Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Temat o wszystkich częściach Settlersów, zadawajcie pytania i otrzymujcie odpowiedzi - Tworzymy FAQ ! :)

1404 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2007 o 13:25, Sebo7 napisał:

jak zaatakowałem przeciwnika, to z jego koszar wychodziła armia jeden po drugim :( i przegrałem,
jak mam tak zrobic, aby jeden po drugim z koszar wychodzili ?, jak u mnie wyjdzie jeden na
kilkanaście klikniec F12 ( przejście czasu o minutę ) to jest dobrze


Ja polecam taką strategię na wydajność :)
2 Kopalnie Złota
3 Kopalnie węgla
1 Kopalnia Żelaza
2 Huty żelaza
3 Złotników (Ci co przetapiają złoto na sztabki) - wyleciała mi oryginalna nazwa ;]
3-4 Warsztaty Płatnierza - Do szybkiego wykucia broni

Oprócz tego
2-3 Chaty rybaka
3 Domy Rolników
1 Młyn
2 Piekarnie
1 Wodociąg

W ustawieniach ustaw tak, aby chleb dostawali Górnicy z kopalni węgla, żelaza i złota, z rybami zrób tak samo niech dostają Górnicy z kopalni węgla, żelaza i złota tak każdemu po 33% daj :)

Wybuduj kilka dużych rezydencji (zależy od wielkości miasta i potrzeby ilości tragarzy)

Miej tak ok 200 wolnych osadników - Zobaczysz jak szybko będzie się produkować wojsko na 3 poziomie
Polecam też jednego dowódcę zrobić - Zwiększa morale armii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarakin możesz mi podać adres na Wasze forum? :) pamiętam, że było coś z euro2012 - ale jak dalej to już nie pamiętam - Muszę się skontaktować z SaleiB-em w ważnej sprawie dla nas wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 15:37, Kamil.i.Maciek napisał:

1 Wodociąg

nosiwoda ?

Dnia 03.08.2007 o 15:37, Kamil.i.Maciek napisał:

Wybuduj kilka dużych rezydencji

zamków ?

bardzo dziękuje za odp., zapisałem w notatniku i idę wybróbowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 15:44, Kamil.i.Maciek napisał:

Sarakin możesz mi podać adres na Wasze forum? :) pamiętam, że było coś z euro2012 - ale jak
dalej to już nie pamiętam - Muszę się skontaktować z SaleiB-em w ważnej sprawie dla nas wszystkich
:-)


Here u go: www.settlers-forum.prv.pl < działa i pod tym adresem. Tego euro2012 to nawet ja nie pamiętam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z grą Settlers IV Złota Edycja. Otóż chciałem sobie z kolegami pograć przez LAN. Jest nas 3, jeden z poza sieci, dlatego jestesmy wszyscy w jednej sieci hamachi. Wszyscy mamy złotą edycję i ten sam patch. Jak gram ja z kolegą #1 to wszystko działa i jest super. Jak gram ja z kolegą #2 też wszystko działa i jest super. Jak gra kolega #1 z kolegą #2 też wszystko działa. Ale jak chcemy zagrać we 3 razem, czyli ja i koledzy #1 i #2 to nas wywala. Nie da się poprostu grać. Obojętnie na jakiej mapie, obojętnie czy dodajemy kompa czy nie. We 3 nie możemy zagrać... Próbowaliśmy też grać na zwykłym Settlersie (bez dodatków, nie złota edycja) i jest to samo. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 19:29, EgZeKuToR_Pl napisał:

Witam. Mam problem z grą Settlers IV Złota Edycja. Otóż chciałem sobie z kolegami pograć przez
LAN. Jest nas 3, jeden z poza sieci, dlatego jestesmy wszyscy w jednej sieci hamachi. Wszyscy
mamy złotą edycję i ten sam patch. Jak gram ja z kolegą #1 to wszystko działa i jest super.
Jak gram ja z kolegą #2 też wszystko działa i jest super. Jak gra kolega #1 z kolegą #2 też
wszystko działa. Ale jak chcemy zagrać we 3 razem, czyli ja i koledzy #1 i #2 to nas wywala.
Nie da się poprostu grać. Obojętnie na jakiej mapie, obojętnie czy dodajemy kompa czy nie.
We 3 nie możemy zagrać... Próbowaliśmy też grać na zwykłym Settlersie (bez dodatków, nie złota
edycja) i jest to samo. Jakieś rady?


A czy aby na pewno wszyscy z was mają oryginalne wersje Settlersów IV Złotej Edycji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 20:06, Sarakin napisał:

A czy aby na pewno wszyscy z was mają oryginalne wersje Settlersów IV Złotej Edycji? ;)


Tak. A co to ma do rzeczy? :) Wszyscy mamy te samą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 18:09, Sarakin napisał:

Here u go: www.settlers-forum.prv.pl < działa i pod tym adresem. Tego euro2012 to nawet
ja nie pamiętam. ;)


Super, dzięki :) - Postaram się nawiązać stałą współpracę. :-) Bo coś się nasze drogi za mocno rozeszły...
Nie ma to tamto - muszę o to zadbać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 21:05, Kamil.i.Maciek napisał:

> Here u go: www.settlers-forum.prv.pl < działa i pod tym adresem. Tego euro2012 to nawet

> ja nie pamiętam. ;)

Super, dzięki :) - Postaram się nawiązać stałą współpracę. :-) Bo coś się nasze drogi za mocno
rozeszły...
Nie ma to tamto - muszę o to zadbać :)


To od słów od czynów. Byłoby nam wszystkim bardzo miło. Ze swojej strony mogę tylko obiecać, że będzie to bardzo owocna współpraca. ;) Łapcie SaleiB''a na privie, shoutbox''ie albo przez gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mógłby mi Ktoś opisac jak się ( od początku ) rozbudowywac, aby szybko miec dużą armię i żeby nieczego nie brakowało ( tzn. drewna, kamieni itd. ) ?
bo jestem w 2 misji rzymian, i potrzebuje szybko miec armię bo wróg, jest obok mnie, i ma dośc dużą armię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie skołowałem (porzyczyłem) od kolegi "Settlers III" a, ponieważ nigdy nie grałem z żadną odsłone Settlersów. Mam pytanie.
Czego sie moge po tej grze spodziewać ?
Czy ma bardzo słabą grafike (tak słyszałem) ?
i jaki jest poziom trudności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 21:25, cybekziom napisał:

Czego sie moge po tej grze spodziewać ?


Świetnej rozgrywki online, kiepawej rozgrywki na singlu.

Dnia 11.08.2007 o 21:25, cybekziom napisał:

Czy ma bardzo słabą grafike (tak słyszałem) ?


Grafika jest spoko, mimo upływu 9 lat od jej wydania wciąż daje radę. Jak na grę która wymaga tylko 2MB karty graficznej, jest naprawdę świetnie.

Dnia 11.08.2007 o 21:25, cybekziom napisał:

i jaki jest poziom trudności ?


Na singlu jest żałosny, odradzam grę z komputerem który jest głupi jak but i gra z nim szybko się nudzi. Gorąco polecam rozgrywką online z żywym przeciwnikiem. Tu poziom jest zdecydowanie wyższy. Mnogość taktyk wojskowych i posunięć ekonomicznych dla każdej z ras jest ogromny a każdy z nich daje inny skutek.

Grywalność w trybie online jest ogromnym atutem tej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istenieje szansa zainstalowania the setllers 2 na xp ?
parametry koputera to intel core 2 duo e6300 , geforce 7900gs , plyta glowna asus pn5 , 1 gb ram w ddr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Kamil.i.Maciek Bardzo was proszę o kontakt ze mną ;-) Najlepiej na Gram Ircu :) Mam coś, co może wam się baaardzo spodobać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować