Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Old Republic przechodzi na darmowy model

80 postów w tym temacie

Kolejny "MMO od EA" :P Ciekawe za ile wyciągną kabelki od serwerów :D Teraz pewnie DA i ME co roku będą bo EA CANADA musi odrobić straty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto się tego nie spodziewał? Gra miała dobry początek ale ludzie z EA po prostu nie potrafią i nie powinni wydawać MMO. Do tego zabierają się do problemu od dupy strony/ ostatecznie olali ToRa bo to nie płatności są tu problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zarzucają przedstawicielowi Goldman Sachs brak umiejętności matematycznych (bo powiedział, że ich wyniki nie zgadzają się z informacjami banku) a potem się z nim rozłączają.

Naprawdę, są ciekawsze informacje od tego czy TORtanic przechodzi na F2P, czy nie.

Also, TOR ma w tej chwili mniej niż milion graczy. Wg powyżej 500 tysięcy, ale wciąż poniżej magicznego miliona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale przez pierwsze 3 miesiące SWTOR był pełen bugów dobrze znanych z czasów bety. Z tego powodu wiele osób przestało płacić abonament (w tym i ja). Prawdą jest i to, że po dobiciu do 50-tego lvl fabuła się kończy i, o ile nie jest się masochistą, to nie ma co robić.

Możliwe, że teraz gdy gra wchodzi w tryb darmowy zmuszę do skończenia Imperial Agent''a.

Z perspektywy beta testera bardzo żałuję, że SWTOR okazał się niewypałem. Miałem wobec tego MMO wielkie nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czego dotyka EA upada. BioWare proszę was, ogarnijcie się i odejdźcie od nich. Szkoda mi takiego studia. Więcej traci niż zyskuje. Raczej nie zagram. Gwiezdne Wojny nigdy mnie nie kręciły. A samo mmo jest brzydkie i ma masę "głupich" questów jak WoW. Darmo czy nie, niczego nie rozwiązuje. To była strata forsy i nie wytrzymało nawet roku na abonamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA samo tego chciało. Nie naprawili bugów jeszcze z czasów beta-testów, nie zoptymalizowali gry nawet w najmniejszym stopniu, praktycznie nie mieli kontaktu z graczami.

Gra była też niewypałem w samych założeniach - grafiką i gameplayem całkowicie odstawało od tego, co nam zaserwowano w pierwszych KotORach (moja pierwsza i jedyna postać, łowca nagród, wyjęty rodem z komiksu dla dzieci - nóżki cieniutkie jak zapałki i długie jak topole, no po prostu komicznie, a do tego skrajnie brzydko).

EA zabiło markę KotOR, bo po tym co fabularnie zaserwowali nie ma co robić trzeciej części (a to co zrobili z Revanem... nóż mi się w kieszeni otwiera). Mało tego, EA zabiło MMO w świecie Gwiezdnych Wojen. Drugie już - teraz nikt nie tknie takiego pomysłu kijem przez następne 50 lat). Za to powinno się ich sądzić prawem naturalnym i wysłać na 10 letnią ekspedycję do Korei Północnej, z wytatuowanymi flagami USA na czołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mówiłem, że EA zarżnie kolejne mmo bo nie nauczyli się kompletnie nic to wszyscy krzykacze się burzyli jakie to bzdety wypisuje.
I kto miał rację trzeźwo oceniając szanse EA na wydanie dobrego mmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 00:43, Sanders-sama napisał:

Jest aż tak źle?!

Jest. Mają mniej niż milion aktywnych graczy w tej chwili i liczba ta maleje (malała, teraz pewnie będzie wzrost). Najśmieszniejsze jest to, że winę za ostatni spadek zwalili na... BF 3 Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś to dziwi? Bo mnie nie, to było oczywiste. Po pierwszych trzech tygodniach od zakupu gry najzwyczajniej w świecie odechciało mi się w nią grać. Ale w końcu to gra od EA - a Ci nie potrafią w ogóle robić mmo. Brak end game''owego contentu, badziewna optymalizacja, straszny contact z community, zbytnie zrzynanie z WoWa (tak wiem, sam nie jest odkrywczy ale robi to dobrze). A szkoda, bo gra miała potencjał, szczególnie z taką marką jak Star Wars... dobrze tylko że poszli po rozum do głowy i gra przechodzi na f2p (pewnie w praktyce p2w) w miarę szybko.

A z tymi MMO Star Warsowymi to chyba jakaś klątwa. Wpierw Sony zarżnęło SWG, teraz EA zarżnęło TORa. Chyba prędko nikt się na wyprodukowanie kolejnej masówki sygnowanej znaczkiem Gwiezdnych Wojen nie pokusi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 00:51, Henrar napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że winę za ostatni spadek zwalili
na... BF 3 Premium.


Hah, cooo:D
Daj linka do wypowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przewidzenia było, może dzięki temu wreszcie w to zagram, bo po ostatnich kilkunastu godzinach spędzonych w KOTORze tak jakoś nawet do SW mnie zaczęło ciągnąć. Najśmieszniejsze będzie, gdy wejdzie to F2P, a i tak nie będzie jakiegoś masowego napływu graczy - co prawda EA jest badziewnym wydawcą, ale samo Bioware ostatnio robi gry tak słabe i niedopracowane, że czasem żal na to patrzeć (takie DA2 np.). EA zawsze będzie tam na nich miało wpływ, ale skoro tyle osób odeszło z BW to jak tam ma być dobrze. Klepać erpegi na jedno kopyto przez tyle lat to i tak dobrze, że się jeszcze ludziom nie znudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 01:16, Shinigami napisał:

Dobrze gdyby autor zadał sobie trud sprawdzenia dokładnie strony. Ograniczenia będą bowiem
dość spore - zależy oczywiście jak na to spojrzeć.

http://www.swtor.com/free/features


Czyli tak jak się spodziewałem, poszli w stronę modelu AoC czy gier SOE. Po przejściu na F2P będą mieli potężny zastrzyk graczy, ale nie sądzę, żeby zbudowali mocne community przy modelu tego typu. Fani grania za darmo będą robić sobie story mode, a potem quitować. Osobiście uważam że blokowanie elementów wymagających drużyny dla tych graczy którzy nie płacą jest bez sensu. Wiem że firma musi na czymś zarabiać, ale grający za frajer to nie tylko obciążenie dla serwera, ale też towarzystwo dla tych, którzy sypią groszem.

Ciekawi mnie bardzo, czy w tych enigmatycznych ograniczeniach kreacji postaci nie znajdzie się przypadkiem zablokowanie najpopularniejszych klas. Poza tym zastanawiam się, czy podobnie jak w Conanie, gracze którzy kupili w przeszłości pełną wersję, i tak będą musieli płacić za cały premium content. Brakuje jakiejś opcji konta veteran, dla wcześniejszych subskrybentów.

Swoją drogą:
http://blogs.bettor.com/Anonymous-Bioware-Insider-blames-fans-for-SWTOR-Video-Games-Update-a173317
Końcówka wypowiedził właśnie się sprawdziła, więc może i reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować