Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

A masz może patch-a 1.06? :) Ściągniesz go z tej stronki http://settlers.cdprojekt.com/download.asp?aID=get&nID=5&fID=22

Jeżeli posiadałeś tego patcha to po wiec mi jaki masz dres ip zewnętrzny czy wewnętrzny?
Tutaj mogę dodać, że neostrada tp ma adres zewnętrzny i w tym przypadku można spokojnie założyć serwera! :)
Przy ip wewnętrznym jest to niestety nie możliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 16:29, Kamil.i.Maciek napisał:

A masz może patch-a 1.06? :) Ściągniesz go z tej stronki http://settlers.cdprojekt.com/download.asp?aID=get&nID=5&fID=22

Jeżeli posiadałeś tego patcha to po wiec mi jaki masz dres ip zewnętrzny czy wewnętrzny?
Tutaj mogę dodać, że neostrada tp ma adres zewnętrzny i w tym przypadku można spokojnie założyć
serwera! :)
Przy ip wewnętrznym jest to niestety nie możliwe :(



Obawiam sie Kamil i Maciek ze nie rozmaiwamy o tych samych settlersach ja mowie o dziesiecioleciu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc przeważnie przesiaduje w pokoju siedlerkneipe i mam juz swoje konto "Owczary" moge grać na różnych pokojach ale nieumiem albo niemoge zrobić swoiego a więc daje rozpocznij nową gre(po prawej)wybieram mapę ale nikt nie przychodzi choć jest dużo graczy niemoge dać rozpocznij nową grę.I tak samo dzieje się z grą rankingową pliska pomóżcie co mam zrobić i w czym tkwi problem aha jeszcze coś ludzie mi piszą coś o HOST
po angielsku "you can''t host"czy coś takiego pliska jak wiecie w czym tkwi problem odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam następujący problem. Posiadam Settlers Dziesięciolecie, po przejsciu misji nr. 5 gdy wchodze do mapy wyboru wysp mam tylko od 1 do 4 :/ Bardzo prosilbym o jakis plik abym mial wszystkie misje do wyboru, bo wkręciłem się a tutaj taki wał... mój mail - merovingian@o2.pl . Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie moze edytora do map w settlersie 2? a co do grania na 2 w settlersach 2 gold na XP slyszalem ze jest to mozliwe za pomoca DOSBox''a ..
It is actually possible to run Settlers II under Windows XP. There are some issues however.

* In Home version of Windows XP you probably get a warning about COM2 port. Just press Ignore and the game starts.
* Sometimes the game doesn''t start on first try when you get the COM2 warning. Close the console window and try again.
* Most modern soundcards are able to emulate the original SoundBlaster. Set "Creative Labs Sound Blaster or 100% compatible" for digital audio and you should hear sound.
* MIDI appears to work by using "General MIDI (Roland MPU-401 interface or 100% compatible)" on modern soundcards.
* You can''t play two player game on Windows XP as XP prevents the direct use of serial ports. DOSBox allows to skip this issue.

Settlers II does not run under Windows 2000 and NT afaik.
DOSBox

DOSBox is an emulation software that is able to run Settlers II fairly well. It is available to several platforms from Windows to Linux and Mac OS X. Visit the official site for downloads.

Settlers II is rather slow on default settings. You need to make things easier for the processor and just find the optimal settings. First set computer cycles closer to what your computer can handle well: a 2 GHz Pentium 4 or 2000+ Athlon is able to handle about 12000-14000 cycles well. You can find the optimal setting by checking processor usage while playing the game: when it is around 90-95%, it is about the most optimal setting for your computer. Then some more tips:

* You need to keep things on lower quality. Don''t set sound settings up to 44100 Hz; Settlers II sounds are good even with 11025 Hz settings.
* Keep the resolution down: there is often a remarkable difference between 800 x 600 and 1024 x 768 pixels.
* Having sound and MIDI off can also speed up the game.
* Playing large maps and having a lot of players on the game is also a killer. Try to play smaller maps with less players.
* Don''t switch out of DOSBox while you play. It doesn''t happen often, but sometimes this can lead to the game crashing.

Two player game using DOSBox is possible. To play a two player game, you need to have a serial mouse connected to a serial (COM) port in your computer. If Windows installs drivers for the mouse, disable these drivers. Otherwise both mice control player one.

To enable serial port in DOSBox, you need the following line in dosbox.conf: serial1=directserial realport:com1

This code assumes the real port the mouse is connected to is COM1. You may also connect the mouse to COM2 if your computer has the port. Note that some new computers might not have a serial port at all.

For MIDI and digital audio, "Creative Labs Sound Blaster or 100% compatible" works for both with the default DOSBox settings.

ktos z tym probowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 10:24, s2nto napisał:

> Macie jakies nowosci co do settlers 2 Zlotej Edycju i grania na 2 osoby w podzielonym
ekranie?Moj
> kolega podobno na 2 myszach usb gral... moze jakies patche sa albo cos ktos ma cos? btw.
szukam
> klucz do 10th anniver moze ktos zapoda na intelektualni@o2.pl

ekhm... wszystko masz w złotej edycji. Możesz ściągnać 50mb z malegry.pl minigry.pl Tam jest
upatchowane wszystko. ;)

Co do klucza to ekhm... nie te forum?



hmm cos te minigry.pl albo malegry.pl nie dzialaja.. masz moze wszystko gdzie to dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 10:18, Owczary napisał:

po angielsku "you can''t host"czy coś takiego pliska jak wiecie w czym tkwi problem odpiszcie


Problem tkwi w twoim ip, masz numer prywatny inaczej zwany wewnętrznym jego zadaniem jest nie dopuszczanie obcych ludzi do komputera i takie tam :)
Musisz zadzwonić do dostawcy twojego internetu i poprosić go o zmianę ip z prywatnego/wewnętrznego na publiczny/zewnętrzny :)

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się jakiś poradniki np.Jak zbudować dużą armię w 30 minut lub co najpierw budować heh wogule jakiś poradnik by się przydał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 18:43, Owczary napisał:

Przydałyby się jakiś poradniki np.Jak zbudować dużą armię w 30 minut lub co najpierw budować
heh w ogóle jakiś poradnik by się przydał ^^


Właśnie pracuje nad poradnikiem :) Jest prawie ukończony =) Teraz najbardziej żmudna praca poprawa interpunkcyjna i w ogóle dużo roboty :P

Ps: Podglądaj Niemców jak ustawiają się strategicznie :) Przede wszystkim zwróć uwagę na szybkie wydobycie surowców :)
Ps2: A ja tego strzelca wyborowego co masz na avatarze gdzieś już widziałem :P Tylko gdzie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki będe zwracał uwagę i wogule dzięki za wszystko aha a tego strzelca wyborowego to gdzieś poszperalem w necie i chyba nawet u was aha spoko macie filmy wszystkie widzialem z newsow xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 17:45, Kamil.i.Maciek napisał:

Edytor powiadasz :)
Ostatnio strasznie się zainteresowałem grą The Settlers 2 nawet fajny filmik zrobiłem polecam!
:)
http://settlers.gram.pl/news.php?details=58

Co do Edytora, gdzieś go mam nawet chyba po polsku, jak go znajdę to dam Ci znać co i jak :D


rewelacyjnie ;-) dzieki, bede wdzieczny chetnie bym skorzystal z Twojej rady dotyczacej uruchomienia Settlers 2 na Windowsie XP w trybie 2 graczy jest to mozliwe, znasz wyjscie? Chetnie popraktykuje. Co do taktyk tez mam ochote zaczerpnac jakis innych systemow moze macie cos dobrego to walcie;-) mi schodzi troche dluzej niz 30 min zbudowanie armii:P ogolnie moje gry zajmuja mi od 2 do 4godz. :) gram w trybie 2 osobowym na starym kompie pod win 98 ale mam dosyc chetnie bym pogral na moim real PC pod win XP jak ktos zna triki na zrobienie tego czekam na propozycje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropo problemów to mam jeden a nawet 4:D
apropos gry Settlers dziedzictwo Królów Legendy a mianowicie dodatek oferuje 4 dodatkowe kampanie jak sie nie myle 17scenariuszy i tu pytanie przeszedłem pierwszą misje w Wybrzeze Ognia chyba jakos tak i normalnie wychodze do głównego menu w celu rezegrania kolejnej misji z kampani ale tam nie ma takiej opcji i tu pytanie czemu ?? mam tylko możliwośc zaczynania od początku i nie mma pojęcia co zrobic to samno mam tez z pierwszą kampania z rzędu;/

bardzo prosiłbym o pomoc:)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legendy są podzielone na 4 Kampanie w każdej 1 kampanii masz do dyspozycji ook 5-6 Misji
Przeczytać o kampaniach można tu http://settlers.gram.pl/article.php?id=35

Gdy wybierasz np:WYBRZEŻE W OGNIU i skończysz pierwszą w tej kampanii misję na mapie w menu głównym powinna się pojawić nowa flaga z kolejną misją! :)

Odpisz czy to co ci napisałem jest wystarczające :P Jak nie to wgryziemy się dalej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to musisz sie głebiej wgryźć:D bo mam podstawke i tam własnie tak było a tu nie wiem czemu od razu mi do main menu wychodzi tak jakbym dopiero zaczynał i nie mam dalszych misji;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No okej zacząłem grac w podstawke na nowo:D wiec na razie zatarłem problem gierki mam oczyiście orginały jakby ktoś pytał;P ale zobaczymy teraz poinstalowałem patche to problem moze sie już nei pojawić;)
pozdrawian w przyszłosci jak coś to napsize:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam grę The Settlers II 10-cio lecie, problem polega na tym że w misji trzeciej nie moge wyslac zadnego statku w ekspedycje, staki sa przygotowane wyswietla sie informacja ze statek czeka na rozkazy a na kompasie nie mogę zaznaczyć żadnego kierunku. Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

Jestem tego pewny na 100%, że jesteście ciekawi jak wyglądało Intro pierwszej części Settlersów z 1993 roku :)
Miałem niesamowitą przygodę w piwnicy, która umożliwiła mi wykonanie tego Intra =)

Jak ktoś jest chętny poznać historię to macie do dyspozycji dwie wersje jedna unowocześniona, a druga oryginalna
Zapraszam! :) ==> http://settlers.gram.pl/news.php?details=60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować