Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Siema, ja mam tylko takie pytanie;
jak mi kogos zabiją z drużyny, to da sie go jakos ożywić, czy jest on martwy na zawsze, i musze go usunąć z drużyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak szary portret zabitej postaci wciąż jest w składzie twojej drużyny to możesz tą postać ożywić, służą do tego czary kapłańskie wysokiego poziomu, jeśli ich nie masz to musisz udać się do świątyni gdzie postać zostanie wskrzeszona za opłatą.
Na wyższych poziomach trudności postacie mogą zostać zabite permanentnie jeśli ich ciało ulegnie zniszczeniu - w takim wypadku ich portret znika z listy członków twojej drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 14:02, follis napisał:

mhm...dzieki, bo do tej pory jak mi zabili jakąś postać to za każdym razem gre wczytywalem,
więc thx:)

Ja też - chyba, że była to walka z jakimś b. ciężkim przeciwnikiem - na przykład smokiem. Inaczej nie chciało mi się zbierać jej ekwipunku i ganiać do świątyni.
Wczytywałem grę nawet jeśli miałem berło zmartwychwstania. Nie lubię jak giną mi postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej świątyni w której kapłan/kapłanka oferuje usługi świątynne (po wybraniu odpowiedniej opcji dialogowej otwiera się okno podobne do tego jakie pojawia się przy korzystaniu z gospody czy ze sklepu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 16:15, Płaski66 napisał:

Mam pytanie, gdzie mozna znalezc kagaina w TDD??


O ile mnie pamięć nie myli, to Yeslick będzie w Dzielnicy Świątyń, a Kagain w Bramach Miasta. Jeśli ci panowie się spotkają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Kim lepiej grać wojownikiem czy paladynem bo mam taki dylemat jużtą gre raz przeszedłem paldynem i nie byłem zbyt zadowolony z jego umiejętności bojowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paladyn jest bardzo dobrą postacią, niestety żeby wykorzystać jego pełen potencjał trzeba zawczasu wiedzieć że najpotężniejsza broń dla tej klasy to dwuręczny miecz Karsomir i odpowiednio rozdysponować punkty biegłości (miecze dwuręczne i styl walki bronią dwuręczną).
Polecałbym jednak abyś tym razem spróbował zagrać wojownikiem, choćby dlatego żeby rozgrywka przebiegała trochę inaczej. Następnym razem polecałbym jeszcze inną postać np. maga albo złodzieja, nigdy nie wiadomo co ostatecznie przypadnie Ci do gustu najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei cala gre przeszedlem juz z piec razy paladynem.Jest to moja ulubiona klasa. To ze uwielbiam ta klase to jedno a drugie to to ze nie chce zeby zmarnowal mi sie Karsomir bo nigdy nie przylaczam do druzyny Keldorna ktorego nie lubie.Ta jego podklasa mi nie pasuje i w ogole jego watek w tej grze,ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 17:51, Płaski66 napisał:

Ja z kolei cala gre przeszedlem juz z piec razy paladynem.Jest to moja ulubiona klasa. To ze
uwielbiam ta klase to jedno a drugie to to ze nie chce zeby zmarnowal mi sie Karsomir bo nigdy
nie przylaczam do druzyny Keldorna ktorego nie lubie.Ta jego podklasa mi nie pasuje i w ogole
jego watek w tej grze,ale to tylko moje zdanie



czemu? inkwizytor jest swietna podklasa... rozproszenie magii i prawdziwe widzenie jest ogromna moca przeciwko magom a juz zwlaszcza jak twoj mag druzynowy jest niskiego poziomu... co do karsomira to wcale nie bedzie sie marnowac, wystarczy zrobic multiklasowca woj/zlodziej z UDP i przydzielic mu bieglosci w dwureki... taki gostek ma duzo wieksze mozliwosci bojowe od pala, co prawda tym mieczem nie zmozna sztyletowac ale kryc sie w cieniu i tak da rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2007 o 17:58, Noirr napisał:

czemu? inkwizytor jest swietna podklasa... rozproszenie magii i prawdziwe widzenie jest ogromna
moca przeciwko magom a juz zwlaszcza jak twoj mag druzynowy jest niskiego poziomu... co do
karsomira to wcale nie bedzie sie marnowac, wystarczy zrobic multiklasowca woj/zlodziej z UDP
i przydzielic mu bieglosci w dwureki... taki gostek ma duzo wieksze mozliwosci bojowe od pala,
co prawda tym mieczem nie zmozna sztyletowac ale kryc sie w cieniu i tak da rade...

ale jezeli mnie pamiec nie myli (chociaz w tych sprawach to u mnie kipesko z pamiecia) to te czaty o ktorych wspominales to sa raczej niskopoziomowymi wiec mag nie musi byc tez na tak wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 18:43, Płaski66 napisał:

ale jezeli mnie pamiec nie myli (chociaz w tych sprawach to u mnie kipesko z pamiecia) to te
czaty o ktorych wspominales to sa raczej niskopoziomowymi wiec mag nie musi byc tez na tak
wysokim poziomie


rozproszenie magii jest z 3 poziomu to prawda, ale mag i tak musi byc wysokopoziomowy zeby zadzialalo... bo nawet jak mag ma ten sam poziom co przeciwnik to szansa rozproszenia wynosi 50%, a im mniejszy tym gorzej... prawdziwe widzenie jest za to z 6 poziomu wiec nie jest niskopoziomowe za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych 2 zaklęć bardzo przydaje się Paladyn o podklasie "Inkwizytor". Posiada je on jako specjalne zdolności :)
Takim Paladynem jest Keldorn, albo nasz główny bohater :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 19:13, Battlesuit napisał:

Do tych 2 zaklęć bardzo przydaje się Paladyn o podklasie "Inkwizytor". Posiada je on jako specjalne
zdolności :)
Takim Paladynem jest Keldorn, albo nasz główny bohater :)


bylo to napisane dokladnie 4 posty wyzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować