Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Hmm. Osobiście radzę Ci abyś dał sobie spokój z BG Tutu który od dawna nie jest aktualizowany i użył BGT. Co do samego problemu to nic nie doradzę bo z Tutu korzystałem tylko raz i to dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 14:07, Karharot napisał:

Hmm. Osobiście radzę Ci abyś dał sobie spokój z BG Tutu który od dawna nie jest aktualizowany
i użył BGT. Co do samego problemu to nic nie doradzę bo z Tutu korzystałem tylko raz
i to dawno temu.


Szkodam byłem tego ciekaw, no to chyba faktycznie skorzystam z trylogii
Dawno ni grałem, czas sobie odświeżyć jedynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli przeujdę podstawkę a dopiero potem zainstaluję Trona Bhala, to będę jakoś mógł zaimportować całą drużynę z itemami do Tronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nigdy czegoś takiego nie próbowałem. Jeśli po zainstalowaniu TB da się wczytać sejwy z CA to nie będzie żadnego problemu, w innym wypadku będziesz mógł przenieść jedynie główną postać z tym co zmieści się w jej plecaku...
Tak z ciekawości - czemu nie chcesz od razu zainstalować dodatku? Masz za mało miejsca na dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 09:25, Abi_Dalzim napisał:

Czy jeżeli przeujdę podstawkę a dopiero potem zainstaluję Trona Bhala, to będę jakoś
mógł zaimportować całą drużynę z itemami do Tronu?


Wydaje mi sie, ze bedziesz mogl przeniesc jedynie swoja postac, ale nie jestem do konca pewien. Duzo czasu minelo odkad ostatnio gralem w BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 09:25, Abi_Dalzim napisał:

Czy jeżeli przeujdę podstawkę a dopiero potem zainstaluję Trona Bhala, to będę jakoś
mógł zaimportować całą drużynę z itemami do Tronu?


Jeśli zachowasz save game to nie powinno być najmniejszego problemu z zaimportowaniem całej drużyny z całym jej ekwipunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tw straznika, dotarłem do tej maszyny z kulkami i pojawił się problem. otóż po pokonaniu "cieni" miałem tak wyssaną energię że poziomów maga brak. A po przywróceniu nie można rzucać czarów (mimo że mag ma coś z 20 poziomów doświadczenia). Da się coś z tym zrobić czy będę musiał zaczynać od początku kolekcjonowanie kulek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w księgę czarów i ponownie przypisać magowi zaklęcia do zapamiętania, jak się potem prześpisz to wszystko powinno być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem znowu zagrać sobie w BG2 i tym razem wziąć postaci, których nigdy nie brałem do drużyny (albo brałem i gry nie dokończyłem). Może w końcu uda mi się przejść Trombala, bo do tej pory jakoś się nie złożyło :)
Mój team to:
- Ja - wojownik (wolałbym paladyna ze względu na Karsomir''a, ale miałem wypasionego woja przeniesionego z BG1),
- Korgan
- Viconia
- Mazzy
- Jan Jansen
- Edwin

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 19:07, Budo napisał:

Nie wiem czy zmusisz Mazzy do współpracy w takim zestawie...

Ma jakieś obiekcje przed towarzystwem złych postaci? A gdzieś czytałem, że Korgan się przystawia do Mazzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co pamiętam to ona jest praworządna dobra, więc sam sobie odpowiedz jak może być ;]
Ale pewien nie jestem, bo zawsze mnie wkurzała i tylko raz ją miałem w teamie przez krótki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym teamem było zawsze:
Ja (W/M/Z)
Jaheira
Aerie
Nalia
Mazzy
Imoen

W sumie 4 magów, 3 łotrów, kapłan, druid, 2 wojowników i łuczniczka wsparcia... drużynka miła a nie należy zapominać iż mało kto ma prywatny harem :P

Co do Mazzy, będzie się żarła z korganem i edwinem ale odejść nie powinna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Mazzy zawsze dziwiłem się, że jest wojowniczką, a nie Paladyńką ;). Na szczęście o ile mnie pamięć nie myli, któryś mod zmienia jej klasę właśnie na Paladyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 18:56, Tuldor1 napisał:

Baldurs niestety nie uwzględnia innej rasy dla paladyna niż człowiek, to pewnie dlatego
;)

Zgadza się. Ale chyba nawet w jej biografii jest napisane, że przypomina paladyna pod każdym względem, prócz rasy.

No i jest jeszcze do tego odniesienie podczas rozmowy Aerie i Mazzy o D&D3 w ToB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 19:11, Vel_Grozny napisał:

> Baldurs niestety nie uwzględnia innej rasy dla paladyna niż człowiek, to pewnie
dlatego
> ;)
Zgadza się. Ale chyba nawet w jej biografii jest napisane, że przypomina paladyna pod
każdym względem, prócz rasy.

No i jest jeszcze do tego odniesienie podczas rozmowy Aerie i Mazzy o D&D3 w ToB :)

Dokładnie. Hehe miałem beke jak usłyszałem o "trzeciej edycji niziołków". Hmm w sumie trzecia edycja nie specjalnie mi przypadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 09:04, Tuldor1 napisał:

Co do Mazzy, będzie się żarła z korganem i edwinem ale odejść nie powinna...

Z Edwinem sie nie lubi ale z Korganem jest wręcz odwrotnie. Hehe Korgan wali do Mazzy niezłymi tekstami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:31, Abi_Dalzim napisał:

Ma jakieś obiekcje przed towarzystwem złych postaci? A gdzieś czytałem, że Korgan się
przystawia do Mazzy :)


Powiedzmy tak, mi pomimo towarzystwa Viconi, nie odeszła z drużyny, napewno z którąś z postaci pojawia się problem... Hmmm... Jeszcze przed chwilą miałem to imię na końcu języka. No nic, w każdym bądź razie ja w takim zestawi jak Ty masz problemu nie miałem.
Co do drugiej części, owszem, Korgan to robi; proponuje Mazzy pokazanie, "wielkiego, różowego..... topora", czy coś w tym guście to było.
Ewentulanie, zamiast Mazzy, mozesz sobie Anomena wziąść - dla humoru oczywiście. Nie ma chyba w całej grze drugiej tak wrednej postaci w stosunku do Edwiny xD

Romans z Viconią trochę upierdliwy, ale ja osobiście bardzo często go wybieram - nawet w BG1 :D

Ps. Korgan, Mazzy, Jan, Edwin - człowieku, czy Ty przeżyjesz tę dawkę humoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 16:31, Ichibanboshi-kun napisał:

Ps. Korgan, Mazzy, Jan, Edwin - człowieku, czy Ty przeżyjesz tę dawkę humoru?

Postaram się :)
A tak na marginesie to wk.... mnie odwieczny problem z postaciami "robiącymi co innego". Dużo czasu schodzi na save, atak, wczytanie i gadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować