Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2006 o 19:50, tralalala napisał:

HEJ, coczy mozna mieć Yoshimo z Tronie Bala ?? Bo udalo mi się ukończyć z nim Cienie Amn i
chcialem gra cdalej .. Czy da sięcos zrobic ??

Jeśli jakoś ominąłeś scenę jego śmierci, to nie powinno być dalej żadnych problemów, bo z tego co pamiętam, to przejście z Cieni Amn do Tronu Bhaala jest płynne - przechodzisz razem z całą drużyną i ekwipunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 20:07, Mumin napisał:

> HEJ, coczy mozna mieć Yoshimo z Tronie Bala ?? Bo udalo mi się ukończyć z nim Cienie Amn
i
> chcialem gra cdalej .. Czy da sięcos zrobic ??
Jeśli jakoś ominąłeś scenę jego śmierci, to nie powinno być dalej żadnych problemów, bo z tego
co pamiętam, to przejście z Cieni Amn do Tronu Bhaala jest płynne - przechodzisz razem z całą
drużyną i ekwipunkiem.


Nie da się ominąć sceny śmierci Yoshiego, jeżeli masz go w drużynie w Przytułku (zdradza Cię i ginie). Jeśli do Przytułku go nie zabierzesz (zostawisz np. "Pod Miedzianym...") to po powrocie do knajpy mignie, padnie trupem i zniknie. Wiem, bo probowałem takiego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie rozmowy, w oknie dialogowym, zamiast imienia Kesley''a wświetla jedną z jego kwestii ("tak, tak, mogę iść szybciej..."czy coś w tym stylu). Ten tekst, zastępujący imię jest dość długi, toteż wszystko co czarownik mówi jest zwinięte w dość wąską kolumnę z prawej stony i niezbyt wygodnie się to czyta. Czy można to jakoś poprawić? W jakim pliku są imiona wyświetlane w oknie dialogowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś go zabić a potem wskrzesić już po mienięciu niebezpiecznego obszaru? podobno tak sie da (niesprawdzone, grałem jednoosobową armią czyli w/m/z)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 22:15, sig. napisał:

a próbowałeś go zabić a potem wskrzesić już po mienięciu niebezpiecznego obszaru? podobno tak
sie da (niesprawdzone, grałem jednoosobową armią czyli w/m/z)


Ciekawy pomysł. Wart wypróbowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 22:08, Bukanier napisał:

Nie da się ominąć sceny śmierci Yoshiego

Sęk w tym, że ponoć właśnie się da :-P Sam nie próbowałem, ale nawet w tym temacie była ta kwestia poruszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Mam probemisko. Jestem w ruinach świątyni po zebraniu trzech elementów symbolu amunatora, znikają a drzwi nadal są zamknięte. Co jest nie wporządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko.. biega o "Miecz oburęczny +3, Berserker". Jakoś w pierwszym rozdziale go sprzedałem, teraz znowu się napotkałem na niego u sprzedawcy i zaciekawiło mnie, bo nie pamiętam już: po założeniu go wpadamy w szał berserkera i trwa to do zdjęcia klątwy czarem.. ten szał ma jakieś ujemne skutki, konsekwencje itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, da się oszukać i mieć Yoshimo w druzynie. Jest to opisane na jakiejs stronie, nie pamietam adresu... ale trzeba najpierw w pliku baldur.ini pod [program options] wstawić nową linijkę i wpisac Debug Mode=1, zapisac. Potem zostawić Yoshimo przed wejsciem do przytułku na przykład, a potem po wyjściu, zanim zginie zapauzować, kliknąć na niego i nacisnąć Ctrl+Q. Wtedy go przylączymy, on umrze, ale da się go wskrzesić. Ja tak własnie zrobiłem, ale niestety pojawił sieproblem przy załadowaniu Tronu ... Przejście jest płynne, tyle że pojawia się pięcioosobowa drużyna, bez Yoshimo, nie ma nawet jego portretu... Grał ktoś w Tron z Yoshomo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 23:41, Gloniku napisał:

Dobry wieczór. Mam probemisko. Jestem w ruinach świątyni po zebraniu trzech elementów symbolu
amunatora, znikają a drzwi nadal są zamknięte. Co jest nie wporządku?


A masz kamień (taki czarny)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 23:58, tralalala napisał:

Hej, da się oszukać i mieć Yoshimo w druzynie. Jest to opisane na jakiejs stronie, nie pamietam
adresu... ale trzeba najpierw w pliku baldur.ini pod [program options] wstawić nową linijkę
i wpisac Debug Mode=1, zapisac. Potem zostawić Yoshimo przed wejsciem do przytułku na przykład,
a potem po wyjściu, zanim zginie zapauzować, kliknąć na niego i nacisnąć Ctrl+Q. Wtedy go przylączymy,
on umrze, ale da się go wskrzesić. Ja tak własnie zrobiłem, ale niestety pojawił sieproblem
przy załadowaniu Tronu ... Przejście jest płynne, tyle że pojawia się pięcioosobowa drużyna,
bez Yoshimo, nie ma nawet jego portretu... Grał ktoś w Tron z Yoshomo ??


Twórcy pewnie nie przypuszczali, że znajdą się tacy spryciarze i w TB udział Yoshimo nie jest w ogóle przewidziany (posąg w sferze kieszeniowej mówi, że "nić jego życia została przerwana..."). Może sprawę załatwiłby mod Yoshimo do TB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>ten szał ma jakieś

Dnia 01.04.2006 o 23:44, Sidal napisał:

ujemne skutki, konsekwencje itd.?


Tak ma, nie możesz sterować gostkiem który go dzierży, i ten gostek może przywalić komuś z twojej drużyny ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 23:41, Gloniku napisał:

Dobry wieczór. Mam probemisko. Jestem w ruinach świątyni po zebraniu trzech elementów symbolu
amunatora, znikają a drzwi nadal są zamknięte. Co jest nie wporządku?


Jeżeli chodzi Ci o drzwi z cienia prowadzące na południe, to Symbol ich nie otwiera. Musisz odbić w bok, przez drewniany mostek. Chyba że mowa o jakichś innych drzwiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 00:32, Harmegidon napisał:

> Dobry wieczór. Mam probemisko. Jestem w ruinach świątyni po zebraniu trzech elementów
symbolu
> amunatora, znikają a drzwi nadal są zamknięte. Co jest nie wporządku?

A masz kamień (taki czarny)??


Kamień strażniczy jest chyba po to żeby Cię smok nie atakował (ja go nie noszę ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 00:48, Harmegidon napisał:

może i tak z resztą chłopak napewno sobie poradzi. Jednak jak jest rekrutem w gry FR to ze
smokiem cieni będzie miał znacznie większy problem.


Łatwo mu penie nie będzie, ale przecież warto się trochę pomęczyć; zwoju Crom Faeyra w księgarni nie kupi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2006 o 00:52, Bukanier napisał:

Łatwo mu penie nie będzie, ale przecież warto się trochę pomęczyć; zwoju Crom Faeyra w księgarni
nie kupi:)


Eee.. w wawie w centrum, w księgarni "Traffic" wszystko mają.. a jak nie to da się zamówić ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 00:34, Harmegidon napisał:


>ten szał ma jakieś
> ujemne skutki, konsekwencje itd.?

Tak ma, nie możesz sterować gostkiem który go dzierży, i ten gostek może przywalić komuś z
twojej drużyny ;].

Walcze Minsciem z tym mieczykiem i normalnie nim steruje bez problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 02:04, Sidal napisał:

>

Dnia 02.04.2006 o 02:04, Sidal napisał:

>
Walcze Minsciem z tym mieczykiem i normalnie nim steruje bez problemu..


To bardzo dziwne, a czy kiedy sie zacznie walka, to czy Minsc nie traci kontroli, ani troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować