Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2006 o 18:53, Lord Andre napisał:

> Mam kilka pytań:
> 1.Który można miec maksymalny poziom w Zakonie Świtu? Mam narazie 29 i nie wiem gdzie
mogę
> dostać punkty doświadczenia(skupiska demonów w Bruździe już rozbiłem).
> 2.Gdzie znaleźć Kryształ Cienia i co się stanie jak go wyjmę z obsady (chodzi mi o to
czy pojawi
> się jakiś wróg, jak przy pancerzu Amry).
> Z góry dzięki za odpowiedzi.Jeśli nie chce wam się pisać to dajcie przynajmniej linka
do darmowej
> solucji (darmowej a nie za abonament)
1. Maksymalny poziom w podstawce to poziom 30. Jednak trzeba się namęczyć żeby go zdobyć -
najlpiej oszyścić wszystkie plansze jeśli tego nie zrobiłeś i pokończyć questy dodatkowe, innego
sposbu na expa nie ma.
2. Kryształ Cienia jest w Twierdzy Światła w Kurhanach Skowytu, w pomieszczeniu gdzie był Korshar,
dokładniej w ścianie po prawej i u góry komnaty. Jeśli go wyciągniesz zauktalizuje się dziennik
:] Żadnego wroga nie będzie.

Wielkie dzięki. Pamiętasz może jeszcze w których planszach są Cienie? Byłem w Ostrej Skale, Kurhanach Skowytu, Północnych Górach Wietrznych i nie wiem czy to wszystkie. Mogę jakoś bezpłatnie ściągnąć dodatek do Spellforce''a Zakon Świtu wersja 1.52?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2006 o 18:59, Przemo509 napisał:

Wielkie dzięki. Pamiętasz może jeszcze w których planszach są Cienie? Byłem w Ostrej Skale,
Kurhanach Skowytu, Północnych Górach Wietrznych i nie wiem czy to wszystkie. Mogę jakoś bezpłatnie
ściągnąć dodatek do Spellforce''a Zakon Świtu wersja 1.52?

To już chyba wszystkie, bynajmniej więcej nie pamiętam. Dodatków bezpłatnie ściągnąć nie możesz (jeśli mówisz o Oddechu Zimy i Cieniu Feniksa), możesz je kupić w Złotej Edycji (podstawka + oba dodatki) za 19.99 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się do drzewa życia w mieście dusz ? (Nie mogę przejść przez bramę).
Powiedzcie mi jeszcze jak rozegrać twierdze mrocznego wiatru (czy coś takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 18:47, Przemo509 napisał:

Mam kilka pytań:
1.Który można miec maksymalny poziom w Zakonie Świtu? Mam narazie 29

no tak mozna miec 30 ale jak to zrobiłes ze masz az 29 ja ledwo co zdobywałem zawsze 27 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć tzn. nalać do misy od driady nalać w nią wody czystej jej zródło jest po drodze jak idziesz do tej bramy.I jak już będziesz miał tę wode w misie tej to muisz podlać roślinke koło tej bramy i wtedy ona puści brame i ona się otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić jak pokonam Sutra w Płonących Skałach ? Rozbudowywać osadę czy brnąć bohaterami naprzód ?
Mam poziom 46 i dobrych wojowników (tylko wojowników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 15.04.2006 o 18:59, Przemo509 napisał:

Wielkie dzięki. Pamiętasz może jeszcze w których planszach są Cienie? Byłem w Ostrej Skale,
Kurhanach Skowytu, Północnych Górach Wietrznych i nie wiem czy to wszystkie. Mogę jakoś bezpłatnie
ściągnąć dodatek do Spellforce''a Zakon Świtu wersja 1.52?


A nie są one tylko dodatkami, jak to oferuje np. Diablo.
Można wręcz powiedzieć, że to dwie nowe gry rozszerzające fabułę i przygodę.
A te 20 zeta ile trzeba dać za złotą edycję to chyba nalepszy stosunek ceny
do jakości gry jakie sa obecnie oferowane, dla maniaków RPG.
Oczywiście jest też BG I i II, IWD I i II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 18:59, Przemo509 napisał:

Mogę jakoś bezpłatnie
ściągnąć dodatek do Spellforce''a Zakon Świtu wersja 1.52?



Ściągnąć jakoś bezpłatnie- legalnie - się nie da. Innych metod się nie popiera, ani w takim czymś się nie pomaga. Lord pinio_SGSTB ma absolutną rację, tylko jesli masz mało czasu/musisz się uczyć/pracować -NIE KUPUJ, bo przepadniesz, ja wpadłem i teraz staram się przerwać grę i zacząć uczyć się do matury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



....

Dnia 16.04.2006 o 10:18, Lord pinio_SGSTB napisał:

A te 20 zeta ile trzeba dać za złotą edycję to chyba nalepszy stosunek ceny
do jakości gry jakie sa obecnie oferowane, dla maniaków RPG.

....

Masz rację. Nie kupić SpellForce''a za 19.99 zł to "przestępstwo" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 21:38, Kris l napisał:

Powiedzcie mi jak rozegrać Twierdzę Mrocznego Wiatru.


Jak ja gralem to najpierw sam z bohaterami powybijałem wszystkich w poblizu monumentow. Pozniej wpuściłem Kathaitów - wtedy wrog zacznie cię nękac atakami. Szybko zająłem monument krasnoludów, zbudowałem podstawowe budynki i robiłem "obrońców". Jak juz miałem około 30 - 40 obrońców to przeniosłem swoją armię w pobliże monumentu elfów (i tam broniłem obu monumentów). Zrobiłem z 15 uzdrowicielek czy druidek (ich czar to aura uzdrawiania) i dalej tworzyłem obrońców. Tutaj miałem ciekawego buga bo gdy wybudowałem wieże przy skarpie (a pod tą skarpą przechodzili wrogowie) to moje wieże ostrzeliwały wrogów a oni kręcili sie tylko w miejscu i nie atakowali. No i w koncu zebrałem swoją 80-osobową armię + Kathai + bohaterowie + tytani i poszedlem niszczyc obozy wroga. Pozniej kolo więzienia bylo cięzko z tymi Ostrzami Koszmar ale chyba juz sobie z nimi poradzisz po prostu likwiduj je w pierwszej kolejności :) Bedziesz musial tez zablokowac tunele wystarczy wpuscic tam jednego obrońcę (tylko pamiętaj zeby juz stamtąd nie wychodził)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze zrobieniem planszy Miasto Dusz. Ani nie mogę sie dostać do tego miejsca, gdzie mam zasadzić nasionko od Driady,drzwi są zamknięte a komunikat jest, że pnącze obrastające drzwi je trochę odsunęło, ale jest uschnięte, ani przejść do daldszej części planszy, bo potrzebuję runicznego klucza. Blokada kompletna, Driada mi w niczym nie pomogła, bo teleportowałam sie nawet do niej. Teraz tyle nie zrobionych questów: ifryt, nasionka i ten mechanoid dla cyrku.... pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z misją w Kathai. Po przejściu przez portal oczyściłem okolicę i zacząłem budować bazę. Wcześniej widziałem dwa duże obozy nieumarłych, z którymi potem miałem problem, bo musiałem latać z północy na południe, żeby rozwalić szpiegów. Potem zaczęli wysyłać większe grupki, aż w końcu grupy z pretorami (poziom 35), a ja dopiero zacząłem tworzyć wojsko. Teraz mam ok. 50 jednostek, potężnego tytana i udałem się by podbić północny obóz, a awatara zostawiłem na południu by odpierał ataki wroga, jednak naraz przychodzi coraz więcej wrogów, a mój mag żywiołów radzi sobie tylko z ich częścią (i to jeszcze przy pomocy Uriasa, Alyah i Jenqaia), natomiast z wojska zostaje mi.... ok. 10 jednostek! po zabicu większości wrogów. Proszę niech mi ktoś pomoże, da jakąś poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 13:55, grimnir napisał:

mam problem ze zrobieniem planszy Miasto Dusz. Ani nie mogę sie dostać do tego miejsca, gdzie
mam zasadzić nasionko od Driady,drzwi są zamknięte a komunikat jest, że pnącze obrastające
drzwi je trochę odsunęło, ale jest uschnięte, ani przejść do daldszej części planszy, bo potrzebuję
runicznego klucza. Blokada kompletna, Driada mi w niczym nie pomogła, bo teleportowałam sie
nawet do niej. Teraz tyle nie zrobionych questów: ifryt, nasionka i ten mechanoid dla cyrku....
pomocy!!!


w Mieście dusz obok monumentu bohaterów stoi taki mały posąrzek i jak się go naciśnie na niego to jest opcja zabierz mechanoida.I jego zanosisz do tego w Empyrii w dzielnicy cyrkowej koło ifryta typek i jemu dajesz mechanoid i on wypuszcza ifryta.Potem masz iść do driady zapytać o ifryta on już jest obok niej i dalej z nim co i jak to będziesz wiedział ona powie.A jeśli chodzi o te miejsca święte gdzie masz zasiać nasionka od driady to najpierw te co wiesz gdzie sa te obumarłe drzewa to tam siejesz nasionka nowe a jak te podtsawowe zasiejesz to idziesz do driady i mówisz że już zasiane a ona mówi że czuje że jeszcze w mieście dusz jest jedno ostatnie obumarłe drzewo.I ona daje ci klucz oraz mise driady.Idziesz do miasta dusz i po drodze do tej bramy za którą jest to drzewo obumarłe spotykasz źródło wody tam masz napełnić tę mise tą woda świętą i przed tą bramą tę roślinke podlewasz a ona puszcza i brama sie otwiera.

PS.Mam nadzieje że pomogłem wiem że pisze czasami nie wyraźnie ale wybaczycie mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 14:04, Lord Andre napisał:

Mam pewien problem z misją w Kathai. Po przejściu przez portal oczyściłem okolicę i zacząłem
budować bazę. Wcześniej widziałem dwa duże obozy nieumarłych, z którymi potem miałem problem,
bo musiałem latać z północy na południe, żeby rozwalić szpiegów. Potem zaczęli wysyłać większe
grupki, aż w końcu grupy z pretorami (poziom 35), a ja dopiero zacząłem tworzyć wojsko. Teraz
mam ok. 50 jednostek, potężnego tytana i udałem się by podbić północny obóz, a awatara zostawiłem
na południu by odpierał ataki wroga, jednak naraz przychodzi coraz więcej wrogów, a mój mag
żywiołów radzi sobie tylko z ich częścią (i to jeszcze przy pomocy Uriasa, Alyah i Jenqaia),
natomiast z wojska zostaje mi.... ok. 10 jednostek! po zabicu większości wrogów. Proszę niech
mi ktoś pomoże, da jakąś poradę.

radze ci wyjsc z tej planszy i wejsc na nowo i szybko sie rozbudowac od nowa - buduj paladynów oni mają czar świętosc ktory razi ozywienców i jest strasznie mocny . Z paladynami nie mają szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 13:55, grimnir napisał:

mam problem ze zrobieniem planszy Miasto Dusz. Ani nie mogę sie dostać do tego miejsca, gdzie
mam zasadzić nasionko od Driady,drzwi są zamknięte a komunikat jest, że pnącze obrastające
drzwi je trochę odsunęło, ale jest uschnięte, ani przejść do daldszej części planszy, bo potrzebuję
runicznego klucza. Blokada kompletna, Driada mi w niczym nie pomogła, bo teleportowałam sie
nawet do niej. Teraz tyle nie zrobionych questów: ifryt, nasionka i ten mechanoid dla cyrku....
pomocy!!!

Hmmm. Obok monumentu bohaterów nie mam nawet okruszyny najmniejszego posążka, już mnie oczy trochę bolą od wypatrywania, przepatrzyłam całą planszę, może mi ktoś podać jego dokładną lokalizację? Tak w centymetrach od monumentu? albo screena planszy z posążkiem? Jedyne posążki to ten nieszczęsny Gargulec obok kryształów, on na nic nie reaguje, kryształy już rozbite... I oczywiście słupy z runami wymagające runicznego klucza. Frustruję się już z wolna, chciałabym skończyć większość qestów pobocznych do jutra, bo mam tygodniowy wyjazd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie sie od portalu w przód są małe grupki szkieletów zaraz troche dalej jest mrama czarna z wieżami jest menhir obok i tak cały czas w przód trochę w góre później trochę w prawo w dróżke w prawo,i jest monument bohaterów( tam mniej więcej w bardzie w północno-wschodnije częśći )I jak się znajdzie ten monument to machanoid jest od niego trszke w prawo tak z 20 centymetrów na prawo od monumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 16:16, axedi napisał:

radze ci wyjsc z tej planszy i wejsc na nowo i szybko sie rozbudowac od nowa - buduj paladynów
oni mają czar świętosc ktory razi ozywienców i jest strasznie mocny . Z paladynami nie mają
szans :)

Chciałem spróbować tego sposobu, ale zacząłem mapę od nowa i dalej to samo, chociaż było już lepiej.
Myślałem że może coś zdziałam z bohaterami samymi, ale niestety większość to magowie... a po runy musiałbym iść na targ do Empyrii, myślałem o wieżach kuszniczych, ale jak zobaczyłem ile zadają wrogowi obrażen (15!) to mnie odrzuciło. Dostaję kręćka próbując budować jednocześnie bazę i odpierać co chwila pojedyncze, a potem grupowe ataki z dwóch stron, po prostu wysiadam. Najgorsze jest to, że jak zaczynam przywoływać armię to ataki się mocno nasilają i po chwili mam 30 jednostek, martwego awatara (przez to, że musiałem się atakami zajmować) i wojska wdzierające się do bazy.... Po prostu takiej misji jeszcze nie spotkałem. Zawsze dawałem sobie radę, a teraz dostaje baty! Proszę, niech mnie ktoś podratuje poradą, strategią, czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 22:08, Lord Andre napisał:

> radze ci wyjsc z tej planszy i wejsc na nowo i szybko sie rozbudowac od nowa - buduj paladynów

> oni mają czar świętosc ktory razi ozywienców i jest strasznie mocny . Z paladynami nie
mają
> szans :)
Chciałem spróbować tego sposobu, ale zacząłem mapę od nowa i dalej to samo, chociaż było już
lepiej.
Myślałem że może coś zdziałam z bohaterami samymi, ale niestety większość to magowie... a po
runy musiałbym iść na targ do Empyrii, myślałem o wieżach kuszniczych, ale jak zobaczyłem ile
zadają wrogowi obrażen (15!) to mnie odrzuciło. Dostaję kręćka próbując budować jednocześnie
bazę i odpierać co chwila pojedyncze, a potem grupowe ataki z dwóch stron, po prostu wysiadam.
Najgorsze jest to, że jak zaczynam przywoływać armię to ataki się mocno nasilają i po chwili
mam 30 jednostek, martwego awatara (przez to, że musiałem się atakami zajmować) i wojska wdzierające
się do bazy.... Po prostu takiej misji jeszcze nie spotkałem. Zawsze dawałem sobie radę, a
teraz dostaje baty! Proszę, niech mnie ktoś podratuje poradą, strategią, czymkolwiek.

Po pierwsze, potrzebujesz wojowników, więc wyprawa na bazar raczej cię nie ominie, zresztą, nie wiem dlaczego brałeś samych magów, grupa mieszana jest dużo lepsza. Po drugie, nie aktywuj monumentu, tylko sobie utrudniasz. Moja taktyką na tę planszę było przywołanie wszystkich bohaterów i rajza na bazę wroga, z tym, że zaczynałam od dołu, od południa. Jako, że nie da się zabić wszystkich na raz, wjeżdżasz do bazy awatarami, a bohaterem rozbijasz budynki, patrząc tylko, żeby szkielety były zajęte grupą. Jak ją zaczynają wybijać i zostaje jeden lub dwóch awatarów, robisz odwrót, ale tylko bohaterem, awatary nadal sie biją.
Jak zginą wszyscy, to znowu przywołujesz i taką samą taktyką aż wybijesz bazę do nogi. Poruszaj sie tylko w grupie ze wszystkimi awatarami, nie przejmuj sie za bardzo szkieletami, które zaczynają wędrować po planszy, to małe grupki po 4 sztuki, jak na nie trafisz, to sobie poradzisz. Jak plansza przed murami będzie czysta, dopiero aktywuj monument, przywołuj samych paladynów.Aaaaa, buduj dużo wieżyczek, jak najwiecej przed każdą bramą, tak do 20 sztuk, nawet 30 jest dobrym wyjściem. Jak masz już armię z maxymalną ilością wojowników i tytanem, i wybudowane wieżyczki, przechodzisz przez portal. wybijasz te maleńkie wioseczki przed bramami, zabierasz klucze klucznikom i otwierasz bramy. Wojskiem dobijasz resztę. rozmawiasz z Uru, itd.
Gony zdobędziesz tylko jak podejdziesz bohaterem, jak wyślesz samo wojsko, to jesteś ugotowany. Wieżyczki są potrzebne, jak wchodzą cesarscy, wybijają całkiem sporą ilość wojska, zabiły mi też cesarskiego tytana oszczędzajac roboty i ofiar. porozmawiaj z Uru, aktywuj monument krasnoludów, wprowadź robotników wszędzie gdzie trzeba i wyprodukuj jakieś wojsko. Nie musisz przesadzać z ilością, wystarczy 30 sztuk najlepszych jednostek plus bojowe świnie. Zabij to co ci zagradza drogę do monumentu ludzi, cesarszcy prawie nie niszczą budowli, niszczą tylko robotników, więc rozbudowaną bazę już masz, wprowadź robotników i zacznij budować więcej wieżyczek na ścieżce, skąd schodzą cesarscy. to zatrzyma ich uzupełnianie jednostek, a tobie da czas do wybicia ich do nogi. Oczywiście po drodze będzie kilka filmików uzupełniających:) Baw się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się