Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Ja mam pytanie kwestii technicznej bg. Otóż gdy tylko wchodzę do jakichkolwiek lokalizacji miejskich w bg i bg2 (dla uściślenia oba z dodatkami) typu np beregost czy Amn to gra po paru sekundach czasem po minucie, resetuje komputer lub zawiesza się. Mój komp to 1,7ghz Radeon 9200 Atlantis 128mb i 768mb ram (256 + 512). Obie wersje gry wraz z dodatkami są oryginalne. Czego to może być wina i jak temu zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 12:20, kordzio1 napisał:

.....


aaaa... bo ty masz instrukcje w pdf... lejm:D ja mam normalna papierowa... dlatego tak sie dziwilem, czemu cie to tak denerwuje, przeciez wystarczy przewrocic strone:) a tu taki psikus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 13:01, Noirr napisał:

> .....

aaaa... bo ty masz instrukcje w pdf... lejm:D ja mam normalna papierowa... dlatego tak sie
dziwilem, czemu cie to tak denerwuje, przeciez wystarczy przewrocic strone:) a tu taki psikus

No niestety wydanie z extra klasyki gold ma wydanie skrócone na papierze, a reszta jest w pdf, na razie będę chyba się bawił w alt+tab, bo drukowania to trochę sporo jest, nawet po transformacji pdf w doc + błędy przy transformacji i program który ściągnąłem w wersji trial pozwala skonwertować mniej stron niż ja potrzebuję :) i ogólnie więcej z tym zabawy niż to warte, a i tak co i jak działa się człowiek nauczy po kilku użyciach, a przez te zabawy zjadło mi połowę czasu jaki sobie na pierwszą połowę dnia przeznaczyłem na granie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, podzczas romasnu mojej postaci z Aerie dochodzi do tej sytuacji, w której ona proponuje spędzenie razem nocy. W poradniku pisało, że należy odpędzić ją, bo później zacznie biadolić, że to wszystko leci za szybko i sama zakończy związek. Jak pisało tak zrobiłem, a ona po tym przestała się w ogóle odzywać, żadnej reakcji, do końca gry nic, cichooooo. Co zrobiłem nie tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 13:22, kordzio1 napisał:

....


przeciez niema potrzeby drukowania calosci... druknij sobie tylko informacje o skillach i tob''owych wysokiego poziomu i styknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System nie ma nic do rzeczy. Gra działa na 98/ME/XP/Vista(nawet 64) - testowałem na wszystkich, nigdy problemu nie miałem zarówno z wersją premierową jak i z XKN. Jak nie działa rzekomo z winy systemu, to pewnie ktoś ma system...

A jak duży masz blik buforowania ustawiony?
Może być też tak, że to sterowniki karty graficznej powodują jakiś konflikt. Przynajmniej kiedyś było tak z tymi od nVidii, jednak tych od ATI nigdy nie miałem, więc to tylko spekulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 14:07, Noirr napisał:

> ....

przeciez niema potrzeby drukowania calosci... druknij sobie tylko informacje o skillach i tob''owych
wysokiego poziomu i styknie:)

Gdybym chciał drukować wszystkie czary, których nie znam, to wyszło by mi i tak 52 strony z instrukcji, po zmniejszeniu daje to ok 30 stron, natomiast skille są opisane w miarę krótko, więc można ich się szybko nauczyć, więc nie ma potrzebyich drukowania :)
W sumie jak zacząłem grać, to wszystko wychodzi jakoś w praniu, z grubsza obcykałem co jest co, więc teraz to już takie potrzebne na szczęście nie jest :) choć jak jednak bedą potrzebne jakieś fragmenty tabel, albo coś, to sobię drukne tylko to co potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na stronie www.bg2.gram.pl znalazlem kilka modow do gry, jednak linki pod ktorymi powinny byc podane informacje wygasly. Dlatego tez mam pytanie. Czy kto moze mi podac wszelakie mody (z postaciami i likwidacja bariery awansu na nastepny poziom (do Baldur''s Gate wraz z dodatkiem Opowiescie Z Wybrzeza Mieczy oczywiscie tez, jezeli jest to mozliwe)), ktore sa kompatybilne z polska wersja jezykowa? Zaznaczam, ze jestem laikiem informatycznym, wiec potrzebuje wyjatkowo jasnej i czytelnej instrukcji, skad pobrac, jak zainstalowac itp; itd. Oczywiscie interesuje mnie rowniez opis dzialania modow, tzn; jakie questy sa dostepne, jakie przedmioty, gdzie moge dolaczyc ewentualna postac itp; itd. Jezeli ktos posiada rowniez informacje o modach, ktore nie wystepuja pod wyzej podanym linkiem, to oczywiscie jestem zainteresowany.Wszelakie informacje prosze wysylac na maila mizeroth@gmail.com . Z gory dzieki. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 17:03, Dzwonsson napisał:

.....


nikt sie czegos takiego nie podejmie, bo modow jest zwyczajnie za duzo... poza tym wszystko masz w googlach... lap kilka storn z modami i kombinuj...

http://dragonshoard.blackwyrmlair.net/download
http://www.gibberlings3.net/
http://www.pocketplane.net/
http://mirror.spellholdstudios.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie masz listę polskich modów:
http://hrothgar.webd.pl/wieza/

Nie była ostatnio zbyt aktualizowana, ale na forum cały czas jest aktywne mnóstwo osób i tam wszystko znajdziesz w najnowszych wersjach. Oczywiście jak już ściągniesz wszystko, co Cię interesuje, a będziesz jeszcze chciał, aby to razem działało, to przeczytaj uważnie ten temat:
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm i stosuj się dokładnie do podawanych zaleceń. Wtedy nie ma prawa nie zadziałać. Tak, dużo tego, ale sam chciałeś w wersji łopatologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 14:22, GanD napisał:

A jak duży masz blik buforowania ustawiony?
Może być też tak, że to sterowniki karty graficznej powodują jakiś konflikt. Przynajmniej kiedyś
było tak z tymi od nVidii, jednak tych od ATI nigdy nie miałem, więc to tylko spekulacja.



To z pewnością nie wina karty, miałem przedtem inną z nVidii i tak samo się działo. Czy jest możliwe że to wina ram''ów? lub czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 10:27, Haer-dalis napisał:

To z pewnością nie wina karty, miałem przedtem inną z nVidii i tak samo się działo.


Nie chodzi o samą kartę, ale do sterowniki do niej. Jednak jeśli masz te najnowsze to chyba nic nie powinno się dziać. W każdym razie był taki okres czasu, że sterowniki nVidii było niekompatybilne z silnikiem Infinity. Później wszystko wróciło do normalności.

Dnia 29.12.2007 o 10:27, Haer-dalis napisał:

Czy jest możliwe że to wina ram''ów? lub czegoś innego?


Nie wiem, ale zawsze możesz spróbować spytać w temacie "Problemy z komputerem". Możliwe że tam ktoś rozpozna Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże prawdopodobieństwo, że chodzi o RAM, chociaż wtedy raczej restart byłby poprzedzony bluescreenem.
Może coś się przegrzewa ? Sprawdź temperatury w czasie grania.
W windows XP gdzieś jest możliwość, żeby Win się sam nie restartował w przypadku wystąpienia błędu
Prawym na mój komputer -> Właściwości -> zakładka zaawansowane ->Ustawienia w uruchamianiu i odzyskiwaniu.
Możesz odznaczyć ponowne uruchamianie się komputera i zobaczyć co się wtedy wydarzy. Może bliżej naprowadzi co jest nie tak :).
Sprawdź jak sprawa wygląda na innych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Równierz mam problem z komputerem, mianowicie - zainstalowałem BGII z dodatkiem ToB, grałem sobie spokojnie kilka dni, do czasu kiedy zaraz po kliknięciu "wczytaj grę" wyskoczył błąd: "An assetion failed in ChVidImage3d.cpp at the line number 1957". Wyskakuje teraz za każdym razem kiedy chcem wczytać.
Nic nie instalowałem/kasowałem/przestawiałem w kompie. Zwyczajnie mi to wyskoczyło między jednym graniem a drugim. Zrobiłem reinstalkę, i ciągle ten błąd. Mogę normalnie zacząć nową grę w BG czy TB ale nie wczytać swoich save''ów.
Mam baldura w polskiej wersji z platynowej kolekcji z dodatkiem kupione jakieś 5 lat temu.
Winda XP, 512 ramu, grafika zintegrowana, jakto w laptopie.
Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 18:08, Teepi napisał:

Witam
Równierz mam problem z komputerem, mianowicie - zainstalowałem BGII z dodatkiem ToB, grałem
sobie spokojnie kilka dni, do czasu kiedy zaraz po kliknięciu "wczytaj grę" wyskoczył błąd:
"An assetion failed in ChVidImage3d.cpp at the line number 1957". Wyskakuje teraz za każdym
razem kiedy chcem wczytać.
Nic nie instalowałem/kasowałem/przestawiałem w kompie. Zwyczajnie mi to wyskoczyło między
jednym graniem a drugim. Zrobiłem reinstalkę, i ciągle ten błąd. Mogę normalnie zacząć nową
grę w BG czy TB ale nie wczytać swoich save''ów.
Mam baldura w polskiej wersji z platynowej kolekcji z dodatkiem kupione jakieś 5 lat temu,
może więcej ;)
Winda XP, 512 ramu, grafika zintegrowana, jakto w laptopie.
Pomocy :)

Ja miałam coś podobnego na moim starym kompie i wiesz co pomogło.... aktualizacja sterów do karty dźwiękowej. Może tobie też to pomoże, mam przynajmniej taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Teepiego

Wczoraj miałem taki sam problem. Rozwiązanie jest dość proste - usuń wszystkie portrety w postaci plików graficznych z katalogu save najlepiej z wszystkich bo nie wiadomo w którym tkwi błąd.Zresztą wywal najlepiej wszystkie pliki graficzne. Gra automatycznie uzupełni właściwe portrety i będzie git :).
Mi ten błąd pojawia sie zawsze gdy wyłączam Baldursa "niestandardowo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować