprawy to rzadkość. Nawet zastanawiam się nad wysupłaniem tych paru groszy (o ile nie dowalą ceny na poziomie 150 zł...) na ich grę, by w pewien sposób pokazać, że taką szczerość w tej branży cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chcemy, by wersja na PC pojawiła się tak szybko, jak to tylko możliwe." Ale po co? Ani to dobre dla graczy, ani dla autorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 10:43, Madoc napisał:

"Chcemy, by wersja na PC pojawiła się tak szybko, jak to tylko możliwe." Ale po co? Ani
to dobre dla graczy, ani dla autorów.


Zapewne ciąży im to, że na konsolach gra pojawiła się już dobrych kilka miesięcy temu i młodsza już nie będzie. Mimo to również uważam, że powinni dopracować, a dopiero potem wypuścić wersję na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gta 4 to i na konsolach potrafiło kuleć.

Z resztą DS na moim xboksie też w paru miejscach mocno ścinał (most ze smokiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doceniam szczerość gościa ale skoro przecenili swoje umiejętności to tylko i wyłącznie ich wina. Zastanawiałem się nad kupnem tej gry ale skoro mam dostać produkt, który nawet autorzy określają mianem niedopracowanego to jednak podziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nawet zastanawiam się nad wysupłaniem tych paru groszy (o ile nie dowalą ceny na poziomie 150 zł...) na ich grę, by w pewien sposób pokazać, że taką szczerość w tej branży cenię."

Dokładnie to samo pomyślałem. I chyba również kupię, co jest o tyle zabawne, że wcześniej jakoś w ogóle się nie interesowałem tą grą. Po namyśle to nawet nie wiem czy w nią zagram (sprzet dość stary etc.) ale kupię na pewno! Bo to, do cholery, jest właśnie głosowanie portfelem. EA, Acti, czy Ubi już od paru ładnych lat żadnych pieniędzy na mnie nie zarobiło, ale Ci goście na to zasługują. Ech, cholera, sentymentalny się coś robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem bedzie placz, ze to byl pierwszy i ostatni port "na prosbe graczy", bo sie okaze, ze nie udalo sie pecetowcom wcisnac bubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dało się odświeżyć wieśka 2 na konsole, również po dłuższym czasie od premiery, to da się zrobić podobnie z Dark Souls, trzeba tylko chcieć, a po tym artykule nasuwa się wniosek, że mają podejście bardziej w stylu "miejmy to już z głowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 11:34, Gapis napisał:

Dało się odświeżyć wieśka 2 na konsole, również po dłuższym czasie od premiery, to da
się zrobić podobnie z Dark Souls,

Dwie różne sprawy. Z W2 wystarczyło dokonać cięć w grafice i gra była praktycznie gotowa (a i interfejs był idealnie pod pada ustawiony). W dodatku z tego co pamiętam CDP miało zapewnioną pomoc od Microsoftu.

A tutaj From Software nie ma ani pomocy ani ułatwionego zadania (idealnie musieliby cały silnik przerobić, dołożyć tekstury w wysokiej rozdzielczości, itp) czy przerobić całe sterowanie i interfejs (z pada na klawiaturę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile to już razy były przypadki, że gra mocno kulejąca technicznie miażdżyła gameplayem. PC ma mnóstwo takich przykładów: Vampire Masquarade: Bloodlines, Gothic, dowolna gra Obsidianu :P. Serio, na razie mówią o tym, że po prostu mają problem z portowaniem na PC a tu już wyskakują znaffcy widzący, że chce się im wcisnąć bubel. Poczekamy zobaczymy, ja tam jestem wdzięczny właśnie za nie owijanie w bawełnę. Lepiej powiedzieć teraz, że mają problemy niż potem czymś takim tłumaczyć niską sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum to nie nowość. Czasem mam wrażenie, że są tacy, co to wolą marketingowy bełkot od Acti, Ubi czy pianie peanów od BioWare. Bo to nieszczere, ale fajnie brzmi i w ogóle fajniej się czeka na gre. Kto lubi szczerość? ;)
Portów na PCta, które zrobiono "byleby zrobić", a w które grało się całkiem fajnie, było kilka. Mass Effect, Resident Evil to pierwsze przykłady, które przychodzą mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie przepadam za japońską kulturą, tak muszę tym ludziom oddać to, że są naprawdę unikatami.

Podczas gdy dzisiaj wszyscy inni twórcy gier zawsze są "podekscytowani, tym co robią" i obiecują "nowatorskie i epickie rozwiązania, opracowane przy udziale graczy", a po ewentualnych niepowodzeniach zrzucają winę na wszystkich poza sobą(piraci, PC, używki, bla bla), właśnie Japończycy potrafią powiedzieć prawdę. Wielki szacunek!


Bioware ucz się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy: lepiej kupić konsolę i grać, zamiast czekać nie wiem ile na wątpliwej jakości porty. Ja już na nie jednym porcie się przejechałem, a na konsoli gra mi się lepiej nawet jeśli jest to tylko 720p (mowa oczywiście o grach stricte konsolowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 13:12, Azvar napisał:

Spójrzmy prawdzie w oczy: lepiej kupić konsolę i grać, zamiast czekać nie wiem ile na
wątpliwej jakości porty. Ja już na nie jednym porcie się przejechałem, a na konsoli gra
mi się lepiej nawet jeśli jest to tylko 720p (mowa oczywiście o grach stricte konsolowych).

Zdajesz sobie sprawę, że wielu ludzi musi po prostu wybrać JEDNĄ platformę do gier i na niej się opierać, ponieważ nie stać go na kupowanie gier pod Xboxa, PlayStation3 i jednocześnie PC? Uwielbiam te, jakże proste, rozwiązania "kupcie sobie konsole/kupcie lepszego PCta". Idealnie pokazują jakie pojęcie o zarobkach mają niektórzy ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 11:17, Bartaz napisał:

kupię na pewno! Bo to, do cholery, jest właśnie głosowanie
portfelem.


Mam podobne odczucia. Taką szczerość, szczególnie obecnie, bardzo cenię i na pewno Dark Souls kupię. Tym bardziej, że mam od jakiegoś czasu ochotę na coś trudniejszego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 10:46, Moooras napisał:

Rockstar z podobnym podejściem przerobił GTA 4 na pecety...


... A rezultatem jest najlepsza możliwa wersja gry (nawet bez modów!).

Jedyne, co potwierdzili panowie z From to fakt, że "dodatkowa optymalizacja" nie będzie mieć miejsca, cokolwiek to znaczy. Na PC nie ma "jednej jedynej" konfuguracji sprzętowej, co daje nadzieję, że na mocniejszych maszynach gra działać będzie płynnie. Ba, utrzymanie stabilnych 30 fps będzie sukcesem, gdyż wersje konsolowe pod tym względem leżą i kwiczą. Dodaj do tego możliwość wyboru wysokich rozdzielczości ekranu i może nie będzie tak źle...

Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować