Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony - nie zgapiamy od Nintendo, nie potrzebujecie PeCetów

90 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2006 o 18:13, Bambusek napisał:

Drukarkę też podłaczysz? Jak nie to po cholerę ci edytor tesktu...


A słyszałeś o takim sprytnej rzeczy jak internet bo tam edytor textów sie przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux był instalowany od dawna na konsolach. Ino nielegalnie. Sony tylko to zlegalizowało. Nie da się zainstalowac na PS3 windowsa, bo procesor nie ten i tak dalej. Linux ma być dodatkiem. Po prostu zamiast odpalać kompa, uruchom Linuksa, nie odrywaj się od konsoli. Gry juz masz. Do czego graczowi komputer? Do grania, poserfowania po necie, jakiś komunikator. Czyli to będziesz miał razem z konsolą. A klawiatura? Pewnie będzie. Drukarka? Pewnie też. Zalety: nie bedzie problemów ze sterownikami, nie trzeba się martwić, czy gra pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 18:13, Bambusek napisał:

> Co w tym złego? Podłączasz klawiere
> i mysz usb albo bezprzewodową i jazda. Phil Harrison przesadził mówiąc, że "PeCety nie
są już
> potrzebne", ale z linuxem i pakietem Open Office, może częściowo przejąć jego podstawowe
funkcje.

Drukarkę też podłaczysz? Jak nie to po cholerę ci edytor tesktu...

Wiesz, to nie jest pierwszy pomysł Sony z drukarką...Już do PS2 można było ją podłączyć (specjalne modele) i obsługiwała ona Gran Turismo 4, a konkretnie pozwalała wydrukować stworzone tam przez gracza odpowiednie arty w wysokiej rozdzielczości...
Edytor tekstów nie będzie wymagał przecież drukarki w konsoli - głupota totalna, zastanów się co piszesz...Moim zdaniem krótka forma tekstowa w postaci maila czy czegoś podobnego będzie służyła do komunikacji między podpiętymi do sieci PS3 - X360 korzysta z windows messengera do komunikacji a Sony musiało przecież coś zrobić, bo przecież swą strukturę sieciową (playstation hub) wzoruje się na live!
Btw : co do linuksa - to bardzo fajny dodatek i już nie mogę doczekać się co wymyślą "szarostrefowcy" - bo Sony bardzo im ułatwiło pracę - na pewno powstanie masa fajnych programów i przynajmniej nie będzie to utrudnione vide ps2, gdzie trzeba było posiłkować się hdloaderem i kupować duży dysk...No ale to będzie tylko dodatek do podstawowej funkcji, czyli gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie mogła zastąpić PCeta ale ceny gier to co innego, na PS 2 nowości kosztują ok. 200 zł a na PCeta ok. 120.Jednak jest różnica a możliwe że ceny gier na PS 3 będą jeszcze wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robo zluzuj Linux jest tylko dodatkiem, a konsole zostały stworzone do GRANIA
btw. do każdej drukarki USB można ściągnąć sterowniki pod Linuxa dlatego nie widze problemu z podłączeniem jej do PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 18:38, nievil napisał:

Wiesz, to nie jest pierwszy pomysł Sony z drukarką...Już do PS2 można było ją podłączyć (specjalne
modele) i obsługiwała ona Gran Turismo 4, a konkretnie pozwalała wydrukować stworzone tam przez
gracza odpowiednie arty w wysokiej rozdzielczości...
Edytor tekstów nie będzie wymagał przecież drukarki w konsoli - głupota totalna, zastanów się
co piszesz...


To moze neich przedstawiciel Sony nie robi z siebie debila i nie chrzani, ze ich zabawka zastapi PC? No i cóż za potęga - aż jakiś mikroporcent wszystkich drukarek mozna było podłączyć. Wow - klekamy przed potegą Japończyków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek skumaj wreszcie, że każda reklama nowego produktu jest podkoloryzowana i na takie info patrzy się z przymrużeniem oka ;) Oblookaj cuda na patyku, jakie obiecują developerzy w zapowiedziach gier, albo reklamę nowego wybielacza. Skoro nie wierzycie to skąd ta histeria? PC jest stworzony do pracy biurowej, konsola do grania i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 15:28, Harmegidon napisał:

Widziałem prezentację na najnowszym tragu E3, tego japończyka jak się podniecał tą zabawką
najnowszą z nintendo
Ehhr- takie to głupie, dziecinne ci japończycy swym podejściem do komputwrów mnie tak denerwują,
że bym chętnie im "nakład".


No tak rozwiązywanie problemów na drodze przemocy jest napewno najwłaściwszym rozwiązaniem. Myslę, że w Młodzieży Wszechpolskiej mógłbyś zrobić całkiem niezłą karierę. Pozatym w każdym facecie siedzi dzieciak, po japończykach to tylko poprostu wyraźniej widać niż po przedstawicielach pozostałych nacji:P

Dnia 01.06.2006 o 15:28, Harmegidon napisał:

Takie to durne, o jacieeee, nie kupujcie tego bo to na rasowego Polaka nie przystoi.


To już tylko śmiechem można skomentować. Od kiedy uważasz się za tak opiniotwórczy podmiot, że określasz to co przystoi i to co nie przystoi? Kiedyś Rzeczpospolita była mozaiką narodów, stąd wniosek, że prawdziwy Polak to ten który nie ma żadnych uprzedzeń do innych nacji, ich stylu życia. Później niestety nadszedł Sarmatyzm i zaczął się ten cały pseudo patryiotyczny bełkot.

Dnia 01.06.2006 o 15:28, Harmegidon napisał:

Bądźmy bardziej poważni, i używajmy pecetów.


Tego to już nawet śmiechem nie dam rady skomentować.

Dnia 01.06.2006 o 15:28, Harmegidon napisał:

P.S. Denerwuje mnie charakter japońskich i niemieckich dzieciaków :[.


W takim razie najlepiej zamknąć się w pokoju, wyłączyć TV i internet (przecież tam możesz spotkać te nieznośne osoby!) i sobie nie targać nerwów.
-----------------------------
BTW: Właśnie się zorientowałem, że Der Spiegel to nie jest żadne pismo stricte o grach. To jest bodajże ogólno niemiecki tygodnik. Sony chciało sobie zrobić poprostu reklamę: skoro będzie można kupić PS3 za połowę ceny dobrego PC a mimo to zakres funkcji będzie taki sam, to po co przepłacać?:P Tzn. mam nadzieję, że tak jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 18:42, Robo miki napisał:

Może i będzie mogła zastąpić PCeta ale ceny gier to co innego, na PS 2 nowości kosztują ok.
200 zł a na PCeta ok. 120.Jednak jest różnica a możliwe że ceny gier na PS 3 będą jeszcze wyższe.


200zł za grę na ps2?Chyba kupując w empiku...wystarczy dobrze poszukać( na allegro nowe tytuły stoją max 150 zł a potem spadają na łeb na szyję). Sam mam ps2 i psp i nie rozumiem skad bierzecie takie ceny gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Sephyist zależy w co sie gra. Wszystkie interesujące mnie tytuły sa wyłacznie na pc (i wątpie żeby to sie zmieniło, w przypadku strategi konsole są bez szans. lubie też rpg ale takie ze starej szkoły sprzed wporwadzenia fpp/tpp (chce wiedzieć co sie dzieje dookoła mojej postaci/drużyny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Sony zamiast obnizyc cene uparcie probuje ludziom wmowic ze PS3 ich wybawi. Niedlugo sie okaze ze PS3 zastopi sokowirowke, robota kuchennego i pralke; funkcja grilla jest juz powszechnie znana :P

W czym mi PS3 zastapi kompa? Mam wydac kase nie tylko na konsole ale jeszcze na myszke i klawiature zeby miec srednio wygodne urzadzenie na ktorym nie dosc ze nie pogram sobie w mase gierek jakie moge na kompie (wlaczajac starocie i emulatory) to jeszcze masa programikow z ktorych korzaystam nie bedzie mozliwa do uzycia na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 19:08, Bambusek napisał:

> Wiesz, to nie jest pierwszy pomysł Sony z drukarką...Już do PS2 można było ją podłączyć
(specjalne
> modele) i obsługiwała ona Gran Turismo 4, a konkretnie pozwalała wydrukować stworzone
tam przez
> gracza odpowiednie arty w wysokiej rozdzielczości...
> Edytor tekstów nie będzie wymagał przecież drukarki w konsoli - głupota totalna, zastanów
się
> co piszesz...

To moze neich przedstawiciel Sony nie robi z siebie debila i nie chrzani, ze ich zabawka zastapi
PC? No i cóż za potęga - aż jakiś mikroporcent wszystkich drukarek mozna było podłączyć. Wow
- klekamy przed potegą Japończyków...

A czy ja bronię Phila Harrisona ? To co on powiedział nie zrobiło na mnie wrażenia. Cofając się 6 lat temu Sony twierdziło, że PS2 będzie generować fotorealistyczną grafikę i jej moc będzie zdolna do kierowania pociskami balistycznymi. Nie wiem co się tak pienisz, takie zagrywki na rynku konsolowym nie należą do rzadkości i na takie wypowiedzi po prostu nie powinno się reagować w jakiś nerwowy sposób. To wojna na szczycie między Nintendo, Sony i Microsoftem i nie takie działa oni już wytaczali (nawet Big N miało swoje 3gr - "suck my little yellow balls mr. Balmer..." - wypowiedz N do M$)...
(...)Konsola ma zastąpić pc ? Raczej w to wątpię, no chyba, że mówimy o grach - bo w tej dziedzinie to już dawno konsole pokonały pc - i nie mam zamiaru polemizować tu z wyznawcami mmorpg, fpp i rts - ów, bo od tego póki co jest niestety pc ale powoli się to zmienia (głównie za sprawą x360) więc nie mam zamiaru się kłócić by nikogo nie zdenerwować ale prawda jest taka, że rynek konsolowy jest po prostu bardziej urozmaicony, powoli odbiera gatunki rodem z pc i tworzy nowe a prędzej czy później uczucie deja-vu i nudy spotka graczy...tych pecetowych oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 20:08, nievil napisał:

To wojna na szczycie między Nintendo, Sony i Microsoftem i
nie takie działa oni już wytaczali (nawet Big N miało swoje 3gr - "suck my little yellow balls
mr. Balmer..." - wypowiedz N do M$)...

To akurat świadczy tylko o tym, że Nintendo ma charakter, a nie, że wytacza jakieś działa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 20:07, globbi napisał:

Jak widac Sony zamiast obnizyc cene uparcie probuje ludziom wmowic ze PS3 ich wybawi. Niedlugo
sie okaze ze PS3 zastopi sokowirowke, robota kuchennego i pralke; funkcja grilla jest juz powszechnie
znana :P

W czym mi PS3 zastapi kompa? Mam wydac kase nie tylko na konsole ale jeszcze na myszke i klawiature
zeby miec srednio wygodne urzadzenie na ktorym nie dosc ze nie pogram sobie w mase gierek jakie
moge na kompie (wlaczajac starocie i emulatory) to jeszcze masa programikow z ktorych korzaystam
nie bedzie mozliwa do uzycia na PS3.

Istnieje szara strefa i zdolni programiści - więc o takie rzeczy nie musisz się martwić. Prędzej czy później wszystko będzie dostępne tak jak teraz na PS2 - divx, programy, emulatory, linux. Jak masz konsolę i o tym nie wiedziałeś to powinieneś nadrobić zaległości...Xbox pod tym względem jest prawdziwym multimedialnym kombajnem i bije Ps2 na łeb (im większy hdd tym lepiej) - jakbyś o tym też nie wiedział. Nie tylko pc jest domeną zdolnych ludzi...
Btw : a co to za problem podłączyć zwykłą klawiaturę/mysz pod usb X360 czy niedługo PS3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola - 2500 zł; gry(ze sklepu)- 230 zł
Komputer - 4000 zł; gry(ze sklepu)-120 zł

Mały rachunek ekonomiczny:

Najpierw z 10 grami
Konsola + 10 gier = 2500 + 2300=4800zł
Komputer + 10 gier = 4000 + 1200=5200zł

Jeszcze wychodzi taniej, ale przy 15 grach:
Konsola + 15 gier=2500+3450=5950zł
Komputer + 15 gier=4000+1800=5800zł

Już taniej wychodzi PC, a przy 20 grach
Konsola + 20 gier=2500+4600=7100 zł
Komputer + 20 gier=4000 + 2400=6400 zł

Jak widzimy oszczędność iluzoryczna(jeśli chodzi o kosnole), a biorąc pod uwagę funkcje, możliwości PC jest zdeydowanie lepszy.

Jedni zaczną mówić, ze nie będą mieli 20 gier, inni, że można kupować używane, sprzedawać etc., ale to samo można robić z grami na PC...

Dodam, że cena komputera zawiera koszt systemu operacyjnego - bądźmy legalni i uczciwi.
Ceny gier są uśrednione, bo można nową grę na konsole kupić za 170, a także za 260 zł, a na PC za 50 zł, albo za 160 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znaczy zę na konsole (tylko którą?, wszystkich 3 napewno bym nie kupił) będą gry oparte o infinty enigme (jak dotąd nic lepszego w dziedzinie fantasyrpg nie wymylili)czyli od baldursów poprzez icewindy do tormeta, fallout 2, fallout tactis, oraz serie cywlizizacion oraz hirołsi? raczej wątpie. póki będzie brakować któregokolwiek z wyżej wymienionych na konsole sie nie przerzucam (naturalnie wszystko na jedną a nie to na tą to na tamtą)aha zapomniałbym za gre dam max 40 zł (niezależnie od platformy). ps biorę tu pod uwage konsole stacjonarne, na dsa może sie czasem coś wartego uwagi pojawić (dotykowy ekran).
ps no dobra przyznaje sie bez bicia, jesli będzie swobodna kamera bez sztucznego debilizmu (czyli zostająca w pozycji w której ją ustawiłem a nie latająca gdzie popadnie) to może sie dark meshiaszem zainteresuje. zaś neverminter 2 może przywrucić w crpg własciwe priorytety, robią go chłopaki od planescape torment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już proszę tylko nie powołuj do życia takiego Trolla. Ten temat na tym forum był już kilkakrotnie wałkowany. Za każdym razem wychodzi na to, że istnieje kłamstwo, większe kłamstwo i statystyka. Fanboy konsol z łatwością może wytknąć ci tutaj, że np. nowy x360 w wersji Premium (ta najbardziej doładowana) kosztuje w Polsce, w jednej z sieci hipermarketów 1490zł, gry 5 miesięczne można już nabyć za 140-160zł. Z kolei zatwardziały PCtowiec może udowadniać, że można kupić tańszy sprzęt a później go podkręcić, a niektóre porządne gry kosztują w granicach 70zł. Pozatym i tak jeszcze nie wziałeś pod uwagę na ile ci taki PC starczy do grania w miarę przyzwoitej jakości. Ale proszę, nie rób już tego bo się robi mały oftopic robi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować