Zaloguj się, aby obserwować  
Maximo

Dungeon Siege II temat ogólny, pytania, odpowiedzi i ciekawostki

2011 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2005 o 22:32, Roban I napisał:

Mam pytanie gdzie zdobede mięso dla Jardhana ? To ten w karczmie na drzewie.

Oooo to mięsko znajdziesz dopiero w tym mieście na pustyni (kurcze, jak się ono nazywa? :P ale to jeszcze I akt ;) )

PS. Dość dziwne - w okolicy szwęda się tyle różnego rodzaju goblinów, trolli i jeszcze niewiadomo czego (nie wspominam o normalnych rybach, sarnach) a ten ma problem ze znalezieniem mięsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem wojem w 2 bronie
magiem combat poszedłem w 1 żywioł chce wymkasować ogień:) nie wiem czy dobrze ale naparza w 1 akcie od 12x-16x bodajże
mag natury tylko leczy
4 postaci jeszcze nie wziąłem nie wiem - chyba poczekam na tego łucznika


Ale mam pytanka
1 znalazłem jaskinie (czy grotę) feniksa - jak aktywowac ten quest
2 znalazłem wiezienie elfickie (jakiś szlony mag tam bełkocze) - nie wiem czym go uwolnić - to też quest poboczny?


Ale jeżeli te questy aktywuja sie poozniej (nie w pierwszym miescie niejako po drodze) to nie mowcie:) Nie mam czasu grać jak na razie tuz po zdobyciu tablic i umieszczeniu ich w odpowiednich miejscach ;D
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2005 o 23:47, Persona Non Grata napisał:

1 znalazłem jaskinie (czy grotę) feniksa - jak aktywowac ten quest


Zdanko poboczne z III aktu.

Dnia 17.10.2005 o 23:47, Persona Non Grata napisał:

2 znalazłem wiezienie elfickie (jakiś szlony mag tam bełkocze) - nie wiem czym go uwolnić - to też quest >poboczny?


Poboczny, akt II po złożeniu jego laski w jedna całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż obydwa questy związane sa z następnymi atami więc na twoje życzenie nic Ci nie podpowiem...
Co do maga natury to nie jest on tylko i wyłącznie zdolny do leczenia...ja moejgo rozwinąlem na zimnie - wymiata lepiej od maga combat na ogniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie są wswzystkie duchy? Jak narazie niemoge znaleść dwóch: Ducha w aman''lu i ducha z Garden Of the Ancients (tutaj pisze ze to miejsce znajduje sie gdzies kolo Azunite Burial Ground). Gdzie oni sie dokladnie znajduja? Jak narazie jestem w II akcie i niepamiętam czy już przechodzilem przez ten burial ground. Please help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 14:14, HamSzynka napisał:

Czy ktoś wie gdzie są wswzystkie duchy? Jak narazie niemoge znaleść dwóch: Ducha w aman''''lu i ducha z Garden Of the Ancients
(tutaj pisze ze to miejsce znajduje sie gdzies kolo Azunite Burial Ground). Gdzie oni sie dokladnie znajduja? Jak narazie
jestem w II akcie i niepamiętam czy już przechodzilem przez ten burial ground. Please help.


Nie ma to jak polska wersja językowa.
Garden of the ancients >>> Ogród Pradawnych
Azunite Burial Ground >>> Katakumby Azunitów (wejście do nich broni duch bohatera - od niego masz questa z 4 maskami). Obydwie lokacje znajdują się w II Akcie (zaraz po użyciu teleportu po walce z "Entem" :D).

Duchy w Aman''lu są dwa. Jeden na piętrze domku bodajże gospody, a drugi w piwnicy jednego z domków (to chyba domek za elfickim Wielkim Hallem).

Mała prośba do wszystkich pytających o zadania. Jeżeli umiecie spikać po ingliszu wpiszcie sobie w google "Dungeon Siege II walkthrough". Znajdzie wam solucje i poradniki. Można to uznać za nieuczciwość, ale warto przeczytać je by dowiedzieć się jakie zadania nam zostały i gdzie je zdobyć, bo czasami trzeba ostro kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do rangerów - co jest lepsze. Łuk czy kusza? Obecnie używam łuku, (jestem w drugim akcie przy smoku i baliscie) na kuszę jeszcze się ani razu nie zdecydowałem co jest za wolna. Chociaz mam taką której maksymalne obrażenia to 79 (łuk - maks 33, ale to częśc zestawu którego ma 3 elementy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 15:23, Yarpen Zirgin napisał:

Pytanie do rangerów - co jest lepsze. Łuk czy kusza? Obecnie używam łuku, (jestem w drugim akcie przy smoku i baliscie)
na kuszę jeszcze się ani razu nie zdecydowałem co jest za wolna. Chociaz mam taką której maksymalne obrażenia to 79 (łuk
- maks 33, ale to częśc zestawu którego ma 3 elementy)


Najlepszy sposób to obliczyć obrażenia na sekundę ze wzoru:
(MAXDMG+MINDMG)/(2*SPEED) gdzie
MAXDMD - maksymalne obrażenia
MINDMG - minimalne obrażenia
SPEED - prędkość broni (poniżej)
slow (wolny) - 0.9
normal (normlany) - 0,73
fast (szybki) - 0,67
faster (szybszy) - 0,625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Yarpen Zirgin
> Pytanie do rangerów - co jest lepsze. Łuk czy kusza? Obecnie używam łuku, (jestem w drugim akcie przy smoku i baliscie)
> na kuszę jeszcze się ani razu nie zdecydowałem co jest za wolna. Chociaz mam taką której maksymalne obrażenia to 79 (łuk
> - maks 33, ale to częśc zestawu którego ma 3 elementy)

ja przeszedlem swego czasu gierke na poziomie najemnika samymi kusznikami (postac glowna, deru, taar i finala) i miejscami latwiej bylo niz druzyna mieszana... standardowo lucznik zadaje jedne z mniejszych obrazen wsrod postaci, ale dzieki umiejetnosci thanderous shot (czy jakos tak) niesamowicie wymiata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemx!

Ze trzy dni temu nabyłem DS 2 i muszę przyznać, że gierka jest świetna, jednak mam kilka problemów, które mnie nurtują. :P

Mianowicie:
Po pierwsze jak rozmawiać z duchami? Miałem pogadać z tą babka, co zaklina przedmioty w II akcie, podsłuchać jakiś urok, wszystko zrobiłem, quest ukończony i nic. Co mam pokolei robić? A może to dlatego, że gram dopiero na najniższym poz. trudości? I podobno jest jakiś quest z duchami. Jeśli tak - jaki?

Po drugie znalazłem charkterystyczną jaskinię (jaskinia feniksa), oraz drugą o identycznym kształcie i trzecią, w której stoi jakiś duży, czarny obiekt, który można stłuc jakąś specjalną bronią (jaskinia ta jest blisko miasta w III akcie). Co to za broń, skąd wziąć i w ogóle z czym to jest związane i czy jest jakaś fajna nagroda za to?

Hmm no i mam angielską wersję, polskiej nie zamierzam kupować. Czy będę mógł grać z kolegami, co będą mieć wersję PL??

Pozdro, jeśli powtórzyłem pytania to sorry, ale wydaje mi się ich nie było, a przynajmniej nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaśpiew* "Vox Mortem"
to muszisz znaleźć blisko ducha miejsce gdzie rzucasz chanty/zaśpiewy i przez jakiś czas możesz porozmawiać z duchami

*zaśpiew = chant, wg. mnie kiepsko przetłumaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:25, Cleptoman napisał:

Mianowicie:
Po pierwsze jak rozmawiać z duchami? Miałem pogadać z tą babka, co zaklina przedmioty w II akcie, podsłuchać
jakiś urok, wszystko zrobiłem, quest ukończony i nic. Co mam pokolei robić? A może to dlatego, że gram dopiero na najniższym
poz. trudości? I podobno jest jakiś quest z duchami. Jeśli tak - jaki?

musisz odwiedzic dowolna kaplice i wybrac inkantacje pozwalajaca rozmawiac ze zmarlymi (nauczyla Cie jej ta magini, dla ktorej wykonales quest), wtedy masz 5 min czasu na gadke z duchami... a quest z duchami dostajesz jak porozmawiasz z dowolnym z nich...

Dnia 19.10.2005 o 15:25, Cleptoman napisał:

Po drugie znalazłem charkterystyczną jaskinię (jaskinia
feniksa), oraz drugą o identycznym kształcie i trzecią, w której stoi jakiś duży, czarny obiekt, który można stłuc jakąś
specjalną bronią (jaskinia ta jest blisko miasta w III akcie). Co to za broń, skąd wziąć i w ogóle z czym to jest związane
i czy jest jakaś fajna nagroda za to?

jest to zadanie zlecane przez jedna panienke w Kalrathii (jesli dobrze pamietam stoi nieopodal jednej z bram do miasta), dostaniesz od niej laske (Staff of Nexus), z ktora udajesz sie kolejno do kazdej z jaskin i trzymajac ja w lapach stajesz na symbolu i wybierasz odpowiednia inkantacje z ksiegi (ta panienka takze Cie jej nauczy), pozniej do ostatniej pieczary i rozwalasz ten postument wczesniej umagiczniona laska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za infosa, a jeszcze coś sobie przypomniałem po przeczytaniu tego topica. Co z tymi kręgami grzybów? To jakiś dodatkowy quest dla NPC, czy co? I ten potworek ???... Każdy kamień się znajduje na innym poz trudności?? i jak już mam 3 i te słowa czytane wspak wypowiam w kapliczce (dowolnej??) to gdzie pojawi się ta dodatkowa lokacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:47, trollf napisał:

dostaniesz od niej
laske (Staff of Nexus)

ech, edit do poprzedniego posta:
dostajesz Soul Staff, dopiero po zakonczeniu Questa bedziesz mial Staff of Nexus, czyli unikalna laske, ale nie przypominam sobie, zeby to byla jakas rewelacja... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:53, Cleptoman napisał:

Co z tymi kręgami grzybów? To jakiś dodatkowy
quest dla NPC, czy co?

musisz miec Amrena w druzynie (elf, ranger do zwerbowania w gospodzie w Aman''lu) i po prostu odwiedzic z nim kolejno te grzybowe kregi...

Dnia 19.10.2005 o 15:53, Cleptoman napisał:

I ten potworek ???... Każdy kamień się znajduje na innym poz trudności?? i jak już mam 3 i te słowa
czytane wspak wypowiam w kapliczce (dowolnej??) to gdzie pojawi się ta dodatkowa lokacja?

jesli wpiszesz na wspak to co jest na kamieniu to zostaniesz teleportowany do nowej lokacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem jestem tam na pustynio wiecie gdzie i ide dom takiej komnaty gdzie jest anioł i mam mu na pytania odpowiedzied ale nieznam odpowiedzi moze mi je ktos odpowiedziec z gory dzikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W świątyni Xyrii oraz w zamku w Śnieżnej opoce są dwie podobne do siebie jaskinie: w pierwszej lokacji "drzewa" (nie pamiętam nazwy), a w drugiej "mrozu". Na środku takiej jaskinii jest symbol, a gdy się na nim stanie pojawia się napis, że rozbrzmiewa on magicznym echem, czy coś takiego. Co tam trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ten quest opisywany od jakiegoś czasu na tej stronie.... To miejsce będzie potrzene do wykorzystania dopiero w akcie III w zadaniu pobocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować