Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Magiczna bariera pękła. Facebook z miliardem kont

38 postów w tym temacie

Haha, duzo halasu o ten przyklad, jakby nie bylo innych ;] Przeciez wiadomo, ze FB ma tyle twarzy ilu ludzi zen korzystajacych, ktos sobie ulatwia zycie a ktos robi z siebie debila na caly swiat- jak to miedzy ludzmi. I nie musisz sie tu rozpisywac o tym czego szukasz zeby oderwac jakis stereotyp bo tu nie chodzi o obrazanie fejsbukowiczow, raptem obsmianie sytuacji w ktorej co niektorzy (a wlasciwie spora liczba) urzadzaja na nim prywatnego big brothera. Komus, kto nie musi ulatwiac sobie zycia poprzez FB tenze kojarzy sie glownie z czyms takim, co jest zrozumiale. Mozesz sie na to obruszac, mnie to wisi, innym tez. Sek w tym, ze nie musisz bo dla kazdego powinno byc oczywistym w jaki sposob mozna wykorzystywac internetowe portale spolecznosciowe, musze to w ogole tlumaczyc? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po części zostałem zmuszony do założenia konta. Ale po za paroma "lajkami" dla kilku stron nie zostawiłem tam żadnego contentu bo nie czuje takiej potrzeby. Ze znajomymi wole komunikować się telefonem i spotkać w realu niż godzinami pisać o niczym na facebook''u. Żeby mnie fanatycy facebooka nie powyzywali to wyrażam swoją opinie, jeśli ktoś lubi tego typu portale to nic do tego nie mam. Btw. Ciekawe ile z tego miliarda "aktywnych" kont jest naprawdę aktywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czysty. Wszyscy wymagają, żeby mieć. Konto na FB powoli staje się koniecznością... Jeśli coś polubisz to coś tam... Wojna marketingowa przeniosła się do sieci już dawno, ale wg mnie na FB jest bardzo widoczna, a ja nie chce brać w tym udziału. I moje "nieistnienie" w niczym mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facebooka używam do dwóch rzeczy - zdobywania najświeższych informacji ze wszystkich interesujących mnie dziedzin scrollując jedną stronę i popijając kawę oraz do komunikacji z ludźmi z roku. Zdaje się, że zakładanie grup klasowych to teraz popularny trend. I sprawdza się do świetnie. Nie jeden raz kusiło mnie żeby usunąć konto, bo debilizm niektórych ludzi zwyczajnie mnie załamuje (a opcja ukrywania ich postów wcale nie działa tak dobrze), ale staram się powstrzymywać, ze względu na te dwie rzeczy. Ponadto niektóre organizacje czy artyści umieszczają na Facebooku unikalne zdjęcia czy filmy, których ze świecą szukać gdzie indziej.
I jeszcze słowem konkluzji - za używanie słów "fejs" oraz "lajkować" powinno się chłostać. Pół biedy jak mi ktoś tak powie na ulicy, ale prezenter telewizyjny czy radiowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 08:35, Sandro napisał:

I jeszcze słowem konkluzji - za używanie słów "fejs" oraz "lajkować" powinno się chłostać.
Pół biedy jak mi ktoś tak powie na ulicy, ale prezenter telewizyjny czy radiowy?


Za "googlowanie" też linczujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 08:16, HazeY napisał:

Czysty. Wszyscy wymagają, żeby mieć. Konto na FB powoli staje się koniecznością... Jeśli
coś polubisz to coś tam... Wojna marketingowa przeniosła się do sieci już dawno, ale
wg mnie na FB jest bardzo widoczna, a ja nie chce brać w tym udziału. I moje "nieistnienie"
w niczym mi nie przeszkadza.

No właśnie coraz częściej jest to wymóg i to mi się nie podoba. Ktos powinien zrobic z tym porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 12:46, TobiAlex napisał:

Widzę stereotypy pełną gębą ;-) Należy pamiętać, że Facebook to nie tylko "zwierzanie
się", ale też świetny system do gromadzenia informacji - zamiast wchodzić na 100.000
różnych stron, wchodzę na jedną i mam najważniejsze informacje z tych 100.000 w jednej
tabeli.

Mi tam nie przeszkadza wchodzenie na 100000 stron żeby się dowiedzieć o ty i o tamtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 15:28, TobiAlex napisał:

> Rozumiem, że masz problemy z ogarnięciem kilku stron o gierkach

Jezu chłopie, to był przykład, a jak masz do przejrzenia 200 stron??? Też taki mądry
jesteś?


> potrzebujesz do tego
> FB, luz. Może lubisz mieć te parę pierdół w jednym miejscu- luz. Może to wygodniejsze

> i lepsze- luz. Mnie to nie przeszkadza, nie śmieję się z tego,

Ja się śmieję z ludzi, którzy mogą sobie ułatwić pewne rzeczy, ale tego nie robią lub
nie potrafią. Dla mnie to są nieudacznicy.

> ewentualnie z tych, którzy
> wpisują się w tzw. stereotyp, więc nie wcinaj się w coś, czego kontekstu w ogóle
nie
> łapiesz, my tu nie jesteśmy dziećmi, nie musimy się rozdrabniać żeby się wzajemnie
rozumieć;

Jeżeli nie rozumiesz tak prostych rzeczy, że trzeba ci szczegółowo wypisywać, co miałem
na myśli, to jednak jesteś dzieckiem.

Dla mnie śmieszny jest twój komentarz. To jest indywidualna wolna wola każdego człowieka czy skożysta z jakichś możliwości czy ułatwień nie musi to oznaczać że jest nieudacznikiem skoro z nich nie kożysta. A skoro tak się mądrzysz to podaj inną strone która ma podobne możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 10:05, Yaboll29A napisał:

I po co o tym piszecie?

Hmmm, pomyślmy - największy portal społecznościowy, jedna z najpopularniejszych stron w Internecie - w dodatku ten portal miał jeden z największych wpływów na gry w ciągu ostatnich kilku lat (popularność Farmville, itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co komentujecie tego newsa jak wam nie pasuje. Tak samo nie rozumiem ''chwalenia'' się że nie macie tam konta, na cholere? To aż takie niesamowite że nie macie konta na fb...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 21:10, Ifym napisał:

Nie rozumiem po co komentujecie tego newsa jak wam nie pasuje. Tak samo nie rozumiem
''chwalenia'' się że nie macie tam konta, na cholere? To aż takie niesamowite że nie
macie konta na fb...?

Wiesz, +3 punkty do e-penisa piechotą nie chodzą.

Wspomnijcie jeszcze, że nie lubicie EA, Acti i Biebera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować