Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Sacred - temat ogólny

855 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2009 o 12:19, zerohunter napisał:

Ok, ok a da się zmniejszyć okienka broni i czarów z 4 do 2?

Chodzi ci o sloty aktywowane klawiszami 0-9? Chyba nie, liczba slotow zwieksza sie wraz z postepami w grze i chyba* nie da sie jej zmienic.

* - dawno nie gralem, ale chyba jest tak jak napisalem, choc dopuszczam do siebie mysl, ze moge sie pomylic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 12:10, NecroVisioneR napisał:

Mam pytanie-kim polecacie mi zagrać-dodam że chce mieć postać która na wysokim lvl''u
będzie "miażdżyć" ?:)


Mi najprzyjemniej grało się Wampirzycą,świetna wojowniczka z możliwością przemiany w wampira.Całkiem nieźle grało się też Mrocznym Elfem,który świetnie sprawdza się w walce z większą liczbą przeciwników dzięki umiejętności rzucania pułapek(chyba tak to się nazywa,dawno już nie grałem i trochę mogłem zapomnieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 12:10, NecroVisioneR napisał:

Mam pytanie-kim polecacie mi zagrać-dodam że chce mieć postać która na wysokim lvl''u
będzie "miażdżyć" ?:)


Ja grałam wieloma postaciami - Gladiator to klasyczny " tank", chociaż jak dla mnie zbyt bezbarwna postać. Serafia zawsze denerwowała mnie swoją anielskością. Mag bitewny nie jest zły - inwestuj w czary ofensywne - kule ognia albo błyskawice, ale z początku może być ciężko - ta postać wymiata dopiero jak jest bardzo silna.
Jednak najlepiej grało mi się Mrocznym Elfem - ma ciekawe teksty do wrogów, no i dobrze włada dwoma broniami, zatrutymi ostrzami. Ma ciekawe ataki specjalne i jak już ktoś wspomniał -rzuca pułapki. Uniwersalna postać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 12:10, NecroVisioneR napisał:

Mam pytanie-kim polecacie mi zagrać-dodam że chce mieć postać która na wysokim lvl''u
będzie "miażdżyć" ?:)

Moim zdaniem postacie które "miażdżą" na wysokim lvl to:
-krasnolud na miotacz ognia wspomagany okrzykiem wojennym z cała radą Reginy
-Mroczny elf na Trująca mgłę wspomagany Testosteronem i Adrenaminą
-Demonica na Piekielny dysk wspomagany Wezwaniem śmierci i Mocą piekieł lub na Trującego demona wspmagarego Wezwaniem śmierci z cała radą Reginy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby zagrać z kolegą przez neta w Sacreda dołączonego do cda? Przez Hamachi coś niestety nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:14, Dard napisał:

Co znaczą te kolory przy wyborze postaci? bodajże srebrny i brązowy?


Są to poziomy trudności gry brązowy łatwiejszy,srebrny trudniejszy.Później pojawiają się też chyba następne poziomy trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 21:42, raven91 napisał:

> Co znaczą te kolory przy wyborze postaci? bodajże srebrny i brązowy?

Są to poziomy trudności gry brązowy łatwiejszy,srebrny trudniejszy.Później pojawiają
się też chyba następne poziomy trudności.


Tak myślałem, nie jestem orłem w takie gry, więc po 20 wczytaniu save''a, przed wejściem do pierwszego miasteczka(gram krasnoludem i zabijał mnie jakiś elf na 4 poziomie...) zacząłem się nad tym zastanawiać:D ale wracał już na brązowy chyba nie będę;) dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe szkoda, że wcześniej nie przeczytałem o tych poziomach trudności. Wybrałem srebrny i jest dość ciężko miejscami. Ale mój krasnolud już zaczyna sobie nieźle radzić.
W sumie świetna gierka, bardzo wciąga. Wiadomo, grafika już troche odbiega, ale grywalność robi swoje i się nie starzeje.

Parę wad, które zauważyłem: brak minimapy, którą by można wyświetlić na stałem gdzieś w rogu ekranu. Tej pod Tab troche nie wygodnie się używa; możliwośi zmiany widoku ograniczone do trzech zbliżeń - jedno całkowicie nie przydatne w grze, drugie przydatne w walce, ale nie w podróży, trzecie za dalekie, szkoda, ze są zdefiniowane odgórnie.

Ale mimo to gra całkiem przyjemna. Jakie ścieżki rozwoju radzicie dla krasnoluda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jakie ścieżki rozwoju radzicie dla krasnoluda?
Według mnie najlepiej zrób go na miotacz ognia.
Umiejętności to: władanie bronią, tężyzna fizyczna, zbroja, władanie toporem (tylko 10 punktów) wiedza krasnoludów, znajomość kowalstwa i blokowanie ciosów.
W współczynnika to wszystko w fizyczna regeneracje
W sztuki walki:
-miotacz ognia tak żeby regeneracja była ok 2-2,5s
-okrzyk wojenny tak żeby czas trwanie był dłuższy od regeneracji
-żądza kilkanaście run
można też dać parę run w armatni strzał i granat moździerzowy
przedmioty to topór regina ze wkutymi wszystkimi pierścieniami i set errosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia wszystkim, którzy rozpoczęli od srebrnego :) Ja zacząłem dwa dni temu od brązowego i od Porto Vallum obserwuję nagły wzrost poziomu trudności. Czasami jest naprawdę ciężko. Ale ja zawsze miałem "drewniane" nadgarstki i palce :( Gram Wampirzycą i mam kilka pytań.

1. Nie mogę używać sztuk walki tych z lewej strony, ukąszenia, nietoperze itd. Są cały czas szare i nieaktywne mimo, że skorzystałem już z run. Niektóre mam na 2 poziomie, ale nici z ich używania. Dlaczego?

2. Czy opłaca się "wklepywać" w bronie i zbroje umiejętności innych postaci? Po takim połączeniu broń ma parametrów, że się prawie nie mieszczą na ekranie, ale nie zauważam jakichś nadzwyczajnych właściwości w walce.

3. Sloty w broniach i zbrojach są brązowe i srebrne. Jakie to ma znaczenie? Srebrne są bardziej wydajne czy jak?

A swoją drogą instrukcja jest fatalna: krótka, chaotyczna, pomijająca wiele rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 15:23, Anjinsan napisał:

No to życzę powodzenia wszystkim, którzy rozpoczęli od srebrnego :)


Nie dziękuję,żeby nie zapeszyć :)

Dnia 19.06.2009 o 15:23, Anjinsan napisał:

1. Nie mogę używać sztuk walki tych z lewej strony, ukąszenia, nietoperze itd. Są cały
czas szare i nieaktywne mimo, że skorzystałem już z run. Niektóre mam na 2 poziomie,
ale nici z ich używania. Dlaczego?


Żeby użyć tych sztuk walki musisz znajdować się w formie wampira.Któraś ze sztuk walki powoduję taką zmianę.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 17:50, raven91 napisał:

Żeby użyć tych sztuk walki musisz znajdować się w formie wampira.Któraś ze sztuk walki
powoduję taką zmianę.


Heh, na to nie wpadłem. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zmienić klawiszem, że jak np. mam koci skok i chce przełączyć na adrenalinę?
I po co w tej grze tarcze, jak nie da się ich nosić razem z miecze o0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 15:14, zerohunter napisał:

Da się jakoś zmienić klawiszem, że jak np. mam koci skok i chce przełączyć na adrenalinę?


Do zmiany specjalnych ataków używa się klawiszy od 6 do 0.

Dnia 24.06.2009 o 15:14, zerohunter napisał:

I po co w tej grze tarcze, jak nie da się ich nosić razem z miecze o0.


Da się nosić tarczę i miecz tylko broń nie może być dwuręczna ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 15:43, zerohunter napisał:

Dzięki, miecz miałem jednoręczny, tylko dawałem tarczę do 2 slotu...


Też na początku nie wiedziałem, że trzeba dać do jednego slotu ale dość szybko na to wpadłem ;p

Dnia 24.06.2009 o 15:43, zerohunter napisał:

Btw. Ty żyjesz?!


Od niedawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że z grą spędziłem już kilkadziesiąt godzin mam dla was dobrą radę. Mianowicie: rozwijając postać unikajcie rozwijanie wszystkich umiejętności. To strata run i czasu. Ogólnie aby dorobić się postaci, która poradzi sobie z łatwością z dużą grupą wrogów, lub też z którymś z bossów należy rozwijać tylko kilka umiejętności, tak, aby osiągnąć maksimum. Do tego u mistrza układów należy wymieniać wszystkie niepotrzebne runy ( nawet te, które uczą nas niepotrzebnych umiejętności naszej własnej klasy ) na takie, które rozwijają pożądaną umiejętność.

Nie będąc gołosłownym - wypróbowałem to w praktyce. Na początku grałem krasnoludem ( wg. mnie najlepszą postacią w grze ) rozwijając wszystkie umiejętności, do których runy zdobyłem. Owszem, krasnal dawał sobie radę, ale nie było to nic nadzwyczajnego. Gdy już poczytałem nieco o grze i nauczyłem się na własnych błędach stworzyłem nowego krasnala, tym razem rozwijając jedynie miotacz ognia, granat moździerzowy i ( opcjonalnie - tylko na większych bossów ) potężne uderzenie. Efekt? Postać, która radzi sobie bez trudu z przeciwnikami na poziomie 30+ sama będąc zaledwie na 18.
W praktyce wygląda to tak, że po odpaleniu miotacza ognia przeciwnicy otrzymują ogromne ilości obrażeń. Te, które widnieją w opisie to jedynie niewielka część tego, ile naprawdę wynoszą obrażenia od ognia. Dodatkowo, jeśli ktokolwiek przeżyje dostaje salwę z moździerzy i - standardowo - po łbie z podręcznej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować