Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2006 o 18:50, beny07 napisał:

Słyszeliście może o kolesiu, który przeszedł całą gre solo, bez chetów, modów itp na szaleńczym
i tu uwaga: Druidem !!!


A niby co to za wyczyn? -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Lepszy wyczyn to przejść grę w nie wiecej niż dwa tygodnie (mam na myśli czas w grze) :). Takie coś trudno osiagnąć nawet pełnym teamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 18:50, beny07 napisał:

Słyszeliście może o kolesiu, który przeszedł całą gre solo, bez chetów, modów itp na szaleńczym
i tu uwaga: Druidem !!! Przeczytałem o nim na jakiejs stronce o Baldursach. Ja osobiscie gram
wojownikiem a ze mną podrużuje Viconia, Jansen i Minsc. Tak na marginesie to z Viconią jest
świetny romans ;) ....

i to jest wyczyn ? ^^ to czemu o mnie nie pisza? ja zawsze gram solo i zawsze 1 raz druidem. przeszedlem baldura II i serie icewinda. oraz neverwinter z jednym dodatkiem bo drugiego nie chcialo mi sie grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 09:23, majkel. napisał:

mam małe pytanko, mianowicie jak sie dostac do wiezienia sfer ?

a więc po kolei, bo nie wiem na którym jesteś etapie
1) w podziemiach Miedzianego Diademu animacja z przedstawieniem i rozpoczęcie questu Haer''Daelisa
2) uwalniasz barda (jest uwięziony przez maga za ukrytym przejsciem w lochach dzielnicy świątynnej (przyłączasz go do drużyny albo nie - bez znaczenia)
3) Wracasz do Miedzianego Diademu; kolejna animacja z aktorami; znikają i portal do więzienia sfer się aktywuje (w takim jakby kominku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 09:23, majkel. napisał:

mam małe pytanko, mianowicie jak sie dostac do wiezienia sfer ?


Przede wszystkim musisz rozpocząć quest związany z uwolnieniem Haer''dalisa ;) - jeśli masz w dróżynie Aerie to w pewnym momencie wzywa cie jej wujaszek Quail (czy jakoś tak; znajduje się on w namiocie cyrkowym na Promenadzie) a potem to już prosta droga :). Pomagasz pewnej Pani Raelis, która znajdziesz w Tawernie pod Pięcioma Dzbanami (a konkretnie w Teatrze) w Dzielnicy Mostów.
No i to chyba wszystko co trzeba Ci wiedzieć ... lepiej żebyś reszty dowiedział się z samej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 09:37, jasparr napisał:

1) w podziemiach Miedzianego Diademu


sory stary ale na 100% chodzi o Gospodę pod Pięcioma Dzbanami w Dzielnicy Mostów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jeszcze , że niekoniecznie musisz mieć w drużynie Aerie. Wystarczy pójść do teatru w Gospodzie "PodPięcioma Dzbanami" i po przedstawieniu zgłosić się do pani Raelis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 09:41, Mudra napisał:

> 1) w podziemiach Miedzianego Diademu

sory stary ale na 100% chodzi o Gospodę pod Pięcioma Dzbanami w Dzielnicy Mostów ;)

Oczywiście, że masz rację, gram w angielską wersję i porąbało mi się :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przeszedł już ktoś dodatek The Darkest Day? Potrzebuje takich informacji z dodatku jak:
-gdzie znajdują się nowi NPC do przyłączenia (jaka lokacja,dom itp.)
-na jakich lokacjach znajdują się nowe questy
-lub gdzie są osoby które zlecają nowe questy.
Za odpowiedzi będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno: kiedy skonczysz gre w bg2 z zainstalowanym TDD to krolowa elfow Ellesime zapyta czy chcesz dalej podrozowac a wtedy gdy odpowiedz "tak" to teleortue cie do nowej lokacj (ktora wyglada zupenie tak samo jak wnetrze biblioteki w Candlekeep z bg1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 12:46, balduran2 napisał:

Czy przeszedł już ktoś dodatek The Darkest Day? Potrzebuje takich informacji z dodatku jak:
-gdzie znajdują się nowi NPC do przyłączenia (jaka lokacja,dom itp.)
-na jakich lokacjach znajdują się nowe questy
-lub gdzie są osoby które zlecają nowe questy.
Za odpowiedzi będe bardzo wdzięczny.

osobiście polecałbym
http://www.sorcerers.net/Games/BG2/index.php
praktycznie wszystkie potrzebne informacje do głównych modów, oczywiście również TDD.
Z tą uwagą, że angielsku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 13:56, liwuniek14 napisał:

Wiem jedno: kiedy skonczysz gre w bg2 z zainstalowanym TDD to krolowa elfow Ellesime zapyta
czy chcesz dalej podrozowac a wtedy gdy odpowiedz "tak" to teleortue cie do nowej lokacj (ktora
wyglada zupenie tak samo jak wnetrze biblioteki w Candlekeep z bg1).

ale praktycznie wszystkie questy postaci i poszczególych lokacji (Purskal, Esphurta, Riativin, Trollford) można zrobić dużo wcześniej, tym bardziej, że generalnie nie ma tym silnej opozycji, więc drużyna może być początkująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bg2 wieloosobowym
Probujemy sie polaczyc przez program Hamaczi ktory emuluje Lana
Nie mamy zewnetrznego ip wiec jakakolwiek proba multiplaya konczy sie wiadomoscia
ze parametry dostepu sie nie zgadzaja.
Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak? albo jak polaczyc sie w multi przez net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 14:57, PArkerinio napisał:

Mam problem z bg2 wieloosobowym
Probujemy sie polaczyc przez program Hamaczi ktory emuluje Lana
Nie mamy zewnetrznego ip wiec jakakolwiek proba multiplaya konczy sie wiadomoscia
ze parametry dostepu sie nie zgadzaja.
Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak? albo jak polaczyc sie w multi przez net?


moze to glupia uwaga, ale czy na pewno wszyscy macie po podlaczeniu hamachi ''zielone kropki''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 13:56, liwuniek14 napisał:

Wiem jedno: kiedy skonczysz gre w bg2 z zainstalowanym TDD to krolowa elfow Ellesime zapyta
czy chcesz dalej podrozowac a wtedy gdy odpowiedz "tak" to teleortue cie do nowej lokacj (ktora
wyglada zupenie tak samo jak wnetrze biblioteki w Candlekeep z bg1).


I co...niby tyle?A coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 14:03, jasparr napisał:

> Czy przeszedł już ktoś dodatek The Darkest Day? Potrzebuje takich informacji z dodatku
jak:
> -gdzie znajdują się nowi NPC do przyłączenia (jaka lokacja,dom itp.)
> -na jakich lokacjach znajdują się nowe questy
> -lub gdzie są osoby które zlecają nowe questy.
> Za odpowiedzi będe bardzo wdzięczny.
osobiście polecałbym
http://www.sorcerers.net/Games/BG2/index.php
praktycznie wszystkie potrzebne informacje do głównych modów, oczywiście również TDD.
Z tą uwagą, że angielsku!


Dzięki, za link...ale niestety nie znalazłem tego co szukałem, a jeśli coś było to niezbyt dużo zrozumiałem. Jeśli byłbyś tak dobry to napisz tylko gdzie są nowi NPC i nowe questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z BG2 ToB. Otóż bardzo często postacie się "zawieszają" i nie mogę z nimi rozmawiać. Na razie zapisanie przy postaci i wczytanie skutkuje po losowej ilości wczytań. Znosze kiedy natrafiam na postacie które łapią po kilku razach, ale czasem natrafiam na postacie co "łapią" co kilkadziesiąt wczytań. Nie ma jakiegoś sposobu na pozbycie się tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avaunis - Order of the Radiant Heart (1 quest)
Kagain - (Gate District) - brak questów, chyba
Yeslick - Temple district - j.w.
Montaron/Xzar - Dock district - roszerzenie questu Xzara z podstawki i 1 dodatkowy
Kivan - Umar hills - 1 quest
Adario - Miediany Diadem - 3 questy
Shar-teal - więdzienie w government district - 1 quest
Robillard - dock district - 5 questów - chyba
Lokacje
Purskal - uruchamia go sprzedawca w Five Flagons Inn w bridge district
Esphurta - kender w gate district
Riatvin - Forp w Copper Coronet
Trollford Hills - Johanna w Umar hills
Quest główny - Po zabiciu Irka, zgodnić się gdy Ellisime chce cie pzrenieść do Candlekeep
Chyba nic nie pominąłem, ale jesli tak to prosze o uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować