Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Miałbym takie pytanko. Jestem teraz w przedostatniej czy coś koło tego mapce w ZŚ, w tej gdzie by przedostać się dalej muszę Krwawemu Jesionowi jego kamyczek zwinąć i napuścić go na wieżyczki ostrzy tylko... jak to dokładnie zrobić bo próbowałem awatarem podchodzić bardzo blisko do wieżyczek tyle że albo one mnie zabijały, albo Krwawy Jesion mnie dopadał musiałem wiać, a on wieżyczkami wielkiego zainteresowania nie okazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest poobserwować zasięg ataku wież, będziesz wiedział dokładniej którędy iść. Dawno w SpellForca nie grałem, ale z tego co pamiętam to są tam takie małe jeziorka czy jakaś woda i właśnie przy jej brzegu należy iść, wtedy Jesion zaatakuje wieże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trick jest taki - stawiasz sobie jakiegoś robotnika niedaleko Jesiona. Zwijasz kamień i awatarem spierniczasz przez całą mapę na drugą stronę wież. Robotnikiem za to ściągasz Jesiona NA wieże (jak wpakujesz robotnika tak, żeby wieża odpaliła, to Jesion uzna ją za wroga i zacznie niszczyć). Po zniszczeniu wież lecisz awatarem z powrotem do misy i grzecznie odkładasz kamyczek. Jesion się uspokaja i wraca na swoje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 15:58, Fumiko napisał:

Po zniszczeniu wież lecisz awatarem z powrotem do misy i grzecznie odkładasz kamyczek. Jesion
się uspokaja i wraca na swoje miejsce.

Dzięki :-] W sumie to trochę się zdziwiłem jak pisałaś o robotniku bo całą mapkę (oprócz wież) wyczyściłem awatarem i zapomniałem że mogę sobie armię przyzwać.
Co do Jesiona... takie malutkie pytanko bo wredny ze mnie nabijacz pdków. Mogę go spróbować sprzątnąć ?? Chociaż... raz mi się od niego oberwało 140 obrażeń to nie żarty O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:05, Hubi Koshi napisał:

Co do Jesiona... takie malutkie pytanko bo wredny ze mnie nabijacz pdków. Mogę go spróbować
sprzątnąć ?? Chociaż... raz mi się od niego oberwało 140 obrażeń to nie żarty O_o


Możesz, aczkolwiek bardziej się opłaca stanąć awatarem i bohaterami na środku Bruzdy i wybijać co złazi... Albo wyczyścić Mulandir.

PS: fajny Avek... lubię tego gościa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:08, Fumiko napisał:

Możesz, aczkolwiek bardziej się opłaca stanąć awatarem i bohaterami na środku Bruzdy i wybijać
co złazi... Albo wyczyścić Mulandir.

Mulandir wyczyściłem, strategie obcykałem już jak pierwszym razem grałem w Spellforcea, Mulandir wymaga sporo cierpliwości i odrobinę precyzji. Robiłem tak że stawiałem "bandę" obok pary gargulców, najsłabszego posyłałem pod meduzę i gdy ta uaktywniała Gargulce wybijałem tą parkę i to samo powtarzałem z następną, czasochłonne ale nie został w Mulandirze nawet jeden gargulec ani meduza :-] Co do Bruzdy... dzięki że mi przypomniałaś, miałem tam zamiar wrócić i trochę pomordować, ale mi się zapomniało

Dnia 03.07.2007 o 16:08, Fumiko napisał:

PS: fajny Avek... lubię tego gościa :D

Hehe też go lubię właśnie dlatego sobie wziąłem go na Avka. To scenka w ostatniego odcinka Stand Alone Complex jak powstrzymał Togusę przed zamachem. Batou miał wtedy taki fajny ojcowski wyraz twarzy, ale jego "interakcja" z Tachikomami to powala na kolana XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:14, Hubi Koshi napisał:

:-] Co do Bruzdy... dzięki że mi przypomniałaś, miałem tam zamiar wrócić i trochę pomordować,
ale mi się zapomniało


Na górze są ichnie gniazda. Koło tych gniazd jest między innymi druga smocza zbroja (w sumie to sam napierśnik) w skrzynkce.

Dnia 03.07.2007 o 16:14, Hubi Koshi napisał:

Hehe też go lubię właśnie dlatego sobie wziąłem go na Avka. To scenka w ostatniego odcinka
Stand Alone Complex jak powstrzymał Togusę przed zamachem. Batou miał wtedy taki fajny ojcowski
wyraz twarzy, ale jego "interakcja" z Tachikomami to powala na kolana XD


Wiem skąd to scenka. I właśnie dorwałam ostatni DVD 2 sezonu... Ale chyba nam się offtop robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:18, Fumiko napisał:

Na górze są ichnie gniazda. Koło tych gniazd jest między innymi druga smocza zbroja (w sumie
to sam napierśnik) w skrzynkce.

Mniam to będzie trochę sieczki :-] Jeśli o zbroję chodzi to zostawię ją dla jakiegoś runicznego wojaka bo ja się całkiem na pancerz Amry przerzuciłem, powalające ma statsy.

Dnia 03.07.2007 o 16:18, Fumiko napisał:

Wiem skąd to scenka. I właśnie dorwałam ostatni DVD 2 sezonu... Ale chyba nam się offtop robi.

Ooo T_T Ale masz fajnie nooo.... Dobra kończymy tego offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 10:19, Lord of the force napisał:

Jakie mapy najlepiej nadają się do nabijania doświadzenia? Aktualnie jestem w Południowej Godmarchii,
w centrum mapy tam gdzie masowo produkują Ostrza, a one wbiegają pod ciosy mego awatara i bohateró.


Z tego co pamiętam to szczególnie dużo doświadczenia nabiłem w Ostrej Skale, Mulandirze, Bruździe i Shiel... mogło mi coś jeszcze umknąć, ale wątpie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam:)

czy ktos sie orientuje,gdzie moge znalezc poradniki do dodatkow,chodzi mi o oddech zimy i cien feniksa.Podobno sa na stronie,tak bylo w meilu od gram.pl,ale jakos nie moge ich znalezc:(
pomocy!!!

a w ramach ciekawostki,czy ktos ma spellforce 1 zainstalowana na windowsie vista?ja zainstalowalam i coz widze?gra chodzi,wszystko ok tylko nie pokazuje paskow zycia zadnej z postaci.zainstalowalam jeszcze raz na starym systemie i wszystko bylo jak nalezy.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:58, effka napisał:

czy ktos sie orientuje,gdzie moge znalezc poradniki do dodatkow,chodzi mi o oddech zimy i cien
feniksa.Podobno sa na stronie,tak bylo w meilu od gram.pl,ale jakos nie moge ich znalezc:(
pomocy!!!


Z Polskimi się nie zetknęłam. A co Ci potrzeba, bo zasadniczo takowe poradniki to ja mam w głowie po trzykrotnym przejściu każdej kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z orężem (dotychczas grałem głównie magiem i nie zwracałem na tę cechę uwagi): Są bronie z efektami czarów wyzwalanymi czasami przy zadawaniu ciosu (np. Młot Botara - zamrożenie, Sztylet Gitzo - duszność). Zazwyczaj (np. Lodowy Kostur jest wyjątkiem) mają wymagania co do poziomu umiejętności walki danym typem oręża. I teraz pytanie: Czy broń, do użycia której potrzebny jest np. 10 poziom lekkiej siecznej wyzwala czar z mocą, którą dysponuje on na 10 poziomie odpowiedniej zdolności magicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 17:09, Thalanthas napisał:

Czy ktoś wie w jaki mieście/mapie w ZŚ są kupcy którzy dysponują runicznymi wojownikami na
lvl 15+??

w Szarogórzu dostaniesz Baela na 15.poziomie,poza tym pozostałych wojów możesz odkryć poukrywanych w skrzyniach...niestety nie można ich nigdzie kupić:/jeśli interesują Cię niewojowie to jest jeszcze Elonii...
Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w kampani aryna,plansza zwodnicze bagna.jak to przeszliscie?na polnocy jest obcy oboz a ze wschodu przychodza wrogowie i nawet majac juz 10-15 jednostek zaoruja mi baze w try miga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 14:49, effka napisał:

jestem w kampani aryna,plansza zwodnicze bagna.jak to przeszliscie?na polnocy jest obcy oboz
a ze wschodu przychodza wrogowie i nawet majac juz 10-15 jednostek zaoruja mi baze w try miga

Samym avatarem wybij wszystko co jest na prawo czyli między monumentem - "Zamaskowanym" i obozem kupców - avatar + 2 pomagierów da sobie radę. Później będzie lepiej, aczkolwiek też nie lekko );

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obóz na północy i najbliższe chaty ogrów zniszcz od razu, przed aktywowaniem monumentu. Wschodniego szlaku możesz przez pewien czas bronić awatarem, potem zastępujesz go grupką nekromantów i czarnoksiężników. Ta mapa jest dość łatwa, jeśli wykluczysz 2 wspomniane obozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mam problem jestem w kryształowym lesie pozabijałam wszystkich i nie mogę dostać się na górę do laboratorium. Stoję przed jakimiś organami i muszę dodać w kolejności kamienie i za cholerę nie daję rady ułożyć tego tak żeby pasowało :((( Pomóżcie, bo stoję zblokowana...co robić żeby dostać się na górę ????


Dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 13:26, Hubi Koshi napisał:

on wieżyczkami wielkiego zainteresowania nie okazywał.

Oo Ja sobie całą mapę przebiegłem stanąłem koło wieżyczek a gdy jesion podszedł bliżej popełniłem samobójstwo;]] Expa prawie nie straciłem a jesion rozwalił obóz ostrzy. Szybko, łatwo i nie trzeba się bawić monumentem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się