Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Bardzo potężna zbroja + wysoka zręczność + buffy = spokojnie wyciągasz te -10, a jeśli jeszcze grasz modami usuwającymi blokadę zakładania magicznych pierścieni razem ze zbroją, to te -20 naprawdę nie jest tak trudne do osiągnięcia. To się przydaje głównie, gdy grasz z jakimiś wymagającymi modami np. Tactics, w pozostałych przypadkach tak niskie kp to już raczej przegięcie i gra robi się zbyt prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:27, Badyl13 napisał:

Takie pytanko jeszcze, czy ma on swoją legendarną zbroję z jedynki?
Fajnie w niej wyglądał


Niestety nie. Nawet sam wygłasza na ten temat komentarz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:29, Badyl13 napisał:

Też się zastanawiam... u mnie postać ma -11 kp, wprawdzie jestem dopiero w drugim rozdziale,
no ale cóż... skąd wziąć taki KP, też się nad tym zastanawiam. I czemu ma zamiast normalnego
chara, tego golema? To jakiś mod czy coś innego?


To jest taki specjalny przedmiot trylogii BG, stworzony przez twórców chyba jako easter-egg. ;) Trzeba mieć złote, srebrne i brązowe pantalony, każde są w innej części BG. Potem w Tronie Bhaala można stworzyć takie cudeńko z KP -10 i wyglądem Golema. ;) Nazwy przedmiotu nie pamiętam, ale bez problemu można ją znaleźć na stronach o BG (ew. spróbować wpisać w google "tajemnica pantalonów"+bg2 :]).
A tak bez tego to najniższą KP może chyba mieć Mnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:31, Karharot napisał:

Spójrz jeszcze raz na screena którego załączył Monark, jego postać nosi na sobie pancerz
nazywany "wielką metalową maszyną" - jest to z jednej strony najdłuższy z questów gry (zaczyna
się w BG1 a kończy dopiero w Tronie Bhaala) a z drugiej strony zwyczajny easter egg. Ten pancerz
jest mocno przegięty i do tego trochę kłopotliwy bo musisz go zdejmować za każdym razem jak
chcesz przejść przez wąskie przejście (zmienia on wygląd i rozmiar postaci tak że przypomina
ona żelaznego golema).


Ten quest.... to złote pantalony, tak? Nie wiem jakim cudem, ale ja mam dwie pary takich, bez kodów oczywiście, po prostu mi się zdublowały. Mam pytanie jeszcze takie, czy opłaca się kupić jakąś część pancerza Baldurana z Targu Przygody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:34, Badyl13 napisał:

(...)


Zawsze kupowałem Tarczę Baldurana. Dzięki niej żaden beholder, ani inne podobne mu paskudztwo nie jest straszne. Jakby kto nie wiedział tarcza odbija promienie beholderów/obserwatorów z powrotem do stwora. Jedyny minus tarczy to kara do jakiejś cechy, tylko nie pamiętam jakiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:34, Badyl13 napisał:

Ten quest.... to złote pantalony, tak?


Tak. Aby ukończyć ten quest musisz zdobyć jeszcze srebrne (W SoA) i brązowe (w TB) pantalony.

Dnia 30.08.2007 o 13:34, Badyl13 napisał:

Mam pytanie jeszcze takie, czy opłaca się kupić jakąś część pancerza Baldurana z Targu Przygody?


Bezwzględnie powinieneś kupić tarczę Baldurana i zawsze ją ze sobą nosić - jej zdolność odbijania promieni Obserwatorów jest wprost nieoceniona gdy walczy się z tymi potworami. Natomiast pozostałe części pancerza można sobie raczej darować - no chyba że chcesz je zebrać w formie kolekcji (zdobycie wszystkich nie daje żadnych dodatkowych bonusów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:34, Badyl13 napisał:

Ten quest.... to złote pantalony, tak? Nie wiem jakim cudem, ale ja mam dwie pary takich, bez
kodów oczywiście, po prostu mi się zdublowały.

Złote są w gospodzie Pod Pomocną Dłonią (jak importowana do Cieni Amn postać je miała, znajdziesz je za obrazem w Lochach Irenicusa, tam gdzie jest reszta podstawowego ekwipunku) Srebrne to już do zdobycia w dwójce (jako okup za szlachciankę w Dzielnicy Mostów), Brązowe - w leżu Abazigala. Mając te trzy pary idziesz do jednego gościa w Amkethranie i on robi Ci tę zbroję i broń.

Dnia 30.08.2007 o 13:34, Badyl13 napisał:

Mam pytanie jeszcze takie, czy opłaca się kupić
jakąś część pancerza Baldurana z Targu Przygody?

Obowiązkowy jest zakup Tarczy Baldurana u Deidre. Obserwatory zabijają się same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:39, Azuredragon napisał:

Jedyny minus tarczy to kara do jakiejś cechy, tylko nie pamiętam jakiej.


O 1 punkt obniża siłę. Ale nie ma to znaczenia bo tą tarczę i tak zakłada się tylko do walki z Obserwatorami i Gaulami a w takim wypadku one same zabijają się własnymi odbitymi od tarczy atakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:39, Azuredragon napisał:

> (...)

Zawsze kupowałem Tarczę Baldurana. Dzięki niej żaden beholder, ani inne podobne mu paskudztwo
nie jest straszne. Jakby kto nie wiedział tarcza odbija promienie beholderów/obserwatorów z
powrotem do stwora. Jedyny minus tarczy to kara do jakiejś cechy, tylko nie pamiętam jakiej.


Tyle, że ja już mam bardzo dobrą tarczę, +3 do KP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:44, Badyl13 napisał:

Tyle, że ja już mam bardzo dobrą tarczę, +3 do KP :)


To nie ma znaczenia. Obserwatorzy to istoty atakujące specjalnymi umiejętnościami (tzw. promieniami które są czymś w rodzaju czrów np. "zadawanie krytycznych obrażeń", "zamiana w kamień", "zauroczenie", "dezintegracja" i inne) opartymi na magii (mogą rzucić kilka takich "zaklęć" w ciągu jednej rundy). Zwykła KP Cię przed nimi nie ochroni. O ile jeden Obserwator czy parę Gauli to jeszcze nie taka wielka tragedia to już 4-5 Obserwatorów może wybić połowę twojej drużyny w przeciągu sekund, natomiast jeśli masz do dyspozycji Tarczę Baldurana to zakładasz ją posyłasz do walki tylko tą postać która używa tego przedmiotu a bestie wykańczają się same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:44, Badyl13 napisał:

Tyle, że ja już mam bardzo dobrą tarczę, +3 do KP :)


Ja też miałem. :P Tarcza Baldurana była zawsze schowana w ekwipunku, dzięki czemu przed questami z kultem Bezookiego i eksploracją tej części Podmroku, którą władały beholdery mogłem ją zaqłożyć na miejscu obecnie niesionej. Uwierz mi, widok krasnoludzkiego wojownika, który pomyka jak oszalały, dzięki butom szybkości, po podziemiach beholderów i fakt, że mimom bycia otoczonym wychodzi ze starcia bez szwanku jest czymś co cieszy moje oczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się jak je uruchomić?
W katalogu z grą znajdź plik Baldur.ini i pod sekcją:
[Program Options]
dopisz linijkę:
Debug Mode = 1
Na pszyszłość polecam skorzystanie z google - znalezienie tej odpowiedzi zajmie Ci mniej niż minutę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 13:39, Vel Grozny napisał:

> Ten quest.... to złote pantalony, tak? Nie wiem jakim cudem, ale ja mam dwie pary takich,
bez
> kodów oczywiście, po prostu mi się zdublowały.
Złote są w gospodzie Pod Pomocną Dłonią (jak importowana do Cieni Amn postać je miała, znajdziesz
je za obrazem w Lochach Irenicusa, tam gdzie jest reszta podstawowego ekwipunku) Srebrne to
już do zdobycia w dwójce (jako okup za szlachciankę w Dzielnicy Mostów), Brązowe - w leżu Abazigala.
Mając te trzy pary idziesz do jednego gościa w Amkethranie i on robi Ci tę zbroję i broń.
> Mam pytanie jeszcze takie, czy opłaca się kupić
> jakąś część pancerza Baldurana z Targu Przygody?
Obowiązkowy jest zakup Tarczy Baldurana u Deidre. Obserwatory zabijają się same :)

u jakiej Deidre ? gdzie ?? help plx me ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:07, Karharot napisał:

Pytasz się jak je uruchomić?
W katalogu z grą znajdź plik Baldur.ini i pod sekcją:
[Program Options]
dopisz linijkę:
Debug Mode = 1
Na pszyszłość polecam skorzystanie z google - znalezienie tej odpowiedzi zajmie Ci mniej niż
minutę:)

nie znalazłem żadnego baldur.ini !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:09, qwef napisał:

u jakiej Deidre ? gdzie ?? help plx me ok?


Na Promenadzie Waukeen jest sklep Targ Przygody, troczhę z tyłu sklepu znajduje się kobieta (Deidre) która ma w ofercie kilka bardzo ciekawych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz zainstalowaną grę?;) Chyba masz, więc ten plik musi być w głównym folderze gry - szukaj po prostu pliku, który nazywa się "baldur" i otwiera w notatniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się on w głównym katalogu gry. Możliwe że masz na swoim kompie ustawione aby ukrywał on rozszerzenia znanych typów plików. W takim wypadku jest to u Ciebie jeden z plików nazywających się "baldur"

20070830141647

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 14:16, GanD napisał:

A masz zainstalowaną grę?;) Chyba masz, więc ten plik musi być w głównym folderze gry - szukaj
po prostu pliku, który nazywa się "baldur" i otwiera w notatniku.



Acha wpisałem i NIC odpaliłem gre i NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować