Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V - polska wersja językowa coraz mniej prawdopodobna

79 postów w tym temacie

Jak nie będzie języka polskiego, to nie kupuje :) Jak Rockstar nas tak traktuje, to ja ich też tak potraktuje :-) I niby to, że fani spolszczą grę po 2 latach od premiery ma mnie pocieszyć ? To wydawca ma zasrany obowiązek dostosować grę do naszego języka. Jeśli nie, to cena powinna być niższa proste. Inaczej to jest robienie nas w jajo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

250 tysi? Na jedną platformę - PS3 (klockoluby i tak spiracą)? Heh powodzenia życzę. No chyba że to sprzedaż dla całego regionu a nasz anonimowy informator się po prostu pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby znalazła się jakaś grupa któa stworzy spolszczenie. Nawet rok po premierze gry. Inaczej trzeba będzie podszlifować swój angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 250 tysi? Na jedną platformę - PS3 (klockoluby i tak spiracą)? Heh powodzenia życzę.
> No chyba że to sprzedaż dla całego regionu a nasz anonimowy informator się po prostu
> pomylił.

Bo na Xboksa NIKT nie kupuje oryginałów i NIKOMU nie zależy na Xbox Live. Sure. Widać to było choćby w akcji żądającej polskiego Live''a.
Zazwyczaj jak buszuję po Allegro w poszukiwaniu używek, przy multiplatformach oferty gier X360 to pod względem liczebności tak 70-80% tego, co jest na PS3. Czasem mniej, czasem więcej (niekiedy nawet X360 prowadzi). A skoro prosperuje handel używkami, to znaczy, że ktoś te oryginały kupuje.

Co do sprzedaży, to chyba szacunki na ogólną, nie tylko w okolicach premiery, i prawdopodobnie z poprawką na wersję PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka - ''A na ch** mnie ten kaktus?!''

W GTA mi nigdy brak polskiej wersji nie przeszkadzał, napisy tez mi nie potrzebne. Jak ktoś panikuje że nie będzie ojczystego języka to niech się angielskiego uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 17:06, Dared00 napisał:

Hah, bzdura. Wiesiek 2 się sprzedał w 200 tysiącach kopii, a GTA V bardziej niż W2 nie
dadzą rady wyhajpować.

Czekaj, czekaj, uprzedzam że nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Przez ''hajp'' rozumiesz to, że jakaś gra jest bardziej reklamowana, jest na nią większy popyt i ogólnie wytwarza dookoła większy szum, tak? GTA V zje odbytem pod tym względem Wiedźmina przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2013 o 17:20, Dared00 napisał:

W Polsce? Wątpię.

Nawet w Polsce, Wiedźmin przy GTA to jak Lexibook czy Playstation. Nie mówię o jakości gier, tylko o rozpoznawalności marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie będzie języka polskiego, to nie kupuje :) Jak Rockstar nas tak traktuje, to ja
> ich też tak potraktuje :-) I niby to, że fani spolszczą grę po 2 latach od premiery
> ma mnie pocieszyć ? To wydawca ma zasrany obowiązek dostosować grę do naszego języka.
> Jeśli nie, to cena powinna być niższa proste. Inaczej to jest robienie nas w jajo.

Człowieku rozbawiłeś mnie do łez :D Od kiedy ktoś ma OBOWIĄZEK dostosować grę do naszego języka? Muzycy też powinni nagrywać wersję po polsku żeby mogli sprzedawać płytę u nas? To jest ich ryzyko, że mniej osób kupi grę jeśli nie będzie mogło jej zrozumieć. Widocznie wyliczyli, że różnica nie będzie wcale taka wielka, więc po co się mają bawić w polonizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest źródło że Iron Squad spolszczy V ? Link, zdjęcie ? Do wydania nie wyrobią się z zaczętymi projektami, a co dopiero zaczynać V. Nie żebym w nich nie wierzył, tworzą świetną robotę, ale to tylko ludzie i mają swoje życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie jest źródło że Iron Squad spolszczy V ? Link, zdjęcie ? Do wydania nie wyrobią
> się z zaczętymi projektami, a co dopiero zaczynać V. Nie żebym w nich nie wierzył, tworzą
> świetną robotę, ale to tylko ludzie i mają swoje życia.
Od momentu opublikowania wpisu we fragmencie dotyczącym Iron Squad znajduje się link prowadzący do stosownej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dopóki nie będzie wersji PC to na pewno nie sprzeda się rewelacyjnie u nas ;)


^^ Mortal Kombat nie miał wersji PC, a sprzedał się rewelacyjnie u nas. Siła marki uznawanej w Pl za kultową.

Niemniej 230 -250 tys. GTA V w Polsce, edycji konsolowej (PS3 i X360 zbiorczo), bez polskiego (mi to akurat zwisa, ale ja to nie ogół), to wynik IMO nie do osiągnięcia nawet do końca roku i mocno przeszacowany.

Chyba, że chodzi o cały region ? To mi się wydaje bardziej prawdopodobne. W innym wypadku... to ten rockstarowski analityk to jakiś niepoprawny optymista oderwany od rzeczywistości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie pytanie natury technicznej - czy czasami oświadczenie co do polonizacji GTA V nie odnosiłoby się do momentu, w którym wyszła by wersja pecetowa, która jest póki co tylko teoretyczna?
Nie żebym coś mówił, ale w jaki sposób ktoś zamierza "spolszczyć" LEGALNĄ wersję na PS3/Xbox 360 nie dokonując praktycznie "przeróbek" tych konsol ? No i, czy ktoś zwrócił uwagę na to, że dotąd wydawane spolszczenia (grupy) są (tylko?) dla wersji PC?

Chyba ktoś powinien przemyśleć co pisze, bo artykuł sugeruje coś, co chyba jest niemożliwe ;) (tak samo jak dodanie nieoficjalnego spolszczenia do ściągnięcia z Xbox live/PSN). Mniej ogarniętych użytkowników, może to wprowadzić w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować