Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur’s Gate: Enhanced Edition zaoferuje nam co-opa bez granic

21 postów w tym temacie

"Użytkownicy iPadów mogą grać z tymi, którzy mają wersję na Androida, Maca i PC. Będzie to jedna szczęśliwa grająca rodzina."
Steve się w grobie przewraca :/
A tak serio to swietna wiadomość. Na pewno wiele osób ucieszy się na tę wiadomość.
Edit: Do tego jeszcze taki cross play jak w przypadku PS3 i PSVita i będzie idealnie(chyba, że takie coś już zapowiedzieli to sorki, nie śledzę jakoś specjalnie BG:EE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 14:05, Waaazuuup napisał:

i będzie idealnie

O to chodzi, że nie będzie idealnie. Aby dystrybucja cyfrowa tylko na ich platformie i płatne DLC. Te wiadomości były podane jako pierwsze. 0 screenów, żadnej daty wydania absolutnie nic. Ale news o zarobieniu kasy został podany. Poza tym gafika jakoś nie jest lepsza od tej z BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ciężko przebić ręcznie rysowane tła... ręcznie rysowanymi tłami, aczkolwiek, o ile dobrze pamiętam, to pokazane tutaj lokacje zostały nieco odświeżone. Drzewa wyglądały w BG1 dosyć słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 15:00, maggit napisał:

Wiesz, ciężko przebić ręcznie rysowane tła... ręcznie rysowanymi tłami, aczkolwiek, o
ile dobrze pamiętam, to pokazane tutaj lokacje zostały nieco odświeżone. Drzewa wyglądały
w BG1 dosyć słabo.

O ile się nie mylę, to tła w serii BG nie były rysowane ręcznie. Były prerenderowane i co najwyżej ręcznie retuszowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 15:00, maggit napisał:

Wiesz, ciężko przebić ręcznie rysowane tła... ręcznie rysowanymi tłami, aczkolwiek, o
ile dobrze pamiętam, to pokazane tutaj lokacje zostały nieco odświeżone. Drzewa wyglądały
w BG1 dosyć słabo.

W każdym kolejnym newsie o BG:EE ze screenami, ludzie coś muszą powiedzieć o grafice. A przecież nie o to chodzi w tym wydaniu, co zresztą już było wiadomo od bardzo dawna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 15:12, Dermi napisał:

> Wiesz, ciężko przebić ręcznie rysowane tła... ręcznie rysowanymi tłami, aczkolwiek,
o
> ile dobrze pamiętam, to pokazane tutaj lokacje zostały nieco odświeżone. Drzewa
wyglądały
> w BG1 dosyć słabo.
O ile się nie mylę, to tła w serii BG nie były rysowane ręcznie. Były prerenderowane
i co najwyżej ręcznie retuszowane.


Zależy od lokacji. W lasach (w BG2) wyglądały na rysowane ręcznie + opcjonalny redering + photoshop. W miastach mogło być inaczej ze względu na fakt, że łatwiej zrenderować w rzucie izometrycznym ściany budynków. W jedynce drzewa były zrobione na zasadzie CTRL+C CTRL+V, bez wątpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 14:39, Karanthir666 napisał:

> i będzie idealnie
O to chodzi, że nie będzie idealnie. Aby dystrybucja cyfrowa tylko na ich platformie
i płatne DLC. Te wiadomości były podane jako pierwsze. 0 screenów, żadnej daty wydania
absolutnie nic. Ale news o zarobieniu kasy został podany. Poza tym gafika jakoś nie jest
lepsza od tej z BG2.


Haters gonna hate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na te screeny i zastanawiam się jaka będzie różnica (wartość dodana) pomiędzy tym wydaniem a odpaleniem BG 1 lub 2 z modami usprawniającymi grafikę i rozdzielczość. Bo graficznie póki co wygląda to porównywalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 16:36, leszeq napisał:

Haters gonna hate...

A może piszę nieprawdę? Jeśli tak, to mnie popraw. I liczę na konkrety, a nie na jakieś banalne frazesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w tej grafice? To zmodyfikowana wersja gry sprzed 14 lat, a nie Quake 5. Według mnie jest wystarczająca. Swoich GTX 680 w SLI nie rozgrzejecie, ale może za to odrobinę popracuje wyobraźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 18:20, Cybertrash napisał:

Co jest złego w tej grafice? To zmodyfikowana wersja gry sprzed 14 lat, a nie Quake 5.
Według mnie jest wystarczająca. Swoich GTX 680 w SLI nie rozgrzejecie, ale może za to
odrobinę popracuje wyobraźnia.

Nic złego. Ale ten sam efekt można uzyskać używając niektorych modów. Więc po co płacić za coś co masz praktycznie za darmo i jeszczy wydać bóg wie ile kasy na DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 16:02, maggit napisał:

Zależy od lokacji. W lasach (w BG2) wyglądały na rysowane ręcznie + opcjonalny redering
+ photoshop. W miastach mogło być inaczej ze względu na fakt, że łatwiej zrenderować
w rzucie izometrycznym ściany budynków. W jedynce drzewa były zrobione na zasadzie CTRL+C
CTRL+V, bez wątpienia.


Z tym się kłócił nie będę, bo po prostu nie wiem na 100% ;) Z tego, co mi się obiło o uszy wynika, że tła były prerenderowane, ale Bioware zachachmęciło gdzieś assety, dlatego Beamdog ma teraz takie problemy z grafiką, że nie mogą zrobić nowych teł w wysokich rozdzielczościach, bo nie mają z czego. Stąd po prostu skalowanie obrazu, bo nic innego nie wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 18:59, Karanthir666 napisał:

Nic złego. Ale ten sam efekt można uzyskać używając niektorych modów. Więc po co płacić
za coś co masz praktycznie za darmo i jeszczy wydać bóg wie ile kasy na DLC?

Oprócz całego BG1 z oficjalnym dodatkiem dostajesz wszystkie startowe DLC - są wliczone w cenę więc nic ponad te 20$ nie zapłacisz. Późniejszych DLC nikt nikomu nie każe kupować - to po prostu extra content.
Owszem można się bawić w modowanie, ale naprawdę nie każdemu się chce kiedy ma gotową działającą "out-of-box" alternatywę - tym bardziej, że nie jeden mod trzeba zainstalować. I pamiętaj, że są chętni na granie w BG na tabletach i tu żadnej alternatywy od tej wersji nie ma.

Dnia 30.07.2012 o 18:59, Karanthir666 napisał:

Aby dystrybucja cyfrowa tylko na ich platformie i płatne DLC.

Tylko przez ich sklep - gra ma jedynie własny launcher który po odpaleniu gry się wyłącza. Nie wymaga permanentnego klienta ala steam czy orgin. I jak wspomniałem wyżej dla PC wszystkie startowe DLC są wliczone w cenę.

A i jeszcze jedna uwaga co do grafiki - nie robiąc kompletnego remake''a nie da się osiągnąć nie wiadomo czego. Oryginalne artworki, które są źródłem całej grafiki jaki czas temu zostały zniszczone, także można jedynie pracować na tym co da się wyciągnąć z oryginalnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 20:54, Rakshall napisał:

Oprócz całego BG1 z oficjalnym dodatkiem dostajesz wszystkie startowe DLC - są wliczone
w cenę więc nic ponad te 20$ nie zapłacisz. Późniejszych DLC nikt nikomu nie każe kupować
- to po prostu extra content.

Niby tak, ale podawanie tej informacji (płatne DLC) jako pierwszej, kiedy nie było ani screenów, ani ceny, ani daty premiery to chyba niezbyt w prządku.

Dnia 30.07.2012 o 20:54, Rakshall napisał:

Owszem można się bawić w modowanie, ale naprawdę nie każdemu się chce kiedy ma gotową
działającą "out-of-box" alternatywę - tym bardziej, że nie jeden mod trzeba zainstalować.

Ale efekt o niebo lepszy niż to coś.

Dnia 30.07.2012 o 20:54, Rakshall napisał:

I pamiętaj, że są chętni na granie w BG na tabletach i tu żadnej alternatywy od tej wersji
nie ma.

Patrz post wyżej.

Dnia 30.07.2012 o 20:54, Rakshall napisał:

> Aby dystrybucja cyfrowa tylko na ich platformie i płatne DLC.
Tylko przez ich sklep - gra ma jedynie własny launcher który po odpaleniu gry się wyłącza.
Nie wymaga permanentnego klienta ala steam czy orgin. I jak wspomniałem wyżej dla PC
wszystkie startowe DLC są wliczone w cenę.

Ale jedynie cyfrowa dystrybucja i tylko przez ich sklep? Wolne żarty. Wolę zagrać w stare BG niż dać im zarobić.

Dnia 30.07.2012 o 20:54, Rakshall napisał:

A i jeszcze jedna uwaga co do grafiki - nie robiąc kompletnego remake''a nie da się osiągnąć
nie wiadomo czego. Oryginalne artworki, które są źródłem całej grafiki jaki czas temu
zostały zniszczone, także można jedynie pracować na tym co da się wyciągnąć z oryginalnej
gry.

Co potwierdza, że ta reedycja to jedynie skok na kasę niskim kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te startowe 20$ to trochę ponad 65 zł. Baldurs Gate 1 + ToSC+ BG2 + TB to wydatek <20 zł, przy czym mamy znakomitą, polską wersję językową. Jak dla mnie pojawia sie wątpliwość po co płacić za coś, co mogę mieć (a w zasadzie mam chyba w 2 kopiach, w tym edycja z Icewindalem 1+2), kosztem narracji m.in. Pana Fronczewskiego... Oj lepiej żeby się do tych DLC przyłożyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować