Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 już na 60 milionach komputerów

65 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2013 o 20:05, vegost napisał:

Zgadza się. Ma problemy z kompatybilnością jak poprzednik i do tego ma mnóstwo nie potrzebnych
wodotrysków,

Ale są także zrobione dla "idiotów".
Przykładowo siorze wyłączyłem kamerę w laptopie w menedżerze urządzeń. Na XP problemu by nie było, ale windows okazał się sprytniejszy, bo wystarczyło gdzieś kliknąć "rozwiąż problemy" i bach kamera ku mojemu zniesmaczeniu znowu działa. Więc z nowym systemem nowy użytkownik nie ma kompletnie problemów.
Ponieważ sam system za niego praktycznie wszystko zrobi.

Dnia 09.01.2013 o 20:05, vegost napisał:

które zamulają system i komputer.

Zależy jaki komputer, ale i tak pewnie w większości przypadków ósemka "leci" żwawiej jak siódemka.
Jak ktoś ma nowy komp i ~4rdzenie, górę ram to i tak szkoda, żeby na XPeku siedział ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > 7 to " kupa "?, mam od ponad roku i nie narzekam, za to XP ro dopiero była kupa
> ...
> > ja się tam do 8 nie palę, siódemka i w zupełności wystarczy.
>
> Zgadza się. Ma problemy z kompatybilnością jak poprzednik i do tego ma mnóstwo nie potrzebnych
> wodotrysków, które zamulają system i komputer. Nowa seria windowsów idzie w zupełnie
> złą stronę a wynik jest tak wysoki, bo nie można korzystać z nowszym progsów na starszym
> systemie. MS o tym bardzo dobrze wiedział, stąd te ograniczenia na XP. Po prostu kasa,
> kasa i kasa.

Problemy z kompatybilnością - trzeba mieć chyba drukarki na LPT, albo korzystać z Neostrady na starych routerach pod USB (i to też nie wszystkich). 7 lepiej zarządza pamięcią, choć wcina jej więcej (ale ludzie nie rozumieją dlaczego i dlatego piszą brednie o pamięciożerności nowych systemów, nawet w sytuacji gdy RAM jest najtańszy od lat), lepiej wspiera wielowątkowość (ta epicka obsługa 4 i więcej rdzeni w XP, o procesorach modułowych już w ogóle nie wspominając...) no i wsparcie dla nowszych bibliotek DirectX - niezmiennie zadziwiają mnie ludzie posiadający w PC mocną kartę wspierającą DX10/11 kiszący się na tym zwęglonym już systemie. Nie wiem komu Aero muli komputer - chyba na super zestawach z Allegro lub "sklepu nie dla idiotów". Era Pentium IV dawno się skończyła.
Co do tego, że dla MS liczy się kasa, kasa i tylko kasa - dziwne gdyby było inaczej w przypadku gdy to firma, a firma ma zarabiać. Totalnym debilizmem z ich strony byłoby robienie jednego systemu na 10 lat i wydawanie do niego poprawek przez kolejnych 20. Idąc tym tokiem rozumowania Nokia powinna pozostać w erze 3310, a nie brać się za Lumię, bo oni tylko kasa, kasa i kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 20:27, BlindObserver napisał:

Problemy z kompatybilnością - trzeba mieć chyba drukarki na LPT, albo korzystać z Neostrady
na starych routerach pod USB (i to też nie wszystkich).

Kumpel ma jakąś płytę ASUSa (z kodekiem ALI), gdzie stery do dźwięku skończyły się na Viście. A te z windowsa 7/8 powodują szumienie, które ustaje dopiero po wyłączeniu Q&C. Pamiętam, że Lordpilot miał kiedyś jakiś problem, że musiał używać Visty bodaj 32bit. Ostatnio kumpel miał bluescreeny ze sterowników USB jak podłączał dysk zewnętrzny kumpla. Sam kiedyś też pare razy miałem, też przez sterownik USB. Na 100% jest tego więcej.
Gry z którymi są problemy to już pojawiły się w temacie z Win8 ;p

Dnia 09.01.2013 o 20:27, BlindObserver napisał:

7 lepiej zarządza pamięcią, choć wcina jej więcej (ale ludzie nie rozumieją dlaczego
i dlatego piszą brednie o pamięciożerności nowych systemów,

Bo cisną. Wystarczyło, że ram mi padł i zamiast 2gb zrobiło się 1,5. Jak zrobiłem 1 to w ogóle było "cudownie" ;) Na XPcu nie było takiego problemu.

Dnia 09.01.2013 o 20:27, BlindObserver napisał:

nawet w sytuacji gdy RAM jest najtańszy od lat),

DDR3. DDR2 wcale opłacalne IMO nie jest.

Dnia 09.01.2013 o 20:27, BlindObserver napisał:

no i wsparcie dla nowszych bibliotek DirectX - niezmiennie zadziwiają mnie ludzie posiadający
w PC mocną kartę wspierającą DX10/11 kiszący się na tym zwęglonym już systemie.

DX 10 prędzej. Ciężko o te różnice w porównaniu z tym zwęglonym systemem ;)
(4870). Choć jak ktoś ma ~6770. To też cudownie nie wygląda.

Dnia 09.01.2013 o 20:27, BlindObserver napisał:

komu Aero muli komputer - chyba na super zestawach z Allegro lub "sklepu nie dla idiotów".
Era Pentium IV dawno się skończyła.

Bo ja wiem? Jak przychodziłem do kumpla który miał Athlona X2 6000+ Windsora, to jakoś cudownie on nie śmigał. Nawet jeżeli miałem Brisbane''a 2.4Ghz. Ba, Win 8 jego pozbawiony od razu jest responsywniejszy od siódemki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 19:58, Henrar napisał:

Daję maksymalnie sześć lat i dwa service packi, że ludzie będą ubóstwiać Windows 9, który
będzie wyglądał prawie identycznie co Win8. Standard.

zamiast dowcipkować, polecam przekonać się na własknej skórze jak genialny inaczej jest to system - dość powiedzieć, że w lapku był preinstalowany przycisk wyłączania systemu napisany przez producenta sprzętu, zaś w pudełku oprócz standardowej instrukcji znalazła się karteczka jak zmieniać i zamykać aplikacje, bo tak jest wszystko intuicyjne..
na marginesie, wypowiedzi w newsie ciekawe, bo na innym portalu była tabelka z ukazaną sprzedażą trzech ostatnich systemów M$ z której wynikało, że 8 sprzedaje się nawet gorzej niż vista w analogicznym okresie, a do 7 to nawet nie ma startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>zaś w pudełku oprócz standardowej instrukcji znalazła

Dnia 09.01.2013 o 20:54, dark_master napisał:

się karteczka jak zmieniać i zamykać aplikacje, bo tak jest wszystko intuicyjne..


No przecież od tego jest instrukcja: ma wyjaśniać, jak obsługuje się jakiś program. Na instrukcje gier też się boczysz, bo każą Ci włożyć płytkę do napędu i odpalić plik .exe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 19:58, Henrar napisał:

Daję maksymalnie sześć lat i dwa service packi, że ludzie będą ubóstwiać Windows 9, który
będzie wyglądał prawie identycznie co Win8. Standard.

zgadzam się z tym w 100%
mam 8, mam w niej pasek start i jest to w 99% to samo co 7 z tym że ciągnie mniej pamięci, a z metro nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgreed66

Zaraz powiesz, że nie nie ma sensu upgrade''ować PC i te sprawy. Przypadki, które wymieniłeś są związane z wiekowym sprzętem, taka prawda. Naprawdę, dla mnie PC do gier to nie poziom Athlona X2 i 2 GB RAM DDR2 - po co się mam na tym męczyć? Win7 jest dobry w przypadku nowego sprzętu i taki ma być. Posty w stylu "czy x gra mi pójdzie" mnie po prostu zadziwiają. Gdybym miał grać na PC na low/medium to bym sobie konsolę kupił - przechodzę sobie trylogię Uncharted i zadziwia mnie co wyciągnięto z tak kaszaniastego sprzętu jaki jest w środku. Super gry tak swoją drogą.
Piszesz o wysokiej cenie DDR2 - nie jest to dziwne, bo to kości, których producenci albo już nie produkują, albo ograniczyli do minimum dostawy (Hynix już chyba nie robi, a Samsung ograniczył mocno lub wychodzą tylko zapasy magazynowe). Dla mnie to też jest już węgiel, dlatego pisząc o RAM myślę tylko o DDR3, bo nowego PC nie składa się na komponentach 5-6 letnich. Nie mówię też o sytuacjach dla mnie już abstrakcyjnych, bo taką jest posiadanie w 2013 roku 2 GB RAM na PC, który nie jest netbookiem. I do tego PC do gier.
Mam teraz Win8 i widzę problem z dwoma grami - MoH Warfighter (w którego i tak nie gram) i Max Payne 3. Za to należy im się "burza oklasków", ale sam system śmiga mi dość dobrze, oczywiście trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> >zaś w pudełku oprócz standardowej instrukcji znalazła
> > się karteczka jak zmieniać i zamykać aplikacje, bo tak jest wszystko intuicyjne..
>
>
> No przecież od tego jest instrukcja: ma wyjaśniać, jak obsługuje się jakiś program. Na
> instrukcje gier też się boczysz, bo każą Ci włożyć płytkę do napędu i odpalić plik .exe?

Intuicyjność powinna prowadzić do tego, że podstawowe funkcje wykorzystuje się bez zastanowienia. Tymczasem musiałem googlować żeby znaleźć przycisk wyłączania komputera -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 20:17, Henrar napisał:

Uśmiałem się. O Windowsie XP pisano dokładnie to samo. Słowo w słowo.


No a ja się uśmiałem teraz z ciebie. Vista ile lat temu wyszedł a ciągle jest kupą roku ? 7 ma ten sam problem więc przestań pitolić i się zastanów. Może tobie wszystko działa bo masz nowy komputer i grasz w gry z 2006 tylko. Pisałem ci już o problemach w danym temacie na forum. Ale widocznie jesteś misiaczek i jeśli tobie wszystko działa to system jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2013 o 21:01, Daelor napisał:

No przecież od tego jest instrukcja: ma wyjaśniać, jak obsługuje się jakiś program. Na
instrukcje gier też się boczysz, bo każą Ci włożyć płytkę do napędu i odpalić plik .exe?

czytamy ze zrozumieniem: jest osobno instrukcja (z której zbyt wiele nie wynika btw) i osobno karteczka, która przekonuje nas, że zamykanie aplikacji poprzez alt+f4 (względnie siłowanie się z podnoszeniem i opuszczaniem krawędzi które na tablecie może działa jak robi się to palcem, ale myszą zesrasz się a nie da się) jest wygodniejsze, niż kliknięcie w głupi X w narożniku. Podobnie jeszcze kilka innych takich skrótów które na siłę utrudniają czynności, które wcześniej wymagały jednego kliknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 21:18, vegost napisał:

No a ja się uśmiałem teraz z ciebie. Vista ile lat temu wyszedł a ciągle jest kupą roku
? 7 ma ten sam problem więc przestań pitolić i się zastanów.

Jaki problem? Obecnie to najpopularniejszy system dla graczy. Większość użytkowników komputerów również ma ten system. Patrząc na same opinie w Internecie ludzi wielbiących XP i nienawidzących XP jest już margines. Wymarliście. I bardzo dobrze, bo pokazujecie hipokryzję twierdząc, że XP to idealny system. Nie jest nim i nigdy nim nie będzie. A narzekanie na Vistę i jednoczesne pianie peanów na temat wyższości XP w momencie, gdy XP był krytykowany za dosłownie wszystko, od zmian w interfejsie aż po wydajność, to głupota.

Dnia 09.01.2013 o 21:18, vegost napisał:

Może tobie wszystko działa bo masz nowy komputer i grasz w gry z 2006 tylko.

Standardowy problem, który pojawił się przy WinXP. Nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No a ja się uśmiałem teraz z ciebie.

XP bez SP1 nie dało się używać, więc nie wiem o czym Ty gadasz :) Jak system wychodził miał opinię śmiecia - ja to pamiętam, nie wiem jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Zaraz powiesz, że nie nie ma sensu upgrade''ować PC i te sprawy. Przypadki, które wymieniłeś
są związane z wiekowym sprzętem, taka prawda.

Nie są związane z wiekowym sprzętem, ale marnym wsparciem producenta.
Czasem wpadki się zdarzają i należy mieć to na uwadze. Z Realtec''item takich cyrków ni ma.

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Naprawdę, dla mnie PC do gier to nie poziom Athlona X2 i 2 GB RAM DDR2 - po co się mam na tym męczyć?

Dlatego, że wszystko chodzi co do joty włącznie z GW2 i dobrze się spisuje ze wszystkim innym?

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Win7 jest dobry w przypadku nowego sprzętu i taki ma być.

Nie zaprzeczyłem temu przecież ;p

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Posty w stylu "czy x gra mi pójdzie" mnie po prostu zadziwiają.

Nie wiem gdzie to napisałem? :)

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Gdybym miał grać na PC na low/medium to bym sobie konsolę kupił - przechodzę sobie trylogię
Uncharted i zadziwia mnie co wyciągnięto z tak kaszaniastego sprzętu jaki jest w środku.

Dlatego osobnik o którym pisałem przeszedł do Play dla PS3. Z taniego sprzętu jedynie co wychodzi do Bloatware ;d

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Super gry tak swoją drogą Piszesz o wysokiej cenie DDR2 - nie jest to dziwne, bo to kości, których
producenci albo już nie produkują, albo ograniczyli do minimum dostawy (Hynix już chyba nie robi,
a Samsung ograniczył mocno lub wychodzą tylko zapasy magazynowe).

No, właśnie oto mi chodzi. XP z 2gb ram ciągle się do czegoś nadaje.
Masę gier (np. Crysis 2). Idzie puścić na wysokich detalach w niższej rozdzielczości ;p
Tylko musza chcieć ;p

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

dlatego pisząc o RAM myślę tylko o DDR3, bo nowego PC nie składa się na komponentach
5-6 letnich.

A ja pisałem o jego dokupieniu :)

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Nie mówię też o sytuacjach dla mnie już abstrakcyjnych, bo taką jest posiadanie
w 2013 roku 2 GB RAM na PC, który nie jest netbookiem. I do tego PC do gier.

A dla mnie jest dziwne posiadać coś powyżej 7770, bo mało co jest w stanie to wykorzystać? ;d
Po dwóch latach będzie coś wydajniejszego w tej cenie / tańszego o tej wydajności? ;p
Ilu ludzi tyle opinii.

Dnia 09.01.2013 o 21:14, BlindObserver napisał:

Mam teraz Win8 i widzę problem z dwoma grami - MoH Warfighter (w którego i tak nie gram)
i Max Payne 3. Za to należy im się "burza oklasków", ale sam system śmiga mi dość dobrze,
oczywiście trzeba się przyzwyczaić.

W MoH nie wiem nie grałem. Ale różnic w detalach w tym drugim to wybitnie musiałem szukać z lupą ;p
Sam używam Windowsa 8 i w końcu miałem powód aby przyswoić skróty klawiszowe.
Ilu ludzi, tyle przypadów, ot co ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 21:33, Henrar napisał:

Standardowy problem, który pojawił się przy WinXP. Nic nowego.


Był, ale nie jest i nie piszę się w rejestr. Vista i 7 miały takie problemy i są nadal. W czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2013 o 20:17, Henrar napisał:

Uśmiałem się. O Windowsie XP pisano dokładnie to samo. Słowo w słowo.

Jest i Henrar ;-) Nie ma to jak cisnąć bekę z vegiego :P. Ale zgadzam się z Tobą i niektórymi tutaj zgromadzonymi.
8 to 7 w nowych ciuchach z gadżetami i teraz MS będzie go łatał.... tak jak łatał swe poprzednie windy.
Nie po to przez lata leczono i łatano wszystkie blue-screeny sriny i inne bzdury na XP, Viście i W7 by wracać do tego po raz kolejny. Win 7 nie jest pod pewnymi względami dopracowany, a co dopiero 8, która znowu pokazuje koszmary, które regularni znikały kilka lat temu wraz z XP/SP2. Znając życie na win 8 pewnie wskoczę jak MS wyda win 9 gdzie 8 będzie na poziomie aktualnej 7 :).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeniosłem się z Visty na 8, to była istna tragedia a ten windows store to już nawet nie wspomnę. Jedyny plus jaki zauważyłem, to że komputer ładuje się szybciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2013 o 21:32, dark_master napisał:

czytamy ze zrozumieniem: jest osobno instrukcja (z której zbyt wiele nie wynika btw)
i osobno karteczka, która przekonuje nas, że zamykanie aplikacji poprzez alt+f4


Chyba, że tak. Ale karteczka nie wydaje mi się niczym dziwnym - skoro nowy system wprowadza nowe funkcje to trudno, żeby nie były one promowane jako ''lepsze, nowocześniejsze, bardziej'', a użytkownicy zachęcani do ich stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować