Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DirectX 10 - nie dla Windows XP!

303 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2006 o 16:51, Vilmar napisał:

> A ja już mam KDE 3.5.3 choć oficjalnie będzie dopiero 29 maja.

No to w końcu używasz KDE czy fluxboksa? ;)

Ja fluxboksa, dla żony jest KDE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2006 o 16:33, Seldon napisał:


A termin "narzędzie pracy" coś ci mówi ??


Ta i owszem ale mimowszystko biznes growy wszystko nakreca.

Ale wystarczyło by lepiej optymalizowac kod programów (tak jak to robi Codemasters) i nietrzeba odrazu wydumanego sprzętu...

faktem jest obecnie to się idzie w strone objetości a nie jakości ani szybkości działania.
Praktycznie wszystkie niedoróbki programistów musi nadrabiać sprzęt.
Bawiłem się na uczelni matlabem 6.5 i wiem że wcale niepotrzeba do jego optymalnej pracy kosmicznego sprzętu.
zwykłe 700MHz pociągnie go i to bez problemu.
No ale jesli ktoś odpala mase innych dupereli równolegle to się niedziwię ze zaciachy macie.

Wiesz ja proponuje skończmy tą dyskusje bo i tak obaj wiemy że wiekszośc kupi viśte dla tego żeby grać.
A ja zostane tym razem przy jakości i bezpieczeństwie....Czyt. Redczat :)))))

Trochę fakałem przy nauce Linuxa ale potrafie i wiem że żaden winszit mu niedorówna....w niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2006 o 16:55, Seldon napisał:

Nikt tego nie neguje, tyle ,że po prostu wymaga pewnego zaawansowania użytkownika przy konfiguracji.

Łe tam, pozory. Pozory. Trzeba tylko wiedzieć co i jak. zawsze można dpkg-reconfigure pakiet i walić enterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 16:50, Kamil.i.Maciek napisał:

Phie naciągacze kup sobie legalnego Windowsa XP za 550 PLN i ciesz się nim tylko 2 lata i zbieraj
kase na jakiegoś OS-a, bo twój system XP za, który dałeś tyle pieniędzy doniczego się nienadaje....


Nie bardzo wychwyciłem sens twojej wypowiedzi. Czy przeczytałeś gdzieś ,że XP przestanie działać w dniu premiery Visty ?? A może pracownicy MS będą chodzić po domach i zabierać dyski twarde ?? Przecież nikt ci nie broni pracować na tym systemie jeszcze hoho czasu. Wiele ludzi w dalszym ciągu jedzie na 98 SE i nie narzeka. Przecież nikt ci nie każe kupować nowej windy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 16:58, S.V.P.A.M napisał:

Bawiłem się na uczelni matlabem 6.5 i wiem że wcale niepotrzeba do jego optymalnej pracy kosmicznego
sprzętu.
zwykłe 700MHz pociągnie go i to bez problemu.


Pobawiłbyś się 7.2 to byś się dowiedział ,że zalecane jest P IV i 1024 MB RAM''u :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To duży błąd ze strony Microsoftu, może nakłonić sporą cześć graczy do nabycia pircakiej wersji VISTA, a to przyniesie tylko straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re S.V.P.A.M :
lolku żona ci nie daje a może mama lizaków nie kupiła? weź wyluzuj ... to że ktoś ma kase na nowego kompa nie oznacza że ty mu będziesz mówił "kup kompa / nie kup kompa" , ja akurat zamierzam kupić i to takiego wypaśnego ... żeby takim frajerom szczena opadła ... PO CO? bo obecny komputer wykorzystuję w taki sposób że leciwy AMD 2000+ wymięka ... gram okazjonalnie ;-/ z braku czasu.

Krytykujesz Vistę ale zobacz buraczku że system operacyjny musi być co jakiś czas ODŚWIEŻONY choćby po to aby nowe technologie miały szanse zaistnieć a stare dziadostwa mogły zniknąć ... np. obsługa ISA czy też kart graficznych Trident ... etc. ja bardzo chętnie zobaczę co MS zaproponuje, bo na tym polega wolny rynek. MS sprzedaje, ja kupuje i wszyscy są happy.

No a jak komuś żona nie daje ... to włazi na forum i sie wymądrza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to jest obojetne mam twardy dysk 300GB i na nim mam zaistalowane 3 windowsy XP, 98 i 95 wiec jeszcze jeden Vista nie ma dla mnie różnicy. Ktoś się spyta dlaczego mam zaistalowane asz 3 windowsy już mówie 95 jest abym mógł z kolegami mieć sieć (aby lepiej działała bo z 98 troche gożej nie wspomne już o XP tragedia) a jak każdy wie starsze gry nie chodzą na XP: Age of Empires I i II (czasami II działa sprawdzałem), Arsenal, Anno 1602, Doom I i II, Civilization I i II. A XP jest dla nowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 18:35, Puszek-30 napisał:

a jak każdy wie starsze gry nie chodzą na XP: Age
of Empires I i II (czasami II działa sprawdzałem), Arsenal, Anno 1602, Doom I i II, Civilization
I i II. A XP jest dla nowszych gier.


Ja nie wiem :| Do niektórych musisz tylko pościągać dodatkowe pliki ale Civ 2 chodzi jak ta lala (nawet obecnie mam na dysku, na XP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działa i moim kolegom też nie wiem jaka jest tego przyczyna. Zreszta Vista jeśli nie zajmie wiecej niż 5GB to bedzie dobrze. A majac 4 Windowsy są też plusy. A vista bedzie urozmaiceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do civilizacji 2, to mi pod xp czasem działała a czasem wywalała bład że brakuje biblioteki wings32.dll. w końcu poszedłem po rozum do głowy, wpisałem nazwe dlla w google, sciągnołem,skopiowałem do katalogu z grą i od tamtej pory problemów niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 16:58, Seldon napisał:

Nie bardzo wychwyciłem sens twojej wypowiedzi. Czy przeczytałeś gdzieś ,że XP przestanie działać
w dniu premiery Visty ?? A może pracownicy MS będą chodzić po domach i zabierać dyski twarde
?? Przecież nikt ci nie broni pracować na tym systemie jeszcze hoho czasu. Wiele ludzi w dalszym
ciągu jedzie na 98 SE i nie narzeka. Przecież nikt ci nie każe kupować nowej windy :|


A wiesz pewnie, żebym miał możliwość grania w Age of Empires 4 to będze musiał zakupić Viste bo ta gra tylko na tym systemie działa, to są cwaniaki wierz mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 19:36, Kamil.i.Maciek napisał:

A wiesz pewnie, żebym miał możliwość grania w Age of Empires 4 to będze musiał zakupić Viste
bo ta gra tylko na tym systemie działa, to są cwaniaki wierz mi :)


No popatrz, niezwykłe :| A wiesz, że na Windows 95 nie wyszedł nawet Direct X 9 ?? Oburzające , prawda ? W dodatku jest absolutnie niespodziewane, że MS będzie używał gier swojej produkcji np. Halo 2 żeby zwiększyć sprzedaż Visty. Heh , ludzie, wy to naprawdę mylicie korporacje "lukratywną" z fundacją "charytatywną". Dopóki system się sprzedaje to co kogo obchodzi, że narzekają jacyś tam gracze w państewku w Europie w którym sukcesem jest sprzedaż 50 000 egzamplarzy gry przy 38 mln mieszkańców. No litości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to taki monopol - vista ma duże wymagania + takie same wymagania gier = rozbudowa sprzętu, dzięki czemu ati i nvidia zarobi, rekompensując się przy tym tworząc specjalną technologię pod directX 10 specjalnie i tylko dla visty :] jakie to typowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 19:45, Seldon napisał:

No popatrz, niezwykłe :| A wiesz, że na Windows 95 nie wyszedł nawet Direct X 9 ?? Oburzające
, prawda ?

Oczywiście , że to jest oburzające :P, ale nie stety jak dlamnie nie ma sensu kupować beznadziejnej Visty co pewnie wyprze go za pare latek Windows 2009 :P
Tak sobie poczekam z pae latek.....;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 18:22, Tomo_Rufus napisał:

re S.V.P.A.M :
lolku żona ci nie daje a może mama lizaków nie kupiła?


Przedewszystkim to czepiaj się swojej żony.......OK!!!!!!!!
Druga sprawa dla Ciebie to jestem Pan......nie lolek z pod baru mlecznego
Tak nieznam się na żartach

... to że ktoś ma kase na
nowego kompa nie oznacza że ty mu będziesz mówił "kup kompa / nie kup kompa" , ja akurat zamierzam
kupić i to takiego wypaśnego ... żeby takim frajerom szczena opadła ... PO CO?

Jak na razie to mi płacą za to aby takim jak ty wcisnąć sprzęt za mozliwie wysoką cene.

PO CO?
Po to by wydali forse na coś co dnia nastepnego jest starociem.
I kto tu jest jak to ujołeś XXXXXX .???

bo obecny komputer
wykorzystuję w taki sposób że leciwy AMD 2000+ wymięka ... gram okazjonalnie ;-/ z braku czasu.

Dnia 28.05.2006 o 18:22, Tomo_Rufus napisał:


Krytykujesz Vistę ale zobacz buraczku że system operacyjny musi być co jakiś czas ODŚWIEŻONY


Jeszcze raz niejestem twoim kolegą.....!!!

Dnia 28.05.2006 o 18:22, Tomo_Rufus napisał:

choćby po to aby nowe technologie miały szanse zaistnieć a stare dziadostwa mogły zniknąć ...
np. obsługa ISA czy też kart graficznych Trident ... etc.


A i owszem ale niech do końca życia produktu go supportują(chodzi mi o XP)

ja bardzo chętnie zobaczę co MS zaproponuje,

Dnia 28.05.2006 o 18:22, Tomo_Rufus napisał:

bo na tym polega wolny rynek. MS sprzedaje, ja kupuje i wszyscy są happy.


No nie całkiem....Producenci będą takich jak ty ............ z forsy a sprzedawcy przy okazji też.

Dnia 28.05.2006 o 18:22, Tomo_Rufus napisał:

No a jak komuś żona nie daje ... to włazi na forum i sie wymądrza ;-)


I od.......l się od żony OK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem.
Rzeczywiscie jest to straszne koszty Vista założe się, że będą ok. 500 zł. A z tym dx to tez skandal !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do S.V.P.A.M

Ciekawe,do czego wykorzystujesz ten swój AMD 2000+, że ci wymięka.
Ja używam UNIX''a/Windows''a. Przy czym Windows to moje podstawowe narzędzie pracy.
Tworzę oprogramowanie, w pewnym ms środowisku programistycznym, w firmie developerskiej z której usług korzystają największe koncerny. Co do linux''a to dno. Liczy się UNIX i Windows, Przy czym systemy unix''owe i wszelkie pochodne systemu ustępują brakiem zintegrowanych środowisk ( wymagają wpisywania setki poleceń konsolowych). O używaniu MySql''a już nie wspomne. Wierz mi Vista wymiecie rynek (chociażby ze względu na nowatorskie podejście WiNFX i system plików oparty o XML). Ja już w tej chwili mam zaszczyt używania, oprogramoania underdevelopment ms''a i jestem zadowolony. Zarabiam na tyle dużo, że stać mnie na wymianae kompa 1 na rok. Pochwal się jeszcze gdzie studiujesz pewnie na UW, bo tam taki szmelc tylko promują? zgadłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować