Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Nie, sis jest na studiach w Anglii. Wysyłając jej paczkę z towarami różnymi z Polski, w drodze powrotnej zrobiła ojcu prezent na urodziny przysyłając Settlersów II 3D.

Także nad polską wersją będę się dopiero zastanawiał. Ale mając angielską, nieopłacalne będzie mi kupowanie po raz drugi polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 12:49, Night Elf napisał:

> Hmm... U mnie wszystko działało tak, jak powinno. Próbowałeś z każdą strzałką?

Tja...

Jak grałem u kolegi, to trzeba chyba :
W "Harbour" nacisnąć ostatnią zakładkę, tam na dole są przyciski. Jeden z nich to przygotowanie ekspedycji.

P.S.
Przecież i tak możesz zagrać w tutoriala, stan gry ci się nie skasuje:D Bodajże to 3 tutorial:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 12:50, PolishWerewolf napisał:

Może w takim wypadku nie ma miejsca do osiedlenia się nigdzie na innej wyspie? W takim przypadku
okręt nie płynie.


No to chyba własnie to było...


Btw. warto ewakułowac ludzi z barakow na srodku terytorium?

Bo kurde ja tak robie... a tam gdzie potrzebuje zalnierzy to i tak ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zarządzaniu masz opcje ilu żołnierzy ma strzec jakiego terytorium. Masz głąb kraju, pogranicze i granica. Domyślnie głąb jest ustawiony na minimalną wartość, pogranicze na średnią, a granica na maksa. Może masz tam coś pozmieniane?

Jak nie to musisz zwiększyć produkcję wojska...

I w jakim sensie "zwabić"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:37, PolishWerewolf napisał:

W zarządzaniu masz opcje ilu żołnierzy ma strzec jakiego terytorium. Masz głąb kraju, pogranicze
i granica. Domyślnie głąb jest ustawiony na minimalną wartość, pogranicze na średnią, a granica
na maksa. Może masz tam coś pozmieniane?

Jak nie to musisz zwiększyć produkcję wojska...

I w jakim sensie "zwabić"?



A zwiekszyc moge przez, co np.? Mam duzo browaru, broni raczej tez nie brakuje i złota w sumie tez...


Zwabic, bo np.teraz mam problem, bo walcze na dwa fronty, jeden jest bardziej rozciagniety i to mi przeszkadza w dzialaniu. Choc ataki o obrona odbywaja sie w jednym miejscu wolalbym, zeby zołnierze, ktorzy sa nadto poszli w konkretny obszar i tam walczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Odległość od magazynów? Stopień kolejności w przenoszeniu, coś takiego pokombinuj.

Zwabienia jako takiego nie ma... Właśnie na tym polega cały urok systemu braku kontroli nad wojskiem. Idzie tam, gdzie chce. Jak chcesz również eliminować wrogich żołnierzy bez tracenia własnych, to postaw katapulty. Mają dosyć duży zasięg. Więc będzie trochę łatwiej.

I niestety nie można za bardzo kontrolować... Możesz tylko ustalić czy do obrony wychodzą słabi, czy mocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Moglibyscie mi podac jaknajszybciej nazwe strony na
ktorej sa mapy do zciągnięcia do the settlers 5 misje dodatkowe
i powiedziec tez jak sie je instaluje dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to właśnie automatycznie :) Musi być tylko taka potrzeba, i jeśli masz te surowce na pierwszej wyspie, to są one automatycznie wysyłane tam, gdzie są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 13:04, PolishWerewolf napisał:

Dzieje się to właśnie automatycznie :) Musi być tylko taka potrzeba, i jeśli masz te surowce
na pierwszej wyspie, to są one automatycznie wysyłane tam, gdzie są potrzebne.



To automatycznie dzieje sie cos bardzo, bardzo wolno... bo w 3 mapie o ile pamietam, albo 4 zalozylem kolonie i kazalem budowac wieze.. ukonczylem misje, a ona nadal w budowie... w kolejnej juz mi sie udało... ale za to zolnierza brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie masz żołnierza na zbyciu? Czegoś do niego brakuje? Są w innym miejscu bardziej potrzebni? Nowy żołnierz nie pójdzie do wieży, jeśli na granicy gdzie toczy się wojna jest ich deficyt. Musisz albo zarzegnać wojnę, jeśli takowa jest, albo zwiększyć produkcję wojska.

Tak samo z materiałami. Może nie masz dostatecznej ilości materiałów na wyspie głównej? Mi statek kursował automatycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi mili stało się!!! :) Pierwszy oficjalny trailer gry The Settlers VI możecie go obejrzeć tu http://www.youtube.com/watch?v=stFTf5hQsgo wkrótce trailer znajdzie się na stronie settlers.gram.pl
Premiera gry odbędzie się na początku 2007 roku, moim zdaniem te Settlersy będą najlepsze ze wszystkich, ten klimat i muzyka warto ten trailer zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc? Nic :) Prawdopodobnie to tylko podpis autora mapy.

Kamil-> Trailer ładny. Chociaż wydaje mi się, że widziałem już podobną grę, ale to nie byli Settlersi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 21:33, PolishWerewolf napisał:

Kamil-> Trailer ładny. Chociaż wydaje mi się, że widziałem już podobną grę, ale
to nie byli Settlersi :/


W takim razie remake II będzie musiał wystarczyć na kolejne 10 lat ;)) Ogólni mi się podoba faktycznie takie połączenie IV z V :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować