Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate Enhanced Edition doczeka się płatnych DLC

132 postów w tym temacie

"Już teraz możecie składać preordery na DLC ''strażnik wiedźmy'' - rozszerzenie dodaje dziesiątki godzin zabawy, wprowadzając do gry klasę berserkera oraz łowcę minsca, któremu pomożemy w uwolnieniu jego pani z rąk złych gnolli"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, a tym bardziej nie mam nic przeciwko. Serio, nie mogę znaleźć ani jednego powodu, dla którego ktoś mógłby się oburzać w tej chwili. Obchodzi mnie tylko zawartość oryginału, która będzie zawarta w podstawce, więc no big deal. Jeśli twórcy twierdzą, że potrafią stworzyć do tego jakieś ciekawe dodatkowe (płatne) scenariusze, to ich sprawa. Nie widzę powodu, dla którego mieliby nie zarabiać na swojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba na wszystkim zarobić i nikt za darmo nic nam nie da. To że zrobili wersję rozszerzoną tez pewnie kosztowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 17:59, Henrar napisał:

I to właśnie ta sytuacja pokazuje stan branży...


To na pewno winna Koticka tylko on mógł coś takiego uczynić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 17:51, marakeusz napisał:

Ja się nie dziwię, a tym bardziej nie mam nic przeciwko. Serio, nie mogę znaleźć ani
jednego powodu, dla którego ktoś mógłby się oburzać w tej chwili. Obchodzi mnie tylko
zawartość oryginału, która będzie zawarta w podstawce, więc no big deal. Jeśli twórcy
twierdzą, że potrafią stworzyć do tego jakieś ciekawe dodatkowe (płatne) scenariusze,
to ich sprawa. Nie widzę powodu, dla którego mieliby nie zarabiać na swojej pracy.


Ja też się nie dziwie, a jeśli będą dobre to nawet je kupię, because "Why not?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj newsa o płatnych DLC, które nie mają żadnego wpływu na wcześniej zapowiedzianą, tak bardzo oczekiwaną zawartość - zdenerwuj się i napisz, że nie kupisz gry.

Relax - pamiętajcie, że zapowiedziano wsparcie dla moderów. Jeśli ogłoszą, że jednak wycofują się z tych deklaracji, to wtedy owszem - można by się wkurzyć.

EDIT: Nie do ZanVaelius piszę, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą dobre i niedrogie to czemu nie? Ja tam na twórców się z tego powodu nie obrażam. Nikt tu nikogo do zakupu dodatków nie zmusza.

Co do decyzji czy kupić BG EE czy nie - wciąż nie wiem co takiego twórcy zaoferują czego za pomocą modów nie mógłbym uzyskać. Zmiana pracy kamery czy poprawki w grze multi to trochę za mało wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak próba wydojenia pieniędzy ze starego tytułu. Zapewne znajdą się tacy, co takie rzeczy kupią. Siła nostalgii potrafi być wielka i twórcy mogą to wykorzystać bez oporów. W każdym razie w oczach fanów tytułu wiele taką wypowiedzią mogli stracić - już nie są tymi, którzy z "zamiłowania" robią odświeżoną edycję. Nawet planując takie posunięcie, przyznawanie się do tego przed czasem jest strzałem w stopę, bo tym sposobem wielu mogli zniechęcić. Nie mogą już grać kartą dobrego developera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gra się nie ukazała a już krzykacze rwą włosy z głowy jaki to skandal! Wiecie co to będą za DLC? Developerzy mówili, ze gra nie będzie "wykastrowana" w porówaniu z wersją oryginalną. Wynika z tego, że będa to jakieś nowe rozszerzenia? Po co zabraniać developerom ich produkcji, a klientom ich kupna, jeśli będą ciekawe? Po co? Jeszcze nie widzieliście na oczy tych DLC, a już psioczycie! To bez sensu po prostu. Żal mi Was, naprawdę.

DLC to dziś światowy standard, trzeba się z tym pogodzić tak czy inaczej. Jedyne czego nie można akceptować, to procederu kastrowania wersji premierowych gier o jakieś bzdurne DLC oraz "Day 1 DLC".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2012 o 18:49, Valmar napisał:

A wszystko zaczęło się od durnej zbroi dla konia ...

Ahahaha, nie. Zbroja dla konia to nie dodatkowa misja albo wycięte zakończenie. Jakby wszystkie DLC były takie, jak zbroja dla konia, to świat byłby piękniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować