Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Ehhh , to , że to jest kamień światła to wiem , ale zmylił mnie zapis w dzienniku , że dał mi klejnot i kamień potrzebny do wejścia do smoczycy . Bo myślałem , że kamień światła to jest co innego :) . Hmm spróbuje poszukać smoczycy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wejście do moczycy jest na północ od osady tych krasnali ? Bo już sam nie wiem czy jestem tak ślepy , że go nie widze , czy tak głupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 18:26, Faranor napisał:

To wejście do moczycy jest na północ od osady tych krasnali ? Bo już sam nie wiem czy jestem
tak ślepy , że go nie widze , czy tak głupi...


Przejdź do wejścia do miasta drowów. Następnie powoli cofaj się aż dojdziesz do miejsca gdzie drogi się rozgałęziają. Następnie udaj się na pólnocny zachód. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki drobny problem: Mam The Darkest Day po angielsku i kiedy wchodze do lasu Mira i chce odpoczac, to gra mi sie wylacza. Ktos ma jakis pomysl, co sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 14:40, Rosenrot 14 napisał:

Mam pytanie, kto do mego teamu będzie lepszy: Korgan, czy Edwin???
Bo mam w drużynie Minsca, Anomena, Jana, Aerie i maga na 11 poziomie.

? o_O Chyba najlepszy byłby Keldorn albo Valygar :P
Korgan i Edwin to złe postaci, a ty raczej masz dobrą drużynę.. Kłótnie będą :)
Ale skoro pytasz kto lepszy.. Ja bym wybrał Korgana. Magów masz dużo.. A korgan z 5* w toporach potrafi wymieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 12:57, Icestalker napisał:

Jest taki drobny problem: Mam The Darkest Day po angielsku i kiedy wchodze do lasu Mira i chce
odpoczac, to gra mi sie wylacza. Ktos ma jakis pomysl, co sie dzieje?

ja mam po polsku ale jakos zadnej zwady nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:27, Kostek hero napisał:

ja mam po polsku ale jakos zadnej zwady nie mialem


Ciekawe skąd Ty masz spolszczenie do TDD, skoro jeszcze ono nie wyszło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to doszedlem do miasteczka za oaza(w tronie) i po zabiciu tego lisza w jaskini, znajduje jakas skrytke, ktora wymaga klucza. nie wiecie moze gdzie ten klucz mozna zdobyc? i tak jeszcze jedno- tuz obok jest druga jaskinia - ze zlodziejami. u nich jest tak tanio, ze drozej sprzedaje niz kupuje( i to duzo wiecej) . kupowalem za 100 000 a sprzedawalem za 160 000. po ok milionie mi sie znudzilo wiec sie wycofalem i wlasciwie problemy z kasa sie koncza :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 14:40, Rosenrot 14 napisał:

Mam pytanie, kto do mego teamu będzie lepszy: Korgan, czy Edwin???
Bo mam w drużynie Minsca, Anomena, Jana, Aerie i maga na 11 poziomie.


Na pewno nie wybieraj Korgana tak jak propobuje DemoBytom - na pewno pokłóci się z Aerie i będziesz musiał wybrać jedną z nich postać. Jeżeli wybierzesz Edwina to też jest spora szansa, że staniesz się świadkiem walki z Minsciem (ale to się na szczęście nieczęsto zdarza).

Tak jak DemoBytom wspomniał to są złe postaci i lepiej wybrać jakąś dobrą. Masz już dwóch zbrojnych (Minsc i Ain''tnoman), maga/kapłana (Aerie) i złodzieja-wieloklasowca (Jan), tak więc tak naprawdę masz już wszystko co Ci potrzebne - czyli możesz wybrać którąkolwiek chcesz.

Moja propozycja to Keldorn, gdyż to jedyny dostępny paladyn w grze (czyli jedyna postać, która może korzystać z Karsomira). Tylko, że tak naprawdę to nie wiem jaką grasz postacią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:50, Nastian napisał:

Moja propozycja to Keldorn, gdyż to jedyny dostępny paladyn w grze (czyli jedyna postać, która
może korzystać z Karsomira). Tylko, że tak naprawdę to nie wiem jaką grasz postacią. ;)


Napisał, że magiem, który aktualnie ma jedenasty poziom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:51, Sarafan_Knight napisał:

Napisał, że magiem, który aktualnie ma jedenasty poziom. :)


(wstydzi się) Faktycznie - tak to jest niestety jak się równocześnie udziela na kilku różnych forach, rozmawia się przez GG itd. ;)

A skoro mag to tym bardziej polecam zbrojnego w formie Keldorna - jednak jeżeli go wybierzesz to pamiętaj, by Ain''tnoman został rycerzem (konflikt z Aerie i Keldornem).

Ponadto bardzo ciekawą, lecz niedocenianą postacią jest Haer''Dalis - odpuść go jednak sobie, jeżeli zamierzasz romansować z Aerie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:33, Sarafan_Knight napisał:

> ja mam po polsku ale jakos zadnej zwady nie mialem

Ciekawe skąd Ty masz spolszczenie do TDD, skoro jeszcze ono nie wyszło? :)

wiesz chlopie... chyba pomylilem dodatki... co nie zmienia faktu ze to maloistotny szczegol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:59, Kostek hero napisał:

> > ja mam po polsku ale jakos zadnej zwady nie mialem
>
> Ciekawe skąd Ty masz spolszczenie do TDD, skoro jeszcze ono nie wyszło? :)
wiesz chlopie... chyba pomylilem dodatki... co nie zmienia faktu ze to maloistotny szczegol


Dla rzeszy polskich fanów BG2 to BARDZO ISTOTNy szczegół :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:50, Nastian napisał:

Na pewno nie wybieraj Korgana tak jak propobuje DemoBytom - na pewno pokłóci się z Aerie i
będziesz musiał wybrać jedną z nich postać. Jeżeli wybierzesz Edwina to też jest spora szansa,
że staniesz się świadkiem walki z Minsciem (ale to się na szczęście nieczęsto zdarza).


Ja nie pisałem, żeby brał Korgana czy Edwina. Zadał pytanie która lepsza do jego druzyny, więc odpowiedziałem.. Równocześnie napisałem, że obie te postaci nie pasują do jego dobrej drużyny i też zaproponowałem Keldorna ¬.¬

Dnia 29.03.2006 o 15:50, Nastian napisał:

Tylko, że tak naprawdę to nie wiem jaką grasz postacią. ;)

A.. I on gra magiem na 11 levelu ~.~`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz brać któregoś z tych dwóch to oczywiste, że lepszym wyborem będzie Korgan. Magów masz wystarczająco dużo, a wojów - mały deficyt. Ale tak jak przedmówcy powiedzieli, Keldorn byłby jeszcze lepszy z uwagi na jego charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drużuna która opisałeś jest niezwykle ciężka do gry, gdyż zarówno Aerie jak i Jan to wielkolasowcy i do ego z małą liczbą HP. Anomen jest niezły o ile w zakonie dostanie stałą premię do mądrości w przeciwnym razie ma za mało czarów nie mówiąc już o braku czarów najwyższych poziomów. Mińsk nie nadaje się na wojownika to łowca a do tego kiepski lepiej wziąć Valigara( jezli koniecznie ma być łowca) po za tym oczywiście Keldorn( ze względu na Karsomira bo bez niego jest do dupy) i jakiś porządny wojownik Korgan jest zły więc lepiej wziąć Mazzy jak jej dasz pas siły będzie równie dobra a jest wojownikiem. Grałem dobrą i złą dróżyną z 8 razy i stwierdziłem że łatwiej się gra złą bo źli bohaterowie maja lepsze statystyki( nie wiem czemu tak jest ale tak jest), że nie wspomne o Sarevoku w ToB. A co do twojego pytania to lepiej z tej dwóji Korgana Edwin to utalentowany mag bo ma 18 Inteligencji ale to mag, a ty masz ich dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 21:30, aragoorn napisał:

Witam,

mam nastepujace pytanie: jak uzywa sie czarow (kaplan lub mag) ktore sa zapisane w ksiedze
??

prosze o pomoc


Na pasku tam gidze masz broń i skardanie się/wyszukiwanie pułapek/złodziejstwo masz taki znaczek półksięzyca z gwiazdką klikasz w to i wybierasz czar. Tylko najpierw musisz sie z takim przespać żeby móc go użyć (jeśli wybierzesz go do księgi to nie od razu jest zapamiętany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować