Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2009 o 14:21, Xanax napisał:

Ja też wolałem wygląd przedmiotów i postaci w oknie ekwipunku, który był w BG1. Dlatego
objawieniem dla mnie były prace Erephine (1pp). Na tej stronce są wszystkie jej dotychczasowe
mody: http://www.shsforums.net/index.php?s=68dc9e21efd7a94ec802c55dfc185eed&showtopic=32952
Może już je znasz? :)


Nie, nie znałem ich. Dzięki:) Przy następnym podejściu do BG2 pokombinuje sobie z nimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
przepraszam jeśli już o tym było, ale od godziny googluje i wyszukuję tutaj i nic znaleźć nie mogę.

Zainstalowałem Sagę BG. Mam Windowsa Viste 32bit, Radeona 3870, Athlona Phenom itd.
Problem mam taki, że przy zmianie lokacji na nową, przykładowo z lochów Irenicusa poziom 1 na poziom 2 wywala mnie z gry. Tyle, że w tym wypadku za trzecim razem poszło. Teraz jednak wychodze w lochów na promenadę i w momencie gdy pojawiają się magowie żeby zabrać Irenicusa i Imoen wywala mnie do Windowsa. Nic nie pomaga. Nie pomogło przeistalowanie, zmiana ustawień w konfiguracji, zainstalowałem nawet różne tweaki z modów dołączonych na płycie. To mieniło tyle, że wywala tak ze dwie sekundy później.

Proszę o pomoc, bo zdecydowanie skończyły mi się pomyśły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz przyspieszanie sprzętowe i uruchom program w trybie zgodności ze starszym systemem operacyjnym (niestety z uwagi na swój stary sprzęt nie miałem żadnej styczności z Vistą i nie do końca jestem pewien, czy ta druga opcja jest w ogóle dostępna).

Spróbuj też zmienić w opcjach aplikacji zmienić priorytet na wysoki (pewny nie jestem czy pomoże, gdyż, patrz wyżej). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech tak to bywa ze starymi grami odpalanymi na nowym sprzęcie. Najlepszym rozwiązaniem jest kupić jakiegoś złoma z win 98 specjalnie do grania w BG i inne starsze tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 00:07, Moray napisał:

Ech tak to bywa ze starymi grami odpalanymi na nowym sprzęcie. Najlepszym rozwiązaniem
jest kupić jakiegoś złoma z win 98 specjalnie do grania w BG i inne starsze tytuły.


Albo zainstalować Linuksa. Podobno Baldurek chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 00:07, Moray napisał:

Ech tak to bywa ze starymi grami odpalanymi na nowym sprzęcie. Najlepszym rozwiązaniem
jest kupić jakiegoś złoma z win 98 specjalnie do grania w BG i inne starsze tytuły.

Ze stronki Microsoftu można sobie ściągnąć program, który symuluj działanie poprzednich systemów operacyjnych i podobno stare gierki na tym spokojnie chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w dość nietypowej sprawie. Otóż nie mogę dostać się na promenadę Wauken (z niej poszedłem od razu do slumsów, może to był błąd?) w każdym razie czy zna ktoś jakiś kod na teleport tam albo dzielnicę z której da się wejść (próbowałem z twierdzy D''artaniese czy coś takiego (quest od Nalii) też się nie da). bo mam już pełno (umagicznionego) żelastwa maści wszelakiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kod jest taki:
CLUAConsole:MoveToArea("AR0700")
A innym sposobem, cóż... Może z innej dzielnicy Athkatli?
Z tego co kojarzę, to z Promenady można iść tylko do slumsów, a to czy najpierw trochę się pokręcisz chyba nie ma większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 10:15, sig. napisał:

Ja w dość nietypowej sprawie. Otóż nie mogę dostać się na promenadę Wauken (z niej poszedłem
od razu do slumsów, może to był błąd?) w każdym razie czy zna ktoś jakiś kod na teleport
tam albo dzielnicę z której da się wejść (próbowałem z twierdzy D''artaniese czy coś
takiego (quest od Nalii) też się nie da). bo mam już pełno (umagicznionego) żelastwa
maści wszelakiej.


Chwila, ale jak to /nie możesz/? Grę wywala do Windy czy Promenada jest zwyczajnie "nieaktywna"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 11:56, seraphe napisał:

Chwila, ale jak to /nie możesz/? Grę wywala do Windy czy Promenada jest zwyczajnie "nieaktywna"?

Nieaktywna, może wyszedłem w złym miejscu (i gra nie zapisała sobie że już tam bylem) albo coś takiego. Próbowałem z wspomnianej twierdzy, slumsów i doków.

ps zaraz restart na Windowsa, i sprawdzę co będzie jak dostanę (o ile dostanę ;) się tam kodem i wyjdę wyjściem a nie samym "kołem sterowym" bez znacznika "wyjscie" na mapie .

pps jak ma to znaczenie to gram z BGT (skończyłem jedynkę, przerzuciło mnie do bg2 i odcięło od sklepów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 12:20, grabopendzik napisał:

CZy ktoś może wie czy jest planowane wyjście na światło dzienne BGIII??? :-)


Na Wieży Ramazitha niedługo pojawi się duuuży artykuł na ten temat autorstwa Yarpena. Szczegółów zdradzał nie będę, mamy jednak cichą nadzieję, że się Wam spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę. Aktualnie gra zachowuje się tak jakby promenada była z bg1 (nawet jak tam dzięki kodom jestem to i tak jest nieaktywna przy wyjściu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanie: Czy każdy mod do BG2 sie instaluje? Czy są może jakieś które trzeba wkleić bezpośrednio do jakiegoś folderu? A ściślej mówiąc chodzi mi o mod "DungeonBeGonev1.4.dmg" który skraca prolog w postaci Lochów Irenicusa, ale jest to plik i nie wiem gdzie go skopiować a na stronie, z której go mam, też nic nie piszą na ten temat.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 20:42, Stein napisał:

Witam
Mam takie pytanie: Czy każdy mod do BG2 sie instaluje? Czy są może jakieś które trzeba
wkleić bezpośrednio do jakiegoś folderu? A ściślej mówiąc chodzi mi o mod "DungeonBeGonev1.4.dmg"
który skraca prolog w postaci Lochów Irenicusa, ale jest to plik i nie wiem gdzie go
skopiować a na stronie, z której go mam, też nic nie piszą na ten temat.

Pozdrawiam


Nie mów mi że jesteś taki leniwy i nie chce Ci sie robić tego fajnego prologu :D ... kurde czego o ludzie ni wymyślą :p
pare Qestow tam jest fajnych do zrobienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 22:39, Sir Braveheart napisał:

> Witam
> Mam takie pytanie: Czy każdy mod do BG2 sie instaluje? Czy są może jakieś które
trzeba
> wkleić bezpośrednio do jakiegoś folderu? A ściślej mówiąc chodzi mi o mod "DungeonBeGonev1.4.dmg"

> który skraca prolog w postaci Lochów Irenicusa, ale jest to plik i nie wiem gdzie
go
> skopiować a na stronie, z której go mam, też nic nie piszą na ten temat.
>
> Pozdrawiam

Nie mów mi że jesteś taki leniwy i nie chce Ci sie robić tego fajnego prologu :D ...
kurde czego o ludzie ni wymyślą :p
pare Qestow tam jest fajnych do zrobienia :D


ale ile można? po 5 razie lochy irenicusa robią się nudne, a dungeon be gone jest o tyle fajne, że możesz zgarnąć wszystkich npc plus dostać całe doświadczenie i cenne przedmioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować