Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Fechmistrz- Haer''d Alis(czy jakoś tak) to zapchajda. Nic- szczerze mówiąc- specjalnego. Jeżeli masz drużynę neutralną, dobrą, to Keldorn jest nieocenioną pomocą gdy dzierży Karsomira ;))). Do tego świetnie podłożony głos- według mnie najlepsza postać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odłączyłeś Keldorna "ręcznie", to znajdziesz go w budynku Zakonu w Dzielnicy Świątyń.
Co do przydatności Haer''dalisa, to nie będę się wypowiadał, bo zdecydowanie za mało nim grałem, ale słyszałem, że po odpowiednim poprowadzeniu staje się naprawdę świetną postacią. Z drugiej strony, jeśli twoja postać nie jest paladynem, to wybór Keldorna jest jak najbardziej wskazany. Jako jedyny paladyn w grze jest też przez długi czas jedyną postacią zdolną do używania Karsomira. Poza tym z odpowiednim wyposażeniem niezły z niego wojownik i bardzo dobrze sprawdza się w pierwszej linii. Ma też kilka przydatnych zaklęć (Prawdziwe widzenie, Ochrona przed złem). No i niektóre jego teksty są w szczególny sposób zabawne. :) Ogólnie: polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:58, bartog123 napisał:

Fechmistrz- Haer''d Alis(czy jakoś tak) to zapchajda. Nic- szczerze mówiąc- specjalnego.
Jeżeli masz drużynę neutralną, dobrą, to Keldorn jest nieocenioną pomocą gdy dzierży
Karsomira ;))).


A Karsomira , to kiedy można zdobyć? Na razie Keldorn śmiga z Jakiśtam Odkupiciel +2.

Xanax-dzięks za rozwinięcie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 17:13, KrzychW napisał:

> Fechmistrz- Haer''d Alis(czy jakoś tak) to zapchajda. Nic- szczerze mówiąc- specjalnego.

> Jeżeli masz drużynę neutralną, dobrą, to Keldorn jest nieocenioną pomocą gdy dzierży

> Karsomira ;))).

A Karsomira , to kiedy można zdobyć? Na razie Keldorn śmiga z Jakiśtam Odkupiciel +2.

Xanax-dzięks za rozwinięcie podpowiedzi

Po zakończeniu questa na Wzgórzach Wichrowej Włóczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 17:15, Asthariel napisał:

Po zakończeniu questa na Wzgórzach Wichrowej Włóczni.


Od dawna się tam wybieram , więc chyba nie ma co dłużej zwlekać.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 17:45, KrzychW napisał:

> Po zakończeniu questa na Wzgórzach Wichrowej Włóczni.

Od dawna się tam wybieram , więc chyba nie ma co dłużej zwlekać.:-)

Hm, to może inaczej - questa można wykonać łatwo, ale broń będzie po pokonaniu bossa, który jest jednak dość trudny, i lepiej do niego wrócić podpakowaną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Haer''dalis niestety odstaje ze względu na wytrzymałość... nie polecam go do drużyny, bo z kondycją 9 czy ile tam ma to smiech na sali. Chociaż ma fajny klimat jako postać i ciekawe odzywki. Ja sam gram teraz fechmistrzem i gra się bardzo fajnie, tyle że na starcie miałem 2x więcej życia niż Haer''dalis w momencie przyłączenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i lepiej do niego wrócić podpakowaną postacią.

A co to znaczy : podpakowaną? Który poziom wydaje się dość sensowny , aby zawalczyć z tym bosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak już zrobisz wzgórza umar, targowo i warownię d''arnise, a oprócz tego kilka questów w mieście, jak np więzienie sfer to możesz próbować. W sumie stosując odpowiednią taktykę da się go wykończyć bezstresowo. Na wzgórzach Umar masz mały teścik, jak sobie tam poradzisz, to i z tamtym też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 18:35, KrzychW napisał:

A co to znaczy : podpakowaną? Który poziom wydaje się dość sensowny , aby zawalczyć z
tym bosem?

Zależy na jakim poziomie trudności grasz, ale przy średnim to powinno wystarczyć żeby twoje postacie miały tak 14-15 poziomy. Ja tak przynajmniej zawsze na niego szedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 18:38, Budo napisał:

Jak już zrobisz wzgórza umar, targowo i warownię d''arnise, a oprócz tego kilka questów
w mieście, jak np więzienie sfer to możesz próbować.


Targowo , Warownię i całkiem sporo questów w Ahtkatli mam już za sobą , więc chyba czas powoli się szykować.Najwyżej po drodze jeszcze coś zrobię i powinno być ok.

---->Hubi KoshiJestem na 13 poziomie , ale "już za moment" będę miał 14 , więc chyba na średnim poziomie trudności da się powalczyć.Pozostaje pakować plecaki i jak mówi Minsc : czas skopać parę tyłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu melduję się w tym temacie z pytaniem.Jakie ciekawostki fabularne czekają mnie , gdy przyjmę propozycję Renala Krwawego Skalpu dotyczącą prowadzenia Gildii.Jak odmówię , to dostaję gotówkę i miecz , a gdy się zgadzam , można usłyszeć coś o przysłaniu nowych złodziei , i że trzeba będzie odpowiednio kierować swoim oddziałem , zarabiać złoto dla Gildii itp.Czy ten wybór prowadzi do istotnych różnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:25, KrzychW napisał:

To ja znowu melduję się w tym temacie z pytaniem.Jakie ciekawostki fabularne czekają
mnie , gdy przyjmę propozycję Renala Krwawego Skalpu dotyczącą prowadzenia Gildii.Jak
odmówię , to dostaję gotówkę i miecz , a gdy się zgadzam , można usłyszeć coś o przysłaniu
nowych złodziei , i że trzeba będzie odpowiednio kierować swoim oddziałem , zarabiać
złoto dla Gildii itp.Czy ten wybór prowadzi do istotnych różnic?

W sumie, to powiem Ci, że to słaba "kryjówka" zadania mało ciekawe, a i złota nie za dużo. Wolałbym mieczyk i kase ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:51, bartog123 napisał:

W sumie, to powiem Ci, że to słaba "kryjówka" zadania mało ciekawe, a i złota nie za
dużo. Wolałbym mieczyk i kase ;P


Czy z tych questów przypadnie jakaś konkretna ilość doświadczenia i jak dużo dodatkowych zadań wynika z szefowania Gildii? No i czy nowe obowiązki nie będą zbyt absorbujące i nie będą kolidowały z innymi questami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:59, KrzychW napisał:

> W sumie, to powiem Ci, że to słaba "kryjówka" zadania mało ciekawe, a i złota nie
za
> dużo. Wolałbym mieczyk i kase ;P

Czy z tych questów przypadnie jakaś konkretna ilość doświadczenia i jak dużo dodatkowych
zadań wynika z szefowania Gildii? No i czy nowe obowiązki nie będą zbyt absorbujące i
nie będą kolidowały z innymi questami?

Zadań związanych z gildią jest mało, tylko dwa. Z tego jedeno polega tylko na podjęciu właściwej decyzji, zero akcji.
Ile za to jest doświadczenia dokładnie nie pamiętam, ale nie jest to ilość powalajaca. Jeśli idzie o zyski to z działalności gildii można wyciągnąć całkiem sporo złota. Niemniej jednak, jeśli grasz złodziejem warto przyjąć propozycję Renala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemniej

Dnia 11.11.2008 o 23:23, Moray napisał:

jednak, jeśli grasz złodziejem warto przyjąć propozycję Renala.


Właśnie taką postacią gram , więc mocno się zastanawiam , czy nie przyjąć propozycji.Wątpliwości mam głównie dlatego , że nie wiedziałem jak mocno zatrzyma mnie zarządzanie Gildią na miejscu , a chciałem właśnie trochę powędrować i pozałatwiać questy poza Ahtkatlą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Próbuję zainstalować patch v26498 ale instalator stwierdza, że nie rozpoznaje wersji BG2main. Wysypuje się takze instalator dodatków z wersji kolekcjonerskiej. Posiadam BG w pierwszej wersji DVD (nie tej XKG). Do tej pory nie miałem takich problemów. Podejrzewam, że powinienem zrobić formata, bo to może być jakieś wirusiątko, ale może jednak to coś bardziej prozaicznego i ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wykonywaniu kolejnych questów , pozostają mi w ekwipunku rozmaite przedmioty z nimi związane.Jakieś klucze , które już są chyba niepotrzebne i inne drobiazgi.Czy można to wszystko gdzieś zostawić bez ryzyka utraty? Nie wiem , czy przypadkiem niektóre z tych rzeczy nie będą mi potrzebne w przyszłości , ale wleczenie tego ze sobą robi się coraz bardziej kłopotliwe.Zostałem szefem Gildii Złodziei i zastanawiam się , czy w którejś ze skrzyń nie można tego wszystkiego bezpiecznie zostawić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 12:29, KrzychW napisał:

Zostałem szefem Gildii Złodziei i zastanawiam się , czy w którejś
ze skrzyń nie można tego wszystkiego bezpiecznie zostawić ???

Możesz to wsadzić gdzie ci się podoba, ja zazwyczaj z jednej ze skrzyń w Miedzianym Diademie robiłem sobie taką skrytkę. Po prostu wybierz którąś, zaznacz na mapie że tu jest skrytka i wkładaj tam. Nie ma szansy by itemy zniknęły ze skrzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaznacz na mapie że tu jest skrytka

Dnia 12.11.2008 o 12:35, Hubi Koshi napisał:

i wkładaj tam. Nie ma szansy by itemy zniknęły ze skrzynki.


No to całe szczęście , że tak jest , bo rozmaite badziewie zaczęło się robić dość kłopotliwe w transporcie.No to pędzę rozpakować plecaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować