Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2006 o 21:43, Latniak napisał:

Najlepszy woj w grze (staty mówią za siebie) no i mozna dwuklasować go w maga bo ma wysokie
int :P


Desperaci mogą też spróbować go dwuklasować na złodzieja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 20:49, Hubi Koshi napisał:

Hmm ropisz jakie to zwoje to będziemy w stanie podać ci ich zastosowania.


Z wazniejszych - wyzwanie firkraaga. Wybaczcie mi ale ostatniego save mam sprzed kilku miesiecy i najzwczajniej zapomnialem czy go juz ubilem czy nie :D Gdzie on sie w ogole znajdowal? Pojde i sprawdze czy zyje :D

ksiega budowy golemow - tez chyba byla potrzebna wczesniej

zeznanie podatkowe Valygara - zrobilem juz questa z kula sfer wiec zapewne na nic sie nie przyda

Srebrne pantalony - do czegos sie przydadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:31, DEViANCE napisał:

No i przeszedłem wreszcie Cienie Amn :D Było ciężko, ale warto! Teraz biorę się za Tron Bhaala
i widze, że moge Sarevoka wziąć do drużyny i, mimo że jestem dobry, a on zły to będzie razem
ze mną


Nastepnym razem jak bedziesz chcial opowiadac takie ciekawostki to napisz, ze to SPOILER.
Popsules mi troche przyjemnosc z gry w tym momencie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:49, SirMike napisał:

Z wazniejszych - wyzwanie firkraaga. Wybaczcie mi ale ostatniego save mam sprzed kilku miesiecy
i najzwczajniej zapomnialem czy go juz ubilem czy nie :D Gdzie on sie w ogole znajdowal? Pojde
i sprawdze czy zyje :D


Wywal to, niepotrzebne do niczego

Dnia 31.03.2006 o 21:49, SirMike napisał:


ksiega budowy golemow - tez chyba byla potrzebna wczesniej


Hmmm... w twierdzy strażnika są takie i je można ulepszać

Dnia 31.03.2006 o 21:49, SirMike napisał:

zeznanie podatkowe Valygara - zrobilem juz questa z kula sfer wiec zapewne na nic sie nie przyda

>

To jest potrzebne tylko po to żeby zobaczyć gdzie umar jest.

Dnia 31.03.2006 o 21:49, SirMike napisał:

Srebrne pantalony - do czegos sie przydadza?


Bez złotych i brązowych nie przydadzą się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:51, Latniak napisał:

Bez złotych i brązowych nie przydadzą się.


No a jak bede mial komplet? Jestem dopiero w 2 rozdziale a w sumie robie kazdy quest co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 20:32, SirMike napisał:

Mam pytanie. Przez cala gre zbieram rozne klucze i inne dziwne na pierwszy rzut oka przedmioty.
Po otwarciu drzwi do ktorych byl potrzebny klucz wyrzucic go po prostu czy targac?
Tak samo znalazlem cos co sie zwie "psie mieso", kilkanascie pergaminow i wiadomosci. Mam tez
"Miecz ogra", ktory ma w opisie tylko, ze nalezal do jakiegos ogra :)
Trzymac to czy wywalic? ew. gdzie mozna schowac tak zeby nikt nie podwedzil ;)

Dzięki temu mieczowi możesz rozproszyc iluzje więziąca Aerie w cyrku (wygląda jak ogr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 22:06, SirMike napisał:

> Bez złotych i brązowych nie przydadzą się.

No a jak bede mial komplet? Jestem dopiero w 2 rozdziale a w sumie robie kazdy quest co popadnie.


Złote można dostać tylko w BG1. Niedawno ktoś podawał linki do screenów na których są nagrody za rozwiązanie zagadki pantalonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 20:39, shinian napisał:

Co do kluczy to wydaje mi się, że do każdy klucz otwiera tylko jedne drzwi, więc po ich otwarciu
można je spokojnie wywalić. Co do psiego mięsa to jeżeli pokonałeś już Otiaga w Twierdzy D''Arnise
to spokojnie możesz je wyrzucić (był potrzebny do sporządzenia gulaszu dla potwora). O mieczu
ogra też nic nie mogę sobie przypomnieć więc w sumie można się go pozbyć. Pergaminy- zależy
jakie, z zaklęciami się przydają, reszte bym przez jakiś czas trzymał, a po ukończeniu zadania
bądź rozdziału w którym je znalazłem- wyrzucał. Chyba, że chodzi o zwój Młota Gromu- ten zachowaj;)


Gulasz nie jest dla otiaga tylko dla umbrowych kolosów. ;P

Ja takie duperele zbieram w skrzyni w twierdzy. Zresztą kolekcjonuje tam też potężne artefakty, których obecnie żadna moja postać nie może nosić, ale są tak mocne, że głupio mi je sprzedać. ;) Kasy i tak mam ciągle nadto, więc robie sobie ze zbrojowni w zamku D''Arnise własny skarbiec. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 20:32, SirMike napisał:

Mam pytanie. Przez cala gre zbieram rozne klucze i inne dziwne na pierwszy rzut oka przedmioty.
Po otwarciu drzwi do ktorych byl potrzebny klucz wyrzucic go po prostu czy targac?
Tak samo znalazlem cos co sie zwie "psie mieso", kilkanascie pergaminow i wiadomosci. Mam tez
"Miecz ogra", ktory ma w opisie tylko, ze nalezal do jakiegos ogra :)
Trzymac to czy wywalic? ew. gdzie mozna schowac tak zeby nikt nie podwedzil ;)


Miecz ogra służy Ci w cyrku.. to na samym początku gry prawie, jak wychodzisz z lochów irenicusa. Quest w cyrku.. dajesz ten mieczyk ogrowi, a on zamienia sie w Aerie. Widze, że tego nie zrobiłeś.. gra bez niej to wg. mnie nie gra :-D niezła elfka z tatuażem na czole, fajny romans, fabuła i teksty.. a do tego jest dobrym magiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 20:32, SirMike napisał:

Mam pytanie. Przez cala gre zbieram rozne klucze i inne dziwne na pierwszy rzut oka przedmioty.
Po otwarciu drzwi do ktorych byl potrzebny klucz wyrzucic go po prostu czy targac?
Tak samo znalazlem cos co sie zwie "psie mieso", kilkanascie pergaminow i wiadomosci. Mam tez
"Miecz ogra", ktory ma w opisie tylko, ze nalezal do jakiegos ogra :)
Trzymac to czy wywalic? ew. gdzie mozna schowac tak zeby nikt nie podwedzil ;)


Niewiem czy miecz ogra ma umagicznienie, ale chyba kazdy moze nim walczyc (nawet Druid)
Pergaminy- Czarow sie ucz lub zostaw na potem, wiadomosci i zwoje sie kiedys moga przydac, a zwoj Croma zatrzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:31, DEViANCE napisał:

No i przeszedłem wreszcie Cienie Amn :D Było ciężko, ale warto! Teraz biorę się za Tron Bhaala
i widze, że moge Sarevoka wziąć do drużyny i, mimo że jestem dobry, a on zły to będzie razem
ze mną


Mozna go zrobic Dobrym. :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 21:49, SirMike napisał:

> Hmm ropisz jakie to zwoje to będziemy w stanie podać ci ich zastosowania.

Z wazniejszych - wyzwanie firkraaga. Wybaczcie mi ale ostatniego save mam sprzed kilku miesiecy
i najzwczajniej zapomnialem czy go juz ubilem czy nie :D Gdzie on sie w ogole znajdowal? Pojde
i sprawdze czy zyje :D

ksiega budowy golemow - tez chyba byla potrzebna wczesniej

zeznanie podatkowe Valygara - zrobilem juz questa z kula sfer wiec zapewne na nic sie nie przyda

Srebrne pantalony - do czegos sie przydadza?


Jak nie masz zlotych pantalonow, to mozesz srebrne wywalic. Tylko Ksiega jest wazna. Zalezy ktora, ta z Kuli Sfer, czy ta co przywoluje Golemy. Jesli ta z Kuli to ja wyrzuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego służą pantalony, wiem też jak zdobyć srebrne i brązowe. Skąd, z czystej ciekawości, wytrzasnąć bez cheatowania złote (pomijając, że były w BG1)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 01:20, Bukanier napisał:

Wiem do czego służą pantalony, wiem też jak zdobyć srebrne i brązowe. Skąd, z czystej ciekawości,
wytrzasnąć bez cheatowania złote (pomijając, że były w BG1)?


Złote tylko masz w jedynce. Musisz przejść.. trzymając gatki wciąż przy sobie, a potem zaimportować postać wraz z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2006 o 01:10, Icestalker napisał:

Niewiem czy miecz ogra ma umagicznienie, ale chyba kazdy moze nim walczyc (nawet Druid)


Chyba nie ma.. zwykły krótkimieczyk z tego co pamiętam, jedynie do uwolnienia Aeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 01:42, Sidal napisał:

> Wiem do czego służą pantalony, wiem też jak zdobyć srebrne i brązowe. Skąd, z czystej
ciekawości,
> wytrzasnąć bez cheatowania złote (pomijając, że były w BG1)?

Złote tylko masz w jedynce. Musisz przejść.. trzymając gatki wciąż przy sobie, a potem zaimportować
postać wraz z nimi.


Nie trzeba miec zaimportowanej postaci.
Złote pantalony sa w pomieszczeniu obok więzienia (na pólnoc). Leżą na stole albo za obrazem, nie pamiętam juz dokładnie. Oczywiście trzeba je zabrać na samym początku przed opuszczeniem lochów Irenicusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 01:44, Sidal napisał:


> Niewiem czy miecz ogra ma umagicznienie, ale chyba kazdy moze nim walczyc (nawet Druid)


Chyba nie ma.. zwykły krótkimieczyk z tego co pamiętam, jedynie do uwolnienia Aeri.


Nie, nie. Mieczykiem mozna walczyc, ale chyba jest malo skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2006 o 01:51, T34 napisał:

Nie trzeba miec zaimportowanej postaci.
Złote pantalony sa w pomieszczeniu obok więzienia (na pólnoc). Leżą na stole albo za obrazem,
nie pamiętam juz dokładnie. Oczywiście trzeba je zabrać na samym początku przed opuszczeniem
lochów Irenicusa.


Ten pokój z golemem.. za obrazem.. ale jak sie importuje postać, inaczej, zaczynając od dwujki tylko ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 01:57, Icestalker napisał:

Nie, nie. Mieczykiem mozna walczyc, ale chyba jest malo skuteczny.


Pewnie, że można.. ale jest bardzi cieniutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować