Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

OUYA - androidowa konsola na Kickstarterze. Rekordowa zbiórka

35 postów w tym temacie

Michał Nowicki

Projektanci opartej na systemie Android konsoli OUYA postanowili poszukać wsparcia na Kickstarterze. Efekt? W momencie, kiedy będę publikował tego newsa, zapewne zakładane 950 tysięcy dolarów będzie już zebrane...

Przeczytaj cały tekst "OUYA - androidowa konsola na Kickstarterze. Rekordowa zbiórka" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera !! Mnie tym urządzeniem już kupili ! Idealna alternatywa dla drogich stacjonarnych konsol i może ps vita ? :). Jeśli tylko pokarzą mi wygląd samej konsolki i jej cenę i przede wszystkim dostępność w Europie to ja to kupuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Jeszcze bardziej ciekawi jednak, co z niego wyniknie. Fakt jest taki, że konsola definiowana jest przez swój software w stopniu znacznie większym, niż przez swój hardware. Krótko mówiąc, jeśli dla OUYi pojawi się wsparcie developerów, w szczególności developerów większych (bo wsparcia różnorakich małych studiów można być, myślę sobie, raczej pewnym), to może nam się narodzić naprawdę ciekawe urządzenie. Jeśli nie, to zapewne skończy jako zabawka dla scenowych geeków i fanów gier niezależnych. Ciekawostka, owszem, ale w gruncie rzeczy to po prostu kawałek sprzętu. Jeśli jego głównym atutem będzie to, że jest "otwarty", to niewiele będzie się różnić od słabego peceta, z którym każdy, kto wie co robi, też może zrobić co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 23:39, Aquma napisał:

Jeśli jego głównym atutem będzie to,
że jest "otwarty", to niewiele będzie się różnić od słabego peceta, z którym każdy, kto
wie co robi, też może zrobić co zechce.


Zaletą chyba ma być łatwość tweakowania - spróbuj namieszać coś w pececie, na 90% coś Ci się spieprzy. Mam wrażenie, że w Ouyi ma to być o wiele prostsze, robione przez fanów (piszesz, że bez wsparcia dużych deweloperów nic z tego nie będzie - według mnie to błąd, bo molochy będą chciały się nachapać na świeżym pomyśle, a fani i zapaleńcy będą robić rzeczy dla użytkowników, coś jak iOS vs Android).
Do mnie to nie przemawia (od darmowych gierek mam Kongregate.com), ale z chęcią zobaczę jak rozwinie się ten smakowity pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, konsola będąca dużym smartfonem bez dotyku i wyświetlacza, umożliwiająca uruchamianie androidowych aplikacji na dość słabym sprzęcie (T3 to niestety niewypał), ale za to z możliwością podłączenia pada i TV.

To nie może się udać. Od tego wszystkiego mam już smartfona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 00:32, Myszasty napisał:

> Ale mogłeś podać linka Myszasty! :[

23 była... ;) Zaraz dorzucę.

W sumie racja nie ma co po nocach się tłuc, trzeba się wyspać, żeby wcześnie rano wstać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tempo wyhamowywania ilości zbieranej kasy będzie stałe, to z moich (uogólnionych, robionych dla czystego funu) obliczeń wynika, że twórcy do końca zbiórki uzbierają około 7 200 000 mln $. Rzekłem, za miesiąc zobaczymy, jak blisko/daleko byłem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś ile zadeklarowali, że potrzebują? Bo nie mogę znaleźć na kickstarterze (zazwyczaj chyba gdzieś była taka informacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 09:41, Bartaz napisał:

A wie ktoś ile zadeklarowali, że potrzebują? Bo nie mogę znaleźć na kickstarterze (zazwyczaj
chyba gdzieś była taka informacja).


950k (jest pod aktualnie zebraną kwotą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować