Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

hej
mógłby mi ktoś powiedzieć 2 rzeczy:

1. jak mam zabić pana o imieniu "lanfear"? bo siekam go wszystkim chyba (ogniem, kwasem itp) a on po średnich obrażeniach wraca do pełni zdrowia i tak od 5 min...
2. co mam zroibć po tym, jak wyjde z ust natha? pogadalam z jakimś facetem, ten kazał mi szukać sprzymerzyńców wśród ludzi - tzn?! gdzie mam ich szukać...?

z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 19:10, szkodnik88 napisał:

1. jak mam zabić pana o imieniu "lanfear"? bo siekam go wszystkim chyba (ogniem, kwasem itp)
a on po średnich obrażeniach wraca do pełni zdrowia i tak od 5 min...


Ten facet to lider łakowilków o ile sie nie mylę. Wiec posiada duzą regeneracje. Ja bym ci proponowal zrobic cos akiego ze twoi wojowncy niech atakuja na przemian (wydaj kazdemu po kolei osobno polecenie) a magowie niech rzucaja zaklecia w taki sa sposob. U mnie podzialalo. Wazne tylko zebys miala silne bronie.

Dnia 24.08.2006 o 19:10, szkodnik88 napisał:

2. co mam zroibć po tym, jak wyjde z ust natha? pogadalam z jakimś facetem, ten kazał mi szukać
sprzymerzyńców wśród ludzi - tzn?! gdzie mam ich szukać...?


Jak po wyjsciu z Podmroku sprobujesz isc do Athkatli to spotkasz Drizzta i jego druzyne. Oni jesli odpowiednio poprowadzisz rozmowe moga ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz po napisaniu tego postu pokonałam go, po czym uznałam, że czas sprzedać pare przedmiotów i poszłam do Athkatli i spotkałam go :) ale wielkie dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 19:10, szkodnik88 napisał:

2. co mam zroibć po tym, jak wyjde z ust natha? pogadalam z jakimś facetem, ten kazał mi szukać
sprzymerzyńców wśród ludzi - tzn?! gdzie mam ich szukać...?


Drizzta już masz widzę... Jak byłaś ze Złodziejami Cienia, to idź do nich, jeśli nie masz złego charakteru to jeszcze do Zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze czy w wydaniu extra klasyki baldura z dodtkaiem który ponoc ma najnowsze patche romans z jaheira jest nadal tak zabugowany ?? czy juz to zostało "podreperowane" bo nie wiem czy sie w niego zaopatrzec ;) a z chęcia sobie z nia poromansuje a udało mi sie dokonczyc tylko raz chcoiaz prób było wiele, ale bugi robia swoje :/ z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 19:10, szkodnik88 napisał:

hej
mógłby mi ktoś powiedzieć 2 rzeczy:

Dnia 24.08.2006 o 19:10, szkodnik88 napisał:

2. co mam zroibć po tym, jak wyjde z ust natha? pogadalam z jakimś facetem, ten kazał mi szukać
sprzymerzyńców wśród ludzi - tzn?! gdzie mam ich szukać...?



mozesz dodatkwoo poszukac opmocy w zakonie paladynow jesli z anomenem rozwialzals zadania ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:08, drinker napisał:

wiecie moze czy w wydaniu extra klasyki baldura z dodtkaiem który ponoc ma najnowsze patche
romans z jaheira jest nadal tak zabugowany ?? czy juz to zostało "podreperowane" bo nie wiem
czy sie w niego zaopatrzec ;) a z chęcia sobie z nia poromansuje a udało mi sie dokonczyc tylko
raz chcoiaz prób było wiele, ale bugi robia swoje :/ z góry dzieki

Skończyłem ten romans bez problemów mając gre właśnie z extra klasyki, z tym że miałem też poprawki do romansów z moda Ease of Use. Zaistaluj sobie piewszy komponent dot. romansów z tego moda a wszystko bedzie ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które przeszły (lub próbowały przejść) quest z Tortured Souls. Wprawdzie znalazłem w necie solucję, ale, albo jest tam opuszczona jakaś istotna kwestia, albo mam koszmarnego buga. Jednak do rzeczy. Po wyjściu z siedziby Hashimoto, gdzie zgodziłem się porozmawiać z matką Katchiko, pojawia się jej kuzyn i ją zabiera, i... teraz rzekomo ma się pojawić kilku przeciwników, a po ich eksterminacji dziewczynka dająca drużynie magiczną linę. Nikt jednak się nie pojawia, a bez liny nie da się zejść do Fighting Pit i cały quest siada. Wprawdzie, ponoć, można eksterminować wszystkich Hashimoto, by zdobyć kamień strażniczy i uciec z wyspy, ale to beznadziejne rozwiązanie, bo praktycznie pomija się 90% questu, nie wspominając już o tym, że trzeba zabić Joshimo i jego cherry blossom. Jak ten quest wyglądał u innych? też mieliście problem? a może znacie jakieś alternatywne rozwiązanie, którego nie było w solucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tą wspaniałą grę ale mam problemy:
Jak daję w tworzeniu postaci IMIĘ piszą mi się w tym polu automatycznie 9999999999999999.
Wogóle nie mogę się poruszać po planszy kamerą bo sama rusza się w prawy górny róg i wogóle potem nie moge wrócić. Co zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 09:47, Chlorofil napisał:

Kupiłem sobie tą wspaniałą grę ale mam problemy:
Jak daję w tworzeniu postaci IMIĘ piszą mi się w tym polu automatycznie 9999999999999999.
Wogóle nie mogę się poruszać po planszy kamerą bo sama rusza się w prawy górny róg i wogóle
potem nie moge wrócić. Co zrobić ??

Miałem podobny bug (problemy z kamerą) reinstal pomógł znakomicie.
PS. Nie bawiłeś sie przypadkiem konfiguratorem, bo ja wlaśnie w ten sposób dorobiłem sie podobnych błedow. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BG2 ToB. Otóż bardzo często postacie się "zawieszają" i nie mogę z nimi rozmawiać. Na razie zapisanie przy postaci i wczytanie skutkuje po losowej ilości wczytań. Znosze kiedy natrafiam na postacie które łapią po kilku razach, ale czasem natrafiam na postacie co "łapią" co kilkadziesiąt wczytań. Nie ma jakiegoś sposobu na pozbycie się tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 13:46, Pyzun napisał:

A mi sie Jan zawiesil... I ciagle "dziekuje wam Jahella jest zdrowa"...



No cóż, może nie może uwierzyć jakie to on ma szczęście. Wczytanie powinno mu odświerzyć umysł i zamknąć mu usta (jeżeli wogle to możliwe). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie mam zostawić ten psi gulasz, żeby nie rzuciły się na mnie umbrowe kolosy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na lewo (chodzi mi o "lewo" gracza siedzącego przed komputerem, a nie "lewo" postaci) od pomieszczenia z kolosami jest korytarz, w nim znajduje się kilka cel. W jednej z nich jest... hm... no, pojemnik (takie legowisko usypane z ziemi [nie wiem, prawdę mówiąc, jak to opisać]). Do tego właśnie "pojemnika" wkładasz gulasz. Po wykonaniu owej czynności musisz szybko uciekać z pomieszczenia, gdyż kolosy pobiegną spałaszować obiadek (no, chyba, że już je zabiłeś, a sprawę z gulaszem chcesz załatwić tylko dla expa, tak jak ja to zawsze robię). Najlepiej do tego zadania nadaje się złodziej kryjący się w cieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 18:46, Donki napisał:

Witam
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie mam zostawić ten psi gulasz, żeby nie
rzuciły się na mnie umbrowe kolosy??


Musisz najpierw ominąć kolosy używając mikstury niewidzialności/czaru/albo ukrycia w cieniu. Trzeba pość do lochów na południe od kolosów. W jednej z cel będzie "pojemnik" do którego trzeba włożyć gulasz i szybko uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do czarowięzów przy pomocy kamienia strażniczego. Krótka sekwencja zapoznania więźniów, potem animacja z Irkiem i Bhodi, zabicie Bhaala we śnie i drużyna budzi się w labiryncie, ale kompletnie goluteńka, bez żadnych przedmiotów. Czy tak rzeczywiście ma być? te przedmioty są do odzyskania? Gdzie? kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować