Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - pierwsze screeny!

174 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2013 o 00:16, Budo napisał:

Smoki latające na wstecznym były też całkiem kozackie xD


Nie spotkałem się niestety z tym błędem :D jakiś czas temu właśnie sobie oglądałem takie krótkie filmiki z najbardziej zabawnymi błędami Skyrima i muszę powiedzieć, że nieźle się ubawiłem. Szczególnie Fus Ro Dah sprawia grze problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - REDzi daliście przysłowiowej pupy. Wszyscy was przejrzeli. Wiemy ze W3 będzie tylko kopią Skyrima, bo polecieliście na liczbę cyfr przynoszących zysk. Przykro mi, ale nie mogę kupować gier od takiego studia, które nie obiera własnych kierunków i leci za kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 00:13, TigerXP napisał:

auta. Tutaj jest cos wiecej niz tylko otwartosc swiata, tutaj skyrim wycieka ze screenow.

Bo aż tak ciężko przyjąć że teren przygód może wyglądać podobnie? Wystarczy do książek zajrzeć.

Dnia 07.02.2013 o 00:13, TigerXP napisał:

w grach sie powielaja i jest to normalna kolej rzeczy, ale jesli kolejna czesc gry przypomina
poki co z zapowiedzi bardziej inna gre, niz poprzednie gry z tej serii no to chyba cos
jest na rzeczy.

Jak sam zauważyłeś, na razie tylko z zapowiedzi, i warto zauważyć że teren w dwóch poprzednich Wiesławach się znacznie różnił więc pora na kolejne uatrakcyjnienie. Można dyskutować o szybkiej podróży, z której i tak nikt Ci nie każe korzystać, ale to się jednak przydaje mimo wszystko. Nie wiem czy miałbym ochotę lecieć na drugi koniec świata po potrzebny skrawek papieru którego zapomniałem. A pierwszymi dwiema grami Redzi zaskarbili sobie moje nieograniczone zaufanie i wierzę, że go nie wystawią na próbę i przy trójeczce.

Dnia 07.02.2013 o 00:13, TigerXP napisał:

Tak ciezko, to tak jakby dzisiaj zrobic fps-a z grafika jak w quake 1 i szczycic sie
tym ze sie samemu cos robilo. Co z tego ze nie wyszlo, my sie staramy. Gry z otwartym
swiatem istnialy juz bardzo dawno temu i watpie zeby to technologia ograniczala redow,
moim zdaniem po prostu mieli inna koncepcje gry.

To że zmienili koncepcję to jeszcze żadna strata. Jak chcą zrobić coś ekstatycznego na koniec, to niech robią. Technologia mogła ich ograniczać skoro sami ją tworzyli, nie wszystko da się od razu.

Dnia 07.02.2013 o 00:13, TigerXP napisał:

Ludzie widza to co chca widziec. Nikt tutaj nie rozprawia o wyzszosci Skyrima nad Wieskiem,
nikt nikogo nie probuje przekonac ktora gra jest lepsza. Debata jest o tym ze w zapowiedziach
W3 przypomina coraz bardziej skyrima. I przykro mi bardzo, jesli tego nie widzicie musicie
byc po prostu slepi.

To ostatnie stwierdzenie każe mi myśleć że też widzisz, to co chcesz ; ) i ciężko to nazwać debatą z narzuconym jednym widokiem. I wciąż, jest to tylko zapowiedź. Przestudiowałbym na Twoim miejscu jeszcze raz tamten spisik ficzerów i odrzucił to, czego nie ma w Skyrimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam. Szczerze mówiąc to średnio mi się podoba. Już teraz tarciłem głowę żeby zrobić każde zadanie, zajrzeć w każdy kąt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 00:34, Akoss-94 napisał:

Czekam. Szczerze mówiąc to średnio mi się podoba. Już teraz tarciłem głowę żeby zrobić
każde zadanie, zajrzeć w każdy kąt...

Liczba tych kątów się tylko zwielokrotni, ciekawostki mogą być większe skalą ;) niekoniecznie chodzi o wielkiego kuraka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 00:28, Sztywny_pl napisał:

Bo aż tak ciężko przyjąć że teren przygód może wyglądać podobnie? Wystarczy do książek
zajrzeć.


Widzisz tutaj nie chodzi tylko i wylacznie o wyglad terenow, ale o sporo rozwiazan, ktore przypominaja rozwiazania z innej gry, ktora jakis czas temu odniosla sukces.

Dnia 07.02.2013 o 00:28, Sztywny_pl napisał:


Dnia 07.02.2013 o 00:28, Sztywny_pl napisał:

To ostatnie stwierdzenie każe mi myśleć że też widzisz, to co chcesz ; ) i ciężko to
nazwać debatą z narzuconym jednym widokiem. I wciąż, jest to tylko zapowiedź. Przestudiowałbym
na Twoim miejscu jeszcze raz tamten spisik ficzerów i odrzucił to, czego nie ma w Skyrimie.


Faktycznie, troche niefortunnie sie wyrazilem :)
I ponownie chcialbym podkreslic ze jakims fanboyem skyrima to ja nie jestem, baa zapowiedziane zmiany w wiesku mi sie bardzo podobaja, wlasnie tego moim zdaniem brakowalo w dwojce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 00:40, TigerXP napisał:

Widzisz tutaj nie chodzi tylko i wylacznie o wyglad terenow, ale o sporo rozwiazan, ktore
przypominaja rozwiazania z innej gry, ktora jakis czas temu odniosla sukces.

Zawsze się można posiłkować innymi rozwiązaniami z branży, ale wątpię żeby Redzi aż tak chamsko zrzynali od Bethesdy ;) ale jeśli to wyjdzie grze na dobre, to czemu nie!

Dnia 07.02.2013 o 00:40, TigerXP napisał:

Faktycznie, troche niefortunnie sie wyrazilem :)
I ponownie chcialbym podkreslic ze jakims fanboyem skyrima to ja nie jestem, baa zapowiedziane
zmiany w wiesku mi sie bardzo podobaja, wlasnie tego moim zdaniem brakowalo w dwojce.

Ja jestem tylko bardzo ciekaw co z tego wyjdzie, bo jeśli wziąć pod uwagę jakąś Redowską solidność to będziemy mieli kupę dobrej zabawy. A te 100 godzin questów, oby tylko to nie było 20x "Wybij 15 Ghouli" itd., i oby tylko otwarty świat nie spowodował uproszczenia zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 21:20, Vojtas napisał:

Czy wypowiedź producenta gameplayu w "Game Informerze" Cię satysfakcjonuje?
http://image.noelshack.com/fichiers/2013/06/1360138904-thewitcher3wildhunt4734.jpg


Satysfakcjonuje, co nie zmienia faktu, że skoro producent dał nam screeny takie, a nie inne, to chyba naturalne, że własnie te screeny oceniam, a nie jakieś swoje wizje, jak by to fajnie wyglądało, jakby było lepiej ;]

Dnia 06.02.2013 o 21:20, Vojtas napisał:

Życzyłbym sobie, by każda gra miała co najmniej tak poprawną grafikę. :)


Widzisz, a ja życzyłbym sobie znacznie więcej. Mamy rok 2013, a wizualizacja w większości gier dalej stoi gdzieś w 2007-2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 23:03, Arraqnz napisał:

Tu jest fabuła ktora urywa dupę, która została spisana na kartach książek jak tyjeszcze srałeś w gacie. /.../ A to że kurwa /.../ Ty chyba nie wiesz co to RPG.
Zagraj w W2 kmiocie z krasnoludzkiej rzyci,
Ty chyba kurwa nawet już w chrupkach śniadaniowych widzisz Skyrim. Mechanika jest tak zajebiście inna że aż nie porównywalnie.

Za brak szacunku dla rozmówcy i wulgarne słownictwo dostajesz degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że grafika prezentuje się podobnie do tej z Wiedźmina 2. Jest szansa, że pogram na komputerze obecnym bez upgrade''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie rozprawia o wyzszosci Skyrima nad Wieskiem,

Dnia 07.02.2013 o 00:13, TigerXP napisał:

nikt nikogo nie probuje przekonac ktora gra jest lepsza. Debata jest o tym ze w zapowiedziach
W3 przypomina coraz bardziej skyrima. I przykro mi bardzo, jesli tego nie widzicie musicie
byc po prostu slepi.


No otóż to. Przecież Redzi sami W3 do Skyrim porównują. Nasze dywagacje i kłótnie są tu bez znaczenia - skoro deweloperzy mówią o "otwartym świecie jak w Skyrim" i "terenie o 20% większym niż ten w Skyrim".

Moim zdaniem to bardzo dobre zagranie.Odważne... chociaż też ryzykowne (o tym za moment). Jak się porównywać to z najlepszymi (naprawe pomijam w tym miejscu zdanie tej mniejszości, ktorej produkt Bethesdy nie przypadł do gustu). Jak stawać w szranki to z najlepszymi. To właśnie CDP robi.

Dla mnie, potencjalnego klienta, fana zarówno TESów (może za wyjątkiem Obliviona) jak i "wieśków" przekaz jest jasny - "Robimy sandboxa z otwartym światem, większym niż w Sklyrim. Ale z dużo lepszą fabułą, o której pamiętamy i która nie będzie spłycona".

^^ Jak pisałem wcześniej to odważne zagranie i wcale nie z pozycji "ubogiego krewnego". Rzucają wezwanie Bethesdzie bez żadnych kompleksów - piszcie co chcecie, ale mi się to podoba :). Ta zadziorność, jaja ze stali, podejście - "co z tego, że to wielka firma, MY I TAK ICH ROZWALIMY i zrobimy grę lepszą".

Mają na to szanse - pierwszy CoD pokonał Medal of Honor:AA, bo poprawił rzeczy, które w Medalu szwankowały, wyszedł póxniej więc twórcy skorzystali z błędów poprzednika. To marka CoD jest dziś na topie, "medal" leży gdzieś w rynsztoku.

To co robi CDP Red to oczywiście zagranie ryzykowne - sami stawiają wszystko na jedną kartę, na zasadzie "Wiedźmin 3 vs Skyrim", jeśli się nie uda, to wtedy (a nie do cholery przed premierą !) będzie się mówiło, że W3 to taki ubogi krewny Skyrim , wtedy taka etykieta przylgnie do gry i tak zostanie zapamiętana - jako "klon" i ubogi krewny.

Poprzeczkę powiesili sobie bardzo wysoko - za to też szacunek :). Mogli zrobić grę w stylu poprzedników, na pewno łatwiejszą i tańszą w produkcji, może nawet zachowawczą - ludzie i tak by kupili, marka jest już dość rozpoznawalna. Ale zamiast strzelać z kapiszonów poszli na całość i słyszę armatnie salwy. Jeśli spadną to z wysokiego konia, piszcie co chcecie, ale już teraz kiedy nie wiem jak ostatecznie wyjdzie - CDP brawo za odwagę !

Ryzyko jest spore. Niewiele znam sandboxów, których fabuła zrywa kask z głowy. Do tego trzeba mieć pomysły, genialnego scenarzystę (jak Sam Houser), świetnych desingerów i KUPĘ szmalu na produkcję. To minimum :). Redzi na pewno mają pomysły, scenarzystę przynajmniej niezłego (fabule W1 i W2 niewiele mam do zarzucenia), co do desingerów to jeszcze nie wiem ;-). Martwi mnie trochę kasa - prezes CDP mówi, że finansowo projekt jest niewiele droższy niż W2, przynajmniej takie są założenia (serio ? Przy dwa razy większym zespole i trzech platformach od razu ? Przy 30x większym świecie ?), tutaj mam obawy, że finansowo mogą się wyłożyć i zacznie się wycinanie niektórych pomysłów. Chyba, że jeszcze zwiększą budżet ;-).

No, ale zobaczymy. Trzymam kciuki w każdym razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 07:49, Lordpilot napisał:

Ryzyko jest spore. Niewiele znam sandboxów, których fabuła zrywa kask z głowy. Do tego
trzeba mieć pomysły, genialnego scenarzystę (jak Sam Houser),

A co takiego genialnego zrobil Sam Houser? Bo imho fabula w żadnym z GTA nie byla jakas rewelacyjna.

Ja trochę jestem zawiedziony bo liczylem, że trójkę zrobią podobną do dwójki, tyle że z nieco zwiększoną skalą a nie że będą robić pseudo Skyrima. Takich gier jak W2 jest naprawdę niewiele (raptem Deus Ex, Alpha Protocol, Vampire Bloodlines...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,
> A co takiego genialnego zrobil Sam Houser? Bo imho fabula w żadnym z GTA nie byla jakas

Dnia 07.02.2013 o 10:20, zermithon napisał:

rewelacyjna.


Red Dead Redemption :) Co do GTA - IV ma za bardzo rozwleczoną i rozmytą fabułę, ale epizody IMO oczywiście były już tip-top (zwłaszcza TLAD).

>

Dnia 07.02.2013 o 10:20, zermithon napisał:

Ja trochę jestem zawiedziony bo liczylem, że trójkę zrobią podobną do dwójki, tyle że
z nieco zwiększoną skalą a nie że będą robić pseudo Skyrima.


Wszystkim się nie da dogodzić. Sam mam obawy czy sprostają, ale liczę po prostu na dobrego sandboxa ze świetną fabułą - bez spieprzenia wątku głównego. Jeśli dadzą radę, to dla mnie będzie w porządku. Weź poprawkę na to, że fani głównie stękali właśnie, że gra jest "za krótka, za mała i bez rozmachu". Sam trochę na to narzekałem, chyba najbardziej przeszkadzał mi brak swobody - ot wskoczyć gdzieś wyżej mogłem tylko tam gdzie przewidzieli twórcy. Generalnie to masz oczywiście swoje racje, które wcale nie są jakieś głupie i z "pupy wzięte" tyle, że po prostu jesteś w mniejszości. A narzekający na poprzednią część (pomijając zwykłych troli) też swoje racje mają. Wieczny dylemat - "mieć ciastko albo zjeść ciastko", bo jednego i drugiego jednocześnie się nie da ;-)


Takich gier jak W2 jest

Dnia 07.02.2013 o 10:20, zermithon napisał:

naprawdę niewiele (raptem Deus Ex, Alpha Protocol, Vampire Bloodlines...).


Pierwszy Deus był super, ale Human Revolution IMO jeszcze lepszy. Prawdziwa niespodzianka roku 2011, bo o wiele bardziej liczyłem na LA Noire i właśnie Wiedźmina 2, tymczasem to Deusa HR zrobiłbym grą tegoż roku, bo nie mogłem się od niego oderwać (a jedyne zgrzyty były stricte techniczne - gra zawisała w trakcie loadingów, wyłączenie synchronizacji ze steam problem jednak rozwiązało).

Ogółem - pożyjemy zobaczymy, też mam trochę obaw, ale raczej staram się być optymistą ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie CDP Red jak tak dalej pujdzie i tego Im życze rozkreci się jako studio i bedzie robił nowe marki. Widać ze dba o graczy i nie chodzi tylko o zarabianie pieniedzy. Sukces to odczytac to co gracz oczekuje. A gra już sie sama sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:20, zermithon napisał:

> Ryzyko jest spore. Niewiele znam sandboxów, których fabuła zrywa kask z głowy. Do
tego
> trzeba mieć pomysły, genialnego scenarzystę (jak Sam Houser),
A co takiego genialnego zrobil Sam Houser? Bo imho fabula w żadnym z GTA nie byla jakas
rewelacyjna.

RDR.
A i fabuła z Epizodów Liberty City do GTA IV była bardzo dobra. (bo sama czwóreczka jednak faktycznie słaba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 10:48, Lordpilot napisał:

Red Dead Redemption :)

Ale za scenariusz to chyba akurat nie on tam odpowiadal.

Dnia 07.02.2013 o 10:48, Lordpilot napisał:

Wszystkim się nie da dogodzić. Sam mam obawy czy sprostają, ale liczę po prostu na dobrego
sandboxa ze świetną fabułą - bez spieprzenia wątku głównego.

Tego, że fabula bedzie conajmnijej dobra jestem pewny. Boli mnie to, że mocno ucierpi na tym nieliniowość. Jak sam zauważyleś, oni raczej nie dysponują jakimś imponującym budżetem.

Dnia 07.02.2013 o 10:48, Lordpilot napisał:

Weź poprawkę na to, że fani głównie stękali właśnie, że gra jest
"za krótka, za mała i bez rozmachu".

Akurat nie widzialem za dużo komentarzy, zarzucających W2 brak rozmachu. Wręcz przeciwnie ;) A to, że byla za krótka, to zludzenie spowodowane kiepskim, nieprzystającym do poziomu reszty gry trzecim aktem (dopiero później go rozbudowali). Gra i tak trwala tyle co Deus Ex czy Mass Effecty, ale miala więcej contentu i znacznie lepsze "replayability".

A co do budżetu i wielkości gry. Beth wywalila ogromną kasę na Skyrima a i tak nie ustrzegla się kopiowania do porzygu w kólko tych samych albo bardzo podobnych lochów. Skyrim na początku potrafil zauroczyć, ale później doslownie bila od niego monotonia i powtarzalność (i zalew fedexowych misji). Boję się, że to samo czeka W3.

Dnia 07.02.2013 o 10:48, Lordpilot napisał:

Sam trochę na to narzekałem, chyba najbardziej przeszkadzał
mi brak swobody - ot wskoczyć gdzieś wyżej mogłem tylko tam gdzie przewidzieli twórcy.

Ale to raczej kwestia mechaniki, którą możnaby latwo zmienić w trójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ale za scenariusz to chyba akurat nie on tam odpowiadal.

Nie chyba tylko na pewno. Sfailowałem ;-) Przeryłem pół internetu, i za scenariusz odpowiadał jego brat plus dwóch innych zdolnych gości:

Christian Cantamessa
Dan Houser
Michael Unsworth

Byłem pewien, że w instrukcji RDR jako autor scenariusza widnieje Sam Houser. Aż sobie sprawdze po powrocie do domu, bo nie daje mi to spokoju ;-)

------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------

Co do Twoich obaw, które ja generalnie podzielam to widże to tak - jak zabraknie kasy (odpukać aby się tak nie stało !) to najpierw będą ciąć mniej ważne pomysły i zadania poboczne. Nie wierzę żeby poświęcili main quest i fabułę, IMO to wciąż jest priorytet.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 05:34, Tenebrael napisał:

chyba naturalne, że własnie te screeny oceniam, a nie jakieś swoje wizje, jak
by to fajnie wyglądało, jakby było lepiej ;]


No OK, bądź jednak świadom, że to dopiero przymiarka, a nie wygląd końcowy. Tak naprawdę więcej będzie można powiedzieć, gdy doczekamy się pierwszych gameplayów - powinni do tego czasu zaimplementować nowy renderer. W2 w moim mniemaniu nie wyglądał tak dobrze na screenach jak w akcji.

Dnia 07.02.2013 o 05:34, Tenebrael napisał:

Widzisz, a ja życzyłbym sobie znacznie więcej. Mamy rok 2013, a wizualizacja w większości
gier dalej stoi gdzieś w 2007-2008.


Nie przesadzaj. W 2007 wyszedł W1. To, co widać w "GI" jest na poziomie W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować