Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dead Space 3 na PC portem z konsol!

60 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2013 o 22:39, Bracio napisał:

Dead Space 2 nie był złą grą, był po prostu inną w stosunku do pierwszej, ale i tak dobrze mi się w nią grało.


Można się z tym zgodzić, wtedy jednak nie wiedzieliśmy, że twórcy postawią na akcję niszcząc specyficzny klimat pierwszej części. Cóż tak teraz wygląda większość gier, po nowej odsłonie nie spodziewam się podobnie jak Ty niczego więcej jak beztroskiego strzelania do setek Necromorphs pojawiających się na ekranie z niezdrową częstotliwością. W tym wypadku sama gra może poczekać na jakąś -75% promocję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2013 o 23:01, Shinigami napisał:

Można się z tym zgodzić, wtedy jednak nie wiedzieliśmy, że twórcy postawią na akcję niszcząc
specyficzny klimat pierwszej części. Cóż tak teraz wygląda większość gier, po nowej odsłonie
nie spodziewam się podobnie jak Ty niczego więcej jak beztroskiego strzelania do setek
Necromorphs pojawiających się na ekranie z niezdrową częstotliwością. W tym wypadku sama
gra może poczekać na jakąś -75% promocję ;)



Można się było poniekąd tego spodziewać, więc grając w DS2 nie oczekiwałem gry tak samej jak poprzednik . Dead Space 2 miał pewien moment który chciałem po prostu zabić twórców.

Spoiler

Powrót na Usg Ishimura. To co się przechodziło w jedynce sprawiało, że wchodząc na pokład statku byłem doszczętnie sparaliżowany. Wspomnienia z poprzedniego DS''a były zbyt duże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam motyw był już wykorzystany w innych grach, ale to co zrobili w tunelu utwierdziło mnie w przekonaniu, że dostałem zupełnie inną grę. Legiony atakujące ze wszystkich stron to jednak zdecydowanie nie jest kwintesencja dobrego horroru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrego horroru może nie, ale dobrej zabawy z kolesiem u boku już tak :)

Mam nadzieję, że oprócz uszczerbku na przerażającym klimacie, gra jednak dalej będzie na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hahahhaha, no to powodzenia ludziom co będą grali w to na Pececie z teksturami sprzed
> 5-8 lat ;p Przynajmniej wymagania będą żałośnie niskie ?

Chłopcze, te twoje "żałośnie niskie tekstury z przed 5-8 lat" bd również na konsoli, ty chyba nie rozumiesz co to jest port, gra bd identyczna jak na konsole a po demku oglądanym na tvgry jest zaiste fajna grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bycie portem nie przeszkadza pod warunkiem, że minutę wcześniej nie grało się np. w takiego Max Payna 3. Ja tak miałem z AC3 i zabolało. Z drugiej strony w 1 i 2 grafika mi nie przeszkadzała. W 3 od grafiki bardziej martwią mnie zmiany w scenariuszu. Do 1 przyciągneła mnie zajawka z pustymi przestrzeniami i piosenką "Twinkle Twinkle Little Star". Taki growy horror w starym dobrym stylu. W 3 tego raczej nie ma, dlatego z zakupem się wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nius miesiaca, naprawde. Tak jak kilka osob juz zauwazylo - jakby poprzednie czesci nie byly portami (ba - ile gier multiplatformowych NIE jest portami na PC z konsol).

Ma to szereg zalet - niskie wymagania (jak jedynka w 2008 roku komus poszla to i "trojka" teraz), brak zamulania przez DX11 - wrzuconego do gry na sile dla "pecetowych hardcorow ze swoimi grzalkami graficznymi wymagajacymi zasilaczy 600W" i bezproblemowe wsparcie dla dziadka XP - nikt nie robi w przypadku tej gry cyrku, jak to bylo z Dishonored i XCOM-em.

Ale nie - bo to przeciez przeszkadza - bo niektorzy licza piksele na teksturach i slinia sie na widok jakiejs tesesracji, zamiast cieszyc sie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 09:28, logray napisał:

Bycie portem nie przeszkadza pod warunkiem, że minutę wcześniej nie grało się np. w takiego
Max Payna 3.


Nie przypominaj mi o tym calym MP3,bo gdybym mogl to wyslalbym Ci te ~52zl ktore dalem za ten twor na Steam na konto bankowe. Autentycznie. W tak zalosna produkcje nie gralem juz pare lat. Gdyby nie odpowiadala za to cos marka Rockstar - jestem w stanie sie zalozyc - recenzenci pojechali by ta gre jak bura suke.

No ludzie - zapity, nedzny zul vs korytarze na skryptach i tabuny respiacych sie moskow do odstrzalu. Dobrze ze chociaz gracze w wypadku tej miernoty zaglosowali portfelami (o dziwo!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 12:43, Blazkovic napisał:

Nie przypominaj mi o tym calym MP3,bo gdybym mogl to wyslalbym Ci te ~52zl
ktore dalem za ten twor na Steam na konto bankowe. Autentycznie. W tak zalosna produkcje
nie gralem juz pare lat. Gdyby nie odpowiadala za to cos marka Rockstar - jestem w stanie sie
zalozyc - recenzenci pojechali by ta gre jak bura suke.

No ludzie - zapity, nedzny zul vs korytarze na skryptach i tabuny respiacych sie moskow
do odstrzalu. Dobrze ze chociaz gracze w wypadku tej miernoty zaglosowali portfelami
(o dziwo!).

Owszem, gameplay mogliby trochę poprawić, ale optymalizacja na PC była pierwsza klasa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super... demka na PC nie ma, gra będzie portem z konsoli bez żadnych dodatkowych rzeczy... cudnie jest. Ok, nie potrzebne mi wsparcie do DX11 czy lepszej graficznie gry względem konsol. Ale postępowanie EA względem PC przypomina mi to od Ubi... dlatego coraz bardziej mi się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SZOK! NIEDOWIERZANIE! Jestem oburzony, przecież poprzednie części były rdzennie PeCetowymi grami, stworzone od poczatku do końca dla naszych kochanych piecyków, obsługiwały wszystkie bajery i wyciskały ostatnie poty z naszych maszyn. No dobra, początkowo w dwójce nawet sterowania na PC nie dało się zmienić, ale i tak to były PeCetowe gry. Jestem oburzony, że trzecia część tej serii odchodzi od swojej macierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w momenci premiery GTA V na PC (o ile taka sie oczywiscie odbedzie, pewnie po jakims roku od premiery na konsolach) tez bedzie narzekanie na to, ze to port z konsol.

Pewnie nie, bo boski Rockstar wrzuci wymagana obsluge jakiegos DX 11.3, gra bedzie wymagac Windows 8 (czy tam jakiegos 9), Games for Windows No-Live i "komputera przyszlosci". A to wszystko w 20fps o ile nie bedzie sie mialo grafiki za czterocyfrowa kwote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 13:40, Blazkovic napisał:

Ciekawe czy w momenci premiery GTA V na PC (o ile taka sie oczywiscie odbedzie, pewnie
po jakims roku od premiery na konsolach) tez bedzie narzekanie na to, ze to port z konsol.

Pewnie nie, bo boski Rockstar wrzuci wymagana obsluge jakiegos DX 11.3, gra bedzie wymagac
Windows 8 (czy tam jakiegos 9), Games for Windows No-Live i "komputera przyszlosci".
A to wszystko w 20fps o ile nie bedzie sie mialo grafiki za czterocyfrowa kwote.

Nie wiem o co Ci chodzi.
Przy premierze IV na PC strasznie jechano po Rockstarze, głównie za to że gra była kompletnie niegrywalna do pierwszego patcha (skopana optymalizacja). Dopiero przy maxie payne 3 zrehabilitowali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że informacja, że gra to będzie port z konsol wywołała więcej protestu niż to, że w grze będzie więcej akcji niż horroru. No tak, bo grafika jest najważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 14:55, Karanthir666 napisał:

Widzę, że informacja, że gra to będzie port z konsol wywołała więcej protestu niż to,
że w grze będzie więcej akcji niż horroru. No tak, bo grafika jest najważniejsza.

Szczególnie, że przy poprzednich portach z konsol (DS1 i 2) nikt jakoś większego problemu nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS2 na pc ominęło jedno DLC , zestaw map do multi oraz eventy w multi. Informacja z tego newsa zapowiada że z DS3 może byc podobnie. Nie zmienia to faktu że zamówiłem już tę grę i nie zamierzam sie wycofywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2013 o 22:34, pz_leo napisał:

Tak tylko, że Gearbox Software jest odpowiedzialny także za m.in:
(...)
Borderlands


Nie bardzo rozumiem tę część wypowiedzi... Masz coś do zarzucenia Borderlands? Jak dla mnie, był to jeden z najlepszych fpsów ostatnich lat. Przyjemna fabuła, miażdżące teksty (szczególnie Mordecai), świetny pomysł z lootem...

A co do DS3... cóż, EA po raz kolejny pokazuje, gdzie ma graczy pecetowych. Szkoda, że po tak dosadnym pokazaniu, nie ma na tyle godności, by nie płakać, że gracze pecetowi ściągają pirackie wersje gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 19:33, Ring5 napisał:

Nie bardzo rozumiem tę część wypowiedzi... Masz coś do zarzucenia Borderlands? Jak dla
mnie, był to jeden z najlepszych fpsów ostatnich lat. Przyjemna fabuła, miażdżące teksty
(szczególnie Mordecai), świetny pomysł z lootem...

Tutaj to akurat port był tragiczny: absurdalnie niski FOV, "padowy" interfejs żywcem przerzucony z konsol, często wykrzaczające się multi oraz sama gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2013 o 19:52, Dared00 napisał:

Tutaj to akurat port był tragiczny


Masz rację - gra, której średnia ocena nie zeszła poniżej 80% (a wręcz utrzymywała się sporo powyżej), która sprzedała się w prawie 5 milionach egzemplarzy, jest rzeczywiście tragiczna... Może po prostu w różne gry graliśmy? Bo jeśli chcesz zobaczyć, co to jest tragiczny port, polecam DMC3 i Gears of War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować