Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek: Crysis 3 będzie idealnym benchmarkiem przez przynajmniej dwa lata

40 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2012 o 00:54, Llordus napisał:

Imho:
BC2 - single bardzo fajny, w sumie bardziej mi się podobał niż Crysis.
BF3 - single tragiczny, jedna z niewielu gier której po prostu nie skończyłem, bo się
nie dało.

Akurat tu mam podobnie: BC2 - bardzo fajny singiel ale BF3 już nie ;)

Dnia 24.12.2012 o 00:54, Llordus napisał:

Wiesz, ja z grami które oferują głównie "ładność" mam podstawowy problem - nudzę się
nimi zwykle po 4-5h gry.
W Crysis niestety zabrakło tego czegoś, co powoduje, że w grę się wsiąka - oczywiście
dla mnie. Ot, zagrałem sobie w kolejnego fps, bardzo ładnego - nie przeczę - ale dodatku
już mi się nawet nie chciało kończyć, gameplay wciąż na jedno kopyto, a widoczki już
mi się znudziły.


A mi dodatek jeszcze bardziej przypadł do gustu, niż podstawka - gameplay na jedno kopyto?, przecież największą zaletą Crysisa było i jest to, że zawsze można wykończyć przeciwnika na inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2012 o 00:58, Bracio napisał:


Problemem pierwszego Crysisa było to, że twórcy mówili, że to będzie nowa generacja jeśli
chodzi o gry. Trąbili jaka to ich gra jest niesamowita i w ogóle wszystko znisczy. Oczywiście
po części im się to udało (patrz grafika) lecz od strony gameplayu było nudno, nie byłem
w stanie przejść Crysisa drugi raz w przeciwieństwie do Army 2 czy HL2. Należy pamiętać,
że Crysis został wydany 2007 roku czyli w roku premiery Call of Duty 4. Crysis nie wytrzymał
starcia z CoD''em ;). Od tamtego czasu Crytek strzela fochy, że PC jest bee, że gry AAA
są be, że się w ogóle gier nie opłaca robić.


Widzisz, ja akurat nie byłem w stanie skończyć CoD4 ( Modern Warfare ) ale CoD5 już bardzo mi przypadł do gustu - przejście do współczesności nie przypadło mi do gustu a przy Crysisie się nie nudziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że Crysis 3 ma być reklamą silnika, który przyniesie zyski, gameplay w
> tym wypadku nie ma większego znaczenia.

Seria Crysis na razie nie jest w cale dochodową grą, ledwo się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nareście ktoś ruszy tą grafikę do przodu po tylu latach. Tylko obawiam się że robiąc silnik dla wszystkich platform i tak grafika będzie nieco ograniczona na PC:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pieprzenie. Cieszą się, że specjalnie zrobią zawyżone wymagania i przez 2 lata grafiki za tysiak lub dwa nie dadzą rady? Niech się lepiej wezmą za porządną optymalizację, a nie spuszczają się nad tym, że robią grę, którym i tak nie pójdzie na max detalach. Z crysis 1 było podobnie, był tak wymagający, że obecne konsole nie dałyby rady go uciągnąć, a jakoś dało się przekonwertować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się zarówno jedynka jak i dwójka podobały. Co prawda pierwsza cześć miała chamski cliffhanger, który został olany w dwójce ale i tak gry jako całość (gameplay + grafika) oceniam bardzo dobrze. Ponadto druga część ma u mnie plusa za świetny tryb multi. Nie wiem, może to przez to, że podszedłem do tych gier bez spiny jaką niektórzy wykazują, w stylu: "OMG!!!!!1 wymagania! hcodzi mi tylko na średnich i bla bla bla benchmarkowy shit". Zamiast tego odczekałem jakieś pół roku po premierze, żeby zdążyli ją odpowiednio popatchować. W międzyczasie zainwestowałem w lepszy sprzęt i dopiero wtedy zabrałem się za różne graficzne killery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mam wrażenie, że Crysis 3 ma być reklamą silnika, który przyniesie zyski, gameplay
> w
> > tym wypadku nie ma większego znaczenia.
>
> Seria Crysis na razie nie jest w cale dochodową grą, ledwo się opłaca.

gra może i tak, ale pamiętaj o pieniądzach za licencje na silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale CryEngin jest świetnie zoptymalizowany. Gram na kompie który mnie wyniósł 1300 (geforce gtx 275 na pokładzie) i każda gra chodzi mi na maksymalnych detalach. Jako że bawię się cryengine także nie mam problemów z edytorem oraz wczytywaniem projektów. Szybko i pięknie wyglądających.

W porównaniu do EPICów to ten silnik jest świetny.

Crysisy złe nie sa ale do dobrych to im sporo brakuje lecz wiadomo że Crysis jak i Far Cry to są pokazówki silnika i bardzo dobra reklamówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na gameplay''u z testów alpha to gra zapowiada się zacnie tylko nadal nie wiem co z Multiplayer''em jeśli był by dobry jestem w stanie zastąpić tą grą miejsce na półce po CODzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ummm- chyba większość osób się zgodzi, że Crysis swoje wymagania miał zasłużone: kopara na widok grafiki opadała. Niedawno oglądałem jakieś dzienniki , czy inne trailery z nadchodzącej trójki: szału grafika nie robi. Jest ładna, ale szczeny nie szukałem. Więc najprawdopodobniej panowie z Crytek po prostu zleją na optymalizację i będą cieszyć michy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ummm- chyba większość osób się zgodzi, że Crysis swoje wymagania miał zasłużone: kopara
> na widok grafiki opadała. Niedawno oglądałem jakieś dzienniki , czy inne trailery z nadchodzącej
> trójki: szału grafika nie robi. Jest ładna, ale szczeny nie szukałem. Więc najprawdopodobniej
> panowie z Crytek po prostu zleją na optymalizację i będą cieszyć michy...

Na mnie grafika Crysis 3 zrobiła wrażenie... dopóki nie zobaczyłem 3. części tych trailerów (ten z łukiem w trawie). Trawa w tej pokazówce zepsuła większość dobrych wrażeń na temat grafiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> crysis 1 było podobnie, był tak wymagający, że obecne konsole nie dałyby rady go uciągnąć,
> a jakoś dało się przekonwertować.

Na konsolach wygląda jak na średnich detalach na PC a na tych śmigał na większości komputerów już w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się chwalą, nie chciałbym przypominać, że BF3 wykorzystuje około 25% silnika, a Battlefield4 ma wykorzystywać 80%, więc nie wiem, czy Crysis3 będzie benchmarkiem przez 2 lata.

Poza tym, cała ta seria nie podobała mi się od początku, jedynkę wyłączyłem po 10 minutach gry, dwójki nawet nie tknąłem i nie mam zamiaru brać trójki. Podziękuję panom z Crytek, a temu całemu szefowi Crytek radziłbym się nie chwalić tak, bo może z tego wyjść crap. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 11:14, polskiniko napisał:

Niech się chwalą, nie chciałbym przypominać, że BF3 wykorzystuje około 25% silnika, a
Battlefield4 ma wykorzystywać 80%, więc nie wiem, czy Crysis3 będzie benchmarkiem przez
2 lata.

Troll mode on.
A czy drzewka w 2D też będą w BF4 ? http://www.youtube.com/watch?v=v2cGZ0iHLms
Troll mode off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu pieprzenie a w realu wyjdzie co innego.

W dniu premiery C2 nie był jakimś objawieniem jeśli chodzi o grafikę. Na konsolach i na ich standardy średnio to wyglądało. Na PC śmiech na sali bo nie da się zaprzeczyć że C1 i CW o niebo lepiej wyglądają. W C2 tekstury kulały a po pojawieniu się DX11 upgrade jakiś trep wpadł na pomysł renederowania tego czego nie widać i to zabija wydajność. Podczas gdy twórcy jeszcze mają tupet mówić że umieją optymalizację zrobić jak należy i teksty walą bez niewidocznego bajeru wydajność wzrosłaby o jakieś 40% - 60% oO. I ten ćwok teraz śmie gadać że C3 będzie benchmarkiem na 3 lata podczas gdy patrzy się graficznie nie różni się niczym do C2. To samo z BF4 podczas gdy BF3 niewiele różni się od BF:BC2 no ma rozmycie i nieco więcej efektów świetlnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli znowu pieprzenie a w realu wyjdzie co innego.
>
> W dniu premiery C2 nie był jakimś objawieniem jeśli chodzi o grafikę. Na konsolach i
> na ich standardy średnio to wyglądało. Na PC śmiech na sali bo nie da się zaprzeczyć
> że C1 i CW o niebo lepiej wyglądają. W C2 tekstury kulały a po pojawieniu się DX11 upgrade
> jakiś trep wpadł na pomysł renederowania tego czego nie widać i to zabija wydajność.
> Podczas gdy twórcy jeszcze mają tupet mówić że umieją optymalizację zrobić jak należy
> i teksty walą bez niewidocznego bajeru wydajność wzrosłaby o jakieś 40% - 60% oO. I
> ten ćwok teraz śmie gadać że C3 będzie benchmarkiem na 3 lata podczas gdy patrzy się
> graficznie nie różni się niczym do C2. To samo z BF4 podczas gdy BF3 niewiele różni się
> od BF:BC2 no ma rozmycie i nieco więcej efektów świetlnych.
akurat z różnicą między bf 3 a bad company 2 się nie zgodzę różnice są duże chociażby oświetlenie, bardziej zaokrąglone obiekty koliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę wyłączyłem po godzinie grania<wiało nudą i monotonią>. W dwójkę pograłem u kolegi ale też nie urzekła<chociaż moim zdaniem jest ciekawsza niż jedynka>. A po tym co pisze ten pan to trójka raczej podzieli los poprzedniczek, tylko jak w przypadku jedynki nie wyrzucę kasy w "błoto" i śladem dwójki wypróbuje u kolegi, zapaleńca Crysisowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować