Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2006 o 21:53, Cepol napisał:

A ja podbijam post..

Nie wie ktos czasem.. skad moglbym wziasc taka czcionke jaka jest na oficjalnej stronie bg2
w logo??

http://bg2.cdprojekt.com

Chodzi i mi o czcionke w logo strony ;)

Wzruszyłeś mnie swoim uporem;). Szukajcie a znajdziecie: http://www.sorcerers.net/Games/dl.php?s=BG&f=BG/Sherwood.rar&download=yes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 22:23, Puer napisał:

> A ja podbijam post..
>
> Nie wie ktos czasem.. skad moglbym wziasc taka czcionke jaka jest na oficjalnej stronie
bg2
> w logo??
>
> http://bg2.cdprojekt.com
>
> Chodzi i mi o czcionke w logo strony ;)
Wzruszyłeś mnie swoim uporem;). Szukajcie a znajdziecie: http://www.sorcerers.net/Games/dl.php?s=BG&f=BG/Sherwood.rar&download=yes


A gdzie to rozpakowac :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka all mam do was pytanie skonczylem grac w BG2 ale znowu zaczyna,;) i mam pytanie kim proponujecie zagrac?? i jaka druzyne se wziasc?? Gre przeszlem z 11 razy hehe i nie wiem kogo se wziasc teraz i pytam o to was;] z gory thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 23:42, Piciulec napisał:

Siemka all mam do was pytanie skonczylem grac w BG2 ale znowu zaczyna,;) i mam pytanie kim
proponujecie zagrac?? i jaka druzyne se wziasc?? Gre przeszlem z 11 razy hehe i nie wiem kogo
se wziasc teraz i pytam o to was;] z gory thx

Hmm... Wiesz, trochę ciężko doradzać jeśli nie wiemy kim i z jaką drużyną grałeś do tej pory :P Ale skoro przeszedłeś tyle razy, to pewnie wypróbowałeś większość ustawień. Proponuję poszukać jakichś modów z NPC (osobiście polecam pewną czarownicę imieniem Tashia :P ) albo jakichś innych, dużych modów dodających nowe questy. To zawsze dodaje smaczku rozgrywce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 14:48, boogie85 napisał:

> Szybkie pytanko baldurowicze. Czy w Tronie Bhaala można znaleźć jakieś przedmioty podnoszące

> współczynik siły?
pas siły ognistego olbrzyma w kryjówce yaga-shury (pierwszy poziom)
długi miecz Angurvadal podnosi siłę do 22 - 4 poziom twierdzy strażnika i płynna rtęc z enklawy
sendai

Pas, który znalazłem co prawda nie spełnia warunku, bo jest w grobowcu w Purskal (czy jakoś tak), ale nie spotkałem przedmiotu, który bardziej windowałby siłę (24!!!), Co prawda jednoczaśnie daje +2 do AC, ale mój Korgan nawet z tym pasem ma AC -11. Praktycznie sam potrafi wygrywać walki, reszta drużyny jest tylko przeszkodą, bo trzeba pilnować, by ich nie pozabijano :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:06, jasparr napisał:

Pas, który znalazłem co prawda nie spełnia warunku, bo jest w grobowcu w Purskal (czy jakoś
tak), ale nie spotkałem przedmiotu, który bardziej windowałby siłę (24!!!), Co prawda jednoczaśnie
daje +2 do AC, ale mój Korgan nawet z tym pasem ma AC -11. Praktycznie sam potrafi wygrywać
walki, reszta drużyny jest tylko przeszkodą, bo trzeba pilnować, by ich nie pozabijano :)))

Gzieżeś ty ten pas znalazł? Na pewno w nie zmodowanej grze? Podaj jakieś dokładniejsze namiary (chociaż nazwę lokacji, np wzgórza Umar czy też Targowo). Nic i tak nie przebije Cromfayera. Daje 25 siły:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:11, Puer napisał:

Gzieżeś ty ten pas znalazł? Na pewno w nie zmodowanej grze? Podaj jakieś dokładniejsze namiary
(chociaż nazwę lokacji, np wzgórza Umar czy też Targowo). Nic i tak nie przebije Cromfayera.
Daje 25 siły:D.


Nie pamiętam dokładnie, ale mod dodający Soulafeina powoduje także, iz po pewnym czasie otrzymuje on (od jakiejś bogini czy cuś) fantastyczny długi miecz, który dodatkowo podnosi wsp. siły podobinie jak Crom a może i lepiej ... tak czy siak kiepsko, bo może go używać (rzecz jasna ;) jeno Soulafein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:11, Puer napisał:

> Pas, który znalazłem co prawda nie spełnia warunku, bo jest w grobowcu w Purskal (czy
jakoś
> tak), ale nie spotkałem przedmiotu, który bardziej windowałby siłę (24!!!), Co prawda
jednoczaśnie
> daje +2 do AC, ale mój Korgan nawet z tym pasem ma AC -11. Praktycznie sam potrafi wygrywać

> walki, reszta drużyny jest tylko przeszkodą, bo trzeba pilnować, by ich nie pozabijano
:)))
Gzieżeś ty ten pas znalazł? Na pewno w nie zmodowanej grze? Podaj jakieś dokładniejsze namiary
(chociaż nazwę lokacji, np wzgórza Umar czy też Targowo). Nic i tak nie przebije Cromfayera.
Daje 25 siły:D.

No właśnie mówię, że nie spełnia warunku... w zmodowanej. To jest lokacja z TDD. Faktycznie zapomniałem o Cromfayerze, ale on też ma swoje ogranicznia. Po pierwsze jest dostępny bardzo późno, a po drugie nie każda postać moze go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:16, jasparr napisał:

No właśnie mówię, że nie spełnia warunku... w zmodowanej. To jest lokacja z TDD. Faktycznie
zapomniałem o Cromfayerze, ale on też ma swoje ogranicznia. Po pierwsze jest dostępny bardzo
późno, a po drugie nie każda postać moze go używać.

Nie wiedziałem, że chodzi ci o mod, bo nie chciało mi się przewijać tematu na poprzednią stronę:) Poza tym grając z takim przedmiotem miałbym głupie uczucie, że trochę oszukuję (w końcu nie ma go w podstawce). Co do Cromfayera to nie wiem o jakich ograniczeniach mówisz. Mogą go używać wojownicy i kapłani tak jak większość innych broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 10:28, Puer napisał:

> No właśnie mówię, że nie spełnia warunku... w zmodowanej. To jest lokacja z TDD. Faktycznie

> zapomniałem o Cromfayerze, ale on też ma swoje ogranicznia. Po pierwsze jest dostępny
bardzo
> późno, a po drugie nie każda postać moze go używać.
Nie wiedziałem, że chodzi ci o mod, bo nie chciało mi się przewijać tematu na poprzednią stronę:)
Poza tym grając z takim przedmiotem miałbym głupie uczucie, że trochę oszukuję (w końcu nie
ma go w podstawce). Co do Cromfayera to nie wiem o jakich ograniczeniach mówisz. Mogą go używać
wojownicy i kapłani tak jak większość innych broni.

Rzeczywiście trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, używać może go każdy, ale jeśli od samego początku nie będziesz rozwijał postaci na właściwe specjalizacje w broniach, to będzie to broń ułomna. A pas to pas - zakładasz i masz, a do ręki (rąk) bierzesz to co do danej postaci najbardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 23:42, Piciulec napisał:

Siemka all mam do was pytanie skonczylem grac w BG2 ale znowu zaczyna,;) i mam pytanie kim
proponujecie zagrac?? i jaka druzyne se wziasc?? Gre przeszlem z 11 razy hehe i nie wiem kogo
se wziasc teraz i pytam o to was;] z gory thx


watpie zebys przeszedl bg 11 razy, bo wtedy nie musielibysmy Ci radzic, szczegolnie w takich banalnych sprawach jak dobor druzyny.

PS. zamiast grac lepiej siegnij po slownik jezyka polskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mam pytanie... a raczej dwa... Pierwszy raz gralam w BG2 daawno temu. I tak: Jak najlepiej pokonac golema? mam taki sposob: 3 wojakom daje mikstury sily i robie niewidzialnosc... Dobrze?


2. co sadzicie o graniu magiem? i o mojej druzynie? Ja (mistrz przywolan), Jan, Viconia, Anomen, Jaheira i Minsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 11:38, Pyzun napisał:

Czesc! Mam pytanie... a raczej dwa... Pierwszy raz gralam w BG2 daawno temu. I tak: Jak najlepiej
pokonac golema? mam taki sposob: 3 wojakom daje mikstury sily i robie niewidzialnosc... Dobrze?


Witam, zależy jakiego golema chcesz rozwalić, kamienne można zranić bronią sieczną, a gliniane obuchową (a może na odwrót :P), więc zależy czym go będziesz prać. Jeśli chodzi o zwykłe, słabe golemy nie potrzeba jakichs specjalnych taktyk, a niewidzialność znika w momencie gdy zaatakujesz. Jeśli golemy sprawiają Ci kłopot spróbuj wystawić wojów do przodu, tak żeby skupili na sobie wszystkie ciosy i nie bedzie problemów. Silniejsze golemy, typu żelazny, albo adamantytowy można zranić tylko bronią +3 lub silniejszą.

Dnia 22.08.2006 o 11:38, Pyzun napisał:

2. co sadzicie o graniu magiem? i o mojej druzynie? Ja (mistrz przywolan), Jan, Viconia, Anomen,
Jaheira i Minsc?


Po co Ci trzech kapłanów? Wywal Jaheirę bo to badziewna postać i same z nią problemy, w dodatku kiepski kapłan i wojownik, zamiast niej weź Keldorna, albo Valygara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, Budo jest to mi doradzi :P (albo ktoś inny :P). Zrobiłem sobie postać Wojownika, dałem mu łuk. Jaką resztę drużyny wziąść? Przy czym:
1. Romansowałem z Jaheirą i Viconią.
2. Mam NPCMod Gloran, ale nie wiem gdzie on jest.
3. Mam EoU i IU - chciałem sobie zobaczyć jak się gra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:27, Adham napisał:

Jaką resztę drużyny wziąść? Przy czym:

Hejka. Ja gram zwykle bez modów, więc skład, który ci podam jest raczej dla podstawowej wersji:
1 TY (łucznik?, nie wiem po co, ale jeśli lubisz grać taką postacią... Ja preferuję walkę w zwarciu, najlepiej dwiema brońmi)
2 Minsc
3 Korgan (w TB Sarevok zamiast Korgana lub Minsca)
4 Yoshimo lub Jan Jansen
5 Aerie lub Viconia
6 Edwin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:27, Adham napisał:

Oho, Budo jest to mi doradzi :P (albo ktoś inny :P). Zrobiłem sobie postać Wojownika, dałem
mu łuk. Jaką resztę drużyny wziąść? Przy czym:
1. Romansowałem z Jaheirą i Viconią.
2. Mam NPCMod Gloran, ale nie wiem gdzie on jest.
3. Mam EoU i IU - chciałem sobie zobaczyć jak się gra itp.

Osobiście odradzam używanie IU bez zaistalowania tacticsa czy big picture, gra stanie sie zbyt łatwa. Ja mam zamiar spróbowac przejśc grę na poziomie szaleńczym i dopiero wtedy zaistaluję sobie big picture (do tego czasu pewnie będzie juz przetłumaczony :D ) wraz z Item Upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:37, Puer napisał:

1 TY (łucznik?, nie wiem po co, ale jeśli lubisz grać taką postacią... Ja preferuję walkę w
zwarciu, najlepiej dwiema brońmi)

Też tak grałem :P Ale ile można :) No i chciałem przetestować... Dobrze się gra w ciasnych pomieszczeniach (w Lochach - Minsc z przodu, reszta na dystans :)).

Dzięki za rady... A co myślicie o:
1. Ja. (ew. dual postaci na kapłana jeszcze... tylko doradźcie na którym lvlu. )
2. Valygar Corthala.
3. Jan Jansen / Nalia De''Arnise.
4. Aerie
5. Keldorn
6. Gloran / Korgan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować