Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 21:50, lukase napisał:

co jest z tibia nie moge sie zalogowac

Bardziej tego problemu nie dało się opisać, co? Jaki błąd wyskakuje i na jakim świecie grasz? Prawdopodobnie nikt nie może się teraz zalogować, bo Tibia.com nie działa. Pewnie serwery są wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:54, Radykał napisał:

> co jest z tibia nie moge sie zalogowac
Bardziej tego problemu nie dało się opisać, co? Jaki błąd wyskakuje i na jakim świecie
grasz? Prawdopodobnie nikt nie może się teraz zalogować, bo Tibia.com nie działa. Pewnie
serwery są wyłączone.

Pewnie dlatego, żeby dzieci tibii chociaż na święta się oderwali xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 22:10, lukase napisał:

swieta bez tibi to nie swieta XD


Czyli jak?Jeżeli nie gram w tibie to znaczy ,że dla mnie dzisiaj nie ma świąt?Moim zdaniem zastanów się przed tym co napiszesz ,bo przez przypadek możesz kogoś urazić :/ (mówię tutaj o innych ,bo ja sam tak sobie jestem regilijny :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 19:12, Nertis napisał:

> swieta bez tibi to nie swieta XD

Czyli jak?Jeżeli nie gram w tibie to znaczy ,że dla mnie dzisiaj nie ma świąt?Moim zdaniem
zastanów się przed tym co napiszesz ,bo przez przypadek możesz kogoś urazić :/ (mówię
tutaj o innych ,bo ja sam tak sobie jestem regilijny :P).

o to taki zart byl dla uzaleznionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pierd... 4 miesiace sie staralem gralem w tibie konto mialo 4 miesiace taki bylem juz zadowolony z konta a tu 1h godzine temu mi konto shackowali (btow nie uzywlaem na hackerskie strony nie wchofdizlem ) radze wam przestac w tibie bo i tak wam w pewenym, momencie shackuja konto i wszystko na marne odzyskalem konto ale jestem bez eq zdedali mnie i takie strty mam ze nie chce mi siw grac mie grajcie w to malo kto nie mzostanie schcowany z 150 + lvla tez mi tibia a ciupsoft uptady zamiast chronic konta to woli dawac uptady takie jak placie nam za pacce patrzcie macie nowe mozliwosci placcie a my bezdemy zyskiwac buahahahahah choerny ciopsoft
nara tibvia se bede gral w warrocka teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 22:09, lukase napisał:

radze wam przestac w tibie bo i tak wam w pewenym,
momencie shackuja konto i wszystko na marne

Tja. Grałem 3 lata (z tego kilka miesięcy w cafe, bo wtedy jeszcze nie miałem neta) i jakoś mi nie shackowali konta. Jak się go mądrze używa to prawdopodobieństwo hacka jest bardzo małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie traci się konta tak o bez niczego. Prawdopodobnie ściągnełeś jakiegoś keyloggera ze strony o tibii lub logowałeś się przy jakimś "koledze", który mógł obrabować Ci konto z zadorści lub coś w tym stylu. W tibię grałem dosyć długo bo jakieś 4-5 lat (z przerwami) i tylko raz straciłem konto z mojej winy, ponieważ chciałem wstąpić do gildi i zalogowałem się passami z gry na jakieś innej stronie www niż tibia.com ;) IMO Cipsoft dostatecznie dobrze ochrania konta, no bo przecież oni nie mają wpływu na to na jakie strony wchodzimy czy jakie "ulepszacze" ściągamy. Jak się gra "czysto" to prawdopodobieństwo hacka jest naprawdę małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:36, burczynski napisał:

Jak w mozecie w to grac ??

Grają, czyli widać jakoś można... Za to, sądząc po poziomie wypowiedzi sądzę, że Ty co najwyżej grę widziałeś.

Dnia 24.03.2008 o 11:36, burczynski napisał:

Gra robiona w pincie... bleee

Narzekania na grafikę są bez sensu. Chciałem napisać więcej, ale jeśli ktoś jest fanem gier takich jak Gothic 3 to już wiem, że tylko grafika się liczy. Swoją drogą, zrób taką grafikę w paincie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:40, Adham napisał:

> Jak w mozecie w to grac ??
Grają, czyli widać jakoś można... Za to, sądząc po poziomie wypowiedzi sądzę, że Ty co
najwyżej grę widziałeś.

> Gra robiona w pincie... bleee
Narzekania na grafikę są bez sensu. Chciałem napisać więcej, ale jeśli ktoś jest fanem
gier takich jak Gothic 3 to już wiem, że tylko grafika się liczy. Swoją drogą, zrób taką
grafikę w paincie. ;)


Szczerze jestem fanem serii Gothic ale G3 mi sie nie podoba :P Najbardziej mi sie podoba G2.
Swoją drogą podaj mi choc 3 zalet tej gry(chodzi o TIBIĘ) to Ci uwierze ze w to mozna grac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2008 o 11:43, burczynski napisał:

Swoją drogą podaj mi choc 3 zalet tej gry(chodzi o TIBIĘ) to Ci uwierze ze w to mozna
grac ;/

1) Wciąga. Czasem aż za bardzo.
2) Ciekawe wątki fabularne, o ile można to tak nazwać (vide: skarbiec w Kazordoon, Basilisk, historia rodu Cropwell, Shadowthorn etc)
3) Niskie wymagania sprzętowe, prostota rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:36, burczynski napisał:

Wybaczcie mi ten post, ale tibia jest do du** !!


Normalnie oprawić w ramkę. Typowy antyfan gry. :) Oczywiście nie wybaczam. ;)

Dnia 24.03.2008 o 11:36, burczynski napisał:

Jak w mozecie w to grac ??


Najzwyczajniej w świecie. Wystarcz ściągnąć klienta i stworzyć konto, a następnie postać. Następnie odpalić klienta i voila! Już można grać, żadna filozofia (uwaga - użyłem ironii). :)

Dnia 24.03.2008 o 11:36, burczynski napisał:

Gra robiona w pincie... bleee


W Pincie? Widzę, że się znawca odezwał. :) To, że Tibia ma grafikę 2D nie znaczy, że była robiona w MS Paint...

Dnia 24.03.2008 o 11:36, burczynski napisał:

Swoją drogą podaj mi choc 3 zalet tej gry(chodzi o TIBIĘ) to Ci uwierze ze w to mozna grac ;/


Zalety są zupełnie niewymierne dla innych osób, bo dla jednych mało szczegółowa grafika może być zaletą, podobnie jak i brak audio... Ale z takich oczywistych zalet:

- inkantacje czarów musisz wpisywać ręcznie
- z NPC rozmawiasz za pomocą zwyczajnego "czata" w grze
- łatwo się w nią gra
- duży świat, który stale jest powiększany (zwłaszcza dla kont Premium)
- ma takie wymagania, że nawet na najnowszym kalkulatorze może zostać zainstalowana
- na rozwój postaci trzeba poświęcić rzeczywisty czas (np. by być lepszym magiem, trzeba dużo używać czarów, albo jeśli chcesz być lepszym rycerzem, musisz trenować się w walce wręcz i obronie, a nie jak w innych grach tylko klikasz "plusa" przy danej statystyce)

Wady gry to m.in.:

- tylko 4 klasy (mag, druid, paladyn i rycerz)
- znaczna różnica między kontami Premium i Free
- największą wadą są oczywiście przeważająca część graczy dzieci Neo z kontami Free (większość z nich nie bardzo kuma angielski :/)
- ogromne straty po śmierci postaci
- brak fabuły (jedynie luźno powiązane niektóre questy, o czym wspomina Radykał)

Jeśli uważasz za zniewagę wszystko co ma 2D i nie ma audio to możesz sobie do wad dodać grafikę i audio. ;)
Ogólnie największą wadą gry są po prostu gracze grający na kontach FACC (Free Account), gdyż skoro nie płacą utrudniają grę innym. To jest tez największą zaletą PACC (Premium Account) mianowicie uwolnienie się od noobów. ;) Oczywiście nie wszyscy gracze FACC się tak zachowują, ale odsetek jest przerażający. Grałem to wiem. Żeby nie oni to gra byłaby całkiem znośna.

Już wiesz dlaczego ludzie w to grają? Bo im się ta gra podoba, i co ci do tego? Nic. :) Chcesz to możesz grać w zupełnie inne MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

> Wybaczcie mi ten post, ale tibia jest do du** !!

Normalnie oprawić w ramkę. Typowy antyfan gry. :) Oczywiście nie wybaczam. ;)

> Jak w mozecie w to grac ??

Najzwyczajniej w świecie. Wystarcz ściągnąć klienta i stworzyć konto, a następnie postać.
Następnie odpalić klienta i voila! Już można grać, żadna filozofia (uwaga - użyłem ironii).
:)

> Gra robiona w pincie... bleee

W Pincie? Widzę, że się znawca odezwał. :) To, że Tibia ma grafikę 2D nie znaczy, że
była robiona w MS Paint...

> Swoją drogą podaj mi choc 3 zalet tej gry(chodzi o TIBIĘ) to Ci uwierze ze w to
mozna grac ;/

Zalety są zupełnie niewymierne dla innych osób, bo dla jednych mało szczegółowa grafika
może być zaletą, podobnie jak i brak audio... Ale z takich oczywistych zalet:

- inkantacje czarów musisz wpisywać ręcznie


Juz widze to jako zalete... phi

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

- z NPC rozmawiasz za pomocą zwyczajnego "czata" w grze


To moze i jest zaleta, jak i w wiekszosci MMO :p

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

- łatwo się w nią gra


Za łatwo ?? Czyli zle...

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

- duży świat, który stale jest powiększany (zwłaszcza dla kont Premium)


Kto by placil za taką gre...

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

- ma takie wymagania, że nawet na najnowszym kalkulatorze może zostać zainstalowana


Moj saper ma wieksze wymagania sprzetowe... no dobra moze to i zaleta.

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

- na rozwój postaci trzeba poświęcić rzeczywisty czas (np. by być lepszym magiem, trzeba
dużo używać czarów, albo jeśli chcesz być lepszym rycerzem, musisz trenować się w walce
wręcz i obronie, a nie jak w innych grach tylko klikasz "plusa" przy danej statystyce)


Będe optymistą, podoba mi sie :P

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:


Wady gry to m.in.:

- tylko 4 klasy (mag, druid, paladyn i rycerz)
- znaczna różnica między kontami Premium i Free
- największą wadą są oczywiście przeważająca część graczy dzieci Neo z kontami Free (większość
z nich nie bardzo kuma angielski :/)
- ogromne straty po śmierci postaci
- brak fabuły (jedynie luźno powiązane niektóre questy, o czym wspomina Radykał)


Wad bym o wiele wiele wiecej znalazl.

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

Jeśli uważasz za zniewagę wszystko co ma 2D i nie ma audio to możesz sobie do wad dodać
grafikę i audio. ;)


Nia ma Audio, moze to i Lepiej, wkoncu, jak ma byc slaby dzwiek, to lepiej zeby go nie bylo :)

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:

Ogólnie największą wadą gry są po prostu gracze grający na kontach FACC (Free Account),
gdyż skoro nie płacą utrudniają grę innym. To jest tez największą zaletą PACC (Premium
Account) mianowicie uwolnienie się od noobów. ;) Oczywiście nie wszyscy gracze FACC się
tak zachowują, ale odsetek jest przerażający. Grałem to wiem. Żeby nie oni to gra byłaby
całkiem znośna.


Znośna ty sobie chyba kpisz...

Dnia 24.03.2008 o 12:27, szerszeń45 napisał:


Już wiesz dlaczego ludzie w to grają? Bo im się ta gra podoba, i co ci do tego? Nic.
:) Chcesz to możesz grać w zupełnie inne MMO.


Jasne ze zagram w inne MMO, typu Gw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:43, burczynski napisał:

/.../


Gra ma sporo zalet, wymienię tutaj 3 tak jak prosiłeś.

1) Jest to jedna z nielicznych gier o ile nie jedyna, w której aby coś osiągnąć trzeba rozwinąć swoją postać (skillowanie, bicie magic levela), w innych MMO wystarczy dobry miecz/topór/łuk i grindujesz aż (nie)miło...
2)olbrzymia różnorodność przeciwników (od szczurów, przez atakujące błoto po czarnoksiężników).
3)prosta, nieskomplikowana rozgrywka (znakomity chat, kanał handlowy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:41, Sarturias napisał:

> /.../

Gra ma sporo zalet, wymienię tutaj 3 tak jak prosiłeś.

1) Jest to jedna z nielicznych gier o ile nie jedyny, w której aby coś osiągnąć trzeba
rozwinąć swoją postać (skillowanie, bicie magic levela), w innych MMO wystarczy dobry
miecz/topór/łuk i grindujesz aż (nie)miło...
2)olbrzymia różnorodność przeciwników (od szczurów, przez atakujące błoto po czarnoksiężników).
3)prosta, nieskomplikowana rozgrywka (znakomity chat, kanał handlowy)...


Wszyscy sie podniecacie tą Tibią ;/ Ptfuuu ochydna gra.
No dobra sciagam tibie i zobaczymy czy wciąga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Juz widze to jako zalete... phi


Patrz wyżej, dla niektórych to może być zaleta, dla innych nie. A czary i tak można sobie przypisać do klawiszy "Hotkeys". Podobnie jak i runy i napoje leczące i napoje mana

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Za łatwo ?? Czyli zle...


Zależy dla kogo, i znów dla jednego to wada dla innego zaleta.

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Kto by placil za taką gre...


Szczerze mówiąc, akurat Premium jest tak rozbudowany, że raczej się nie żałuje kasy na to wydanej - oczywiście trzeba mieć chęć grać w ogóle.

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Moj saper ma wieksze wymagania sprzetowe... no dobra moze to i zaleta.


Zwłaszcza jak się ma wolne łącze wtedy się to docenia.

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Będe optymistą, podoba mi sie :P


Ale dla innych to wada, że trzeba ćwiczyć, by być lepszym. ;)

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Wad bym o wiele wiele wiecej znalazl.


No, to wymień z choć 10 innych wad. ;)

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Nia ma Audio, moze to i Lepiej, wkoncu, jak ma byc slaby dzwiek, to lepiej zeby go nie
bylo :)


Właśnie.

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Znośna ty sobie chyba kpisz...


Ależ skąd, nic bardziej nie wnerwia, jak nooby psujące rozgrywkę. Jakby ich nie było...

Dnia 24.03.2008 o 13:31, burczynski napisał:

Jasne ze zagram w inne MMO, typu Gw :P


No i graj sobie. :)

PS. Tnij posty...

[EDIT] -> Ja się nie podniecam Tibią, uważam, że to bardzo przeciętna gra. :) Tylko czasem uważam, że niektórzy za mocno na nią pojeżdżają, nie mając pojęcia o czym gadają. Tyle. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:43, burczynski napisał:

> > /.../
>
> Gra ma sporo zalet, wymienię tutaj 3 tak jak prosiłeś.
>
> 1) Jest to jedna z nielicznych gier o ile nie jedyny, w której aby coś osiągnąć
trzeba
> rozwinąć swoją postać (skillowanie, bicie magic levela), w innych MMO wystarczy
dobry
> miecz/topór/łuk i grindujesz aż (nie)miło...
> 2)olbrzymia różnorodność przeciwników (od szczurów, przez atakujące błoto po czarnoksiężników).

> 3)prosta, nieskomplikowana rozgrywka (znakomity chat, kanał handlowy)...

Wszyscy sie podniecacie tą Tibią ;/ Ptfuuu ochydna gra.
No dobra sciagam tibie i zobaczymy czy wciąga :P



Pograj w wowa lepiej ,i chłopcze nie gadaj ,że tibia nie polega na grindzie bo się ośmieszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:43, burczynski napisał:

Wszyscy sie podniecacie tą Tibią ;/ Ptfuuu ochydna gra.
No dobra sciagam tibie i zobaczymy czy wciąga :P


No sorry, ale ja nie widzę tu nikogo, kto by się nią podniecał...

No ściągnij i sam oceń, tylko nie pisz tutaj zaraz, że cała ta Tibia jest pogięta bo padłeś zaraz jak zacząłeś grę...bo to się może zdarzyć. Po prostu osoby niedoświadczone padają dość często. Grę zaczynasz na wyspie dla początkujących więc nie zdziw się jak nie zobaczysz tych wszystkich domków, super itemów itp na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:47, Sarturias napisał:

> Wszyscy sie podniecacie tą Tibią ;/ Ptfuuu ochydna gra.
> No dobra sciagam tibie i zobaczymy czy wciąga :P

No sorry, ale ja nie widzę tu nikogo, kto by się nią podniecał...

No ściągnij i sam oceń, tylko nie pisz tutaj zaraz, że cała ta Tibia jest pogięta bo
padłeś zaraz jak zacząłeś grę...bo to się może zdarzyć. Po prostu osoby niedoświadczone
padają dość często. Grę zaczynasz na wyspie dla początkujących więc nie zdziw się jak
nie zobaczysz tych wszystkich domków, super itemów itp na początku.


I sciągne i sie przekonam.
Ludzie ale nie obrazjcie sie na mnie.
Poprostu jak widze to gra to mnie na wymioty zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować