Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2006 o 21:33, Latniak napisał:

Tylko najpierw musisz sie z takim przespać żeby móc go użyć

Bez podtekstów! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 21:35, lampak napisał:

> Tylko najpierw musisz sie z takim przespać żeby móc go użyć
Bez podtekstów! ;)


Hehhe, ale wy macie włochate mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 19:57, Thorongil napisał:

Jeśli koniecznie chcesz brać któregoś z tych dwóch to oczywiste, że lepszym wyborem będzie
Korgan.


No, ale jak wybierze Korgana to na 99% będzie musiał pożegnać się z Aerie, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 21:33, Latniak napisał:

> Witam,
>
> mam nastepujace pytanie: jak uzywa sie czarow (kaplan lub mag) ktore sa zapisane w ksiedze

> ??
>
> prosze o pomoc

Na pasku tam gidze masz broń i skardanie się/wyszukiwanie pułapek/złodziejstwo masz taki znaczek
półksięzyca z gwiazdką klikasz w to i wybierasz czar. Tylko najpierw musisz sie z takim przespać
żeby móc go użyć (jeśli wybierzesz go do księgi to nie od razu jest zapamiętany)



ok, dzieki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 21:46, Nastian napisał:

> Jeśli koniecznie chcesz brać któregoś z tych dwóch to oczywiste, że lepszym wyborem będzie

> Korgan.

No, ale jak wybierze Korgana to na 99% będzie musiał pożegnać się z Aerie, czyż nie?


Ja ich nigdy nie miałem razem w drużynie, ale czytałem, że konflikt pomiędzy Korganem a Aerie nigdy nie prowadzi do rozpadu drużyny. Zresztą przejrzyj tą stronę: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=konflikty.bg2&menu=bg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 15:27, Kostek hero napisał:

> Jest taki drobny problem: Mam The Darkest Day po angielsku i kiedy wchodze do lasu Mira
i chce
> odpoczac, to gra mi sie wylacza. Ktos ma jakis pomysl, co sie dzieje?
ja mam po polsku ale jakos zadnej zwady nie mialem


Ale to moze byc cos nie tak z ta lokacja: Las Mira w Cieniach Amnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thorongil, może cała drużyna się nie rozpadnie, ale Korgan wygania Aerie, i ona wraca z powrotem do cyrku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 22:49, Thorongil napisał:

Ja ich nigdy nie miałem razem w drużynie, ale czytałem, że konflikt pomiędzy Korganem a Aerie
nigdy nie prowadzi do rozpadu drużyny. Zresztą przejrzyj tą stronę: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=konflikty.bg2&menu=bg2


Autor tego artykułu też najwyraźniej tylko czytał o konfliktach - niestety. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 09:25, Nastian napisał:

Autor tego artykułu też najwyraźniej tylko czytał o konfliktach - niestety. :-(

Zawsze można zaistalować mod Easy of Use, albo tylkoten jego składnik, który usuwa konfikty w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 09:28, walgierz napisał:

Zawsze można zaistalować mod Easy of Use, albo tylkoten jego składnik, który usuwa konfikty
w drużynie.


Racja. Tak przy okazji - on nie tyle usuwa konflikty co usuwa działania postaci - na szczęście. ;)

Co do konfliktów - już jakiś czas temu przeglądałem artykuły dotyczące konfliktów i ponieważ w każdym znalazłem jakiś błąd (lub nie napisano wszystkiego) napisałem swój własny krótki artykuł w pełni sprawdzony co do prawdziwości występowania i konsekwencji konfliktów (wysłałem go dzisiaj adminowi Ust Natha także być może będzie wkrótce dostępny na tej stronie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 09:00, M1k3 napisał:

Thorongil, może cała drużyna się nie rozpadnie, ale Korgan wygania Aerie, i ona wraca z powrotem
do cyrku.


A czy ktoś tu mówił o rozpadzie CAŁEJ drużyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 09:25, Nastian napisał:

> Ja ich nigdy nie miałem razem w drużynie, ale czytałem, że konflikt pomiędzy Korganem
a Aerie
> nigdy nie prowadzi do rozpadu drużyny. Zresztą przejrzyj tą stronę: http://www.insimilion.pl/index.php?doc=konflikty.bg2&menu=bg2


Autor tego artykułu też najwyraźniej tylko czytał o konfliktach - niestety. :-(


Jak mówiłem, sugerowałem się tylko tym artykułem, sam tych postaci nigdy nie miałem w drużynie, więc nie wiem. Ale mam przez to rozumieć, że jednak możliwy jest rozpad drużyny przez zwady pomiędzy Korganem a Aerie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 10:06, Nastian napisał:

> Zawsze można zaistalować mod Easy of Use, albo tylkoten jego składnik, który usuwa konfikty

> w drużynie.

Racja. Tak przy okazji - on nie tyle usuwa konflikty co usuwa działania postaci - na szczęście.
;)

Co do konfliktów - już jakiś czas temu przeglądałem artykuły dotyczące konfliktów i ponieważ
w każdym znalazłem jakiś błąd (lub nie napisano wszystkiego) napisałem swój własny krótki artykuł
w pełni sprawdzony co do prawdziwości występowania i konsekwencji konfliktów (wysłałem go dzisiaj
adminowi Ust Natha także być może będzie wkrótce dostępny na tej stronie).

Ja natomiast kończe trąbala z oboma postaciami w drużynie, nie było większych problemów, kiedy Korgan kłócił się z Aerie powiedziałem żeby się zamknął, on odparł ze tylko żartował i od tego czasu mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 11:31, boogie85 napisał:

Ja natomiast kończe trąbala z oboma postaciami w drużynie, nie było większych problemów, kiedy
Korgan kłócił się z Aerie powiedziałem żeby się zamknął, on odparł ze tylko żartował i od tego
czasu mam spokój.


Być może miałeś po prostu szczęście - poza tym w Tronie Bhaala ten konflikt nie występuje z tego co wiem. ;)

Tak w ogóle to przed chwilą przejrzałem sobie bantery między tymi postaciami i nie znalazłem żadnego, w których główny bohater mógł coś od siebie wtrącić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 12:59, Nastian napisał:

Być może miałeś po prostu szczęście - poza tym w Tronie Bhaala ten konflikt nie występuje z
tego co wiem. ;)

Tak w ogóle to przed chwilą przejrzałem sobie bantery między tymi postaciami i nie znalazłem
żadnego, w których główny bohater mógł coś od siebie wtrącić.

Może szczescie, ale obie postacie towarzyszyły mi przez całe SoA. Co do rozmowy to może cos pomieszałem, ale jestem pewien że była rozmowa z Korganem na temat Aerie.Nie mam jednak pojęcia czy to przy kłótni, czy romansie. W każdy bądź razie Korgan był opryskliwy w stosunku do Aerie, a później nagle przestał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem . Pokonałem Bodhi , lecz ta zmieniła Viconie w wampirzyce i w czasie walki umarła . Wziąłem ciało Viconi i w dzienniku pisze , że może elfi mędrzec wie jak przywrócić do życia Viconie i cofnąć wampiryzm . Ten zaś powiedział , że może w świątyni Ogmy będą to wiedzieli . Jedyna świątynia Ogmy którą znam jest w dokach , lecz nie ma wątku o Viconi podczas rozmowy z mnichem z tej świątyni . W dzienniku pisze coś o księgach , lecz w żadnej z ksiąg w budynku świątyni nic ciekawego nie pisze . Jak uzdrowić Viconie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 13:52, Faranor napisał:

Mam problem . Pokonałem Bodhi , lecz ta zmieniła Viconie w wampirzyce i w czasie walki umarła
. Wziąłem ciało Viconi i w dzienniku pisze , że może elfi mędrzec wie jak przywrócić do życia
Viconie i cofnąć wampiryzm . Ten zaś powiedział , że może w świątyni Ogmy będą to wiedzieli
. Jedyna świątynia Ogmy którą znam jest w dokach , lecz nie ma wątku o Viconi podczas rozmowy
z mnichem z tej świątyni . W dzienniku pisze coś o księgach , lecz w żadnej z ksiąg w budynku
świątyni nic ciekawego nie pisze . Jak uzdrowić Viconie ?


Wez serce Bodhi i pojdz do Ruin Swiatyni. Wejdz do srodka i znajdz statue Amaunatora; powinna byc zaznaczona na mapie. Poloz w niej Viki i serce. Poczekaj chwilke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 13:52, Faranor napisał:

Mam problem . Pokonałem Bodhi , lecz ta zmieniła Viconie w wampirzyce i w czasie walki umarła
. Wziąłem ciało Viconi i w dzienniku pisze , że może elfi mędrzec wie jak przywrócić do życia
Viconie i cofnąć wampiryzm . Ten zaś powiedział , że może w świątyni Ogmy będą to wiedzieli
. Jedyna świątynia Ogmy którą znam jest w dokach , lecz nie ma wątku o Viconi podczas rozmowy
z mnichem z tej świątyni . W dzienniku pisze coś o księgach , lecz w żadnej z ksiąg w budynku
świątyni nic ciekawego nie pisze . Jak uzdrowić Viconie ?


A poczytałeś księgi w podziemiach Boshi, w drugim pokoju (nie w tym gdize jest trumna Bodhi) jest pojemnik (pułapka) w którym jest parę ksiąg ktre mogą cie zainteresować. Pewnie od razu sam się domyślisz o co codzi. Narazie jednoznaczje odpowiedzi ci nie udzielę (sam isę pomęcz) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować