Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Umiejętność zakładania pułapek przydziela się chyba w cechach,po awansie na któryś tam poziom i chyba żadnych punktów się do tego nie przydziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 14:28, Budo napisał:

Hmmm, przecież przy rozwoju postaci mam tylko kradzież kieszonkowa, ciche chodzenie,
otwieranie zamków i wykrywanie pułapek... chyba że zupełnie mi już na oczy padło ;]


Głupie pytanie, ale nie ma tam suwaka obok? :P Wydaje mi się, że powinno być, tam też chyba jest wykrywanie iluzji czy coś. Ew. sprawdź ograniczenia klasy etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to złodziej może też rozwijać np. wykrywanie iluzji. Przy awansie postaci to okienko z umiejętnościami złodzieja można chyba przewinąć bo to co w nim widać nie obejmuje całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 13:25, sig. napisał:

sprawdź swoje morale, być może podczas tego zadania spadło ci tak że stałeś się upadłym
łowcą


Nie bardzo rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sig. miał na myśli raczej reputację niż morale - Łowca podobnie jak Paladyn może stracić swoją klasę (i stać się Upadłym Łowcą) jeśli reputacja drużyny spadnie zbyt nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 15:07, Karharot napisał:

sig. miał na myśli raczej reputację niż morale - Łowca podobnie jak Paladyn może
stracić swoją klasę (i stać się Upadłym Łowcą) jeśli reputacja drużyny spadnie zbyt nisko.


Mam reputacje równą 18 i to od dłuższego czasu, nie zdobyłem jeszcze żadnego ujemnego punktu reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 14:55, Budo napisał:

Kurde, ale wstyd xD

Heh, przyznam, że sam miałem ten sam problem i przez parę lat od premiery żyłem w tej samej niewiedzy :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy poziom doświadczenia "nieaktywnych" bohaterów, których można przyłączyć do drużyny jest ustawiony na stałym poziomie, czy rośnie wraz z awansem drużyny? Nie mam jak tego sprawdzić, a martwi mnie to, bo wykonuję teraz sporo misji, gdzie dostaje PD, a z drużyny odszedł mi na tydzień Keldorn. Czy jak powróci to jego poziom będzie taki, jak przed opuszczeniem, czy - w porównaniu do pozostałych członków drużyny - będzie słabszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:36, macned napisał:

A ja mam takie pytanie - czy poziom doświadczenia "nieaktywnych" bohaterów, których można
przyłączyć do drużyny jest ustawiony na stałym poziomie, czy rośnie wraz z awansem drużyny?
Nie mam jak tego sprawdzić, a martwi mnie to, bo wykonuję teraz sporo misji, gdzie dostaje
PD, a z drużyny odszedł mi na tydzień Keldorn. Czy jak powróci to jego poziom będzie
taki, jak przed opuszczeniem, czy - w porównaniu do pozostałych członków drużyny - będzie
słabszy?

Exp będzie miał taki, jak w chwili opuszczenia teamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 16:56, Asthariel napisał:

Exp będzie miał taki, jak w chwili opuszczenia teamu.


A jak jest w przypadku Imoen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo. Niestety ale kiedy (i jeśli) ją przyłączysz z powrotem do drużyny na pewno będzie ona najsłabszą postacią. Inna rzecz że nigdy aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało - zdobywa ona poziomy wystarczająco szybko aby być przydatna w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 17:12, Karharot napisał:

Tak samo. Niestety ale kiedy (i jeśli) ją przyłączysz z powrotem do drużyny na pewno
będzie ona najsłabszą postacią. Inna rzecz że nigdy aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało
- zdobywa ona poziomy wystarczająco szybko aby być przydatna w drużynie.


Ech... to nie dobrze. Miałem nadzieję, że przynajmniej tutaj został zrobiony jakiś wyjątek. Korzystając z okazji zapytam jeszcze o jedno - jak to wygląda z Sarevokiem w dodatku? Tylko mi nie pisz, że zaczyna levelować od 1 poziomu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 17:19, macned napisał:

Ech... to nie dobrze. Miałem nadzieję, że przynajmniej tutaj został zrobiony jakiś wyjątek.
Korzystając z okazji zapytam jeszcze o jedno - jak to wygląda z Sarevokiem w dodatku?
Tylko mi nie pisz, że zaczyna levelować od 1 poziomu :D


Nie zaczyna. Całkiem nieźle macha dwuręcznym mieczem, jeden z najlepszych wojowników dostępnych w grze. Jak dla mnie, to postać obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne dziwne zdarzenie nie wiem dlaczego tak się stało. Mniej więcej wygląda to tak -

Slumsy

Ponownie wchodzimy do naszego nowego domu - Kuli Sfer. Porozmawiajcie z rycerzami Solamnica - poproszą nas o znalezienie sposobu na to, by odesłać ich do rodzinnego wymiaru. Zobaczymy, co da się w tej sprawie zrobić. W kolejnym (pierwszym) pomieszczeniu czeka na nas niezapowiedziany gość - jeden z Zakapturzonych Magów - Teos.

Chodzi tutaj o kule Sfer wykonałem w niej wszystko i wróciłem z powrotem do środka, pogadałem z rycerzami. W tym jak rozmawiam z jednym to mam taką zaznaczoną z góry odpowiedź, która mówi, że już im nie będę mógł pomóc, ponieważ już nie da się jej uruchomić i oni się rozchodzą po mojej sferze czasowej. Gdy rozmawiam z innymi też nic więcej się nie dzieje po rozmowie, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć Maga - Teos. Co jest przyczyną tego, że go tam niema? Chciałbym pomóc wrócić im do swojej czasoprzestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: zadanie, które opisujesz jest częścią twierdzy maga, więc jeśli nie jesteś magiem lub nie masz zainstalowanego tweaka pozwalającego na posiadanie wszystkich twierdz, to nie możesz pomóc rycerzom z Solamnii.
Po drugie: jeśli spełniasz warunki na otrzymanie kuli a mimo to Teos się nie pojawia, to masz doczynienia z bugiem. Spróbuj wczytać wcześniejszy zapis gry (sprzed zakończenia questu z Lavokiem). Może tym razem wszystko dobrze "zaskoczy". Jeśli nie, daj znać. Postaram się pomóc w inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.
Czy da się zakończyć romans z Jaheirą tak aby została w grupie??
Odwiedził mnie już jej nauczyciel i z tego co pamiętam niedługo Jaheira zostanie wezwana na sąd, czy istnieje możliwość aby już z nią nie romansować ale żeby została w grupie??
Powinienem od razu prowadzić rozmowy tak aby nic z tego nie wyszło ale jakoś tak nie umiałem być dla niej nieuprzejmy :).
Po prostu wole Aerie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 21:27, Abok napisał:

Witam mam pytanie.
Czy da się zakończyć romans z Jaheirą tak aby została w grupie??
Odwiedził mnie już jej nauczyciel i z tego co pamiętam niedługo Jaheira zostanie wezwana
na sąd, czy istnieje możliwość aby już z nią nie romansować ale żeby została w grupie??
Powinienem od razu prowadzić rozmowy tak aby nic z tego nie wyszło ale jakoś tak nie
umiałem być dla niej nieuprzejmy :).
Po prostu wole Aerie.


Aerie? Raju, to płaczliwa nudziara przecież. Viconia i tylko Viconia :]
A co do rozwiązania problemu, to niestety nie znam. Jaheira również nie zajmuje zbyt długo miejsca w mojej grupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować